Walther P-99 nebo Glock?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Walther P-99 nebo Glock?

Příspěvek od Návštěvník » 13 bře 2005 18:13

měli jste někdo možnost vyzkoušet obě tyto zbraně?


Návštěvník

re:Walther P-99 nebo Glock?

Příspěvek od Návštěvník » 14 bře 2005 06:57

Jo. Technicky se mi víc líbil Walther P99. Přesností má navrch Walther, ale spolehlivostí, rozšiřitelností a životností má navrch Glock.
Návštěvník

re:Walther P-99 nebo Glock?

Příspěvek od Návštěvník » 14 bře 2005 08:51

no jeste cenou ma navrh glock.Lepe se mi drzel walther(silne individualni),ale presnost a takzvana prijemnost ze strelby byla o dost lepsii u glocka,tak jsem si ho koupil
Návštěvník

re:Walther P-99 nebo Glock?

Příspěvek od Návštěvník » 14 bře 2005 11:12

já se vzhledem k ceně rozhoduji mezi Glockem 17 a ČZ75 D a ČZ 75 d policejní,

Prodavač v obchodě mi řekl, že glock měl při testech životnost 169 000 výstřelů

Teď je prý akce že policejní ČZ 75 D je ,,jen,,
za 17 000 Kč

Ale příští týden dělám zkoužky na zbroják a akce je prý do 20 dubna tak tu slev asi nestihnu
Návštěvník

re:Walther P-99 nebo Glock?

Příspěvek od Návštěvník » 14 bře 2005 18:18

Střílel jsem z obou zbraní a Walther vede na body.Zdá se mi o hodně hezčí.Přesnost je asi stejná.Nehleďte na cenu a kupte si co se vám líbí.Ještě k životnosti 169000 nábojů stojí přes půl milionu korun,tak nebláznětě s počtem vystřelených ran.
Návštěvník

re:Walther P-99 nebo Glock?

Příspěvek od Návštěvník » 04 dub 2005 20:43

strilel jsem ze vseho,co tu bylo uvedeno a dokonce jsem mel tu moznost si z toho vystrelit behem jedny hodiny a porovnavat a zaver je jasnej(pro mne) CZ compact policejni,je pekna prijemna,strilel jsem z ni presne.Walther se mi pekne drzel(silne individualni),ale mel mensi problemy technickeho razu(napr nezachyt se zaver....),pocit ze strileni byl silne neprijemny.Glock presnota skoro obdobna,ale strelba je vic nez prijemna,jen kdyby ten glock vypadal o trosku lip,ale co muzem chtit po ciste sluzebni zbrani,ze?Pocit ze strileni jsem mel na mysli vnimani zpetneho razu ne spoust,protoze tu si stejne kazdej pak naladi sam.Ze sranda zavudku jsem jen videl,ze ciza obcas selhavala a waltera jsem videl dokonce,ze i po vycisteni vubec nestrilel jen cvakal.Glocka jsem selhat nevidel,teda pokud dotycny clovek mel nemel spatne strelivo :o)
Návštěvník

re:Walther P-99 nebo Glock?

Příspěvek od Návštěvník » 05 dub 2005 05:41

Walther 99 není žádný Walther - vezměte do ruky nebo se jen podívejte na fotku Waltheru TT, P38, a zjistíte společné rysy, které u 99 nejsou. Jasně, zbraň nového tisíciletí musí vypadat jinak a takové ty kecy.
Houby, značku Walther koupil výrobce plastových pistolí na BB a "sportovních" vzduchovek. Ta pistole je vymyšlená v CADu na počítači, 22 i 99 jsou jen mírně odlišné verze stejné zbraně, obě mají stejné problémy s nevytahováním nábojnic. Přesnost nic moc, potvrdí to skoro každý, kdo ji měl. Prostě Walther P99 je pro dva typy lidí - co ji viděli v Bondovi a co mají rádi Walther.
Já mám rád bondovky i Walthery, ale nemám rád P99.
Návštěvník

re:Walther P-99 nebo Glock?

Příspěvek od Návštěvník » 05 dub 2005 18:58

P99ku mám několik let a neměl jsem přesnější zbraně této ráže. Možná mám vydařený kus, ale podle toho, co říkají i ostatní kolem mne, asi to není pravda.
Walthera bych se zastal.
Návštěvník

re:Walther P-99 nebo Glock?

Příspěvek od Návštěvník » 06 dub 2005 07:46

Tak to bych se zastal pana Lugera, p08 je určitě přesnější než P99, a to je konstrukčně o sto let starší, žádné komputery, žádný plast.
Nelze přijmout argument, že p99 je nejpřesnější zbraň v této ráži. p08 a třeba sig210 - sto respektive padesát let stará zbraň a mnohem přesnější než p99.
Ještě jsem na závodech neviděl vítěze s p99, a to už se u nás prodávají dost dlouho. A nemluvím o ipsc, tam je to jasné - vítězí rychlost a promačkávání spouště glocku. Mluvím o mířené střelbě dle pravidel ČSS.
Návštěvník

re:Walther P-99 nebo Glock?

Příspěvek od Návštěvník » 06 dub 2005 07:51

Esi to není tím, že služební pistole postupem času byly spíše překonstruovány na spolehlivost a ovladatelnost. Protože na 5-10 metrů už je vám ta přesnost pendrek platná.
Návštěvník

re:Walther P-99 nebo Glock?

Příspěvek od Návštěvník » 06 dub 2005 09:12

To je samozřejmě jasné, že sebeobrana není střelba na víc než 5 metrů - viz rozhodnutí soudů. Jen jsem vyvrátil argument "pana P99", že je to velmi přesná pistole.
Nerez
Příspěvky: 63
Registrován: 15 dub 2008 07:51
Bydliště: okolí Olomouce

Příspěvek od Nerez » 01 úno 2009 21:11

Rozhoduji se mezi P99 a G19. Jde o ostřelbu na střelnici, at už miřenku nebo trochu rychlejši a akčnější střelbu a občasné nošení. Víc bych chtěl P99 ale trochu mě děsí ty řeči, že ma špatnou spoušť. Poradí zkušení?Dík
Hodně stará Slavia 620 4,5 mm
Slavia 631 Lux 4,5 mm+ Gamo 4x32
Walther P99 QA 9mm
CZ 75D compact 9mm
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 01 úno 2009 21:22

spoušt má tragickou ale jinak je to fajn pistole s ufo designem
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 01 úno 2009 21:26

Na akční střelbu s P99 zapomen je to služební zbran , úprava spouště se da ale jeto nevratný zásah , na nošení idalní měl sem klasiku SA/DA .
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
Nerez
Příspěvky: 63
Registrován: 15 dub 2008 07:51
Bydliště: okolí Olomouce

Příspěvek od Nerez » 02 úno 2009 09:09

I se služební zbraní by mělo jít rychle střílet ne :D No zkusim si toho Walthera na sucho a podle toho se rozhodnu. Doufám, že mi ta spoušť sedne
Hodně stará Slavia 620 4,5 mm
Slavia 631 Lux 4,5 mm+ Gamo 4x32
Walther P99 QA 9mm
CZ 75D compact 9mm
Odpovědět