Weihrauch HW100 S

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od Barys » 23 srp 2012 12:34

Taky mě to dost zajímá,protože chci koupit HW 100 a je docela rozdíl to koupit v Německu a v Anglii,ale bojím se jestli těch 7,5 J dokážu adekvátně dostat na 16J.

Jinak mě se osvedčil tlak u CZ 200s 95 Bar , ale bral bych to s rezervou co se týká přesnosti měření a nárůstu tlaku.


Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od Hellboy » 23 srp 2012 12:53

taky jsem si s touto myslenkou kdysi pohraval...a vyslo mi koupit HW od alese v UK,ale dnes kdyz je kurz na pi...tak nevim nevim,ale zase to predelavani aby to sran. s tim nebylo pak na ukor penez a ve finale to vyjde +- stejne
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Markus25
Příspěvky: 95
Registrován: 12 srp 2010 13:42

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od Markus25 » 23 srp 2012 15:05

Jo jak píše Hellboy tak já mám taky HW 100S od Aleše a nemusel sem nic řešit. A ty tarosti z laděním a všechno a navíc z nejistým výsledkem :?
Air Arms Pro Sport .177 , MTC Viper 10x44 IRC
HW 100 S, Sidewinder Tactikal 30IR 8.5-25x42
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od Barys » 23 srp 2012 16:00

Já si taky myslím,že to tak dopadne,ale ten kurs je fakt bída.Na kolik přijde s dopravou a se vším?
Uživatelský avatar
VSCharlie
Příspěvky: 653
Registrován: 17 zář 2009 10:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od VSCharlie » 23 srp 2012 17:14

Kur....a !
Měl jsem krásně rozepsaný na kolik by tě HW přišlo třeba od B.A.R, i s dopravou, ale před odesláním mi spadl počítač.
To by se jeden opravdu pos...

Tak znovu, ale jen zkráceně, kdo to má znovu rozepisovat..
- Prodejce B.A.R (http://www.airgunbuyer.com/)
- PCP HW - cca 750 liber (Všechny PCP HW tam stojí stejně.)
- Doprava - 28 liber

Dohromady asi 780 liber, něco stojí převod kč na libry, to dělá 24 555.18 Kč.
Nebál bych se tam pro jistou započátat o pětistovku víc, což je pak dohromady asi 25 000,-
To už se to SKORO vyplatí koupit i u Nás.. :roll:
No opravdu skoro....
Léčíme nákazu - "Pěkně KULKOU po KULCE".....
http://vscharlie.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od Hellboy » 23 srp 2012 17:29

Bohužel největší nepřítel je kurz poslední dobou hrůza
Jinak kupovat z uk žádný problém ani při placení nebo s doručení
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
acour
Příspěvky: 59
Registrován: 25 říj 2011 17:56

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od acour » 23 srp 2012 19:41

Kurz 24.555 to sem sem se skoro lekl, jinac v uk jse da sehnat tak kolem 500-600 i s dalekohledem a brasnou nekdy pumpou a to je celkem vpoho.
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od Blue_L » 23 srp 2012 20:13

Ak u nas (Vas) nebude tam moderatorcek a narezany zavit...
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od JuroNR » 23 srp 2012 20:16

Mne sa ale zda že momentalne su HW100 vypredane jak v čechach tak na slovensku. A pokial viem tak sa dovažaju len take ktore nemaju zavit na hlavni,čo je teda velka škoda.
Si ma predbehol.
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od Blue_L » 23 srp 2012 20:26

Je to hlavne odrb lebo to zavazie je tam k nicomu a este aj cena je takmer rovnaka ako v UK, kde uz je moderator v cene, ktory samozrejme ak si ho tunajsi soudruh prikoupi, stoji tiez asi 1500Kc plus bud redukcia alebo si da narezat zavit alebo push on verzia moderatora. Vsetko su to prachy na viac. Takze rozhodne kupit v UK.
Naposledy upravil(a) Blue_L dne 24 srp 2012 07:33, celkem upraveno 1 x.
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
Uživatelský avatar
VSCharlie
Příspěvky: 653
Registrován: 17 zář 2009 10:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od VSCharlie » 23 srp 2012 21:25

Omlouvám se, zapoměl jsem, že v ČR se HW prodávají bez závitu, maximálně s nějakou atrapou tlumiče.
V takovém případě je opravdu lepší si pušku objednat v B.A.R a do 5 dnů by měla být doma.
A to i s cestou, maximálně za těch 25 000 Kč
(To není kurz, ale celková cena ! :lol: )

K té dopravě, jak jsem se zmínil..
Kdyz jsem si v UK objednával nějaké věci na HW, tak do 24 hodin od objednání byly na našem území.
Pak ovšem nastoupila Č.pošta a z Prahy do Brna to šlo další 4 dny. :shock: :?
A to se k tomu ještě musí započítat So-Ne, protože to samlozřejmě nestihli doručit do pátku.

