Vzduchovky Hatsan

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Rakab
Příspěvky: 23
Registrován: 12 lis 2005 18:14

Příspěvek od Rakab » 26 lis 2005 20:32

Šroubovali mi to a drátovali (i když to tak nevypadá) a proto chtěli abych nemohl točit zápěstím tak mi to zafixovali i s loktem, ale jinak jsem v poho spoko.V pondělí jdu vytahovat dráty tak musím honem zítra ještě zkusit vystřelit.Sám jsem zvědavej jak mi to půjde.:-)


Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 26 lis 2005 21:30

a cos vyvadel?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 26 lis 2005 21:44

To RAKAB, LADA, PB - panove, zalozte si chat a povidejte si o zlomene ruce do aleluja. Tady prosim jen k tematu.
Dodík

Příspěvek od Dodík » 26 lis 2005 22:00

troj píše:nechapu tohle forum..
vite,bavil jsem se s jednim zbrojirem ktery se zaobira puskami vyssiho cenoveho razu-strili zavodne vzduchovou pusku na poloprofesionalni urovni-
rekl mi jedno-a to si vsichni zapamatujte
jaky je rozdil mezi zavodni puskou levnou a drahou?obe preci jsou schopne strelit na 10m desitku..
rozdil je v zivotnosti!zatimco s levnou puskou budete moci strilet pul roku,draha vam vydrzi 5let!
a proc si myslite ze je takovy rozdil mezi hatsanem a treba anschutzem?vzdyt preci obe pusky se skladaji z obdobnych dilu-dil jako dil ne?omyl!ten zasadni a stezejni rozdil je v materialech a zpracovani!!!!!!!!!!
ten cenovej rozdil je dan tim ze lepsi material=drazsi material=daleko vetsi naklady na obrabeni-potreba daleko a daleko kvalitnejsich nastroju,obrabecich stroju!naklady na presnost desetin jsou o nekolikaset procent mensi nez naklady na presnost setin,tisicin!
pisty do drahych pusek jsou z kvalitnich legovanych ocelovych slitin kde je obsah oceli uz jen nekolik procent-zbytek je napr titan,molybden...
pisty jsou kalene,cementovane ,brousene a lestene-pro max presnost!stejne tak pruzina ktera muze byt z cisteho titanu..........
tohle jsou ty duvody presnosti,stalosti vykonu a trvanlivosti!!!!!!
videli jste pist v levne vzduchovce?tak myslim ze je zbytecny komentovat
to neni zazracnost hatsanu-to je matematika a mechanika!!!!to se proste obejit a zakamuflovat neda!!!!!!!!
jestli nekdo studoval mechaniku a technologii vyrobnich procesu tak nemuze nic jinyho nez souhlasit
jo..nekomu holt staci mit trabanta..kilo mu taky jede..z mista a do mista b se s nim taky dostane...
stejne jako nekdo rekne..me staci hatsan..na 20m prkno taky trefim..jako ty dobry pusky to taky trochu vypada..
no nic
Nechápu tuto reakci...
Samzřejmě že nelze srovnávat vzduchovou pušku za pár tisíc a a za pár desítek tisíc....
Samozřejmě že nemám v úmyslu s Hatsanem jezdit po soutěžích , ale jen si pohodově zastřílet když mám chuť třeba před domem na zahradě stejně jako tisíce dalších lidí.
Jsem si jistý že špičkových vzduchových zbraní se neprodá ani jedna dvacetina ( padesátina , setina ??? ) co spotřebních a laciných vzduchovek.
Toto téma se jmenuje ,, Vzduchovky hatsan "A já stejně jako ostatní majitelé zde píšu svoje postřehy a zkušenosti s touto značkou hlavně proto aby se každý zájemce o tohoto a nebo jiného (GAMO - SLAVIA - made in CHINA ) ,,Trabanta" mohl rozhodnout zda si ho koupí a aby se měl podle čeho rozhodovat.
Je pravda že zpracování laciné vzduchovky je úplně jinde stejně jako použité materiály , ale s tím snad každý rozumný člověk počítá . O to více jsem byl překvapen touto vzduchovkou. Pružina se vyreklamuje a uvidíme co bude dál.. a o tom zase napíšu.
,,Troj" má jistě pravdu , ale nic nového než obecně platné pravidlo jsme se nedozvěděli.
Osobnně bych si rád přečet i zkušenosti a rozdíly u vzduchovek a plynovek jiných značek , ale objektivní a seriozní (né o střílení víčka od piva na 50M a různém ,, lovu " čehokoliv)
V prodejně se zbraněmi kam jezdím téměř při každé mé návštěvě někdo nějakého toho ,,Trabanta " kupuje a bude dobře když alespoň jedno procento z nich budou mít talent a chytne je to tak že si pořídí špičkovou výbavu a možná nám časem udělají i radost na olympiádě...
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 27 lis 2005 21:49

