Weihrauch HW45

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ok3kxf
Příspěvky: 137
Registrován: 03 srp 2010 20:16

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od ok3kxf » 20 říj 2010 20:19

Alexxxus píše:jsme na 10cm vyloženě spokojený s přesností. Udržím to na vduchovkovém terči v 8mičkovém kruhu ( tedy soustřel cca 4,5 cm ).
Nechtěls náhodou říct "na 20m vyloženě spokojený" :wink:


Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Canadair » 25 říj 2010 20:49

Cez víkend som mal možnosť HW45 prehnať cez chrono. Bolo cca 8°C rýchlosť bola 148m/s. Potom sme vystrieľali cca 50 diaboliek a dal som to znovu. Nameral som 135, 138, 136 m/s v cal 4,5mm :roll: :shock:
Tak som ho doma rozobral a zistil som, že piest šiel dosť ťažko a nebol dosť namazaný. Tak som to všetko vyčistil a premazal vazelínou. Zároveň som vyhodil ročnú pružinu Titan XS, stála za ho..o . Po ročnej prevádzke bola tak isto stlačená a opotrebovaná ako ta originál od výrobcu. Tak som tam dal originálnu od výrobcu, ale novú, plus nové tesnenie. Keďže tam bolo miesto aj na tzv, PET tuning tak som tam dal fóliu z takého plastového šanónu na euro obaly. Tú istú fóliu som dával aj do Gamo CFX a držala v pohode.

telo zbrane
Obrázek

pružiny, prvá zpredu - nová originál od výrobcu, stará originál stlačená, stará stlačená Titan XS
Obrázek

priemer Titan XS pružiny
Obrázek

priemer originál od výrobcu
Obrázek

fólia do piestu
Obrázek

Obrázek

Obrázek

poskladanie s5
Obrázek

výsledok - chrono pre domáceho kutila - predtým 140 strán, teraz 180 strán :P :wink:
Obrázek
Bleys
Příspěvky: 6
Registrován: 05 zář 2009 22:06

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Bleys » 25 říj 2010 21:17

Specifikuj prosím ten PET tuning. :wink: Jsem v tomto amatér a HW 45 vlastním a tak mne to zajímá.
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Canadair » 25 říj 2010 21:22

Vyhľadaj si tu na fóre. Ale v podstate sa dá fólia z PET fľašky, alebo v mojom prípade iná fólia, medzi pružinu a piest. Jednak to stíši to rinačanie pružiny pri výstrele a mazivo ktoré tam je nevytečie z piestu.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Alexxxus » 26 říj 2010 03:14

ok3kxf píše:
Alexxxus píše:jsme na 10cm vyloženě spokojený s přesností. Udržím to na vduchovkovém terči v 8mičkovém kruhu ( tedy soustřel cca 4,5 cm ).
Nechtěls náhodou říct "na 20m vyloženě spokojený" :wink:
Má tam být 10 metrů
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
ABDOPROMANKLEGR
Příspěvky: 10
Registrován: 19 říj 2010 00:30

Re: Weihrauch HW45 5,5 a i 4,5 mm

Příspěvek od ABDOPROMANKLEGR » 04 lis 2010 00:51

ahoj hoši.
Tak po Vašich psaních jsem také i já zakoupil HW45 silver star 4,5 mm za 280 eur.a peněz oproti 225 eur za normální pažbičku vůbec nelitu
Ta rukojeť padne super do ruky a zbraň se drží pevně.Spokojenost.Koupeno od schneidera.také velká spokojenost.od objednání za 3 dny doma platba kartou.
Teď přemýšlím o té 5,5 mm hlavni jak tu píšete.
canadair ty máš obě hlavně
Je to fakt tak jednoduché,že stačí jen přehodit hlaveň ze 4,5 m na 5,5 mm?
nic víc.hlaveň mají za 23 eur.Nemám zkušenosti s 5,5.
střílím nejvíce do vody na lahve a na střelnice(kachničky)
Výborně se seřídí muška
Má cenu si koupit tento kalibr.Náboje jsou dražší.na terče a zvížátka nestřílím.
děkuji roman
Gamo Hunter 440 4,5 mm gamo 4x32
Slávia 630 4,5mm
Slávia 631 lux 4,5 mm
Diana LP8 4,5mm
WH45 Silver star 4,5 mm+ 5,5 mm hlaveň
2xZoraki HP-01 PCP 4,5mm
Zoraki 914 samet
Walther P99 nickel - plynovka
kapesní poplašňák record - jen tak na rámus.
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Canadair » 04 lis 2010 12:36

Výmena je skutočne jednoduchá, vytočíš dve imbus skrutky čo držia hlavneň a vymeníš. Teraz na zimu sa ti 5,5mm hlaveň neoplatí, lebo úsťovka v týchto chladných dňoch dosť padne. Už som o tom písal. Takže v zime strieľam 4,5 a v lete 5,5. A pre aký kaliber sa rozhodnúť je čisto subjektívna vec. 5,5-ka robí v konzerve väčšie diery :) :wink: asi tak.
Inak, gratulujem k peknej pištolke. Snáď by si sem mohol zavesiť aj nejaké fotky. Silvera ešte v "klube" nemáme :wink:
ABDOPROMANKLEGR
Příspěvky: 10
Registrován: 19 říj 2010 00:30

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od ABDOPROMANKLEGR » 05 lis 2010 01:46

Canadair děkuji.
Zůstanu u 4,5 mm u HW 45
Mám zoraki HP 01 a má větší průbojnost než HW 45(né o moc,měřeno na alu plechu).kaliber 5,5 na zoraki by mohl být zajímavý.
zbraně jsou ale nové a zatím fungují.
Tvoje příspěvky na mě zapůsobili a zbraň jsem si koupil u schneidera.Takže je třeba poděkovat takovým lidem kteří zde píši jen pravdu.Zbraň se může pokazit a je třeba to hlásit aby my ostatní si šrot nekupovali.není třeba se stydět,že prostě koupím něco špatně.
Tvoje zbraň je z roku 2008.
jak ti funguje.Poznal jsi že je pružina unavená.měnil jsi jí za titan a pak si se letos vrátil ke standartu viď.titan za 30 a standart za 12 eur.
při výměně,neskočí na tebe nějaké pérko,nebo výměna není ažtak težká.
Má si amater nechat pružinu vyměnit u odborníků?
roman
Gamo Hunter 440 4,5 mm gamo 4x32
Slávia 630 4,5mm
Slávia 631 lux 4,5 mm
Diana LP8 4,5mm
WH45 Silver star 4,5 mm+ 5,5 mm hlaveň
2xZoraki HP-01 PCP 4,5mm
Zoraki 914 samet
Walther P99 nickel - plynovka
kapesní poplašňák record - jen tak na rámus.
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Canadair » 05 lis 2010 08:06

Výmena pružiny je celkom v pohode. Robil som to podľa návodu z nejakého poľského fóra. Pružinu som menil, aj keď som nemusel, hore na obrázku sú vyfotené všetky tri pružiny. Na youtube som videl ako poliaci vytunili HW45 na 190m/s tak ma to zaujalo, preto som šiel do tak drahej pružiny. Samozrejme je to len obchodný ťah, aspoň čo sa týka tej Titan XS pre HW45. Je dlhšia, menej závitov, trošku širšia ako originál a má ešte na sebe ochranu ako potiahnutie teflónom, ktoré ti po čase zlezie dole. Môžem len subjektívne posúdiť čo sa stalo po výmene, úsťovka snáď narástla cca o 20% maximálne, ale po mesiaci sa to ustálilo ako u klasickej pružiny pri cal.5,5 na 130m/s, čo som meral samozrejme na chrone. Takže teraz som šiel radšej do klasickej pružiny od výrobcu a navyše som tam doinštaloval PET tuning, čo sa prejavilo najmä tichosti pri streľbe. Merať to budem až budúci týždeň kedy mi dorazí Combro.
Čo sa týka opotrebovanosti súčiastok, tak všetko je tam vyrobené z kovu a dosť nadimenzovaného na to aby to vydržalo desaťtisíce výstrelov. Moja má už statočne 10tis za sebou, nenašiel som tam nič čo by bolo zodreté, vyšúchané, alebo nejako opotrebované. Originál pružina sa zvykne trošku pokrútiť ale to následkom diselingu. Občas z toho vyletela riadna šupa, ako z malorážky. Pri rozoberaní som zistil, že piest bol skoro suchý takže preto mal takú nízku nameranú úsťovku. Predtým som to mazal takým špeci olejom, ale ako vravím dosť diseloval a zrejme sa po čase vypálil. Teraz som tam dal takú bielu vazelínu tak uvidím. Jednoznačne treba piest niečim namazať "ať to tam nedrhne" :wink: Jediný nedostatok vidím v tom jednoduchom tesnení na pieste, je vyrobený zo silónu a nemá tvar misky ako u väčšine vzduchoviek, preto pri nižších teplotách už tak netesní a úsťovka tým pádom ide dole. Chcelo by ho niečim nahradiť, niekde som videl, že ho nahrádzajú takým zeleným ako je v tej drahej sade pre HW97.
Po dorazení Combra pomerám snáď aj konzistenciu viacerých výstrelov po sebe, určite to bude zaujímavé :o .
Ale môžem povedať, že zo všetkých tých pištolí čo mám, je to môj najobľubenejší.

PS: našiel som ten návod - http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=47744
ABDOPROMANKLEGR
Příspěvky: 10
Registrován: 19 říj 2010 00:30

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od ABDOPROMANKLEGR » 05 lis 2010 12:56

Canadair ,děkuji.Jsi se nějak rozepsal.
Zjistil jsem,že někdy je lepší nic netunit a zůstat u toho co je od výrobce.
Stalo se,že se to někdy nemusí vyplatit.
Člověka život naučí,protože to pak stojí peníze.

Píšeš,že pružina se musí mazat.To je jasné že ano. Ale když to nechci rozebírat ,tak bych mohl stříknout dirkou před pístem nějaký silikonový olejíček.jen ale malinko,stejně by ho vzduch vyhodil.Pružinu bych mohl namazat tekutou vazelínou,ale musím to rozebrat abych se dostal na pružinu.Výrobci by mohli dělat dirku na namazání vnitřností.
Zoraki HP 01 takovou dirku má a i olejíček dává k pistoli.
Má se mazat po 1000 výstřelů.
Překvapilo mě,že výrobce ke zbrani dává dosta papírů.
Je tam
zkušební terč se 3 nástřely s datumem expedice.(je to poctivé nastřelení,žádná tužka)
návod v turečtině s kompletním schéma 6 stran rozebrání pistole
český návod-docela přesný.
K HW 45 a Dianě LP8 jen německý stručný návod a to jsou němci birokrati.
Roman
Gamo Hunter 440 4,5 mm gamo 4x32
Slávia 630 4,5mm
Slávia 631 lux 4,5 mm
Diana LP8 4,5mm
WH45 Silver star 4,5 mm+ 5,5 mm hlaveň
2xZoraki HP-01 PCP 4,5mm
Zoraki 914 samet
Walther P99 nickel - plynovka
kapesní poplašňák record - jen tak na rámus.
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Canadair » 05 lis 2010 13:48

Pružina, ta je namazana od výrobcu dosť. Namazať treba piest . Silikónový olej super diseluje :wink: . Tak skúsiť kapnúť kvapku oleja, ja som dával vazelínu. Zohnal som od kamaráta nejakú špeci bielu vazelínu, snáď teflón ? neviem, nediseluje, občas "zakouří" takým voňavým aróma. :)
A čo sa týka informácii, máš pravdu. Od výrobcu a predajcu len minimum, ostatné som si našiel na webe.
Akurát máme u nás v Košiciach výstavu poľovník a majú tam aj tú novú HW45 v čiernom prevedení s tou anatomickou pažbou. Ale tá cena :o :roll:
Přílohy
new HW45 a.jpg
Trošku sa mi tam odráža lampa :o)
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od kb » 05 lis 2010 15:48

Canadair,
na fotke máš HW75 a tá cena u nás je fakt príšerná. Schneider ju má za 265,-.
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
ABDOPROMANKLEGR
Příspěvky: 10
Registrován: 19 říj 2010 00:30

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od ABDOPROMANKLEGR » 05 lis 2010 16:04

Ahoj.
Co je to slovo diseluje-nerozumím.Silikon není doporučen nebo je doporučen.důležité je aby olej nenarušoval gumičky.vím,že motorový,převodový olej gumičky narušuje.
V návodě na zoraki HP01 píšou možnost kapat silikonový olej do válce.
Včera jsem koukal na německé shopy v dresden i v nurnbergu ale na schneidera cenově nemají.i když se u schneidera platí 4,4% + 10 eur poštovné,tak to vychází stále levněji.
r
Gamo Hunter 440 4,5 mm gamo 4x32
Slávia 630 4,5mm
Slávia 631 lux 4,5 mm
Diana LP8 4,5mm
WH45 Silver star 4,5 mm+ 5,5 mm hlaveň
2xZoraki HP-01 PCP 4,5mm
Zoraki 914 samet
Walther P99 nickel - plynovka
kapesní poplašňák record - jen tak na rámus.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od ALKAJ » 05 lis 2010 16:28

ABDOPROMANKLEGR píše:Co je to slovo diseluje-nerozumím.
Pozri sem.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Majki
Příspěvky: 14
Registrován: 14 led 2009 11:28

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Majki » 22 pro 2010 13:33

:(
Skusal som uz 4 prehliadace internetove a ani cez jeden mi neotvorilo fotky na tom odkaze od canadiara na tu rozborku toho piestu.Dokonca aj na kolegininom pocitaci sa mi to nezadarilo.Viete mi este dakto poradit kde bi som mohol najst rozborku na nete na HW45.Dakujem.
Inac fajna pistol.jedina zavada sa mi stale povoluje poistka.Zakazdim ten sroubik dotiahnem a casom sa to povoli a poistka sa prekruca. :(
Odpovědět