Walther PPK

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Walther PPK

Příspěvek od HanuIv » 22 srp 2010 16:13

Viděl bych to asi na vymletý záchyt zásobníku. Asi je nějaký vymletý. Zkusím ho někde koupit a vyměnit.

Překvapilo mě, jak náboje z originálního zásobníku jdou špatně vytáhnout. U Lugerových zásobníků stačí na vrchní náboj mírně zmáčknout a jde docela volně vysunout ven. Ale tady? To je děs... Asi to je tím nábojem s drážkou, nedrážkou...


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Bluesman
Příspěvky: 199
Registrován: 11 dub 2008 23:20
Bydliště: Litvínov

Re: Walther PPK

Příspěvek od Bluesman » 22 srp 2010 18:49

Áá,tak jsi nám to zpřesnil.Určitě to půjde v pohodě napravit.Záchyt koupíš.Vím,že na netu lze nalézt několik prodejců Ersatzteile pro Walthery,ale možná se dá pořídit i jinak.Z mýho hlediska by mohl-měl stát tak max.300,- ale tipuju,že v Česku jej někteří šibeničníci nabídnou i za 1.300,- :shock: :evil:
Smazaný uživatel 93

Re: Walther PPK

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 11 lis 2010 16:24

Ahoj.
Narazil jsem na menší problém. Na předválečného pepka jsem chtěl nasadit poválečné střenky (abych si nezlikvidoval originály), ale levá střenka byla v horní části rozdílná. (Chtělo to jen malý zásah pilníkem do střenky). Neví někdo, kde bych našel fotografii poválečného PPK s odkrytou levou střenkou ? Příp. by to nemohl někdo nafotit ?
Děkuji.
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Re: Walther PPK

Příspěvek od Chotis » 11 lis 2010 22:16

Posílám
Přílohy
P1220902.jpg
P1220899.jpg
P1220898.jpg
Smazaný uživatel 93

Re: Walther PPK

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 12 lis 2010 07:43

To Chotis: Díky. Už vím, v čem to bylo. (Viz foto). Vypadají díly jinak, potřebují proto jiné vybrání ve střence. Pro informaci jsem nafotil obě strany. Z kterého roku tvůj PPK asi je ?
Přílohy
IMGP9382.JPG
IMGP9382.JPG (26.54 KiB) Zobrazeno 2508 x
IMGP9383.JPG
IMGP9383.JPG (24.19 KiB) Zobrazeno 2508 x
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Re: Walther PPK

Příspěvek od Chotis » 12 lis 2010 12:11

Tak to vím naprosto přesně :D srpen 59
Smazaný uživatel 93

Re: Walther PPK

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 12 lis 2010 12:44

A kadenci má tatatata... A někdy i větší... :D Dík za odpověď. S.
Uživatelský avatar
Butch Cassidy
Příspěvky: 42
Registrován: 02 zář 2010 15:50
Bydliště: Praha

Re: Walther PPK

Příspěvek od Butch Cassidy » 30 bře 2011 00:36

HELP! ahoj potřebuju pomoc. Koupil jsem Walthera PP od Manurhina jako svou první zbraň a když jsem byl poprvé na střelnici trochu mi blbnul - jednou nepapal náboje z nového zásobníku (made in italy) a dost často kohout nezůstal po výstřelu v natažené poloze-musel jsem promačkávat spoušť. na střelnici mi řekli ať zbraň zkusím vypucovat tak jsem se do toho pustil - a to byl problém :cry: . Provedl jsem komplet rozborku podle tohoto videa na youtube: a všechny součástky nastříkal WD40, vytřel dosucha a lehce naolejoval. sborka byla ok až na spoušť-složil jsem to podle videa s nadlidským úsilím, ale spoušť nejde promačkávat a nenatahuje ani nevypouští kohout-jako kdyby to "nepružilo". Nepoznáte podle fotek co jsem udělal špatně? Prosím česky, jsem úplný začátečník-lamer :oops: .

PS: zbraň jsem koupil u Beareky, měla by na ní být 2 roky záruka. Když jí úspěšně složím, dá se reklamovat, zkoušel to někdo?