P.S:
Mimochodem na stránkách BAR je upozornění, že Royal Mail dal návrh, aby se zakázalo doručovat střelné zbraně, vzduchovky, ani jejich díly. :shock:

" Royal mail to ban firearms airguns and components - 23/08/2012
The Royal Mail are proposing changes to ban the posting of firearms, air guns and component parts. This will affect all of our customers if these proposals go through .
Please see the Royal Mail link below and respond to it before the 17th Sept 2012. As customers who rely on the Royal Mail to ship your orders to you, then you would be entitled to respond to these proposals. Overseas customers please also respond.
Please email your responses to zoe.allchorn@royalmail.com and cc it also to martin.anderson@royalmail.com...
"
Léčíme nákazu - "Pěkně KULKOU po KULCE".....
http://vscharlie.rajce.idnes.cz/
kostalova.petra
Příspěvky: 167
Registrován: 11 lis 2011 21:21

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od kostalova.petra » 25 srp 2012 08:29

od p.Vargy mam HW 100 se závitem, kupovaná loni :wink:
Uživatelský avatar
jaromir365
Příspěvky: 10
Registrován: 13 úno 2012 13:16
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od jaromir365 » 04 zář 2012 08:56

Chtěl bych přispět svou troškou do mlýna a napsat něco o nastavení regulátoru a bicí pružiny u této větrovky. Několikrát se tu řešilo optimální nastavení tlaku v regulátoru a bicí pružiny a také tu padl neoddiskutovatelný fakt od Kubajzze, že nastavení těchto dvou součástí pušky spolu úzce souvisí, chceme-li dosáhnout ideálního využití tlaku v kartuši a co nejlepší stability (konzistence) střely.
Protože jsem koupil HV100 z druhé ruky totálně rozladěné (cca 60 výstřelů od 200 do 100 bar), hledal jsem zde na fóru i na jiných informace, jak to má vlastně správně fungovat. I zde několik jedinců si pokládalo otázku, ksakru kolik tlaku mám na tom regulátoru vlastně nastavit. Kubajzz pomocí jistých metod ladí pušku, tak že nastaví tlak regulátoru na nějakou hodnotu a potom zdlouhavě testuje její chování při střelbě - čili pokus omyl (jestli tomu tak není asi mě rád poopraví).

Najít optimální tlak v regulátoru - to je to oč tu běží a jde to elegantně bez systému pokus - omyl.
Kýžené informace jsem našel na jednom polském fóru.

Stručně: pouhopouhým zvednutím tlaku v regulátoru bez naladění pružiny úderníku dosáhnete nestability střelby – pušku rozhasíte.
Jak na to ti kluci polští šli?
1. Z ventilu regulátoru odstranili kuličku s pružinkou (tím vyřadili regulátor z činnosti)
2. Kartuš naplnili na 120 bar
3. Stříleli přes chrono, přičemž před každým výstřelem poznačili tlak a po výstřelu k němu adekvátní úsťovou rychlost
4. K celému testu potřebujete cca 50 až 70 střel, protože střílíte od 120 do cca 70 bar
5. Pokud je úsťovka příliš vysoká, povolte pružinu úderníku, v opačném případě ji přitáhněte.
6. Je nutné tento test opakovat, dokud se při střelbě dostanete přesně na limit, který si určíte (16 J)

Při střelbě totiž jak ubývá tlak v kartuši tak se postupně úsťová rychlost zvyšuje (bicí pružina více otevírá) a při určitém tlaku dosáhnete max. úsťovou rychlost, která by neměla překročit hranici např. 240 m/s. Jakmile dosáhnete tohoto stavu, tak potom se začne chovat pružina úderníku po nějaký čas stabilně (rozmezí cca 10 bar), to znamená, že úsťová rychlost se plus mínus nemění, nebo jen málo). Střed této oblasti je zároveň nejvhodnější tlak pro regulátor k právě nastavené síle bicí pružiny.
Při tomto tlaku se bude chovat zbraň nejstabilněji, bude využívat plně jen nezbytného tlaku a množství vzduchu pro plnohodnotnou 16 J střelu. Na zmíněném fóru http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=517 ... 58f9b930b8
dosáhli s tímto nastavením 151 ran s průměrnou rychlostí 240 m/s. Rozdíl mezi nejrychlejší a nejpomalejší byl 3,6 m/s (diabolky v rozsahu hmotnosti 0,537-0,544 g.

Pár poznámek na závěr:
Při odečítání tlaku doporučují polští kolegové použít větší tedy přesnější manometr. Výsledek nastavení může ovlivnit i teplota okolí. Stalo se jim, že nastavili zbraň při cca 16°C a později venku při vyšší teplotě pak byli přes limit.

Chvíli mi trvalo než jsem se tou polštinou prokousal, snad to bude někomu přínosné. Já mám zatím nastavenou zbraň odhadem (regulátor 90 bar a 140 ran od 200 do 90 bar), protože ještě nemám chrono. Jakmile mi dojde provedu toto nastavení dle výsledků měření výše popsaného. Zatím jsem jenom provedl tuto úpravu pro stabilnější pnění regulátoru http://www.airgunservice.pl/igor/hw100_ ... index.html
Naposledy upravil(a) jaromir365 dne 04 zář 2012 18:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od Kubajzz » 04 zář 2012 11:45

Tahle metoda s vyřazením regulátoru je stejný pokus omyl jako když necháš regulátor funkční. :wink:

Jinak ten článek http://www.airgunservice.pl/igor/hw100_ ... index.html znám už dlouho, ale podle mě je to úplný nesmysl.
Jeho myšlenkové pochody nechápu. Hlavně jak tam píše "rozebral jsem to a hned to bylo jasné - ta kulička je moc velká". :)
Vyměnit kuličku za menší nemá žádný smysl. Tu kuličku vytlačují pružiny v regulátoru a ta kulička tam má jenom funkci na uzavření a utěsnění přístupu vzduchu, když tlak překoná sílu pružin. Jestli bude mít 4 nebo 3mm je úplně jedno. Naopak jdete do rizika, že si nesedne a budou s tím problémy, sám tam píše, že musel profrézovat dno a kuličku tam lehce naklepnout aby vytvořil lůžko...
Přitom ten graf, kterým se tam chlubí je naprosto běžný graf konzistence, prakticky jakékoliv (vyčištěné) HW100.
Taky tam píše, že pružiny přeskládal jiným způsobem, ale přitom podle toho jeho schématu to tam dal přesně stejně jako ve fabrice.
Tlak v regulátoru nezměřil, ale dotáhl to tak nějak nevím podle čeho...
Podle mě by se měl radovat, že ta puška po jeho zásahu funguje. I když to spravoval po nějakém ignorantovi, který z pružin udělal komínek a pak se divil, že to nereguluje. (to mi něco připomíná, že Láďo :lol: )
Já jsem často střílel z HW100 s nasazeným manometrem na regulátoru a vím, že to drží tlak na hodnotě přesně (tedy s mým manometrem s malým rozlišením, kde +- 1 bar nepoznám).
Na konzistenci HW100 má největší vliv vyčištění a chod úderníku, kde se běžně konzistence stáhne z továrních +-3 m/s na +-1,5 m/s. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
jaromir365
Příspěvky: 10
Registrován: 13 úno 2012 13:16
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od jaromir365 » 04 zář 2012 13:21

To: Kubajzz : No, že je to pokus omyl, tak to s tebou nesouhlasím, ale přit se nebudu.

Pokud se jedná o úpravu toho ventilu, tak to mi zpočátku také nelezlo do palice. Ale poté jsem sito zkresli, tak jak radil onen polák tomu, kdo to nechápe a rozsvítilo se mi také. Jde o to, že origo kroužek se po dotažení tělesa zdeformuje (guma vyhlezne do otvoru, protože do stran nemůže), a to tak, že otvor v kroužku je menší nežli je průměr čípku, který má kuličku nadzvedávat.

Tak dojde vlastně k brždění válečku, který má citlivě reagovat na změny tlaku. Změnou rozměru těsnění a průměru kuličky, která zapadne níže do otvoru v kroužku se tento nemůže deformovat do otvoru a čípek, který má průměr 1,5 se může volně pohybovat. Jinak žádné dno tělesa se nemusí frézovat, alespoň já jsem to nedělal. Stačí jenom pro jistotu srazit trochu hranu v otvoru aby si menší kulička po jisté únavě kroužku časem nesedla natvrdo (kulička musí vždy těsnit v kroužku).

Všechno funguje jako předtím, jenom plnění komůrky za ventilem je o poznání rychlejší (odzkoušeno střelbou s manometrem před, a po úpravě). Změřit to samozřejmě nelze, protože (a to jako s jediným argumentem můžu s Kubajzzem souhlasit) přesný manometr neexistuje.

Je totiž velmi jednoduché dobrou myšlenku shodit ze stolu aniž se nad ní trochu zamyslím. Rádi to dělají především vedoucí. :D

Doplnění.
No jinak ten polák to v tom článku nevysvětluje nějak polopaticky jak kritizuje Kubajzz, a asi to dělá schválně. Podle těch vebovek provádějí údržbu a úpravy či opravy zbraní, a na této úpravě má zájem také něco trhnout, pokud o ni někdo projeví zájem. Tak proč by měl podrobnosti troubit do světa. Například o rozměru pružinky se tam také nezmiňuje.

Tak asi tak.
Přílohy
ventil.jpg
ventil.jpg (18.81 KiB) Zobrazeno 1686 x
Odpovědět