jo asi sem se nechal ze zacatku trosku unest..tak sory
jen sem chtel rict svuj poznatek ze chvil kdy jsem vlatnil onu cinu a gamu ze sem z ni fakt radost nemel..a proto bych chtel varovat lidi pred tim ze si koupi onu zazracnou levnou vzduchovku a budou z ni nadseni
mozna se pletu..treba s toho nekdo radost mit bude a potom jo-kup si ji
ale proste sem byl spis nestatnej kdyz sem na 20 metru netrefil skoro vubec nic..(a sevreni do sveraku vyvratilo mou traslavou ruku)
asi sem moc narocnej no:(..proste rad zasahnu to na co mirim a nestaci mi ze to strili a dela kraval..s cinou jestli sem vystrelil 100ran tak to bylo moc..to se proste nedalo!a gamo nebyla o moc lepsi
jinak pokud chce nekdo levnou vzdusu a je trosku zrucnej tak na 100procent doporucuju koupil starou slavku(starou-aby nebyla vyrabena na slovensku)a prestavet si ji-delal sem to pro svyho kamarada-nechal vytocit silnejsi pruzinu, odlehcil pist..a svete div se bylo 13,5 J na svete!!a prislo ho to este lacinejs nez nejakej hatsan!a hlavne-proc to pisu-ony stary vzdusy slavie byly vyrabeny z kvalitni oceli-proto to rikam!
jen pro informaci kdyz sem mel rozebranou gamu tak sem zkusil vzit hrebik a na miste kde nebylo nic videt sem do ni rejpnut! a co se stalo?hrebik byl stale ostrej zato v game byla ryha jako v masle..po tehle zkusenosti sla z domu!ony stare slavky sou na tom materialne daleko daleko lip!a hlavne-meril nekdo hatsana na chronu??????????????,docela by mi zajimalo jestli vyrobce nelze!jestli nekdo ma tu moznost prosim at sem uvede rychlost strely a kolisani rychlosti strely pri 50ti vystrelech!!!myslim ze to bude zajimat kazdeho!!
moje "milovana cina" mela psano 200m/s..prvni strela mela 170,druha 156,treti 147 a zastavilo se to na 135..sem tam dala o 20 vic,sem tam o 20min(hned jak sem ji koupil sel sem za kamaradem zbrojirem a zmerili..polevlal mi v tu chvili studenej pot a mel sem nabeh na infarkt..
jinak-mel sem tu moznost nechat udelat titanovou pruzinu(tez pro jednoho kamose)a rikal sem si ze kdyz uz tak uz..a nechal nacementovat pist,odlehcit a ve finale prebrousit a vylestit..a reknu vam takhle bombovou lamacku sem este v ruce nedrzel-sice ho prisla na 4500,- ale uz ji z ruky nadosmrti neda!
a ze sem pletu pusky za desetitisice?to byl jenom priklad-rozdil mezi levnou a drahou..plati to obecne
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 28 lis 2005 12:01

Pro priznivce Hatsanu.... prectete si clanek na
myslivost.cz

Dle meho znacne populisticky clanek (myslim az tu radoby recenzi, nikoliv to povidani pred tim)

Premyslim kolik tahle inzerce asi stala? :-)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 28 lis 2005 13:47

Ten článek je docela dobrý, tedy ta první část.
Akorát je vidět, že ten Dr. ing. z té vzduchovky nestřílel, jinak by nemohl psát to o té mušce a spoušti.
Myslím, že to opsal z nějakého prospektu.
Dodík

Příspěvek od Dodík » 28 lis 2005 15:00

Jasná reklama.
O té spoušti neplatí ani jedno slovo!
Kocik

Příspěvek od Kocik » 28 lis 2005 19:28

Kubajzzz na jakou vzdálenost si zkoušel tu průraznost? :) Nikde sem to tu nenašel :oops:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 29 lis 2005 08:32

Uf, tak to přesně nevím.
Asi tak na 1m?
Položil jsem to dřevo na zem, krok ustoupil a vystřelil. :wink:
Kocik

Příspěvek od Kocik » 29 lis 2005 19:38

jj, dík :D
Naposledy upravil(a) Kocik dne 20 pro 2006 23:15, celkem upraveno 1 x.
GIN

HATSAN90

Příspěvek od GIN » 03 pro 2005 23:27

No mam doma HATSANA 90. Na zaciatku som bol nadseny...Fakt strielala super. No po cca 1500 rabnach prislo sklamanie...pruzina to nevydrzala.
Pocital som s tym, ze za tie peniaze to urcite nebude nic extra, ale toto ma dorazilo. Mam Slavku 631...minimalne 20000 nabojov padlo a stale striela...vykon slabsi, ale este to striela....HATSAN 1500 vystrelov..No neviem kde sa stala chyba, ale tych 1500 sa mi zda na pruzinu velmi malo.
Mam doma aj IZ 38 C....Mam ju cca 10 rokov, orginal....ziaden problem...
Ale ako sa hovori..za malo penazi, malo muziky.
A HAtsan to dokazal.
Co sa tyka prieraznosti...bol najlepsi...prvych 100 Vystrelov.. :D Teda nic extra...odporucam nekupovat, radsej Slavku...je ovela lepsia....
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 04 pro 2005 11:10

ha?ze by doslo na moje slova??

no comment
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 05 pro 2005 13:13

2Dodik,Gin:
Kolik stojí ta pružina a dá se běžně koupit?


Ještě jsem našel fotku toho otevřeného závěru u modelu 100.
(sory za ty odlesky :oops: )
Přílohy
detail_open.JPG
Dodík

PRUŽINA HATSAN

Příspěvek od Dodík » 05 pro 2005 17:46

Pružina by měla stát asi 130Kč,- a mají ji v KOZAPU (záručním servisu).
Doporučuji všem aby zabrousili konce pružiny do roviny (kolmo na osu), tím vznikne alespoň malá dosedací plocha.Pokud toto neuděláte tak pružina ostrou hranou doslova vyryje špóny z podložky a ty se pak mimo jiné dostanou až do spouště kde mohou dělat další problémy...
Pokud bude zájem tak nafotím a lépe popíšu.
Odpovědět