Fakt ocením jakoukoliv konstruktivní radu
Přílohy
pp33.JPG
pp22.JPG
Já bych si na takovou věc koupil brovnink. Vypadá to jako hračka, ale můžete s tím za dvě minuty postřílet dvacet arcivévodů, hubenejch nebo tlustejch.
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Re: Walther PPK

Příspěvek od Chotis » 30 bře 2011 12:08

Určitě je tam něco špatně složené, někde ve spoušti, třeba ta pružinka? nebo kolem toho táhla, nevim, nemám zkušenost... Já bych se do toho teda nepustil :oops: Ale je to celkem jednoduchý mechanismus, když porozumíš tomu, jak funguje, měl bys závadu objevit... Reklamace v Bearece probíhají většinou bez problémů.
K závadám: Jaké náboje střílíš?
Uživatelský avatar
Butch Cassidy
Příspěvky: 42
Registrován: 02 zář 2010 15:50
Bydliště: Praha

Re: Walther PPK

Příspěvek od Butch Cassidy » 30 bře 2011 12:17

já bych se do toho taky nepustil kdyby waltřík fachal tak jak má..chtěl jsem zjistit jestli je zbraň rozbitá nebo jestli to není 50 let starou špínou.

střílím S&B z Beareky (made in czechoslovakia) a v pohodě, akorát 1-2 ze sta málo napíchla nábojku, na druhý promáčknutí odpálila. co mě znepokojovalo že závěr nenapnul kohout do zadní polohy každý 3-4 výstřel. takovou zbraň je asi zbytečné tahat s sebou na ulici

PS: tak zbraň konečně složena do pův. stavu - uff ;) kdyby jste se do toho někdo pouštěl tohle forum vám snad pomůže: http://forums.p38forum.com/forums/viewt ... 10&t=22615

jestli čištění mělo nějaký efekt zjistím na střelnici, tak mi držte palec.
Naposledy upravil(a) Butch Cassidy dne 30 bře 2011 18:18, celkem upraveno 2 x.
Já bych si na takovou věc koupil brovnink. Vypadá to jako hračka, ale můžete s tím za dvě minuty postřílet dvacet arcivévodů, hubenejch nebo tlustejch.
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Re: Walther PPK

Příspěvek od Chotis » 30 bře 2011 15:01

To je určitě nemilé, ale nejdřív bych zkusil jiné náboje... PPk(PP) je občas dost mlsné. Na jiném fóru např. nenapnutí kohoutu někomu způsobovaly magtechy, s jiným střelivem mu to nedělalo...
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Re: Walther PPK

Příspěvek od Chotis » 30 bře 2011 18:26

Tak to je určitě něco špatně s tím táhlem... Dochází tam (na pravé straně nad střenkami) ke kontaktu spodku závěru a vystouplé části táhla spouště. Závěr by měl být v tom místě vyfrézovaný aby tam mohla ta vystouplá část táhla. Jakmile jde při výstřelu závěr vzad, zamáčkne dolů táhlo a spoušť nefunguje, promačkává. Jakmile závěr vykoná pohyb a vrátí se zpět, mělo by táhlo po uvolnění prstu na spoušti opět povyskočit nahoru (do toho vyfrézovaného místa v závěru) a spoušť by měla opět zabrat a normálně fungovat. Pokud se toto nestane, tak je asi slabá pružinka spouště, která na táhlo zespod tlačí, nebo tam něco vadí... Doufám, že je to srozumitelné :)
Uživatelský avatar
Butch Cassidy
Příspěvky: 42
Registrován: 02 zář 2010 15:50
Bydliště: Praha

Re: Walther PPK

Příspěvek od Butch Cassidy » 30 bře 2011 19:04

jj dík za snahu, už se mi to podařilo složit, tak jsem poslední příspěvek smazal abych moc nespamoval. jestli to vyčištění pomohlo se ukáže příště na střelnici.
Já bych si na takovou věc koupil brovnink. Vypadá to jako hračka, ale můžete s tím za dvě minuty postřílet dvacet arcivévodů, hubenejch nebo tlustejch.
Uživatelský avatar
Butch Cassidy
Příspěvky: 42
Registrován: 02 zář 2010 15:50
Bydliště: Praha

Re: Walther PPK

Příspěvek od Butch Cassidy » 10 kvě 2011 09:08

tak po delší době se hlásím, Manurhina jsem se zbavil a vyměnil ho za originál. Rok výroby 1971. Má trochu otřískané střenky, ale to je jedna z těch malých nedokonalostí kvůli kterým je milujeme, n'est-ce pas? ;)

Obrázek
Já bych si na takovou věc koupil brovnink. Vypadá to jako hračka, ale můžete s tím za dvě minuty postřílet dvacet arcivévodů, hubenejch nebo tlustejch.
mandor
Příspěvky: 2
Registrován: 05 srp 2011 14:13

Re: Walther PPK

Příspěvek od mandor » 16 srp 2011 00:50

Zdravím vás pánové a dámy,
tak jsem si konečně taky pořídil tuhle klasiku. Mám takový pitomý nápad, prosím nekamenujte mě :oops: ....něšla by nějakou výraznější barvou přebarvit/zvýraznit ta "bílá tečka" na mířidlech? Je mi jasné, že tam nebudu cpát TFO jako na glock, ale prostě to nějakým decentním způsobem zvýraznit.
Nemáte prosím někdo nějaký nápad/zkušenost?
Odpovědět