Vzduchovky baikal - vase zkusenosti?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovky baikal - vaše zkušenosti?

Příspěvek od Strix71 » 29 dub 2017 20:56

Dříve ve špouští byly 4 šrouby, potom byly tři a teď už jenom dva. Reguluje se pouze chod a tuhost spouště. Pro návrat kompletní dvouchodové spouště je potřeba přidat regulační šroub.


sapér vodička
Příspěvky: 53
Registrován: 04 říj 2015 20:36

Re: Vzduchovky baikal - vaše zkušenosti?

Příspěvek od sapér vodička » 18 kvě 2017 11:30

Tak dnes mi z Tatarstánu :D dorazily po 20 dnech od odeslání 3 zásobníčky do iž 61. Zakoupeno přes ebay, cena včetně poštovného 15 USD.
a1bert
Příspěvky: 19
Registrován: 07 pro 2010 14:57

Re: Vzduchovky baikal - vaše zkušenosti?

Příspěvek od a1bert » 18 kvě 2017 14:22

alexeybezporoxa? jsou stejne jako original?
иж-61,pr900w
sapér vodička
Příspěvky: 53
Registrován: 04 říj 2015 20:36

Re: Vzduchovky baikal - vaše zkušenosti?

Příspěvek od sapér vodička » 19 kvě 2017 08:51

jo, a jsou úplně stejné. navlas. počítám, že tohle má tak úzký trh, že druhovýroba by ani nebyla rentabilní.
Ještě tam měl dioptr, ten mi utekl.
a1bert
Příspěvky: 19
Registrován: 07 pro 2010 14:57

Re: Vzduchovky baikal - vaše zkušenosti?

Příspěvek od a1bert » 19 kvě 2017 14:44

on to toci, takze si chvili pockej... (ty zasobniky tam taky obcas "dojdou" a pak se objevi znova)
иж-61,pr900w
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Vzduchovky baikal - vaše zkušenosti?

Příspěvek od skagerak » 07 črc 2017 12:50

Zdravím,
rád bych se zeptal, jestli přibyly s MP 61 mezitím nějaké nové zkušenosti/postřehy, nějaké nástřelky (ruka opora, různá vzálenost atd )?

a taky bych měl dotaz, jak je to s vhodností této vzduchovky pro levoruké ?

mohli byste případně (nemá li někdo tu zkušenost) kdo má mp61 vyzkoušet vystřílet pár ran "jako levák? jak to půjde stran střelby a stran nabíjení ?

díky
a1bert
Příspěvky: 19
Registrován: 07 pro 2010 14:57

Re: Vzduchovky baikal - vaše zkušenosti?

Příspěvek od a1bert » 07 črc 2017 14:03

syn strili z MP61 "vlevo" a zadny problem mu to necini, je pravda ze pri natahovani si to opira o zem takze netusim jak by se mu to natahovalo zalicene jako nam pravakum. kazdopadne pazba je symetricka a zasobnik to laduje sam...
иж-61,pr900w
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Vzduchovky baikal - vaše zkušenosti?

Příspěvek od skagerak » 11 črc 2017 11:00

Díky za reakci.
já znám mp61 jen z netu, a naživo jsem tu flintu neviděl...
Natahovat přilícenou pušku není nutné, to se obyčejně nedělá ani u "normálních" opakovaček, spíš jestli to jde natahovat (u leváka) bez nějakého krkolomného přehmatávání (a u toho např. tendencí mířit jinam než do bezp. směru k terčům atd...).

Další dotaz bych měl ještě k spolehlivosti nabíjení atd. Jestli to nabíjí spolehlivě, jestli nevypadávají moc diabolky, a s jakýma diabolkama si ta vzduchovka rozumí...

(další otázky nejspíš ještě přijdou, nějak mi to myslí na etapy :oops: )
a1bert
Příspěvky: 19
Registrován: 07 pro 2010 14:57

Re: Vzduchovky baikal - vaše zkušenosti?

Příspěvek od a1bert » 15 črc 2017 17:16

diabolky nevypadavaj: kvalitni (s konstantni velikosti) drzi v zasobnicku pevne, ty horsi, kde uz rozmery obcas ujedou, by sice vypadly, ale staci mit ten zasobnik spravne nahnutej a nic nevypadne. Ve zbrani je to uz jedno protoze tam je zasobnik v pouzdre....
Do zasobniku se vlezou jak "MATCHe" s rovnou hlavou, tak pulkulate Exacty a vlastne i nejake spicate hlavy jsem v tom mel (zatim jsem nenarazil na nic co by tam neslo strcit)

ohledne natahovani levakem nemuzu slouzit, syn sice strili levou ale jinak je pravak a navic si to stejne opira pazbou o zem...
иж-61,pr900w
sapér vodička
Příspěvky: 53
Registrován: 04 říj 2015 20:36

Re: Vzduchovky baikal - vaše zkušenosti?

Příspěvek od sapér vodička » 22 lis 2017 22:21

Tak jsem koupil za 780,- z Ruska ten dioptr. Pocity smíšené. Je to velmi low cost řešení - víceméně plastový celek, jen hledí a plíšek, na který je připevněno, čep, šrouby a pružiny jsou kovové. Nečekal jsem zázrak, takže vcelku ok, tedy až tedy na ten plíšek - ten je slabý a umožňuje viklání. Při míření to nevadí, ale je z toho takový rozpačitý pocit. Co je horší je to, že se standardní muškou to na 10 metrů i na nejnižší pozici střílí pár centimetrů nad zaměřený cíl - je to stále moc vysoko ... Možná mají nějaké vyšší mušky, po tom jsem ale nepátral. Zpátky do Tatarstánu to posílat nebudu, tak jsem vytáhl dremel, vyklepnul čep (neptejte se, kdo je blb a myslel si, že je to na konci rozkleplý a kus čepu odbrousil, než ho napadlo to zkusit jen vyklepnout :mrgreen: ) a začal brousit. Vybral jsem tak o polovinu vnitřek vrchního dílu, zkrátil výstupek se závitem u spodního dílu. Vystřelil jsem pár zkušebních ran, na cca 6-7 m to jde na střed. Další testování zítra.
Jestli bych to znovu koupil? Nevím. Střílení s dioptrem je lepší, ale čekal bych, že to bude bez do-do.

Jo mimochodem, poštou to po Rusku (z Kazaně v Tatarstánu) to šlo 7 dní a naší poštou 10 ...
sapér vodička
Příspěvky: 53
Registrován: 04 říj 2015 20:36

Re: Vzduchovky baikal - vaše zkušenosti?

Příspěvek od sapér vodička » 27 lis 2017 22:35

Takže se potvrdilo, co jsem si myslel: dioptr je určen pro 61-09 (biatlonová vzduchovka pro začátečníky), ta má taky jinou mušku - má ji výše a samozřejmě nemá hranolovou. Po výše zmíněných úpravách to na 9 m, co obvykle doma střílím, stále neslo nad záměrný bod. Znovu jsem to probrousil - tentokrát horní i spodní díl, a výsledek se dostavil - létá to tam, kam mířím. Střílí se s tím dobře, díky delší záměrné výrazně příjemněji. Už jsem demontoval původní otevřené hledí, nebudu se k němu vracet. Finální verdikt je tedy - stojí to za to.
Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Re: Vzduchovky baikal - vaše zkušenosti?

Příspěvek od karel743 » 09 lis 2018 20:10

https://gunshop.cz/produkt/vzduchovka-b ... 514k-45mm/
Když už jsem na to narazil, jaké jsou vlastně dnes s těmiti pružinovkama? Nějaká verze IGT existuje? Hlaveň, spoušť apod. ?
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
Milrinon
Příspěvky: 6
Registrován: 21 čer 2021 13:40

Re: Vzduchovky baikal - vaše zkušenosti?

Příspěvek od Milrinon » 23 čer 2021 19:54

Zdravim, kdyby nekdo chtel koupit vsude nedostupnou MP-61, nasel jsem ji skladem v Holandsku za 110 eur +25 DPD https://www.airgunseurope.com/baikal-mp61.html
Odpovědět