Weihrauch HW97k (HW77)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cernunos
Příspěvky: 454
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od cernunos » 23 říj 2016 11:28

Strix71:Díky za info.Ten Starline jsem u nás sháněl,jelikož nikde nebyl,tak jsem objednal ten Liqui Moly.Vyhovující snad bude obojí. :)


cernunos
Příspěvky: 454
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od cernunos » 24 říj 2016 18:26

Dnešní poznatek z výměny pružiny v HW77K- po té,co jsem vše úspěšně rozmontoval,odmastil a zas namazal,jsem přešel za pomoci otce k samotné instalaci exportní pružiny.Děláno v domácích podmínkách,možnost svěráku bohužel není a tak jsem doufal,že tam tu zkurv..ou pružinu spojenými silami narvem.Čekal jsem komplikace ale tohle předčilo mé "očekávání".Po hodině kruté snahy za vypětí všech sil a pák se nám ji tam prostě nepodařilo dát.Rvali jsme ji tam zapřenou hlavní o koberec kolmo k zemi,přičemž závěr s pružinou jsme tam rval přes dřevěnné prkýnko zapřené o břicho.Párkrát už tam málem byla a když už se užuž závit chytal na kraji tak to povolilo a zas nic.Takže pro dnešek konečná a pokračování zítra.Táta chce vyrobit ze silonu vedení pro ten závěr,aby se šlo chytit líp toho závitu a byo to kolmo,takto v ruce ty šlo stále mimo osu a prostě na ho..o!Už ted lituju,že jsem si nepřiplatil za V-MACH,který by tam měl jít natlačit prstem :evil: Takto předpjatou pružinu tam dávat je prostě prasárna.
cernunos
Příspěvky: 454
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od cernunos » 24 říj 2016 18:37

Koukám na stránky Schneidera a přemýšlím,na kolik by mě V-Mach pružina vyšla ale jsem z toho zas jelen,mají vícero možností,v setu apod.Tak jaká se vyplatí koupit,nechci ten nejdražší komplet.Předem díky za rady...
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Strix71 » 24 říj 2016 19:19

V-Mach pružina je jěště silnější. Promiňte mi takovou otázku, ale všechno se stává, vzduchovka není v natáhnutém stavu? Kde je píst? Jak moc vystupuje pružina ze vzduchovky? Můžete poslat fotku?
Svěrák takového typu obvykle není problém.
mv2.jpg
spring montage_500x403.jpg
Jen je třeba dát podložku pod závěr - lépe se točí.
cernunos
Příspěvky: 454
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od cernunos » 24 říj 2016 19:56

Strix71:
Ten improvizovaný stahovák je dobrý nápad.Dojde na něj,když se nám to zítra nepovede silou ve dvou a ještě mě na podobný způsob napadá využití psacího stolu a těžké postele-jako že flintu položit na zem a stáhnout jí takto nábytkem.Jak jsem psal,už jsem to měl skoro chycený ten závit(dokonce jen svépomocí)ale tím tlakem se to vždy krapet vyosilo a nechytil jsem ho,až jsme to vzdal abych ty závity nějak nestrhnul.Jinak posílám foto,puška nenatažená a pružina čumí ven přesně 6cm :?Zítra to snad dopadne lépe. Jinak opět si vážím vaší vstřícné pomoci,zvláště v takových chvílích bezradnosti to člověk ocení.
cernunos
Příspěvky: 454
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od cernunos » 24 říj 2016 19:57

Ještě ta fotka...
Přílohy
IMG_9909opr4.jpg
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Strix71 » 25 říj 2016 18:27

Ještě upřesnění. Jeden musí tlačit (ten kdo je těžší), a druhý točit.
A zkuste naopak - závěrem do země.
Něco podložte aby to klouzalo a aby se podlaha nezníčila. Hodně štěstí.
cernunos
Příspěvky: 454
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od cernunos » 25 říj 2016 18:44

Tak už jsem nervama v kýblu.Po dnešním opětovném 3hodinovém lopocení je puška konečně hotova.Táta vyrobil skvělý přípravek(pak dám foto) na ten závěr aby šel zamontovat a šlo to na druhý pokus.Pak jen už montáž a ještě olejování a pln radosti jsem chtěl zusit hned vystřelit.No něco je asi hodně špatně,když sklopím páku na max,tak se puška nechce natáhnout a pružina se vrací zpět.Nevím co jsme pos..ly ale jsem z toho řádně znechucenej :evil: Můžete mi někdo říct,čím to může být?Na tomto instruktážním videu (minuta 3:52)ten člověk zkouší trošku natáhnout pružinu a ten jaýček u spouště se pohybuje směrem k ní,mě to nedělalo,když jsem to samé zkoušel ale doufal jsem,že to není tak důležité,protože jsem vše dělal podle návodu a myslím že zcela správně,tak co jsme tam s tátou během rvaní té pružiny mohli zvorat??Jsem z toho perplex a jestli je třeba opět vyndat tu pružinu,tak si to snad hodim..... :cry:
PROSÍM PORADTE!
kody
Příspěvky: 42
Registrován: 23 črc 2014 20:12

