Walther SP 22 M1

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Luk
Příspěvky: 6
Registrován: 11 lis 2010 01:01

Walther SP 22 M1

Příspěvek od Luk » 11 lis 2010 01:08

Zdravím všechny,
mám možnost koupit Walhtera SP 22 M1 za 3000 Kč. Je to tak levný, protože se seká. Zkoušel jsem ho a tak 1-2 z 10 se sekne. Přemýšlím nad tím, jestli ho vzít a zkusil nechat někde opravit (což právě nevím jestli by to šlo) nebo si radši koupit něco novýho. Chci totiž nějakou malorážkovou pistoli na trénink a tahle cena mě dost zaujala, ale zase pokud by s tím nešlo nic udělat a mělo by se to furt sekat, tak to by mě asi dost štvalo. Co myslíte?
Díky za názory


Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Walther SP 22 M1

Příspěvek od Grinch » 11 lis 2010 07:12

No na trenink pistole jedine dospelou pistoli... neveril sem ale nelituji..a cenove to vyjde v 9mm L temer nastejno ...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
johny_r
Příspěvky: 46
Registrován: 07 říj 2008 13:20

Re: Walther SP 22 M1

Příspěvek od johny_r » 11 lis 2010 11:42

No, jde o to na trénink čeho. Nějaké základní návyky se dají určitě natrénovat i s malorážkou, chce to samozřejmě ale střílet i s větší ráží, aby si člověk zvykl (pokud jde o nějaké obranné použití). Co se týče nákladů, tak nemůžu souhlasit. .22LR náboj se dá pořídit už někde kolem 1,2Kč. Nejlevnější 9mmL jsou za 4-5 Kč. Takže cca. 4x dražší. Jestli na za jednu návštěvu střelnice vystřílím 100 nebo 400 korun je podle mne hlavně při častějších návštěvách sakra velký rozdíl.
Co se konkrétní zbraně týče nevím. Pokud by šla opravit, tak jde o to za kolik. Pokud bych nevěděl, jestli jde opravit, tak bych do toho nešel. Další otázka je, jestli to sekání je zbraní nebo střelivem. Ale to máš předpokládám zjištěné.
Walther SSP (.22 LR)
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Walther SP 22 M1

Příspěvek od Grinch » 11 lis 2010 11:59

No otazka ceny munice je znacne subjektivni...9mmL se da uz i tovarne za 3,50,- o prebijenych nemluve... A dle meho ty dve kacky za patronu jsou adekvatni k vykonu a pocitu...

Sam vim ze z malorazky neni peoblem za den vypalit cca 300 ran s obyc munici a treba i 200 ran s munici po 5,- zalezi na co a jak clovek trenuje...

Ale vim ze kdyz vezmu glocka a chci si to uzit tak dam treba i jen 50 - 70 ran a na tyden mi to staci a uzitek maximalni...

Ale jak sem psal... Otazka ciste subjektivni.. Pokud na par ran. Neobranna funkce a navyky tal prosim kludne malorazku na plechovky...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Walther SP 22 M1

Příspěvek od andreapipo » 11 lis 2010 15:42

Nebudu řešit otázky tréninku, s čím a jak trénovat, to je věc názoru, ale k tomu sekání - jestli máš možnost vyzkoušet zbraň, zkus jí pořádně vyčistit a pak "mazat", třeba se to sekat přestane. Možná je jen "mlsná".
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
Luk
Příspěvky: 6
Registrován: 11 lis 2010 01:01

Re: Walther SP 22 M1

Příspěvek od Luk » 11 lis 2010 16:50

Myslel jsem prostě na levnější střílení, ne konkrétní trénink na něco zaměřenej. Na normální nošení mám 9mmL, ale chci malorážku skrz finance, přecejenom je to o kus levnější. Z nábojů jsem zkoušel S&B standard, club, Blazer a všechno stejný. Jinak vyčistit a namazat možnost nemám, nechali mě z ní akorát si zastřílet. Prodávající říkal, že bych to mohl zkusit nechat opravit, ale, že sám neví na kolik by to vyšlo (aby to nakonec nebylo skoro tolik co nová zbraň). Taky mě doporučil Berretu 71, že je to výborná malorážka, z hlediska spolehlivosti. Ta se mi ale zase moc nelíbí jak je malá, představoval jsem si velikostně klasiku. Tak nevím, toho Walthera vzít nebo koupit radši novýho nebo třeba Siga Mosquito. :(
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Walther SP 22 M1

Příspěvek od cvicubis » 11 lis 2010 19:04

Já mám v plánu kupovat Walthera P22. Už jsem z něj párkrát střílel, je to výborná a přesná zbraň. Nestalo se mě, že by se někdy zakousl a to ani s náboji slabší laborace. I ta 99 je výborná. Prostě němec je němec. :D :D
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Walther SP 22 M1

Příspěvek od andreapipo » 11 lis 2010 22:22

Nemyslel jsem namazat pistoli, ale náboje, u malorážek se to občas dělá.
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Re: Walther SP 22 M1

