WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od Artifex » 19 dub 2013 02:27

Nj, ty ocelové kontejnery jsou strašně fajn ale úplně naprd, protože právě kolem nich to praská nejvíc, tvoří se tam při zpětném dobrždění závěru napětí kvůli ztenčení toho zinku a po kýblu střeliva se prostě stane to, že ten ocelový kontejner to sice nádherně vydrží, ale zinek, který ho obaluje povolí. Takže lité zinkozbraně fakt ne. AR je trošku něco jiného, to není kus litý do formy, to jsou materiálově perfekntí duralové bloky s rentgenově kontrolovanou kvalitou na nepřítomnost prasklin a bublin, které jsou teprve obráběné. Oproti tomu tyhle sranda pistolky dostanou do formy ten kontejnerek a oblije se to zinkohliníkem, když kontejner není vystředěný, sere pes, když je na jedné straně desetinku milimetru pod povrchem a na druhé straně 2mm, žádný problém, když jsou v kovu bublinky, žádný problém atd.

Proti hliníkovým zbraním nic ale jak to má závěr nebo rám z litého zinku tak ne, díky.
To je strašně krásné, že tahle hračka má hlaveň a dokonce i vnější trubku přes to ocelovou, nic ale jako pojem vnější hlaveň není, prostě zase pro zlevnění výroby udělali tenkostěnnou trubičku s vývrtem a kolem toho dali obyčejnou levnou bezešvou trubku o vhodném průměru. Pokud je to "vnější hlaveň" a vložná hlaveň, doporučuju urychleně začít obíhat ještě jednu nákupku a nechat na to dodatečně narazit lva ve zkušebně.

Je to přesně, tak jak říkáš: "Ony ty slitiny vydrží na jednu stranu víc, než by člověk čekal, na druhou stranu jsou citlivější na materiálové vady a hrubé zacházení."
Ony toho vydrží, ale právě při technologii výroby není možné zabránit velkému množství materiálových vad při odlévání a zbraň prostě hrubé zacházení musí vydržet, samotný závěr si na konci své dráhy neřekne: "Já jsem slečinka, já si pěkně tady zpomalím, abych do dorazu hrubě nevrazila", spíš naopak, a když je ten závěr ještě odlehčený jako u pistolové malorážky, která musí baštit všechno od standardů po HV, tam ještě dvojnásob.


Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od cover72 » 21 dub 2013 14:57

To je všechno pravda, ale skutečně není slitina jako slitina. Zombak se používá pro šetření u plynovek, protože se dobře odlévá a je levný.
U té malorážky ovšem nejde o snížení ceny -- prodává se za téměř tolik, co různé 9mm a .380 --, nýbrž o snížení hmotnosti, takže je použitý jiný materiál. Opět připomínám, že mám sbírku plynovek od nejlevnějších italských šmejdů až po německý Röhm, takže mohu vzít do ruky oboje a srovnávat -- a low-grade zombak jako na italech a turcích ten "Walther-Umarex" není. Takže opatrněji s tím neustálým omíláním "zinku" :wink:

Tu svou jsem si koupil až poté, co jsem na US fórech viděl, že s tím někdo vystřílel přes 10k ran, aniž by se mu rozbila. Sám jsem z ní vypálil cca. 5-6k ran, 90% z toho HV, a mazal to plně syntetickým olejem == závěr létal rychle, žádné dobržďování. A praskliny žádné, funguje pořád OK.

A k té vnitřní hlavni -- nemyslím si, že je to pro ušetření na hlavňovině, nýbrž kvůli unifikaci konstrukce. Takto se vlastně skutečná hlaveň jen provleče takovým okem v rámu a zvenku dotáhne tou "vnější". Kdyby to neudělali takhle, museli by vymyslet, jak někam prásknout roub jako u Rugera SP-22 -- a použité konstrukční řešení je navlas stejné, jako u P22.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od Biggles » 21 dub 2013 16:23

Třeba se už hoši v Umarexu zlepšili.......nicméně jsem měl doma P22.......a to byl doopravdy materiálovej aušus. A konenckonců známej vyžvejkal GSG-5 u kontejneru spoušťáku či kde, teď řeší, jak to dát dohromady (a taky to dělaj turci usídlený v Germánii).........
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od cover72 » 24 dub 2013 17:38

Ty jakože útočné pušky a samopaly od Umarexu mají naprosto zoufalou konstrukci a od GSG jen o něco méně; právě na P22 ale pokud jen vím docela zapracovali a snažili se to zlepšit. Co já vím, tak nkterým lidem slouží P22 bez problémů po tisíce ran a jiným dělaly problémy, tak se jich zbavili. Jak řekl Artifex -- je to prostě v tom, že výroba z těchto slitin má určité procento zmetkovitosti a halt se s větší pravděpodobností může stát, že narazíš na zmetek.

