Weihrauch HW97k (HW77)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Strix71 » 15 říj 2016 18:51

Není ideální vzduchovka, jelikož se všemi vzduchovkami sériové výroby vždy byly a budou problémy. I Theoben SLR 98, který stojí šílené peníze, bylo nutné opravovat a vylepšovat..
http://strix071.wixsite.com/airgunup/theoben-98-slr
Tady jsem napsal o HW77/97.
http://strix071.wixsite.com/airgunup/we ... -hw77-hw97
Bohužel zatím bez fotek.
Ptejte se, co není jasné a opravujte. Když někdo udělá fotky pro ilustrací - posílejte na e-mail, přidám na stránku s uvedením autora.

Tady je video jak vložit píst s těsněním do vzduchovky, se závěrem pouzdra na závitu, nezničív těsnění pístu.
https://www.youtube.com/watch?v=hYJJVWOKJ5c

TX200 je jednodušší demontovat, ale ona dá lepší výsledky ve variantě s 21J. V 16J je nutné udělat píst lehčí. No a být dobrým střelcem.


cernunos
Příspěvky: 455
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od cernunos » 17 říj 2016 10:24

Strix71: Skvělá práce kolego!Moc děkuji za informace a videa a myslím,že to velice ocení další střelci začínající s těmito Weihrauch pružinami.Mě by měla flinta dorazit dnes nebo zítra čekám,takže se pak hned do toho pustím a případně se budu ještě doptávat,kdybych v něčem tápal.Vidíš,já třeba nevěděl o nutnosti toho rozebírání každé pruřinovky hned po koupi a jejím vyčištění.Naposled jsem měl v pubertě Slávii :roll: A docela je mi líto těch lidí,co z nevědomosti ještě ten dieseling ve své vzduchovce podporují a nevědomky jí tak ničí :?
cernunos
Příspěvky: 455
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od cernunos » 18 říj 2016 13:46

Strix71: Jinak teda začínám mít dilema ohledně toho mazání jak radíš tím grafitovým mazivem (na píst a pružinu).Zde: kdo-ma-e-ten-jede-t5645-120.html se třeba o tom grafitu pár lidí vyjadřuje negativně.Přijde mi,že čím víc čtu tato fora,tak tím víc pochybností mám o tom,jak se o vzduchovku správně starat.Co střelec,to jiný názor,v tom foru o mazání skor každý doporučuje něco jiného a výsledný dojem je takový,že můžu asi prakticky použít cokoliv.Zatímco jeden doporučuje vazelínu,druhý ji zavrhuje a vychvaluje silikonový olej,který třeba ty sám nedoporučuješ.Jde mi o to,aby to fakt nedřelo a zároven puška nedieslovala... :?
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od jama » 18 říj 2016 14:12

Podívej se sem: https://www.oleje.cz/k/plasticka-maziva ... is_kartami a pročti si popisy použití u jednotlivých maziv. Na mazání našich vzduchovek se jich hodí celá řada. A myslím, že zmiňovaná Molyka-G mezi ně patří. Vizuálně i konzistencí je hodně podobná mazivu, které dodává V-Mach v sadě. Takové silikonové oleje, nebo WD40 nepočítám mezi maziva, aspoň ne mezi účinná :wink:
z ho.na bič neupleteš
webbot
Příspěvky: 28
Registrován: 23 úno 2015 19:48

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od webbot » 18 říj 2016 14:25

To mazani by me taky zajimalo. Nazory jsou opravdu rozdilne. Silikon se mi neosvedcil (moc to nemazalo), vazelina take ne (bylo to zasrane cele), takze mazu olejem na kluzna vedeni (maze opravdu velmi dobre) o viskozite 68 > CGLP68. Jen naposledy jsem napinaci paku kde jezdi po valci maznul Castrol LMX - víceúčelové plastické mazivo pro vysoké teploty, ale pist mazu jen olejem CGLP68 osvedcil se nejlepe, je dost husty (drzi a nestika/nevysycha), davam ho jen minimum > nedieseluje to. Ale na vsech 3 vzduchovkach mam nitro-piston > takze pruzinu mazat nemusim.
cernunos
Příspěvky: 455
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od cernunos » 19 říj 2016 11:58