Příspěvek od Decoy » 11 lis 2010 22:50

Pokud se chcete naučit střílet z pistole (střílet u mě neznamená kropit na flašku od okurek obouruč na 10 metrů) je malořážová pistole nejlepší a nejlevnější řešení. Varianty jako Walther SP 22, SIG Mosqito (či jak se to jmenuje) Walther P22 a podobné hobby zbraně zavrhněte . Kupte si pořádnou pistoli, třeba Hi-Standard nebo Browning (nemyslím Buck Mark), SW m41, starší Hämmerli 208 nebo Ermu 85, které vám (až to budete umět) budou střílet do jedné díry. Pak se rozhodne jestli jste kropič nebo střelec a další zbraň si vyberete podle toho. Kdo umí trefit z malorážkové pistole, trefí z každé, která je stejně přesná (a to každá velkorážná není). Znám spoustu střelců, kteří z malorážky přešli úspěšně na větší ráži, ale jen výjímečně se někdo naučí dobře střílet jen z velkorážky. A dobře je nejméně 2 VT.
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Walther SP 22 M1

Příspěvek od mot » 12 lis 2010 19:50

Decoy: Tady bych si dovolil lehoučce oponovat. Pokud by se dotyčný chtěl začít věnovat střelbě z pistole, nikdy z ní nestřílel a chtěl se věnovat mířence,pak je tahle rada správná. Nikde ale nic takového neřekl. Jeho příspěvek jsem pochopil tak,že vlastní nějakou (zřejmě obranou,služební)"devítku" a střílení se mu zdá drahé,když vidí ,že by mohl střílet malorážnou pistolí , s náboji za čtvrtinu ceny. V tom případě bych navrhoval naopak pistoli ne ryze sportovní speciál ale právě zbraň,která se co nejvíc tvarem,váhou, obsluhou atd. ,podobá té valkorážní.
Osobně si myslím,že ani tahle cesta není správná. Trénovat se má zbraní,kterou se střílí. Dokonce i stejná zbraň,lišící se jen ráží (9mm - 22lr) není to pravé ořechové. Na nácvik tasení,rychlého přemiřování atd. ano ale při střelbě se prostě chovají každá naprosto jinak.
Ale asi jme OT ,protože na tohle se neptal
Luk
Příspěvky: 6
Registrován: 11 lis 2010 01:01

Re: Walther SP 22 M1

Příspěvek od Luk » 12 lis 2010 21:15

Myslel jsem to přesně tak, jak popsal "mot". Je mi jasný, že nejoptimálnější by bylo střílet z té pistole, kterou nosím, ale z finančního hlediska si nemůžu dovolit chodit na střelnici tak často jak bych chtěl a to by právě ta malorážka mohla změnit. Samozřejmě, že bych dál střílel i z 9mm, jenom ne tak často, jako z malorážky. Proto se taky poohlížím po pistoli podobající se mé současné.
Walther
Příspěvky: 62
Registrován: 29 říj 2006 18:41
Bydliště: Pardubicko

Re: Walther SP 22 M1

Příspěvek od Walther » 14 lis 2010 13:21

Podle výběru zbraně v titulku inzerátu bych na dotaz odpověděl podobně jako Decoy. Tazatel se tázal nejasně. Po upřesnění by ještě měl doplnit, jaké střelecké úrovně hodlá dosáhnout. Jestli mu stačí občas trefit na 5 metrů flašku od vína, tak doporučuji střílet tím co nosí. Koupě jiné pistole na levnější střelivo většinu lidí nedonutí střílet častěji. Z praxe vím, že 95% procent střelců buď chodí (nebo spíš nechodí) stejně, nebo začnou více trénovat, ale brzy skončí. Pravidelný a účinný trénink většinou absolvují jen motivovaní střelci, a to jsou ti, kteří mají nějaké závodní nebo alespoň výsledkové cíle. Jinak na závěr zkušenost: Walther SP 22 je nepovedená, nepochopitelně složitá a vůbec kopytózní pistole.
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Walther SP 22 M1

Příspěvek od navip » 14 lis 2010 16:53

Luk - říkáš ,že by jsi chodil častěji trénovat.Pokud tím myslíš například 1 x týdně 100 ran, tak za cenu té malorážky pořídíš základní přebíjecí soupravu s jednočinný lisem a rána 9L tě příjde do 2 ,- a trénovat se zbraní kterou nosíš je nesrovnatelně lepší než si kazit návyky ovládání zbraně. A taky se určitě začneš zůčastňovat srandasoutěží a už v tom jedeš-vítej mezi námi :!: :D
Luk
Příspěvky: 6
Registrován: 11 lis 2010 01:01

Re: Walther SP 22 M1

Příspěvek od Luk » 15 lis 2010 16:44

Můžete mi někdo poslat odkaz, kde by se dala taková přebíjecí souprava pořídit? Nic jsem nenašel. Díky
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Walther SP 22 M1

Příspěvek od Biggles » 15 lis 2010 16:54

Ono je leckdy lepší trefovat opakovaně a třeba pod tlakem flašku od okurek než po sáhodlouhém míření střílet "jednou dírou". Jde o užití a vkus každého soudruha.
K té P22. Doma byla a sekala se do doby, než se začalo s přimazáváním patron. Kupodivu WD-40 se připejkalo a situaci ještě zhoršovalo, Konkor posléze fungoval k naprosté spokojenosti. S takto (lehce) máznutou municí P22 spolehlivě fungovala i s "rexama".
Na plinking určitě fajn pistolka, na mířenku v podstatě nepoužitelná (a myslím, že varianta s delší hlavní na tom nebude o moc líp). A k tréninku "za levno" místo užití zbraně, která se nosí jsem dost skeptickej. Takže na blbnutí si jí pořiď, ale nečekej zázraky :wink:
Ohledně přebíjení je slušně zásobenej Anděl nebo Alliancze............
Odpovědět