Jenže to je všude: vím o Glocku, kterému po tisíci výstřelech vypadaly kusy hlavně v polích, protože byly přecementované, mé GP P11 praskla hlaveň po délce komory, protože hlaveň dodaná CZUB (s původem patrně v Poldi, která s tím měla problémy i dříve) měla zaválcovaný řádkovitý vměstek, na amerických fórech najdeš prasklé hlavně 1911... Od doby, co se víc vrtám ve zbraních a setkávám se s lidmi "od fochu" stále více chápu, že neexistuje vůbec žádný 100% spolehlivý nebo nezmetkový výrobce -- zvláště materiálové chyby se vyskytují úplně u všech zbraní a vždycky je to jen o štěstí, jaký kus zrovna chytíš. Jediné, na co se dá hledět, je pravděpodobnost, že zrovna na tebe připadne kus s vadným materiálem, popř. jestli zbraň nemá konstrukční chyby...
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od Biggles » 26 dub 2013 00:45

Jistěže neexistuje 100% spolehlivosti u žádného výrobku, ale hitlermetal má jediné opodstatnění (v dnešní době), a to je finanční úspora výrobce (a částečně i zákazníka). Prostě ocelová malorážka je takřka nezničitelná (pokud člověk nemá smůlu na kus), ze zinkovýho bláta vydrží nejspíš pár tisíc.....při troše štěstí (a bez HV) možná i nějakou desítku....... Je to logický, spoustě lidem to stačí.....tak fajn (každej má jiný priority), ale tvrdit, že to není pravda je prostě zhovadilost, stejně tak to dokazovat na tom, že u jiných výrobců s jinou technologií se vyskytujou zmetky..........
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od cover72 » 28 dub 2013 23:47

A to je právě nesmysl.
Neexistuje pravděpodobně žádné technické řešení, jak vyrobit malorážkou samonabíjecí jakože 1911, která by přetáhla celý závěr bez použití ne-oceli, tzn. v praxi bez slitin Al. Takže tvrdit, že jde jen o úsporu ceny je prostě mimo.
Dále jsem už řekl a pro tebe to zopakuji: z té své jsem vystřílel něco mezi 4 a 5000 ranami, 90% z toho HV, a je naprosto v pořádku. Vůle se pozorovatelně nezvětšily, praskliny žádné, dokonce ani otěr jsem nenašel nad to, co jsem setřel z černění při čištění.
A koupil jsem ji až po ujištění z amerických fór, že s tím vícero lidí vystřílelo přes 10000 ran bez poruchy. A HV není problém, to potvrdil i výrobce mailem (viz historie threadu).

Chápu, že jsi zatížený na celoocelové "dospělé" 1911 a nic jiného neuznáváš :D , ale to, co píšeš prostě nekoreluje s objektivní skutečností.
Puverle
Příspěvky: 31
Registrován: 03 říj 2009 00:25

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od Puverle » 29 dub 2013 16:29

Závěr vyrobený ze slitiny zinku nebo hliníku je jen o ceně. Nevím proč by ocelový závěr malorážka nepřetáhla. Váha materialu je zanedbatelná proti síle vratné pružiny a natažení kohoutu. Je dost samonabijecích malorážek s ocelovým závěrem. Berety 71 nebo 87, Wather PP/PPK a GrandPower dělá teď K22S s ocelovým závěrem
Uživatelský avatar
plingr2
Příspěvky: 147
Registrován: 16 dub 2011 15:18

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od plingr2 » 29 dub 2013 18:30

Jednou jsem četl o konverzi na .22 z 45 která byla vyrobena z oceli a byla použita plovoucí komora.
GP K100,Gazela 58,Beretta 70/71,ZKM456
Uživatelský avatar
plingr2
Příspěvky: 147
Registrován: 16 dub 2011 15:18

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od plingr2 » 29 dub 2013 18:30

GP K100,Gazela 58,Beretta 70/71,ZKM456
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od Biggles » 29 dub 2013 18:43

Samozřejmě, že by utáhla (zvlášť HV) ocelový závěr (to totiž zdaleka nemusí být "ingot"), potažmo z kvalitní slitiny (a od dob P22 ve vlastním trezoru mám o této vlastnosti u Umarexu jisté pochybnosti), ale Cover nemůže přenést přes srdce, že mu někdo zkritizoval hračku :D Nemluvě o tom, že malorážka nemusí za každou cenu vypadat, jako "dospělá" pistole............. Ale aby nedošlo k mýlce, já proti tomu neprotestuju. Prostě je to levná hračka na plinking, která nemá ambice přežít majitele....pokud k tomu člověk takto přistupuje, tak je to fajn a naopak je pro něj "výhra" uspořenejch pár korun na materiálu........
edit: Speciálně pro tebe Covere72 zopakuji, že ocelová malorážka je nesmrtelná (pokud není zmetek), takže tvejch pár tisíc je irelevantních. Chápeš to?!
Uživatelský avatar
plingr2
Příspěvky: 147
Registrován: 16 dub 2011 15:18

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od plingr2 » 29 dub 2013 19:02

Celý závěr z oceli by ti HV neotevřelo (případně by to bylo straně nespolehlivé) , AL se dobře lije do forem je lehký na opracování , ty pistole jsou technicky jednoduché, nízká životnost výrobcům také hraje do karet,závěr má originální tvar(každý chce bouchačku co vypadá jako 1911 a střílí za 1Kč o nějaké dělené závěry dost lidí nemá zájem) a je to levné.Ten materiál je dokonalý pro výrobce. ( myšleno pro 1911)
GP K100,Gazela 58,Beretta 70/71,ZKM456
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od Biggles » 29 dub 2013 19:12

Myslím, že by to neměl bejt zas takovej problém (jde jen o zachování vzhledu, takže vlastně stačí "plech", žádný ozuby). Nicméně ve zbytku máš naprostou pravdu......snad je znovu opakuji, že ani slitina není vždy stejná (a slušná hliníková slitina se slušnou kontrolou by možná vyšla dráž než ta ocel).
Uživatelský avatar
plingr2
Příspěvky: 147
Registrován: 16 dub 2011 15:18

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od plingr2 » 29 dub 2013 19:31

Kombinovat plech a pak to nějak pikovat na nějaký nosný rám je asi utopie, ale máš pravdu že rám třeba z duralu který je obráběný ze solidního kvádru ( ne prasárny typu liti do přesné formy ...) by byla paráda ale cena by pak vážně asi přesahovala ocel. Možná jsem ale úplně mimo, sem takový brouk pytlík mám toho víc načteno než nastříleno .
GP K100,Gazela 58,Beretta 70/71,ZKM456
Puverle
Příspěvky: 31
Registrován: 03 říj 2009 00:25

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od Puverle » 29 dub 2013 19:52

Mam Beretty 71 a 87cheetah ale i SigSauer mosquito kde je závěr ze slitiny AL. Vzhledem k ceně je určitě závěr odlévaný. Na Sigu mi chybí pár stovek do 20tisic a drží. Stříleno od standard až po hyper velocity. Když je odlitek dobře udělanej tak si myslím že ho málořážka nezničí. Ale je fakt že u některejch malorážkovejch klonů 1911 je vyslovně doporučeno používat pouze standardní laborace tak čert ví z čeho to dělaj
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od cover72 » 01 kvě 2013 03:28

Cover má hlavně silný odpor k černobílému vidění světa, nekriticky vyznávaným "jednoduchým pravdám" a fallacy "metody vyloučení třetího", resp. vytváření falešného dilema.
Takže konstrukce typu "jsou jen dva druhy pistolí: ty z oceli a šmejdy. Toto není z oceli, ergo se jedná o šmejd, Q.E.D. Dále, jsou jen dva přístupy k volbě materiálu: buď se zvolí poctivá ocel, nebo se chce oškubat zákazník a tak se zvolí nepoctivá neocel. Toto je neocel, ergo je jediným důvodem volby neoceli oškubání zákazníka, Q.E.D." mi na tváři vskutku generují znechucený škleb.
To jen pro pořádek.

K věci bych jen podotkl toto: čímpak to bude, že
- ocelový adaptér Kadet na CZ75 hýbe jen částí závěru a nikoli celým (ditto celoocelové malorážné fullsize 1911), že
- ocelová malorážná 1911 od Browningu je velká jako 85% originálu, že
- když malorážný Grand Power přecházel na ocelový závěr ze slitinového, ubral postupně 50% materiálu -- z tohoto na toto a následně toto --,
- nebo je závěr miniaturní a tedy opět lehký (Beretta 71)....
- nebo je to halt z Al, jako třeba z T7075 T6, což zároveň průkazně vyvrací řeči o tom, že se slitiny používají "jen" pro ušetření a oškubání zákazníka, že "jak to není z oceli, nic to nevydrží" a vůbec.

Straw men argument o nezničitelnosti celocelových si též strč za klobouk, neb mi vyvracíš něco, co jsem nikdy neřekl. Já jsem toliko napsal, že v přímém rozporu s tím, co tvrdíš
a) slitinové malorážné "1911" neodejdou po pár tisících ranách
b) cena rozhodně není jediným nebo nejdůležitějším důvodem, proč byla zvolena slitina: určující je konstrukční nutnost výrazného odlehčení
c) materiál, z kterého je můj Walther, je lepší kvality, než zombak na italských plynovkách, což mohu přímo srovnat vzhledem ke své sbírce, takže je poněkud mimo se jej s tím italským zombakem horečnatě snažit asociovat

Na tomhle je zvláště absurdní, že jsem bigglesovky přečetl snad všechny -- a teď kde se s ním jen setkám na mne "Biggles" pálí straw many, trvale udržitelné krávy a apod. To mám za to, že jsem neměl raději Worrals. A ještě ke všemu nosí zdejší biggles stejný druh klobouku, jako já. Svět je vskutku jedno velké absurdní drama.
Odpovědět