Vzduchovky Hatsan

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
KAKO
Příspěvky: 286
Registrován: 24 úno 2013 17:01

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od KAKO » 10 říj 2013 13:29

No tak k tym Hatsanom, robim v okoli takeho mechanika a opravara vzduchoviek takže sa mi už niekolko desiatok hatsanov pod ruku dostalo a aj som ich par vlastnil. Takže sa s nimi stretavam už odkedy prišli na trh. Zo začiatku sa to ešte dalo, material už bol aj vtedy ako blato ale pušky boli čo sa obrabania tyka celkom v dobrom stave a dokončene bolo jasne že ide o lacnu zbran ale ok. No čo sa mi ale teraz dostava to som ešte nevidel je to choroba modelov od quattro triger a viac. Ide mi o hlavne. Turcom asi nikto nevysvetlil že hlavne sa čokuju na usti 90 percent vzduchoviek ma problem s tym že nejde diabolka skoro nacpat do hlavne a od polovice už volne pada. Jeden exemplar už bol ozaj extrem jednalo sa o kaliber 5.5 hlaven na usti hodena o vyše milimeter. Hlaven som narezal na valčeky a meral som vyvrt na projektore no miestami som mal pocit že sa jedna o hlaven 6.35. len tak pre predstavu do ustia hlavne sa dala bez problemov lahko zasunut vystrelena nabojnica .22lr http://klambrdon.rajce.idnes.cz/nastenka/#hatsan.jpg Nechcem robit nejaku zlu reklamu alebo niekoho odrdovat od nakupu ale toto je hamba taketo hlavne to musi vyrabat snad len naje...ý sfetovany debil to sa neda ved to je na basu toto puštat do sveta. Ja ked počujem už aj slovo Turecký med tak ma až zamrazi. Teraz vlastnim hatsana 125 je to super puška ale.. cena flinty okolo 130 eur nahradna hlaven Lothar Walther skoro všetke vnutorne sučiastky a ostatne naklady 280 eur takže mam hatsana dobreho ale za vyše 400 eur a oplati sa toto ?? :evil:


Kalibrgun Cricket custom .35, Hatsan 135 .25 custom LW, Hhf 900, VZ.47, S.P.A. PP 700W 4,5, Walther Century Varmint 5,5,Slavia 630,Crosman 1322, HKp30co2,XDM-9 5,25".

https://www.youtube.com/channel/UCNth75 ... subscriber
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Kubajzz » 10 říj 2013 13:34

Neoplatí.
Za tu cenu je hotové HW97k.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od PEPAN » 10 říj 2013 19:33

a ještě toho sraní s tim, to je skvělé, no neni to skvělé :?: :lol:
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
KAKO
Příspěvky: 286
Registrován: 24 úno 2013 17:01

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od KAKO » 10 říj 2013 19:41

Ja mam napriklad rad vylepšovat zbrane čo sa tyka doladovania a tak ale ked ti ostane z original flinty iba vzduchovy valec a pažba tu už sranda konči.
Kalibrgun Cricket custom .35, Hatsan 135 .25 custom LW, Hhf 900, VZ.47, S.P.A. PP 700W 4,5, Walther Century Varmint 5,5,Slavia 630,Crosman 1322, HKp30co2,XDM-9 5,25".

https://www.youtube.com/channel/UCNth75 ... subscriber
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od PEPAN » 10 říj 2013 19:50

tak ta 125 je zajímavá puška, ale to musí být vrchol diletantství- nábojnice 22 co vleze do ústí :shock: ,, někdy bych chtěl vidět jak se dělají hlavně,a jak je dělají turci :idea:
ovšem třeba je to damašková drátěnka :!: :lol: http://www.culverart.com/Damascus%20Gun%20Barrels.htm
Naposledy upravil(a) PEPAN dne 10 říj 2013 19:58, celkem upraveno 1 x.
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
KAKO
Příspěvky: 286
Registrován: 24 úno 2013 17:01

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od KAKO » 10 říj 2013 19:58

Tak to bol taky fakt extremny zmetok ale aj ostatne hlavne ktore su ako tak zrobene. ale turci sa zasa neseru z nejakym zahrdlenim alebo tak ako sa to na sustruha zarovna tak to montuju. ved čo nalisuje sa na to koncovka nebude to vidno. čo kus to original.

http://klambrdon.rajce.idnes.cz/nastenka/#hatsan2.jpg A dalšia terčova hlaven od hatsanu :D už si nepametam z akeho modelu to presne bolo sami zda že 55 tuto je krasne zahrdlena hlaven :D ale zasa sa panovi sustružnikovi asi nechcelo zrazit hranu. Zaujimave bolo ale že puška strielala celkom dobre.
Kalibrgun Cricket custom .35, Hatsan 135 .25 custom LW, Hhf 900, VZ.47, S.P.A. PP 700W 4,5, Walther Century Varmint 5,5,Slavia 630,Crosman 1322, HKp30co2,XDM-9 5,25".

https://www.youtube.com/channel/UCNth75 ... subscriber
Uživatelský avatar
DaveCZ-FM
Příspěvky: 90
Registrován: 29 říj 2013 13:06
Bydliště: F-M

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od DaveCZ-FM » 18 lis 2013 00:38

Hatsana strikera mam uz asi mesic, odstrileno sca 3000 diabolek, vesmes jsb 4,52 vsech vahovovych kategorii. Nejvic mu vyhovovaly jsb exact 0,475g na pruraznost a presnost, potom hevy, skoro stejna pruraznost, a na monstery uz byl slaby a na 30m uz hodne padaly. Na Huntershopu, jsem nasel nahradni pruziny, a tady na vasem foru hledal jakou pruzinu tam vlastne dat. Huntershop ma pro Strikera tuto pruzinu:
http://hunter-shop.cz/NAHRADNI-DILY-ZBR ... 5-5-5.html
no nevim nevim jestli bych ji tam narval, pruzina kterou byl osazeny muj Striker byla:
delka 27cm
sila dratu 3mm
pocet vinuti 36
vnitrni pr. 13mm
vnejsi pr. 19mm

vcelku realna pruzina kterou si myslim, ze by se dal osadit tento hatsan, bez mozneho poskozeni, nebo urvani neceho se mi zdala tato:
http://hunter-shop.cz/NAHRADNI-DILY-ZBR ... 5-5-5.html

Nakonec po procitani tohoto fora cim ho vlastne osadit jsem byl tak zmaten, ze jsem radsi volil Vortex typ 3 pro Strikera.
Po online objednani na Huntershopu byl na 2den doma :D
Hned jsem ho nainstaloval a vymenil take tesneni pistu, ktere bylo po 3000 vystrelech propalene, asi od dieselingu.
Strelba s vortexem je fakt suuuupeeerrr :lol: , tizsi, bez odpudivych rezonanci pruziny a take mnohem silnejsi, pivni flasku na 70m rozvali jak zarovku, (pokud se trefim) :twisted:
Instalace byla vcelku jednoducha, nebylo ho treba moc stlacovat, precniva jen asi 1cm pres konec tela pusky, ale ztlacit ten 1cm bylo dosat obtizne, ale s pomoci klesti to slo v pohode. Take ma na konci pistu otvor na natlakovani, takze , kdyby chtel nekdo jeste vetsi vykon tak vratka jsou dokoran. Dale jsem zaznamenal, ze ma radsi tezsi diabolky, nejlepe mu chutnaj monstery 4,52 0,870g, strelba snimy ma nejmensi rozptyl oproti exact, a hevy, bude to asi tim vetsim vykonem.
Do budoucna budu jeste predelavat hledi a take musku, protoze svetlovodna varianta, kdy muska je kulata a hledi hranate se mi zda absolutne nevhodna, je velice tezke zamerit terc nad 20m, nic pres musku nevidim a take vyrez ve hledi, ktery je mnohem vetsi a jeste ke vsemu hranaty nez vse clonici muska je nemozne presne zacilit.......
177. Weihrauch Hw77 + Optisan Cobra 3-9x42AO
177. Hatsan Striker1000s VortexPiston
vozdy1978
Příspěvky: 1
Registrován: 24 lis 2013 11:43
Bydliště: žatec

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od vozdy1978 » 24 lis 2013 12:02

jdu se podělit o zkušenost s hatsanem.objednal jsem si hatsan striker 1000s vortex 5.5.hned jak přišel šel jsem ho celý nedočkavý nastřelit.první nabití,první rána a nic,diabolka zůstala v hlavni a takhle to pokračovalo každou 3 ránu.ty diabolky,které vystřelily nebo spíše se vyflusly měly co dělat aby doletěly 10m.na 10m byl terč.už při nabíjení my bylo divné,že diaboly tam šly dost ztuha.takže asi po 30 ranách jsem to vzdal,už mě nebavilo dolavat diabolky z hlavně a ty které vystřelily skoro ani nedoletěly k cíly.nevím čím to je,jestli je vadná hlaveň nebo píst,každopádně jí balim a odesílám k reklamaci.ještě někdo s podobnou zkušeností?
gunlover
Příspěvky: 60
Registrován: 10 zář 2009 12:51