No podle všeho to vypadá,že oleje nejsou vhodné pro mazání pístu a pružiny,spíš nějaký ten mazací tuk nebo speciální vazelína.Pročítám trochu i německá fora,kde řeší to samé u HWéček a tam pár lidí chvílilo tento tuk: http://www.liquimoly.cz/vyrobek/3510-dl ... -tuk-lm-47
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od jama » 19 říj 2016 13:17

Určitě, bude to obdoba Molyky - stejná "účinná látka". Určitě vhodná vazelína (správně by se mělo označovat "mazivo" protože vazelínu používaj bukvice víme kam... :lol: ) Myslím, že ještě je podstatné zmínit potřebu pravidelně vnitřek vyčistit a mazivo obnovit, protože stárne.
z ho.na bič neupleteš
cernunos
Příspěvky: 455
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od cernunos » 19 říj 2016 14:11

Tak tedy mazivo,ikdyž nevím kam si kdo vazelínu maže...Je to jen slovíčkaření :roll: Každopádně je mi jasné,že jednou za čas to chce zase vše máznout,otázkou je,po jak dlouhé době.A to se samo odvíjí od kvality použitého mazadla.Ohledně těch mazadel mi to přijde podobné jako dilema jakou optiku na pružinu,aby se brzy nevysypala.Každý střelec má svou zkušenost a je kolem toho dost odlišných názorů až si člověk zoufá a rezignuje na metodě pokus-omyl.Já asi tedy zkusím mazivo s tím grafitem,dneska by mi flinta měla přijít,ale nebudu s výměnou pružiny spěchat ze dne na den,radši ještě počtu nějaká moudra kolem toho.Ještě by mě zajímalo,kolik z vás výměnu pružiny řešilo za pomoci svěráku a kolik lidí si to švihlo doma.Jde mi o to,že dílna k dispozici by byla,ale je to místo kovovýroby,není moc prostoru a všude se válí železo a prostě prostředí,kde mi přijde spíš riziko že mi něco upadne-zapadne a nedejbože se odře brynýr apod.V útulnějším domácím prostředí se tohoto bát nemusím ale zas třeba jestli bez svěráku zvládnu zamáčknout tu exportní pružinu bez nějakých fatalit,počítám jak se tu i jinde psalo s pomocí druhé osoby,kdy obě tlačí proti sobě a nebo proti kobercise seshora do železa zapřít a druhý to dole zašroubuje.V té dílně mam strach,že spíš lajznu nářadím přes brynýr nebo o svěrák.. :shock:
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od jama » 19 říj 2016 14:44

Těleso jsem v plochém místě přechodu hlavně v komoru upnul do svěráku přes svářečskou koženou rukavici, aby se povrch neponičil. Před tím jsem uklidil celý ponk a dal na něj staré prostěradlo - v podstatě, jako v instruktážním videu https://www.youtube.com/watch?v=AC_7B3FuKRE Pozor akorát na pojistku, která vyskočí s pružinkou po vyjmutí spoušťového mechanismu. Montoval jsem V-Mach bez přídavných podložek a stačilo stlačit asi o 1,5cm k náběhu závitu. S podložkama by to asi už chtělo asistenci, nebo nacvičený grif. Netuším však, jak se liší délkou exportfeder a V-Mach.
z ho.na bič neupleteš
mardzo
Příspěvky: 224
Registrován: 16 zář 2015 20:31

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od mardzo » 19 říj 2016 22:52

Zdravim!

