Walther P1 a zkusenosti s nim

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od HanuIv » 14 říj 2006 13:19

Nedávno se mi do ruky dostala nabídka na koupi nepoužité uloženky Walthera P+ (tedy P38 s lehkým rámem a moderními mířidly) za cca 10000. Říkám si, že to není tak moc peněz za vlastně novou zbraň. Máte ji někdo? Jaké jsou zkušenosti?


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 14 říj 2006 13:25

Ty P1 jsem asi před dvěma lety viděl za nějakejch 7 a půl tisíce korun, ale kdybys mě zabil tak si nevzpomenu kde :(
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 14 říj 2006 13:34

Třeba u Brýmové, nebo u Řeháků (vím, od nich raději pryč). Ve Šternberku ji májí na pultě za cca 8000. Ale jaké jsou zkušenosti.... V jakém jsou stavu atd...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Walt

Příspěvek od Walt » 15 říj 2006 00:46

taky o P1 uvazuju, ale chci verzi s pricnym ocelovym cepem v tele
Stanislav Lukš
Příspěvky: 64
Registrován: 16 srp 2006 19:29
Bydliště: Opava

Příspěvek od Stanislav Lukš » 23 říj 2006 19:47

V opavské prodejně BOIS tuhle pistoli mají. Cena je myslím 9.500,- Kč. Prodávájící, který je tvrdý zastánce celoocel. pistolí, mi ji doporučil. A to si myslím, že má váhu.
Standa
cerberus
Příspěvky: 97
Registrován: 29 kvě 2006 19:47

P-1

Příspěvek od cerberus » 23 říj 2006 23:53

Zdravím přátelé.P-1 je ryze vojenská zbraň tak se nedá očekávat super
střelecké soustřely.Pokud bych volil každopádně tu s tím zesíleným ocel.čepem.Zda řešíte cenu tak můj známí je prodával a možná ještě prodává za bezkonkurenční cenu 5800KČ Martin Rudolf Multiagro .
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 24 říj 2006 11:36

Ahoj, známý jednu takovouhle Waltherovku koupil před cca půl rokem přímo z Německa, taky jako úplně novou (ovšem "civilní" verzi, značenou P 38; prakticky je to naprosto to samé). Mockrát jsem z ní střílel a měl ji i rozebranou. Takže postřehy: Naprosto bezkonkurenční vývrt hlavně, špičková spoušť v obou režimech, naprosto spolehlivá, výborné vůle, jako následek předchozího dobrá přesnost s jakýmkoli střelivem. Poněkud větší klopný moment při výstřelu v důsledku vysoko umístěného těžiště (protože vršek je jak kladivo na čarodějnice a spodek neváží naopak vůbec nic). Slušná, i když ne špičková rukojeť.
ZA TY PENÍZE ROZHODNĚ DOPORUČUJI KOUPIT PŘINEJMENŠÍM JEDNU, RADĚJI VŠAK DVĚ AŽ TŘI :wink: 8) .
Naposledy upravil(a) Slim Jim dne 30 pro 2006 00:46, celkem upraveno 1 x.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Walter 99

Příspěvek od Walter 99 » 26 pro 2006 23:15

Mám jednu z těch rozprodaných P1 z NZ, potřeboval bych udělat korekci na mířidlech, ale jak na mušce, tak na hledí jsou prvky miřidel vsazeny do rybiny a já nenašel šroub na jejich uvolnění. Nevíte někdo jak se to seřídí? Drží to v těch rybinách pouze třením a korekce se provede poklepem nebo tlakem?
Zbraň je to sice velká, ale potřeboval bych ji občas skrytě nosit, nevíte někdo o pouzdru na skryté nošení nebo jak to řešili třeba na policii v Německu - podpažním pouzdrem? Dík za tipy.
3022

Příspěvek od 3022 » 27 pro 2006 01:02

K puvodni otazce - mam s touhle zbrani akorat tu zkusenost, ze sem s ni parkrat strilel na strelnici. Nijak zvlast me neoslovila. Spoust se mi zdala nejaka divna, dost podobna Waltheru P99, uprostred se to vzdycky nejak "lehce kousne" nejakou tou jejich pojistkou, coz ja nemusim. Ovladaci prvky... nejaky plechy z toho "lezou ven", ci co... ale strelba celkem vpohode. Rek bych ze da se, ale zas neni nejakej zvlastni duvod proc to kupovat. CZ-75 povazuju za lepsi, Glock 19 je nekde uplne jinde. Cily je to podle me jen o penezich.
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 27 pro 2006 01:37

Kdybych šel do P38, tak jedině předválečný typ nebo do roku 1942.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 27 pro 2006 10:36

2 Walther99: jde o ryze vojenskou zbraň - modifikovanou P-38, což byla svého času vynikající pistole - ovšem s jednořadým zásobníkem. Ve válečné verzi se s tím střílí závody ("Zbraně světových válek"). Na nošení je ale velká a proto ji nikdy německá policie nepoužívala, měla Walthery PP a PPK v ráži 7,65 mm.
Regulace miřidel do strany se provádí poklepem na hledí a zadůlčíkováním po nastřelení. Výšková regulace snížením mušky, případně výměnou za vyšší.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 27 pro 2006 11:13

Hele ale tou muškou se dá taky do strany hýbat, ne? Je tam dokonce zepředu ryska....
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 27 pro 2006 11:36

Zrovna tobě budu něco vypravovat :D Já to nemám před sebou, vycházím z obecných věcí. Osobně bych do mouchy raději nesahal, i když je tam ryska. Na stranové nastřelení stačí hledí - obecně se stejně moc nedoporučuje do nastřelení sahat, pakliže to lítá bokem, s největší pravděpodobností jde o chybu střelce (stranový tlak - většinou zahnutým palcem, nebo šikmé spouštění nebo strhávání, nebo nikoli osové držení, či kombinaci těchto chyb). K zásahu do miřidel by se měl střelec odhodlat až poté, co má perfektně ověřeno, že nejde o jeho chybu. :!:
Nejlepší je, dát zbraň do ruky dobrému střelci - taky jsem se kdysi nemohl trefit a chtěl jsem machrovat s hledím (na W PP). Ten to chytl, udělal na mezinárodní terč 97 a prohlásil: co na tom chceš upravovat, vždyť to střílí dobře! :D :!:
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 27 pro 2006 12:38

Já P1 nemám, ale kamoš si ji koupil a lítalo mu to dost doleva, vzal jsem to já, všechny zásahy byly asi 10cm vlevo. Nijak zvlášť jsem to nezkoumal, ale muška je na rybině a je na ní i ryska, kdežto hledí mě připadla taková jakási kostka posichrovaná nějakým čepem, se kterou by se snad ani nemělo hýbat....
Dzarda

Příspěvek od Dzarda » 27 pro 2006 16:28

Kamarád měl tu nevyztuženou verzi ( ještě k tomu hodně střílenou)a při střelbě se mu rozlámal závěr . Měl velké štěstí že nedošlo k ůrazu . Takže od té doby taky doporučuje verzi vyztuženou .
Odpovědět