Weihrauch HW100 S

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 21 lis 2007 10:00

Nebylo tam nic, třeba se to nějak označuje, ale nevím jak. Na chronu jsem to měřil a má to 16J, tak to neřeším.
Ovšem poznáš to jednoduše. Prostě si objednáš verzi s výkonem jaký chceš a pak z toho vystřelíš.
No a i kdyby tam bylo něco napsané, tak to stejně ještě nic neznamená, jak můžeme vidět na příkladech CZ200, na kterých je vyraženo 16J a realita je pak úplně někde jinde, psalo se tu o tom dost.


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kubin. » 26 lis 2007 13:34

Krásná zbraň! Musím si utřít slinu z koutku. Delší dobu si už myslím na nějakou pěknou větrovičku. Tohle se zdá být jako ideální kousek,akorát škoda toho dodacího termínu od Vargy. Jediné co se maličko nelíbí je nabíjecí páka, víc se mi líbí styl AA ale myslím že krytí zásobník, regulátor tlaku, nádherná pažba a možnost namontovat jednodílnou montáž tenhle neduh mažou. Jen jedna otázka. Jak poznám že zásobník který jsem dal do zbraně je prázdný? Musím počítat kolik jsem jich již vystřélil nebo je to vidět? Jsem na 95% rozhodnutej že do téhle kočičky půjdu. Sedí závit kartuše (provedení bez rychloplnění) na závit lahve od Troje, myslím to dvojče 2x2litry. Nebo bys doporučil nějakou jinou láhev? Díky moc za info.
Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 26 lis 2007 13:55

HW100 sa v jednej verzii robi tiez s klasickou kluckou ako AA410... rovnako tak sa robi AA410 s natahovacou pakou ako ma Kubajzz na svojej HW100 ...

...hodte si do googla HW 100 bolt action (aspom dufam ze tak sa nazyva) nabijanie pomocou "klucky" ... vysype vam "par" obrazkov...
po anglicky ako sa nazyva ten sposob natahovacou pakou neviem (asi side lever), viem len ze som na anglickom fore o PCP videl obrazky AA4x0 (asi pred 3 mesiacmi) aj s tym pakovym natahovanim, vraj je to najnovsi model
Uživatelský avatar
Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kubin. » 26 lis 2007 15:14

No popravdě je možná tenhle způsob nabíjení asi stejně lepší a rychlejší. No uvidíme co se nakonec zadaří koupit. Hodně se mi líbí taky AA 410 ale Weihrauch se mi líbí víc, kam se hrabe CZ200. Nedávno jsem byl v Opletalce na Václaváku jen tak si osahat CZ200S. Pro mě je až překvapivě malá a působí dost hračkovitě. Po dotazu jestli se zbrojovka nechystá dělat jednodílnou pažbu se na mě pán podíval a zeptal se jestli nejsem nějak moc náročnej a že by to stálo jednou tolik, tak jsem řekl že za to dám klidně těch jednou tolik když to za to bude stát, chvíli nevěřil že by byl někdo schopen dát za větrovku takový peníz. Tak jsem poměrně nepotěšen odešel z krámu a napevno se rozhodl koupit něco z produkce AirArms nebo Weihrauch, hodně se libí taky FX, cena budiž ale jen na zbroják a ten se mi kvůli tomu dělat nechce.
Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 26 lis 2007 16:46

2Kubin
Jestli je zásobník prázdný nebo plný poznáš lehce, je to z boku vidět.
Závit redukce do bomby je standardní, takže pasuje na všechny bomby, je stejný jako závit redukce u CZ200. Takže když jde na Trojovy flašky použít redukce z CZ200, tak z Weihraucha jde taky. Jenom druhá strana té redukce pasuje jenom na kartuš z Weihraucha, takže nejde použít zároveň na plnění CZ200, protože ta kartuš má jiný průměr. Takže kdo má jednu větrovku nemá problém. Kdo má dvě, musí přehazovat tu redukci.
Na páku je třeba si zvyknout. Mám návyky z kličky u malorážky a u QB, tak jsem tu páku ze začátku nemoh nahmatat. O víkendu jsem dal cca 500 ran, tak teď už ji hmátnu popaměti jako bych to dělal odjakživa. :wink:
Je to dobré v tom, že člověk dělá pohyb jenom dopředu a dozadu.
Dodací termín je jaký je, ale aspoň se to dá přivézt. Teď v zimě byste stejně nestříleli, tak si ji v klidu objednejte a na jaře můžete vyrazit ven. Co znamenají blbé čtyři měsíce? Člověk o tom rok přemýšlí a potom je nasra*ý, že to není druhý den... :lol:
CZ200 je větrovka pro děcka a juniory, jak o tom píšou na stránkách Air Armsu, pro ně ji vyvinuli. To jenom u nás, vzhledem k tomu, že nic jiného nešlo koupit, s tím střílí kdekdo.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 26 lis 2007 22:15

To je sranda jak se Kubajzz a Alexxxus předhánějí ! Ale flinty maj exelent.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 27 lis 2007 19:07

Ad regulátor.
Díval jsem se na Theoben S-Type, to je ta větrovka s 500cm3 kartuší a píšou tam, že díky regulátoru to dává na jednu náplň 700 ran s výkonem 16J v ráži .22. To už jde. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Příspěvek od raduzs » 27 lis 2007 19:30

to mas pravdu. ale ako ta puska vyzera... :shock: :( podla mna vsetky tie vetrovky s obrovskymi valcami vpredu vyzeraju hrozne. moj nazor.
okrem toho, theoben je neslavne znamy svojim neochotnym pristupom k zakaznikom (na rozdiel od daystate alebo BSA), a vobec, nadobudol som pocit (len na zaklade toho, co som cital), ze theoben nepatri medzi top vyrobcov...
"Messieurs les Anglais! Tirez les premiers!" (Gróf d'Anteroche v bitke pri Fontenoy 11.mája 1745)
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 27 lis 2007 19:50

Obrázek
Theoben Rapid S-type ... ta flaska je fakt brutalni. Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
Uživatelský avatar
Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kubin. » 28 lis 2007 09:30

2Kubajzz: No myslím si že na tu páku se dá rychle zvyknout. S tou lahví je to super, aspoň teď vím že to bude sedět. No každopádně mě toto fórum poměrně hodně přesvědčilo o koupi téhle hračky :twisted: Jinak co se trýče CZ200S tak podle mě nemá cenu si ji kupovat pokud člověk nechce tunit a stejně se nikdy nedostane na kvalitu HW100. Když sem tu CZ držel v ruce taky sem nabyl dojmu že je to spíš hračka pro děti,sice pěkně udělaná ale prostě to působí subtilně. Takže pokud někdo chce fajnovou větrovici a je ochoten za to taky zaplatit tak HW100 je hodně dobrá volba, aspoň podle mě. :wink:
Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
Uživatelský avatar
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Příspěvek od raduzs » 28 lis 2007 09:39

HW100 je urcite vynikajuca puska. dobre spracovana, spolahliva, presna, regulator, kopec vystrelov na jedno naplnenie... mna ale odradza jej hmotnost (skoro 4 kg) :? a (osobny nazor) - nie je velmi pekna. to AA S410 je uplna kraska, akurat ze nema regulator.
"Messieurs les Anglais! Tirez les premiers!" (Gróf d'Anteroche v bitke pri Fontenoy 11.mája 1745)
Uživatelský avatar
Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kubin. » 28 lis 2007 10:10

No možná má AA ladnější tvary, ale mě osobně se víc líbí ten Weihrauch, sem víc na to techno :D AA410 je taky moc pěkný kousek ale jak již bylo řečeno nemá regulátor a mě by taky vadilo to, že u téhle větrovky zásobník kouká ven z těla pušky, zásobník je u Weihrauchu součástí zbraně, takž se dá použít i jednodílná montáž.
Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 pro 2007 00:40

No asi je to fakt, že AA a BSA jsou klasika a HW100 je spíš to techno a moderna, koukněte na fotky:
Obrázek
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kubin. » 03 pro 2007 08:55

Moc pěkné foto. :!:
Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
Uživatelský avatar
Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kubin. » 03 pro 2007 08:55

Moc pěkné foto. :!:
Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
Odpovědět