Vzduchovky Hatsan

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 23 lis 2005 15:22

Co se týká průbojnosti, tak tohle téma zrovna moc neprožívám, ale samozřejmě nějaký ten průstřel oko potěší. Následuje pár fotek, kdy jsem střelil do dřevěného prkna, které jsem pak rozštípl a nafotil. Obrázek ať si udělá každý sám.
BTW: Malorážka to s přehledem prostřelí na 100m.
Sory za kvalitu, focení na makro není můj obor. Slavie s Hatsanem byly nějaké rozmazané, tak jsem je trochu zaostřil ve fotoshopu.

Jinak musím říct, že Hatsan vklidu každou ranou prostřelil naskrz dřevěný obklad o síle 11mm. Takový ten klasický, co prodávají v Obi nebo Bauhausu. A když jsem ho dal v sobotu otci, tak při prvním zkoušení prostřeloval 2cm tlusté prkno, co na něm byl přibitý terč. Pravda, už bylo starší.
Přílohy
prubojnost_hatsan.jpg
prubojnost_cina.JPG
prubojnost_slavia.jpg


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 23 lis 2005 16:06

Tedy ze by byl mezi temi zbranemi nejaky vyrazny rozdil :-D to se rici neda. Zadne prekvapeni. Klasika.
Kocik

Příspěvek od Kocik » 23 lis 2005 16:12

No takhle asi začínala většina z nás :) A někteří (naštěstí) se dál nedostali :P
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 23 lis 2005 17:11

Ještě přidávám pár fotek, jak to celé vypadá + nějaké detaily.

Závěrem chci říct, že je to kvalitně zpracovaná zbraň, jejímž problémem určitě není malá přesnost nebo síla.
Problémem je příliš velká a do kulata tvarovaná plastová muška. Navíc není chráněná, takže ať si každý dosadí její životnost podle toho jak je zvyklý se zbraní zacházet.
Druhá věc je, že spoušť má na můj vkus opravdu velký odpor, takže bez seřízení nebo nějaké úpravy se to zřejmě neobejde. Jak už jsem psal minule, našel jsem na zbrani jen šroub na seřízení délky chodu. Jestli se ukáže, že je nějaký ještě uvnitř, napíšu.
Až na ní otec hodí nějaký puškohled, tak sem pošlu terč na těch 20m nebo i víc.

Ještě bych si dovolil malou polemiku.
Vliv zpětného rázu na přesnost u pístové vzduchovky se hodně přeceňuje.
Ono to ani není zpětný ráz, ale vlastně "dopředný" ráz, který vzniká úderem pístu na konec pístového pouzdra. A když ten píst udeří, tak už je diabolka venku z hlavně.
Na terčích na které jsem střílel nedokážu poznat, kolik z celkového rozptylu tvoří rozptyl hlavně + rozptyl střeliva + rozptyl střelce + případný rozptyl vlivem zpětného rázu. Vidím jen rozptyl velikosti korunové mince a myslím, že největší vliv na něm budou mít mé vlastní schopnosti.
Kromě toho třeba při střelbě z kulovnice je síla zpětného rázu proti vzduchovce neporovnatelná a místní střelci si taky nestěžují, že by měli špatný rozptyl. I když nevím, jestli je to vhodný příklad.

Tak a už jdu domů, flamovat můžeme zítra.
Přílohy
h1.JPG
h_front.JPG
detail_zavřený.JPG
Dodík

Příspěvek od Dodík » 23 lis 2005 20:16

Naprosto souhlasím , ta spoušť je asi neslabší článek na Hatsanech.
Ten šroub na štelování tuhosti tam není vůbec a u mojí 105-ky nefungoval ani ten na seřízení délky kroku protože byl krátký.
Dobrá zpráva je že není problém ho vyměnit za delší a i ta tuhost se po čase sama dost zlepší.Já osobně jsem byl s touto vzduchovkou příjemně překvapen.
Dodík

Příspěvek od Dodík » 26 lis 2005 00:24

OMYL ! Nejslabším článkem se stala pružina - PRASKLA asi po 1500 ranách !!!
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 26 lis 2005 03:38

