WaltherP22 nejlepsi naboj do teto zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 02 pro 2005 12:59

Kubajzz píše:U toho P22 je podezřelá už i cena, když vezmu do úvahy, že Walther není nijak levná firma.
...jednou jsem měl nějaký divný náboj, úderník do něho udělal důlek jako kráva, ale on stejně nevystřelil. Tak jsem ho strčil do Pav 75 a tam letěl hned, asi byla zápalná slož jenom na části dna.

Myslím, že dobrá malorážková pistole musí splňovat několik základních podmínek:
1. vhodný sklon rukojeti - ovlivňuje správné podání náboje
2. vhodný poměr hmotnosti závěru k síle vratné pružiny - opět ovlivňuje správné podání a opakování
3. silná pružina úderníku - ovlivňuje správné odpálení náboje
4. dostatečně dlouhý úderník - opět správné odpálení, prostě nábojnice musí dostat pořádnou ránu
5. dobře vyřešený vyhazovač
6. pistole musí být dobře zpracovaná
7. pistole musí být dobře udržovaná

Řekl bych, že největší chyba u problémových zbraní bude bod 2 a 3.
Ad cena: To je pravda, ale třeba SigSauer Mosquito není o tolik dražší (a neslyšel jsem na něj ani zdaleka tolik stížností jako na W P22- možná je to i tím, že je výrazně novější). Právě kvůli ceně jsem ho kdysi málem koupil.
Ad náboj: Tohle se mi běžně dělo u jedné Hammerli (poněkud překvapující)- byla dost stará, takže...

Ad bod 3- snad pružina kohoutu, ne? 8) (O malorážkové pistoli s úderníkovým bicím mechanismem jsem zatím neslyšel.)
Ad bod 4- výrobci se většinou snaží vyladit chod úderníků u zbraní s okrajovým zápalem tak, aby zápalník nedorážel na okraj komory při spuštění "nasucho". To je v zásadě dobré- lze s tím "sušit" bez výčitek svědomí, znamená to ovšem kompromis mezi absolutně spolehlivým odpálením a ničením zápalníku. Většinou se to povede, občas holt ne (ale třeba moje Suhl 150 má chod úderníku vyladěn tak, že na nábojnici je zápalník sotva obtisknutý, občas je doknce problém poznat, kam to vlastně kleplo, a přesto iniciuje naprosto spolehlivě- z cca 1000 ran tak 5-6 selhačů vinou zbraně; docela by mě zajímalo, co za "trik" do toho ti východní Němci zapracovali :wink: . Takže pohledem na nábojnici člověk moc nepozná, když určuje, jestli je ta která zbraň dobře spočítaná, otisk úderníku sám o sobě totiž neznamená takřka nic.)
Jinak ale souhlas, hlavně s bodem 7! (na nejrůznějších místech jsem viděl dost zbraní, hlavně pušek, které jejich uživatelé zdevastovali prakticky k smrti, takže (bohužel) vím, o čem mluvím)


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 pro 2005 13:25

ad3.) Jasně, že pružina kohoutu. Chybička se vloudila :oops:

5-6 selhačů z 1000 to je na jednorannou zbraň dost hodně, ne?
To bude určitě tím úderníkem. Asi právě nebude moc dobře vyladěn.
Mám jednoranný Pav 75 a nepamatuji si, že by z něj někdy něco nevystřelilo. Stejně tak z malorážky ZKM 452.

Kolik stojí to Mosquito? Nemůžu najít kde ho kdo prodává. V poslední době uvažuju, že bych si pořídil nějaký nový kousek v 22LR. :wink:

EDIT: Už jsem to našel +- 9000,-
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 02 pro 2005 14:29

Kubajzz píše:Ad bod 3- snad pružina kohoutu, ne? 8) (O malorážkové pistoli s úderníkovým bicím mechanismem jsem zatím neslyšel.)
Např. Colt .22 má úderníkový bicí mechanizmus.
Přílohy
976638832-2.jpg
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 pro 2005 15:19

Colta 22 příliš neznám, ale nemá náhodou vnitřní kohout?
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 02 pro 2005 16:50

Ne, má úderník podobně jako Drulov.
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 02 pro 2005 19:29

Decoy píše:Ne, má úderník podobně jako Drulov.
a to v praxi znamena co?
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 03 pro 2005 06:02

To v praxi znamená, že pistole je bez kohoutu, úderník je podobné konstrukce jako u naší jednoranové pistole Drulov 70, ale zbraň je v tomto případě samozřejmě samonabíjecí.
Přílohy
new221.jpg
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 03 pro 2005 10:49

Decoy - diky brachu :)
Odpovědět