Vzduchovky Hatsan

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Paixík

jo

Příspěvek od Paixík » 06 pro 2005 01:02

Zájem samozřejmě je, taky uvažuji o Hatsanovi, že bych ho koupil taťkovi k vánocům. Od tý doby, co jsem mu vzal Slávku, tak je takovej smutnej. Takže budu rád, pokud zde budou rady či návody na případný Hatsan-tuning.


okýý

vzduch

Příspěvek od okýý » 22 led 2006 23:18

Lehce jsem nakoukl do této diskuse, i já bych si dovolil přidat trochu názorů. Do vzduchovek se už nějakou dobu vrtám, a ne málo, tak snad mohu. Cena a kvalita spolu nesouvisí až tak moc. Ono je to dáno i cenou práce v zemi původu. A tak je možné nadávat na 630-ale dle mě neprávem. Její jediná nevýhoda je v malé možnosti nastavení spouště, ale jinak se s ní dá skoro čarovat. Ono je to spíš v rukou. Sám dám přednost haenel 312(boční napínací páka)ale to je jen mou zmlsaností.I výkon 630 je slušný(v rámci zákona)Hatsan je našláplý nad zákon, v případě maléru a přemeření rychlosti a výkonu to smrdí. Ale šupa je šupa....
kamil

hatsan zkusenosti

Příspěvek od kamil » 23 led 2006 12:18

Vzduchovku mam cca 2 mesice, irituji me plastove dily, co se tyce zpracovani nic moc, pruzina nema zabrousene konce - to je hrozna, navic je spatne nadimenzovana - praskat proste musi, soudruzi v Turecku by se meli naucit pocitat. tesneni pistu - bes a hruza - vule cca 0,5 mm, takze i kdyz maji pruzinu nadimenzovanou na 25J, myslim, ze se jim tam nedostane ani tech povolenych 16J.
Na 10 m strilim s puskoledem nejhure za 9(nejsem zadny excelentni strelec), na 20m jsem mel problem trefit terc - zrejme kolisani rychlosti - protoze v horizontalnim smeru byly vychylky max 3 cm.
Nechal jsem si udelat novou pruzinu s vetsim prumerem a zabrousenymi konci a tesneni z vysokomolekularniho polyetylenu - pruraznost stoupla cca na dvojnasobek, na terc jsem zatim jeste nestrilel vzhledem ke klimatickym podminkam, ale myslim, ze by tomelo byt OK i na 20m.
pmejsner@seznam.cz

Re: hatsan zkusenosti

Příspěvek od pmejsner@seznam.cz » 18 úno 2006 17:59

ahoj maš již udelaný nastrel po uprave .vážne uvažuju o koupi modelu 90 set hatsan, ale po prečtení tvých poznatku sem trochu na váškách .diky
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Model 100 u pana doktora.

Příspěvek od Kubajzz » 20 úno 2006 13:37

Hatsan Model 100 zevnitř.
Nevím, jestli se tomu dá říkat tuning nebo spíš napravení nedostatků.
Rozebrání není zrovna jednoduché, po sundání pažby se musí odvrtat nýt spojující napínací páku s přenášecím táhlem. Na fotce je označen červenou šipkou, byl nahrazen šroubkem. Jinak nejde vyndat píst, to táhlo je tam natvrdo přinýtované při výrobní montáži. :roll: :roll:
Dávejte pozor na vypadnutí a ztrátu všelijakých hřídelek co jsou tam volně vloženy ve spoušťovém ústrojí a drží je na místě jen pažba, Turkům zjevně pojem segerkroužek nic neříká. Ten zadní díl s pojistkou v pouzdře drží čep, ten se musí vyklepnout. Jo bacha, drží ho tam ještě nahoře jeden malý šroubek, co se maskuje jako by držel jen lištu na montáž puškohledu. Není tomu tak, ven s ním, s parchantem. :evil: :wink:
Co všechno vypadne vidíte na fotce, škoda, že moc nevyšla, nejsem žádný fotograf.
Potvrzuji, že pružina je prasácky useknutá, konec není zabroušen, tak to bylo napraveno, asi se Turci učili v UB. Pružina před a po operaci je na fotkách.
Píst je pořádný kus vysoustruženého železa, jistě by vylehčení snesl. Bylo na něm dost otřepů, spravil to smirek.
Obecně můžu říct, že vevnitř vypadá všechno festovně a trvanlivě, žádné plasty.

