Vzduchovky Hatsan

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
nonferatus
Příspěvky: 29
Registrován: 11 pro 2009 13:04

Re: Vzduchovky Hatsan - větší nátah

Příspěvek od nonferatus » 25 led 2015 23:35

Ahojda. Hatsan 125. Tehdy se blbě sháněl v 5,5. Takže koupen 4,5 posléze výměna hlavně za 5,5. Pružina - no trochu lepší. Koukal jsem na píst a řekl bych, že by šel odzadu zkrátit, vyříznout novou drážku na zaskočení zoubku při nátahu... Čili by se natahovalo víc do zadu. Nebo máte někdo nápad, jak zvětšit ještě objem vzduchu? Dost se tu o tom píše, ale nikdo nepíše JAK. Pružinu tam můžete narvat jakou chcete. Po tisící výstřelech se na ní mrkněte. Je kratší a unavená. Hledal bych řešení ve starém dobrém objem nenahradíš. Jo a jedna rada. Pokud máte někdo problém u 125 s kraválem (rázová vlna), z té plastové nádhery na konci hlavně jde krásně udělat tlumič. Pár dírek vrtačkou a jemným vrtáčkem se ještě zpředu vodorovně provrtat materiálem k první dírce, která je příčná. Byl to jen nápad buď a nebo, ale vyšlo to, je úplně ticho. Největší rána je náraz pístu.


milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od milius » 25 led 2015 23:45

Objem vzduchu by takto teoreticky šel zvýšit.Prakticky je to nemožné a možná skončíš na úrazovce.Pokud bys vytvořil nový píst,musel bys novou pružinu s větším stoupáním.Pokud se podíváš zespod na většinu lámaček bez pažby,uvidíš,že ty pružiny jsou při natažení takřka nadoraz,takže jen tak jakákoliv pružina se tam nevejde,protože ji prostě nezmáčkneš do tak malého prostoru.
Větší objem vzduchu má ale skoro každá větrovka :)
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2013 19:59

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Jura » 26 led 2015 00:12

4 nonferatus

vůbec nelaboruj u pružinovky s objemem vzduchu...
tam záleží na výkonu pružiny jakou rychlostí požene píst , který vytlačí vzduch do hlavně.
výměnou pružiny se můžeš dostat v ráži 6,35 na energii 39 J
ale to už je pružinovka na zbroják... :lol:
Daystate Huntsman Regal .177 + MTC Genesis HMD
Anschutz 9015 FT + Burris Timberline MD
Air Arms Pro Sport + Sightron S3 MMD
Weihrauch 97 + Discovery HD 10x44 SFIR
Weihrauch 98 + Hawke Sidewinder 10x42 MMD
http://jelenteam.webnode.cz/
nonferatus
Příspěvky: 29
Registrován: 11 pro 2009 13:04

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od nonferatus » 26 led 2015 10:19

No o úpravě pružinou vím. Vyplývá to z mého dotazu. (lepší pružina, ráže 5,5 překračuje rychlost zvuku...)
Zkusil jsem se zeptat, protože za zeptání nic nedám. Ale zajímaly mne pouze osvědčené rozumné úpravy.
Moc nerozumím snahám o 6,35. Myslím že na vzduchovku je to moc. Pokud je objem válce neměnný, pružina někde poblíž svého maxima, jaký to má význam?
Jaký je rozdíl, jestli mám 6,35, nebo z 5,5 střílím exakt jumbo monsterama? Mimochodem mám vyzkoušeno, že i ty jsou moc těžké. Optimální k silnější pružině Exact Jumbo Heavy.
Příbramské boxerky lítají nad zvukem - bez tlumiče slušná rána, zatímco Diabolo Straton Jumbo, ne. Mají psané úplně stejné parametry, boxerky asi budou mít lepší průchod hlavní.
:lol:

Asi by se z toho dal docela přesně vypočítat výkon. Jestliže boxerky lítají nad zvukem a stratony o stejné váze ne, dala by se vzít v potaz jejich váha, za úsťovou rychlost považovat 330m/s. Jenže to mi vychází 56J. asi něco počítám blbě. Někdo tu psal v pět a půlce o rychlosti 460m/s a výkonu 46J, měl to prý naměřeno, ale ten výpočet mi nesedí.

Aha, on v tom příspěvku nepsal jaké diaboly. Pokud měl něco nejlehčího ze účelem měření, řekněme, že měl diaboly něco přez půl gramu, vychází mu skoro přesně tatáž energie, co mně.... Ty jóó, že by až tak?
nonferatus
Příspěvky: 29
Registrován: 11 pro 2009 13:04

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od nonferatus » 26 led 2015 22:20

Ještě mně napadla jedna otázka. Co dírka z válce na diabolku? Má být u ráže 4,5 i 5,5 stejná? To asi nemá logiku, ne? Mám ji přesně 4mm. Což nejspíš odpovídá původní ráži 4,5. Ale když jsem vyměnil hlaveň a střílím 5,5 a mám silnější pružinu....?
Přišlo by mi logické ten vzduch nahnat na diabolku rychleji... Nevíte někdo? Jestli to protáhnout a o kolik?
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od milius » 26 led 2015 23:25

Nepřemýšlel si o nějaké lepší flintě?
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
nonferatus
Příspěvky: 29
Registrován: 11 pro 2009 13:04

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od nonferatus » 27 led 2015 22:19

ne, proč? Nestěžuju si - tuním. Na to je přesně tahle ideální. Nechci být odkázán na kompresor. A pokud mám zůstat u pružinovky a chci z ní mačkat výkon a laborovat, co jiného, než hatsan?
Fesoj
Příspěvky: 213
Registrován: 25 srp 2010 23:10
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Fesoj » 27 led 2015 22:33

Zdravim chytrolíni.... Docela bych se vsadil že jsme zde na foru a i na jeho bratříčkovi sledováni státními orgány tak bych tady zrovna moc nepsal jak si kterej JOUDA vytunil vzduchovku nad schválený limit 16J...

Nemá smysl to rozpatlávat ,ale hoňte si Ego s dětma ve škole jo??? 8)
Arminius HW-4mm"2,5" ,ALFA 420, ALFA 461, Reck Mod.40 Peacemaker 4mm, TOZ 17-01,Slavia 631, Derringer GG .45, GG Eleanor .45, (Dikar)Ardesa Kentucky 45

a stále s ženou....
nonferatus
Příspěvky: 29
Registrován: 11 pro 2009 13:04

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od nonferatus » 28 led 2015 00:20

je to fórum o tuningu a pokusech. Nic o tom, co tam zůstane na stálo.
mujtaj
Příspěvky: 141
Registrován: 16 zář 2014 06:09

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od mujtaj » 28 led 2015 11:37

"nonferatus" mas vlastne chrono? Typovat nadzvukovu rychlost tym ze pocujes šupu je bnlbost, okrem toho by tu šupu dali aj špicate diabolky. A ak maju rovnaku hmotnost a pri spicke je nizsi odpor vzduchu teda musia byt zakonite rychlejsie, teda aj zvuk musi byt hlasitejsi. Mne qb 78 aj so znizenim vykonom dava dobre šupky :) ale pocut at44 full je nieco uplne ine. ... 5,5 dava viac randalu ako 4,5 aj pri zakonnom limite a 6,35 este viac.

to tu je forum a nie je komunizmus, kazdy si moze pisat co chce, nejde tu o honenie ega. Samozrejme ze si za to nesie pripadne nasledky, to je kazdemu predsa jasne. Okrem toho akakolvek uprava zbrane je zakazana, aj keby ste znizovali vykon, menili hlaven, vsetko to ma robit puškar. Uz tak zeleny budu robit prehliadky kvoli vymene struny... Ak si niekto striela v klidku na zahrade pochybujem ze by sa zelenym chcelo nieco riesit. ...
nonferatus
Příspěvky: 29
Registrován: 11 pro 2009 13:04

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od nonferatus » 29 led 2015 01:45

Chrono nemám, ale blbost to není. Nabiju diabolku kovohutě příbram boxer - rána jak z kulovnice. Normální třesk s ozvěnou. Nabiju tvarově naprosto stejnou straton a flus jako normální vzduchovka. Obě jsou špičaté. Ty příbramské mají drážkovaný povrch. Nevím, jestli třeba nesedí v hlavni pouze na drážkách a tím by měly menší odpor, nevím. Prostě s nima bez tlumiče nemůžu střílet. Lidi by si mysleli, že mám na černo malorážku - nejmíň.
Po pravdě musím mluvit v minulém čase. Pružinu jsem zkrátil. zpětný ráz mi vymlátil ten zešikmený čep, co zavírá hlaveň.
Za chvíli by se ten hatsan asi fakt rosypal. Ale bylo to jak říkám. Boxerka nad zvukem. Byl to skoro stejný zvuk, jako bych střílel na střelný prach. Jestliže dva druhy diabol s totožnou váhou i tvarem jedna lítá nad zvukem pravidelně, druhá nikdy, dá se z toho vyvozovat, že to překročení zvukové hranice je minimální, na druhou stranu ta druhá je logicky nejspíš pod zvukem taky nepatrně. Jejich průměr se tedy rovná zvuk. Pro orientační výpočet to stačí.
Uživatelský avatar
KAKO
Příspěvky: 286
Registrován: 24 úno 2013 17:01

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od KAKO » 04 bře 2015 16:29

Minule došiel jeden majitel H125 že ma problem že mu nejde nastrelit puška že ten puškohlad MTC Cobra čo tam ma je asi šmejd.
A čo bola pričina nepresnosti ?? Už som tu niekedy o tom pisal a zasa som sa dostal k ukažkovej hlavni :lol:
Toto už neni ani možne. Tak volnu hlaven som snad ešte ani nevidel 4,72mm nejaka ta diabolka sa ešte na sukničke zachyti ale inač všetko prepada.

http://youtu.be/GnzO6G6WE6Q

Ale fukačka je to výborna :lol:
Kalibrgun Cricket custom .35, Hatsan 135 .25 custom LW, Hhf 900, VZ.47, S.P.A. PP 700W 4,5, Walther Century Varmint 5,5,Slavia 630,Crosman 1322, HKp30co2,XDM-9 5,25".

https://www.youtube.com/channel/UCNth75 ... subscriber
Uživatelský avatar
Hans1983
Příspěvky: 113
Registrován: 01 srp 2010 22:59
Bydliště: Rakovník

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Hans1983 » 22 bře 2015 14:51

Ahoj přátelé vzduchovek,
žádám Vás o informace kdo je s kterým Hatsanem jak spokojený? Prosím jen osobní zkušenosti ne jedna bába povídala :)
Chtěl bych si pořídit něco dalšího na relaxační střílení 10-30m na zahradu.
Bude to doplněk těchto vzduchovek: Crosman 3576W CO2 4,5mm - kolimátor 10MOA, IŽ22 4,4mm, Slavie 631 de Lux - Nikko 4x32 AO, Crosman AUTOAIR II 4,5mm/BBs (pozor z toho 631 není moje, ale dlouhodobě v úschově, ale ten puškohled můj je)

předem díky za jakékoliv informace z praxe
Crosman 1377 s pažbou, Magtech AR 750 4,5mm, Crosman 3576W CO2 4,5mm - kolimátor 10MOA, IŽ22 4,4mm, Slavie 631 de Lux - Nikko 4x32 AO, Crosman AUTOAIR II 4,5mm/BBs
Karel M
Příspěvky: 74
Registrován: 15 črc 2011 10:25

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Karel M » 22 bře 2015 16:21

Zdravím. Nevím, jestli moje postřehy, které jsem nasbíral za čtyři roky co vlastním Strikera ve dřevě nebudou zavádějící, protože jsem sváteční střelec. Za ty čtyři roky mám pět prázných krabiček od jsb. Co se týče závad, žádná se nevyskytla, kromě trochu tužší spouště a nepatrně většího zp. rázu,ale dnes už mi to nepřijde. Mám na něm nikko 3-9 x 40 rovněž zatím funguje a i trefuje. Střílím nejvíc ve stodole cca 15m do terčů, pet víček a do potkanů. Na relax střelbu mi prostě vyhovuje a zatím i drží pohromadě, možná za to může ten malý počet vystřelených diabol.
Uživatelský avatar
opticum
Příspěvky: 66
Registrován: 15 bře 2015 17:31

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od opticum » 25 bře 2015 07:18

Máte někdo pušku Hatsan Dominator 200W? Jak u ní funguje útlum výstřelu a jak je na tom nastavení spouště?
A konečně kde se dá tahle flinta koupit v ČR?
ČZ 236 - 1 // Weihrauch HW77K + Kolimátor Victoptics 1x35 Red / Green
Odpovědět