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od kody » 25 říj 2016 18:50

Nedodali ti nahodou inu pruzinu dlhsiu s viacerimi zavitmi? Ze pri natiahnuti nabijacej paky nadoraz sa zavity pruziny naskladaju na seba ale piest este nieje zaisteny v spusti...
cernunos
Příspěvky: 454
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od cernunos » 25 říj 2016 20:15

Uff :roll: ,tak šlamastika zažehnána.Pod ten komínek u lučíku,do kterého jde přední šroub,jsem opoměl dát tu silnou podložku,jelikož jsem to poplet a vznul ji místo toho zvenčí pod ten přední šroub na lučíku,proto se prve nehýbal ten jaýček,co jde při natažení pod spoušt.Tak jsem znovu rozebral a dal jak to má být a flinta už šlape jako víno,dal jse testovací výstřel s diabolou ani to vůbec nezadieslovalo,ani trocha dýmu,takže spkojenost,zítra pujdu asi poprvé zastřílet... :)
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Strix71 » 25 říj 2016 20:43

Sedím a počítám závity pružiny, prohledávám všechny svoje zápisy o rozměrech pružin, myslel jsem si, že poslali od staré verze, ale všechno se shoduje, vše je v pořádku.
A zapomněl jsem na to první, co se má kontrolovat, o čem jsem sám psal.
Nezapomeňte vložit podložku pod šroub spouštěcího mechanismu - to je velmi důležitý díl
HW 77_97.jpg
ranovak
Příspěvky: 905
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od ranovak » 26 říj 2016 10:39

Strix71 píše:V-Mach pružina je jěště silnější.
Je vidět, že jsi asi ještě V-mach nikdy neměl v ruce!
Ten jde nainstalovat téměř bez jakékoliv síly. Pružina je totiž kratší a téměř nekouká z pušky ven :wink:
mardzo
Příspěvky: 221
Registrován: 16 zář 2015 20:31

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od mardzo » 26 říj 2016 18:21

Pruzina s v-mach kitu je kratsia ale asi hrubsia? Ako je na tom s vydrzou tato pruzina? Ma silu 16j? A naco robia tak predpnutu pruzinu?
cernunos
Příspěvky: 454
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od cernunos » 26 říj 2016 19:23

Strix71: Každý občas zapomíná,no já trochu víc :D Měl jsem líp číst tvůj návod.
Jinak dnes jsem byl poprvé flintu provětrat a fakt jsem si to užil,ze začátku mi trvalo než jsem pošteloval miřidla ale už to lítá obstojně a síla jak bejk,těch 16J to má minimálně.Ale je fakt,že na delší vzdálenosti ty miřidla nejsou zrovna ideální,muška je docela široká a při míření se mi jedno z miřidel vždy trochu rozostří(a nebo cíl,podle toho na co se člověk soustředí),no a hned jsem měl chut na puškohled,takže co nejdřív musim dát dokupy penízky,to pak bude ještě jiné postříleníčko :twisted:
mardzo: jen podle toho ,co jsem tu i jinde četl,tak pružina není předpjatá,jde tam krásně dát a má kultivovanější chování během výstřelu(tedy asi menší ráz),takže možná malé plus pro optiku,větší-menší pro střelce kvůli kopancům možná ale za ty peníze asi každému nestojí :)
Jinak ještě jedna věc mě zarazila,ale fakt nevím,zda už to tak nebylo před montáží...po sborce pušky mi je mezi koncem závěru a pažby mezera snad 2mm a před tím mi přišlo,že to krásně lícovalo ale ruku do ohně bych za to nedal.Asi třikrát jsem to železo z pažby vyndal a zas nandal a mezera tam sále je,přitomotvory na šrouby a vše jinak lícuje,nechápu.Nejdřív vložím zadní část flinty se spouštěcím blokem do dřeva(v tu chvíli to pěkně sedne do prpfilu,že bych tam vlas neprostrčil a když tam přibouchnu tu druhou polovinu s hlavní do pažby tak je tam hned ta mezera úplně na konci u závěru.Máte jí tam taky.....? :shock:
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2001
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od cannis » 26 říj 2016 19:34

Dnes mi dorazila nová botka http://www.ebay.com/itm/Bisley-Adjustab ... SwaB5XpKlV
Bohužel jsem musel díry zavařit a zítra převrtám na správnou rozteč, odchylka asi 3.5 mm. Takže by udělali líp, kdyby to raději nechali bez otvorů. :mrgreen:
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Odpovědět