nechapu tohle forum..
vite,bavil jsem se s jednim zbrojirem ktery se zaobira puskami vyssiho cenoveho razu-strili zavodne vzduchovou pusku na poloprofesionalni urovni-
rekl mi jedno-a to si vsichni zapamatujte
jaky je rozdil mezi zavodni puskou levnou a drahou?obe preci jsou schopne strelit na 10m desitku..
rozdil je v zivotnosti!zatimco s levnou puskou budete moci strilet pul roku,draha vam vydrzi 5let!
a proc si myslite ze je takovy rozdil mezi hatsanem a treba anschutzem?vzdyt preci obe pusky se skladaji z obdobnych dilu-dil jako dil ne?omyl!ten zasadni a stezejni rozdil je v materialech a zpracovani!!!!!!!!!!
ten cenovej rozdil je dan tim ze lepsi material=drazsi material=daleko vetsi naklady na obrabeni-potreba daleko a daleko kvalitnejsich nastroju,obrabecich stroju!naklady na presnost desetin jsou o nekolikaset procent mensi nez naklady na presnost setin,tisicin!
pisty do drahych pusek jsou z kvalitnich legovanych ocelovych slitin kde je obsah oceli uz jen nekolik procent-zbytek je napr titan,molybden...
pisty jsou kalene,cementovane ,brousene a lestene-pro max presnost!stejne tak pruzina ktera muze byt z cisteho titanu..........
tohle jsou ty duvody presnosti,stalosti vykonu a trvanlivosti!!!!!!
videli jste pist v levne vzduchovce?tak myslim ze je zbytecny komentovat
to neni zazracnost hatsanu-to je matematika a mechanika!!!!to se proste obejit a zakamuflovat neda!!!!!!!!
jestli nekdo studoval mechaniku a technologii vyrobnich procesu tak nemuze nic jinyho nez souhlasit
jo..nekomu holt staci mit trabanta..kilo mu taky jede..z mista a do mista b se s nim taky dostane...
stejne jako nekdo rekne..me staci hatsan..na 20m prkno taky trefim..jako ty dobry pusky to taky trochu vypada..
no nic
pedro

Příspěvek od pedro » 26 lis 2005 11:29

troj píše:nechapu tohle forum..
vite,bavil jsem se s jednim zbrojirem ktery se zaobira puskami vyssiho cenoveho razu-strili zavodne vzduchovou pusku na poloprofesionalni urovni-
rekl mi jedno-a to si vsichni zapamatujte
jaky je rozdil mezi zavodni puskou levnou a drahou?obe preci jsou schopne strelit na 10m desitku..
rozdil je v zivotnosti!zatimco s levnou puskou budete moci strilet pul roku,draha vam vydrzi 5let!
a proc si myslite ze je takovy rozdil mezi hatsanem a treba anschutzem?vzdyt preci obe pusky se skladaji z obdobnych dilu-dil jako dil ne?omyl!ten zasadni a stezejni rozdil je v materialech a zpracovani!!!!!!!!!!
ten cenovej rozdil je dan tim ze lepsi material=drazsi material=daleko vetsi naklady na obrabeni-potreba daleko a daleko kvalitnejsich nastroju,obrabecich stroju!naklady na presnost desetin jsou o nekolikaset procent mensi nez naklady na presnost setin,tisicin!
pisty do drahych pusek jsou z kvalitnich legovanych ocelovych slitin kde je obsah oceli uz jen nekolik procent-zbytek je napr titan,molybden...
pisty jsou kalene,cementovane ,brousene a lestene-pro max presnost!stejne tak pruzina ktera muze byt z cisteho titanu..........
tohle jsou ty duvody presnosti,stalosti vykonu a trvanlivosti!!!!!!
videli jste pist v levne vzduchovce?tak myslim ze je zbytecny komentovat
to neni zazracnost hatsanu-to je matematika a mechanika!!!!to se proste obejit a zakamuflovat neda!!!!!!!!
jestli nekdo studoval mechaniku a technologii vyrobnich procesu tak nemuze nic jinyho nez souhlasit
jo..nekomu holt staci mit trabanta..kilo mu taky jede..z mista a do mista b se s nim taky dostane...
stejne jako nekdo rekne..me staci hatsan..na 20m prkno taky trefim..jako ty dobry pusky to taky trochu vypada..
no nic
Děkujeme za poučení, pane Chytrý.
PB

Příspěvek od PB » 26 lis 2005 12:31

troj ma pravdu. pohybuju se ve strojirenstvi tak vim o cem pise.
vzdy musi byt neco za neco- na miskach vah je cena x kvalita. jde jen o to jak se ktere firme podari to skloubit aby byl vysledek po vsech strankach dobry.

pedro zda se mi dost prizemni shazovat neci praci a nepridat argument proc, nebo se ti chce jenom bezduvodne plyvat spinu?
pedro

