Vztah k zenam

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 13 čer 2007 15:02

thrax píše:Ale to je naprostá pravda,tolerance by u mě jako u muže nebyla žádná přednost.To co si mohu dovolit já,to si žena dovolit nemůže,neboť žena má být podřízena muži,nikoli naopak.Protože životní úloha muže a ženy je jiná.Ctností muže je totiž seberealizace a základem jeho povahy je transcendence,zatímco ctností ženy je altruismus a základem její povahy je imanence.
To-thrax
Vztahy mezi lidmi jsou především o dialogu,což tobě očividně nesedí.Pro tebe je vhodný monolog a vnucování vlastní vůle.
Jinak nerovnoprávné postavení muže a ženy je přejato z křesťanského pohledu na svět,je to blud jež by bylo vhodné vymítit i s tímto krutým náboženstvím!!!
Všude kde se vše řídí rozumem jsou si pohlaví partnery,fyzickou převahu a dominanci volí jen primitiv,nebo některé druhy zvířat,ovšem ty to využívají k obraně atd.u lidí je to dáno hloupou filozofií v náboženství.Jiný důvod to prostě nemá.


Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 13 čer 2007 15:08

To- cmk
Já nevím mám rodinu a můžu si dělat co mně napadne,jen má vlastní zodpovědnost je limitujícím faktorem.Díky práci jsem doma i tak minimálně,přesto mi střelectví či sezení v lese nikdo nevyčítá.Žena ví že mně nezmění a tak mně nemnění.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 13 čer 2007 15:09

Tradiční pojetí rodiny (viz. cmk) už opravdu patří minulosti. Nejspíš i proto, že ve většině případů by chlap jen s bídou dokázal sám uživit celou rodinu a tím padá hlavní důvod, který ho pasoval do role téměř neomezeného vládce domácnosti. A to si ani nedovedu představit, kolik takových "vládců" mělo od svých "poslušných" manželek v tichosti parohy jak vrata.....
Thraxe ujišťuji, že problém s holkou nemám - aspoň ne takový, aby mne nějak trápil. Nechci mít doma klasickou puťku, která trpělivě (a se strachem) čeká s navařeným obědem, až se vrátí její pán a vládce. Samozřejmě ani nechci být pod pantoflem, ale chci mít rovnocenou partnerku, která se nebojí říct vlastní názor - i když to přiznávám nerad, taky nemám vždy ve všem pravdu. Takovou, se kterou se dá (rozumně) diskutovat. A když třeba slintám nad nějakou zbraní za x desítek tisíc, možná i potřebuju upozornit, že bychom spíš potřebovali novou podlahu do budoucího dětského pokoje.
Jo, ještě jedna věc - žena typu šedivé a bezmezně poslušné myšky se většinou chlapovi po čase omrzí.
thrax

Příspěvek od thrax » 13 čer 2007 15:23

ano CMK má pravdu,to co tu tvrdím je tradiční pojetí rodiny,kde muž je pater familiae a má své povinnosti a k tomu taky práva.Těžko říct,jestli mít radost z toho,že je tenhle model na ústupu.Necítím to tak,že by nerovnoprávné postavení bylo nesprávné,protože muž a žena stejní nejsou.S náboženstvím to ale přímo nesouvisí,spíš s Římem.O křesťanství si můžeš myslet cokoliv,ale je to právě křesťanství,kterým se vymezujeme vůči zbytku světa.
Žižkovák Karel

Podřízenost?

Příspěvek od Žižkovák Karel » 13 čer 2007 15:23

thrax píše:Ale to je naprostá pravda,tolerance by u mě jako u muže nebyla žádná přednost.To co si mohu dovolit já,to si žena dovolit nemůže,neboť žena má být podřízena muži,nikoli naopak.Protože životní úloha muže a ženy je jiná.Ctností muže je totiž seberealizace a základem jeho povahy je transcendence,zatímco ctností ženy je altruismus a základem její povahy je imanence.
Thraxi,
chtělo by to míň číst Schopenhauera a víc souložit.
Pak bys rázem zjistil, že "jednou jsi dole, jednou nahoře" :)
Žižkovák Karel