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od gunlover » 24 lis 2013 16:36

Stejnou zkušenost jsem měl s Hatsan Torpedo 155. Vzduchovky Hatsan jsou vyráběny dle tureckých zákonů, tedy s úsťovou energií, která není zákonem omezena. Deklarovaná úsťová rychlost je 245 m/s, což u běžné olověné diabolky ráže 22, o hmotnosti 1,3 g dělá cca 40 joulů. U nás je u těchto vzduchovek dodatečnou úpravou snížen výkon (např. provrtáním pístu, useknutím pružiny atd.), s dostatečnou rezervou pod u nás zákonných 16 joule, takže potom běžně dochází k tomu, že výkon pístu nestačí ani k tomu, aby diabolka vylétla z hlavně. Například zde:

http://hunter-shop.cz/VZDUCHOVKY/HATSAN ... 100ks.html

ji nabízejí jako zbraň kategorie D,tedy bez zbrojáku, ale zároveň uvádějí úsťovou rychlost 245 m/s, což by dělalo cca 40 joule s běžnou olověnou diabokou, tedy dle deklarované úsťové rychlosti by to byla zbraň kategorie C. :-)) Je vidět, že prodejce technické údaje opsal z katalogu od výrobce, aniž by výkon uvedl ve skutečných hodnotách, které odpovídají tomu, jak jsou u nás zbraně upravovány na cca čtvrtinový výkon oproti originálu.

Zásadně nekupujte vzkuchovky, které mají dodatečně snížovaný výkon a německé vzduchovky, které jsou limitovány 7,5 joule. Zbývají tedy jen naše české.
Nejporuchovější část zbraně je ten mezikus mezi pažbou a zemí
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od milius » 24 lis 2013 18:27

Do Hatsanů jdou 5,5ky ztuha obecně.Nejste sami.Já a pár dalších měli podobnou zkušenost(H125).Nikdy se ale nestalo,že by diabolka nevyletěla.To je na reklamaci okamžitě,vrátit peníze a koupit nějakou vzduchovku.Ne Hatsan.Je to pračka na peníze,já ho taky měl,prodal,ti co ho měli,tak prodali a ti co ho ještě mají,těm utiká vzduchovkářský život pod nohama.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
jurasek59
Příspěvky: 291
Registrován: 17 čer 2010 15:15
Bydliště: Šumperk

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od jurasek59 » 25 lis 2013 11:40

tak našich moc není teda hlavně lámaček
gunlover
Příspěvky: 60
Registrován: 10 zář 2009 12:51

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od gunlover » 25 lis 2013 11:48

jurasek59 píše:tak našich moc není teda hlavně lámaček
Jsou. Například zde: http://www.czub.cz/cz/catalog/84-vzduch ... a_634.aspx

Je u nich jistota, že jsou již vyráběny na 16 joule. Ty dodatečné úpravy Hatsanů na snížení výkonu se vždy negativně projevují na přesnosti a často i na samotné funkci.
Nejporuchovější část zbraně je ten mezikus mezi pažbou a zemí
Mr.Handy
Příspěvky: 266
Registrován: 14 říj 2008 11:58
Bydliště: Tak nějak všude

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Mr.Handy » 25 lis 2013 12:21

S634 je upravena na 16J. Ale bohuzel na ne nedosahne :roll: .
Kvalitu soucasne produkce CZUB nebudu komentovat :cry: .
gunlover
Příspěvky: 60
Registrován: 10 zář 2009 12:51

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od gunlover » 25 lis 2013 12:28

S634 na 16 J nedosáhne, Hatsan po úpravě u nás (useknutí pružiny, vložení závaží a provrtaný píst) nedosáhne ani na 7 J. Tak si vyberte...
Nejporuchovější část zbraně je ten mezikus mezi pažbou a zemí
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od PEPAN » 25 lis 2013 13:10

ale hamerligamohatsan jde jednoduše přizpůsobit na požadovaný výkon, slávka bude furt jen slávka(já slávku rád :D tu nejde nemít)
Argumentem můžou být spíš zbytečné investice s nejasným výsledkem
Nejde!Prostě NNe
Odpovědět