Příspěvek od pedro » 26 lis 2005 12:45

Reaguji pouze na formu, kterou troy volí ke sdělování svých zkušeností. Osobně jsem vděčný za každou seriózní informaci a vlastní obsah jeho příspěvku nezpochybňuji.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 26 lis 2005 14:19

to pedro:

vis,forma sdelovani zkusenosti je jedna vec a trpelivost je vec druha
uz jsem na toto tema napsal desitky stranek do ruznych mailu a for s dobrym umyslem poradit lidem..ale fakt si zacinam myslet ze je to jenom placani slamy..ceskej clovek je proste od prirody neverici-v nikoho a v nic!!!!dokud si proste nenabije drs_u(oblicej) sam tak to nepochopi!!!
myslite ze sem si to vymyslel protoze nemam rad levne vyrobky?
omyl-prave zkusenosti jsou to co mi k tomu vedlo..a taky to ze v tomhle ohledu o materialech a vyrobnich procesech vim docela dost
jo-byl sem taky hloupej a neverici-a nabil sem si oblicej napred s cinou a pak s hunterem880
a proto vim co rikam...nevim jak vy ale ja jsem z obou tech pusek byl opravdu nestastnej..a fakt sem byl nastvanej na to jakej sem vul ze sem takovej krap koupil
proto vam radim s dobrym umyslem, v zadnem pripade ne z nejakeho "chytractvi"
jak si to kdo prebere uz je na nem..ale predstava ze levna puska bude dobra puska je vice nez naivni..to je proste matematika..a ta nejde ocurat
Návštěvník

troy

Příspěvek od Návštěvník » 26 lis 2005 14:25

Sděluje své zkušenosti nebo přímá sdělení od známých formou, která naštve všechny ostatní, kteří o věci nevědí tolik, nebo nevědí nic.
To (formu psaní svých názorů) máme s troyem společné, proto se na naše příspěvky vždy snesou nesmyslné odpovědi, které vůbec nejsou o tématu fóra, ale pořád dokola o osobních vlastnostech toho kterého pisatele. Nevím jak troyovi, mě to nevadí, zvykl jsem si. Uvažte, vy kritici, zda se na tomto fóru chcete něco dozvědět, nebo na něm jen sami dobře vypadat. Pokud to druhé, je mi vás líto, protože to musí být smutný život, dokázat vyniknout jen na internetovém fóru sledovaném zcela okrajovou skupinou populace.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 26 lis 2005 18:23

Troj má určitě pravdu, ale takhle to je všude ve všech odvětví a když už jsme na tomhle foru tak to samé platí o jiných zbraních...prostě kvalita a výdržnost se platí.
Další jev ale je, zbytečné přeplácení za značku a nadhodnocené marže atp. ve srovnání s ostatními zeměmi kde se daný výrobek provádí....

ALe co jsem chtěl říci: přece je každému jasné že nemůžeme tu srovnávat vzduchovku určenou na závodní střílení a již zmiňovaného hatsana či jiné levné! prostě jabka s hruškami

Když budu chtít střílet závodně tak si nekoupím přece flintu kolem 3tis. ne? asi mi docvakne proč všichni ostatní mají tak drahé kvéry a v čem to je.

A když si budu chtít občas vystřelit na zahradě či si to vyzkoušet jestli mě to bude vbec bavit a trocha se naušet střílet tak si zas nekoupím flintu za desetitisíce, ne?

Prostě si rozmyslím na co ji chci, kolik jsem ochoten investovat a v té třídě a určitém rozmezí si vybírám :wink: a nato tu jsou podobná fóra kde se srovnávají srovnatelné vzduchovky! a zkušenosti s nimi.

2 Troj máš úplnou pravdu v tom co jsi napsal, jen nechápu proč nechápeš tohle forum, prostě se tu srovnává levná vzduchovka z různých pohledů a konkurencí...co je na tom? každej nemůže či nechce investovat veliké peníze do vzduchovky když si chce třeba jen občas vystřelit a tak se rád dozví co nejvíce o těch v jeho cenových možnostech aby si mohl udělat obrázek a zvolit si případně tu nejlepší...

Ale je to můj názor a třeba jsem jedinej co to takhle vidí :roll:
Rakab
Příspěvky: 23
Registrován: 12 lis 2005 18:14

Příspěvek od Rakab » 26 lis 2005 18:59

Asi jsem se dostal do jiného svtěta a připadaná mi, že každy tady je olym pionik.Jsem úplně mimo mísu.Je už pozdě, ale zítra vam předvedu a tady ukažu co umím s vlastním vybavením t.j. Slávka 631 + optika Gamo 4x15(ta nejlevnšjší - asi za 400 káďa) + moje zlomená ruka v zápěstí.Možná to bude k zasmání,ale já to risknu a budu rád za jakýkoliv výsledek, který se mi podaří. :-) Ukážu i neůspěch, aspoň lidi ne zcela znaly vzduchovek, můžou posoudit jakou flintu si pořídit.Ale budu bojovat jak pes a pes jak vlk.Aspoň bude hrnda.No určitě se budu snažit tak zitra :-))
Přílohy
PB260017.JPG
PB260016.JPG
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 26 lis 2005 20:23

jen ukaž :) však čím víc nástřelů tím líp, ale nějak nechápu proč máš zasádrovenej či obvázanej i loket když máš zlomený zápěstí :shock: --měl jsem ho taky zlomený a bratr ho má teď a sádruje se jen část předloktí se zápěstím bo máš celou ruku
Odpovědět