To: Lanky

Příspěvek od Žižkovák Karel » 13 čer 2007 15:25

Lanky,
přesně!
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 13 čer 2007 16:51

To-Žižkovák Karel
Hezky řečeno.
:twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Neptunus

Příspěvek od Neptunus » 13 čer 2007 17:03

Edelweiss:

Fakt jsem tě nepochopil. Křesťanství uvedlo ženu na stejnou úroveň jako muž, žádný z partnerů není výš. Asis to někde slyšel, kde, to fakt netuším..
V čem se ti to náboženství zdá kruté? Základem křesťanské nauky je láska- k bližnímu, sobě a Bohu. To, že "ve jménu" křesťanství byla v minulosti konána zvěrstva, je vinou konkrétních lidí.. Nemluv mi prosím o upalování čarodejnic atd., je to provařené(a opět zde platí, že to byla vina konkrétních lidí, nauka s tím nemá nic společného).
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 13 čer 2007 17:08

Mám kamaráda Sašu, který má touto dobou už šest dětí. Saša je přísným zastáncem tradičního patriarchátu, věřící chlap. Našel si k tomu ženu, která to bere jako životní úděl a místo budování kariéry se točí doma u plotny, aby co nejlaciněji uvařila sedmi krkům...:D...vždycky byla milá a příjemná, vždycky jsem měl pocit, že si jinak život nedovede představit.
Takže, ono je to asi tak, jak si to kdo udělá...prostě stůj k svému. Buď se Ti do obří rodiny (a tím pádem patriarchátu) chce, nebo se nechce. Asi nikdy by se to nemělo lámat přes koleno...jo, a taky si myslím, že ve velkých rodinách by měl mít poslední slovo chlap. Prostě patriarcha. Tradiční hodnoty. U malých rodin, nebo jenom párů je to jedno... 8)
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 13 čer 2007 17:08

to:neptunus
Jenže se tu bavíme o zbraních a našich ženách :evil: ne o náboženství :evil:
Aquila non captat muscas
Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 13 čer 2007 17:11

Postavení muže a ženy z pohledu křesťanství je rovnocenné? Vždyť od prvotního hříchu je žena líčena jako ta, která svedla muže na scestí.
Nikdy neházej flintu do žita.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 13 čer 2007 17:13

Neptunus:
Jo komunismus je taky uzasna ideologie, ze jo... vsichni aby se meli stejne (kazdej vi ze je to v nemysl) ... Marx to jiste myslel dobre... to jen ti lide to pak zku*vili co? :lol: :lol:

A nabozenstvi je to same v blede modrem.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 13 čer 2007 17:19

Jde o to, jaké náboženství máš na mysli. Buddhisti mi neva....jinak mě serou snad všechny hlavní proudy, počínaje křesťanstvím přes islamisty a hinduismem konče...:)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 13 čer 2007 17:25

Náboženství je poměrně neškodná věc.
Ovšem když nastoupí církev.... :?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Neptunus

Příspěvek od Neptunus » 13 čer 2007 17:27

Tak já znám lidi co mají sedm či osm dětí, ale postavení rovnocenné mají, jsou to sympaťáci. Na tohle přece nejde dát nějaký obecný vzorec mnoho dětí=muž vládce..
Andy: K té komunistické ideologii- podle mě je to utopická ko*otina, která ti směr života neudá.Já jsem křesťan, a žádné radikální tendence v sobě nepociťuju.:) Ale tak je to tvůj názor a já ti měnit nechci..
Voruis: No, tak to není, citovat nebudu(mohlo by se to někoho dotknout a taky nejsem vroucný čtenář Bible). Žena bylas vedena hadem a dala jíst muži, který ale věděl, že jí zakázané ovoce blablba..Bůh je oba seřve stejnou měrou a řekne padejte. Nevidím v otm nic co by obviňovalo hlavně ženu.
Tak sem teda domluvil, mně se jenom dotklo jak zaslepeně soudruh s helmou plive na něno v co věřím a vyjádřil jsem nesouhlas, na to snad právo mám..
Haug
Odpovědět