Tiez mam HW97K 4,5mm. Mam snou mensi problem. Je vskutku velmi presna. Na 30-40m strielam pet vrchnak kazdou ranou samo ze s oporou. Co som si vsimol ze meni nastrel ale len vo vertikalnej osi. A to som strielal tak ze na optiku nepieklo slnko.Optika ktoru mam je Niko Stirling Air King 4-12x42. V drazkach sa mi neposuva. Vzdy kontrolujem sublerou. Montaž je jednodielna org. co bola k optike. Moje podozrenie pada na pruzinu ktorej kolise vykon. Aj ked som nameral 15,3J mam pocit ze je to vtom. Ktoru pruzinu mi doporucujete vymenit vzhladom na naj konzistenciu,dakujem.
cernunos
Příspěvky: 455
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od cernunos » 21 říj 2016 09:52

Tak jsem se prokousal množstvím zahraničních for o mazání pružinovek a podle rad zasvěcených jsem zúžil výběr na tato: Mogul Molyka G,Liqui Moly LM 47 a úplně nejvhodnější by měla být Mogul Molyka R(MoSo2 prášek,ten by měl mít skvělé mazací vlastnosti a neměl by se vzněcovat.Bohužel se nedá asi sehnat menší balení než 0,5kg v ceně kolem litru.To za to nedám a tak si objednám tu Liqui Moly LM 47.Škoda jen,že prý ani snad z obalu daných mazadel nelze zjistit jejich procentuální obsah molybdendisulfidu,což je právě ta nejúčinnější látka v těch mazadlech,která vytváří na kokových plochách tenký film s dlouho trvajícm mazným efektem,který dlouho vydrží.Obsahově je na tom nejlíp právě ten prášek,který má myslím 93% MoSo2.
cernunos
Příspěvky: 455
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od cernunos » 21 říj 2016 10:54

Jinak jsem si všiml že export pružina,co mi poslali s puškou,není zrovna úplně rovná.Je přijatelné,když je mírně prohnutá,nebude to drnčet nebo tak něco?
Přílohy
IMG_9905opr.jpg
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Strix71 » 22 říj 2016 17:58

cernunos
Pružina je normální.
Mazání pístu a pružiny
http://www.autokelly.cz/Product/ACST019 ... 0;36174140#
Dostupné, levné, hodně. Použivám u všech vzduchovek. I u hodně výkonných - žádné problémy. Hlavní je mazat tam, kde to je nutné.
Dismas
Je lepší HW77k (kurz) - lehčí, lepší rovnováha a přesnější v rukou začátečníků
mardzo
Zkontrolujte šrouby pažby, hlavně zadní. Kolik je udělaných výstřelů? Pružina se může stlačit podložkami. Když chcete měnit tak na takový
http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... ts_id/1504
Také se hodí zkontrolovat těsnění pístu.
Jakmile dokončím těsnění pístu pro Diana udělám pro HW. Bude na úrovní V-mach za 100-150Kč. Když budou zájemci - pište.
mardzo
Příspěvky: 224
Registrován: 16 zář 2015 20:31

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od mardzo » 22 říj 2016 19:55

Vzduchovku mam ako druhy majitel. Kupoval som ju v 07/2016 cez bazar ak 8mes. Neviem kolko bolo snej vystrelene povodnym majitelom. Ja som vystrielal s nej 1500ks Exakt. Merane na chrone 15-15,3J. Vykon od kupi neklesol. A skrutky tie su dotiahnute, vzdy to kontrolujem.
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Strix71 » 22 říj 2016 21:51

No a co se Vám nelíbí? 1cm níž na 50m? Nestačí 1J?
Varianta č.1 - podložky do pístu - možná pomůže
Varianta č.2 - výměna pružiny
http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... ts_id/1504
a těsnění pístu
http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... ts_id/1180
Já bych objednal pružinu i těsnění - i tak se budou hodít a při demontáži uvidíte co se má výměnit.
Odpovědět