Na fotkách si určitě všimnete jak je všechno navazelínované. Zkusil jsem sice na tatíka nějakou osvětu ohledně dieselingu, ale se slovy "O tom jsem nikdy neslyšel" a "Kdo maže, ten jede" jsem byl poslán rovnou do pr...
Je fakt, že nic netřaská. :wink:
Přílohy
H_díly.jpg
H_spoušť.jpg
H1_1.jpg
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 úno 2006 13:40

Jdou připojit jen tři fotky najednou, tak tady je ta pružina.
+ ještě porovnání se Slávií 620.
Přílohy
H_vzduchovky.jpg
H_pero_po.jpg
H_pero_před.jpg
kamil

Příspěvek od kamil » 23 úno 2006 12:31

Minuly tyden se trochu oteplilo, takze jsem provedl nastrel na 10 m do terce, co se tyce vetsich vzdalenosti, zkusil jsem parkrat vystrelit na 25 do elektroinstalacni krabice (prumer cca 7 cm), pokazde uspesne, vice jsem zatim nezkousel - venku zase tak pekne nebylo.
Co se tyka plastovych soucasti - z plastu je spoust a pojistka(vcetne demontovatelneho zakonceni valce hlavne ??).
Co se tyce demontaze a hlavne montaze - potvrzuji predchozi prispevky -
dostat vzduchovku dohromady po provedene demontazi neni zcela trivialni zalezitost.
karolko

skúsenosť

Příspěvek od karolko » 31 bře 2006 16:18

Pred piatimi týždňami som kúpil hatsan 105, presvedčil ma najmä dizajn, úsť. rýchlosť a trochu aj kubajzove príspevky. Keď som ju rozobral, aby som ju náhodou neznehodnotil pre jej výrobné nedostatky(lajdácky useknutá pružina :D atď.), tak ma prekvapil fakt, že pružina bola pekne zabrúsená do roviny(uvidím, koľko vydrží) a tesnenie piestu bolo ok. Takže v podstate som ju nemusel rozoberať, ale využijem to v budúcnosti – rád by som skúsil silnejšiu pružinu. Tie komponenty z umelej hmoty sú dosť výrazný nedostatok, pri demontovaní som hľadím mierne narazil o stôl a to mi začalo hádzať zo strany na stranu. Vyriešil som to kovovým vystužením otvoru, ktorým vedie skrutka vychádzajúca z hlavne, slúžiaca spolu s regulačnými kolieskami na výškové nastavenie hľadia. Pri muške to je skôr výhoda, do otvoru, ktorý som tam našiel, som zatĺkol valček o priemere 4 mm do výšky mušky. Valček slúži ako muška, pretože s tou pôvodnou sa nedalo poriadne zamieriť. Ale aj tak čoskoro kúpim puškohľad. Všetko, čo tu bolo písané o spúšti je pravda, ale už sa to po čase zlepšilo. Čo sa týka strelných vlastností, som spokojný. Na väčšiu vzdialenosť (30-40m) strieľa tiež obstojne, strieľaľ som s diabolkami Boxer a Standard. Paradoxne lacnejšie diabolky Standard sa ukázaly výrazne lepšie oproti kade-tade lietajúcim Boxerom. Na tomto fóre som niekde čítal o strielaní,do zlatých stránok, tak som to hned vyskúšal. Čistý priestrel(cca 450 str.- ešte som poznačil aj stenu – diabolky Boxer). A vážne uvažujem, že oslovím Troja, aby mi dal vytočiť silnejšiu pružinu...
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 31 bře 2006 17:05

ja teda nevim jake mate na slovakach zlate stranky ale ceske maj aspon 800 str. volako se mi to nepozdava- aby to nahodou nebyl dieseling, kdyz je flinta nova a promazana :?:
karolko

Příspěvek od karolko » 31 bře 2006 20:22

Zlaté stránky - Žilina, Považská Bystrica (2004-2005), počet strán - 520,
dieselingom to určite nebolo(100%), hrúbka 15,5mm(môže to byť skreslené-opotrebovanie),
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 01 dub 2006 00:01

s diabolkami boxer mam jen tu nejhorsi zkusenost..strilel sem ze svoji pusko-lovky kdyz uz sem mel znacne slabou bombicku proti obloze takze jsem videl jak leti..veskery strelivo co sem zkousel vcetne levnych braku litalo jaks taks ale to co delal boxer bylo neuveritelny-po vyleteni z hlavne opisoval sroubovici :!: :!: :!: takze jako strelivo naprosto nepouzitelne..od te doby mi lezi doma a je jen zazrak ze sem ho jeste nehodil do reky..nechci znecistovat vodni toky..a ani ho nechci nikomu dat..leda nejakymu svymu nepriteli..kamaradovi bych ani takovejhle shit preci nemohl dat..leda nejakymu diteti do praku...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 dub 2006 15:17

Ještě jsem našel rozměry té pružiny.
Jestli to někoho zajímá, tak tady to je:
průměr vnější 18,5mm
průměr vnitřní 12,5mm
délka 280mm
průměr drátu 3mm
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Saracen

Příspěvek od Saracen » 25 dub 2006 01:28

Kolik ta puska dnes stoji ( Hatsan 100 ), a kde se da v Cechach kout prosim, Videl sem ji na netu za 4300, je to ok?
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 25 dub 2006 12:10

to je hodně, všude je okolo 3000,- finexhoby apod.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 25 dub 2006 12:41

Za ty 3000,- je tak možná model 105.
Ta 100-ka je jejich nejdražší model, protože má dřevěnou ořechovou pažbu a dá se kopit za necelé 4000,- , třeba na tom finexu http://www.finexhobby.cz/index.php? nebo i jinde
105-ka je to samé co 100-ka, ale s plastovou pažbou.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět