Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 18 pro 2017 09:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2790 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 182, 183, 184, 185, 186
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vzduchovky Hatsan
PříspěvekNapsal: 15 zář 2017 08:58 

Svatá pravda, už se to nestane. Omlouváme se pánu Bohu i Vám Alexi a budeme se kát :oops: .

PříspěvekNapsal: 11 říj 2017 23:24 

Ahoj, chystam se koupit Hatsan 55s a nechat otunit strixem (jeho gas pist + tesneni). Muzete mi nekdo prosim potvrdit informaci, ze konstrukcne je tato vzduchovka shodna s modelem 80 jak pisou zde ?
http://www.myslivost.cz/Casopis-Myslivo ... -myslivce-
Nevyzaduji drevo a usetrene koruny (cca 500) bych dal do gas pistu + tuningu od strixe.
Dekuji.

PříspěvekNapsal: 12 říj 2017 14:57 

Jsem čerstvým majitelem té 55s, mám i zmíněný tuning, kupoval jsem ho hlavně pro tu pažbu, na obrázku vypadá pěkně, ale v reálu mi pod nánosem laku připadá trochu jako fototapeta a je vidět každý škrábaneček

PříspěvekNapsal: 12 říj 2017 17:22 

Praveze mne o drevenou pazbu nejde, rekonstruoval jsem si jedno drevo na slavii 620tce a klidne bych zkusil i polymer kvuli udrzbe. Ale rad bych vedel, zda napriklad chvalena hlaven je opravdu stejna na 55s i 80tce. U nas maji v kamennem obchode 55s predrazenou, ale na tu pazbu se radeji dojdu podivat tedy, diky.

PříspěvekNapsal: 14 říj 2017 12:42 

Tiež mám túto vzduchovku 55s.Kupoval mi ju Strix v čechách upravil a poslal na slovensko.Je to kus železa žiadne umelinky nič také až na mušku! Pažba mi príde troška zvláštna,ale tiež poctivé drevko. Za ten peniaz výborná a presná vzduchovka!

PříspěvekNapsal: 14 říj 2017 13:35 

Jenze mi prave strix rikal,ze kvalita zeleza u hatsana v posledni dobe dost kolisa (hlaven) a ze je to celkem loterie co prijde. Z toho duvodu mi byla doporucena gamo cfx - ktera je drazsi,ale stale jistejsi volba co se tyce kvality zeleza a uz spodni natah. Chci neco na takove to domaci hft,ale hw97 si zatim dovolit nemohu (zivim nejaky krky doma)

PříspěvekNapsal: 14 říj 2017 16:09 

Výběr vzduchovky záleží na Vaších cílech a financích. Pokud potřebujete vzduchovku na sřílení na zahradě, plinking, lov, někdy na terč a chcete výkonnou a ne moc drahou vzduchovku, tak Hatsan 55S je dobrá varianta. Má stejnou konstrukci jako Hatsan 70/80/90/95, ale má dřevěnou ořechovou pažbou. Nevím proč, ale železo, v případě Hatsan, sedí lépe ve dřevě než plastu. A ten plast je špatný. Samozřejmě ideální možnost je koupit neobarvenou pažbu a udělat povrch dle svého, ale můžete odstranit lak pokud chcete. Spoušť (po vylepšení) je nejlepší ze vzduchovek v této cenové kategorie.
Ale pořád je Hatsan jako loterie. Mám před sebou dvě vzduchovky Hatsan. Obě jsou nové a rok výroby je stejný. Jsou stejně nastavené, ale jedna má soustřel 2x4cm ze 25m, a druhá 15x20cm. Pomoci lupy jsem si všiml malinkaté špony na konci hlavně. Bývá to i horší. Ještě je těžké přesně střílet z Hatsan kvůli těžkému pístu. Ikdyž se sníží výkon na 16J, bude úder pístu moc silný. Neříkám, že to je špatná vzduchovka. Jen má jiné účely.

Gamo má mnohem lepší hlaveň a když potřebujete vzduchovku pro začátečníka v FT, tak alespoň Gamo CFX. Po tuningu, nastavena na 16J, je schopna docela dobrých výsledků. Déle se nabijí, ale pro klidnou střelbu na terč se hodí víc.

PříspěvekNapsal: 15 pro 2017 13:45 

Zdravím!
Po delším čekání mi konečně došla vzduchovka HATSAN 125 cal. 5,5mm.

S kvalitou vývrtu hlavní je to u Turků asi opravdu slabší. A nebo jsem opět narazil na vadný kus?
Drážky i pole jsou velmi hrubé! …Tedy nevím, zda jsou tak hrubě vrtané či za studena kované? Ale s Gamovkami a Sláviemi se to absolutně srovnávat nedá!
Horší však bylo nahlédnutí tam, kde se vkládají diabolky, vypadá to tam jako po bombardováni zákopů u Galipole! Hrbolaté v drážkách, i na povrchu polí – dost divné !

Vyčistit to nešlo, žádný zaschlý šmýr, ten by po vystřelení cca 50 ran jistě zmizel. Jako po důlkové korozi, ale u nové zbraně? ... Patrně to vrátím!
Má ně někdo s Turky podobné zkušenosti ??

P.S.
Celkem by mi nevadilo, že mi On-line prodejce omylem poslal jiný typ - MOD 125 TH s anatomicky tvarovanou pažbičkou, ale překvapil mne rozdíl v hmotnosti:
MOD 125 .... 3,8 kg
MOD 125 TH .... 4,1 kg (… zváženo !)

Hmotnost je ve shodě s výrobcem… http://www.hatsan.com.tr/en_mod_125th.html )
Naši prodejci však udávají zcela zmatené hodnoty!

Železo i výkonové parametry by měly být stejné. Nechápu však proč je modifikace TH o 0,3 kg těžší, když má naopak o 35mm kratší pažbu?

PříspěvekNapsal: 15 pro 2017 14:23 

Kup si Weihrauch nebo Air Arms :wink:

PříspěvekNapsal: 15 pro 2017 14:43 

Potřebuju těžkou strojní pušku jako je zrovna tenhle HATSAN 125 cal. 5,5mm na likvidaci přemnožené škodné! Potkani, kuny a lišky. Myslivce to nezajímá, říkají, že lišky, ani kuny nejsou jedlé. A jedna liška, ta mrcha mi zrovna večer běhá za plotem a už jen čeká kdy zapomenu zavřít slepice...

Jen ta děsná turecká hlaveň mne vyvedla z míry. Ale asi to bude takové u všech kusů ! ??

PříspěvekNapsal: 15 pro 2017 15:48 

Pístovky Weihrauch i Air Arms ve FAC verzi mají větší výkon než 16j (AA na tom bude asi o trochu lépe).Pravda, nebudou mít takový výkon jak Hatsan 125/135/150/155 s originálními střevy, ale lehce přes 20 joulíků se vytáhnout dá. Je lepší trefit se
s 20J než minout se 40J. Stejně u nás v ČR koupíš Hatsana do 16J, takže je to celkem jedno pokud neseženeš silnější pružinu.

PříspěvekNapsal: 15 pro 2017 17:02 

Vzduchovky řady Weihrauch HW z Německa jsou velmi přesné a kvalitní, cena tomu úměrná! … Prodávají se ale jen na 7,5J s tím, že si zájemce u nás musí dokoupit silnější pružinu.

Hatsana 125 k nám vozí rovnou s pružinou na 16J z drátu Ø 3,2mm. Originál prodávaný v Turecku je dělaný asi na 35J, … s pružinou patrně z drátu Ø 4,0mm. Ta by se dala udělat, ale nemá smysl to přehánět! Raděj zlatou střední cestou. Pokud ty střeva jsou takové kvality jako hlaveň, tak by to s takovým výkonem mohla být plechovka na jedno použití! Ale hmotnost kolem 4kg svědčí o docela robustní konstrukci...

PříspěvekNapsal: 15 pro 2017 20:47 

Hmotnost flinty nezaručuje kvalitu použitého materiálu. Je to měkké jak h...o!!! Vím o čem mluvím, mám něco podobného doma. 35J z ní taky dostaneš, ale na jak dlouho?

PříspěvekNapsal: 15 pro 2017 21:35 

Tak se mi zdá, že s těmi vzduchovkami je to z bláta do louže. Jedna je napůl z plastu, a druhá z tvarohu...

PříspěvekNapsal: 15 pro 2017 23:43 

Tak tak. Já mám hafana 2 roky a budu rád, když dožije jara. Spoušť ide pomalu i po několika opravách do kytek a ve válci to vypadá jak ledová plocha po třetině na MS. A jak se rozsype, tak k ní přivážu aspoň rajčátko :lol: .

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2790 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 182, 183, 184, 185, 186

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina