Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
gunner
Příspěvky: 56
Registrován: 14 lis 2013 10:04
Bydliště: Underwater

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od gunner » 28 pro 2013 20:55

ranovak píše:Souhlasím s Martinem K. Důležité je co říká zákon a ne nějaký úředník nebo policista. Ti už toho napovídali a pak u soudu následně neobhájili...

Zákon o zbraních a střelivu to říká jasně:
§15 odst. 1
Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit fyzická osoba starší 18 let způsobilá k právním úkonům. Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet též právnická osoba.

(pro gunnera dodávám, že kat. D jsou právě např. vzduchovky, definováno v §7)

Nikde ve výše uvedeném paragrafu není ani zmínka o tom, že zbraň kat. D může nabývat (pouze) občan ČR nebo něco podobného! :wink:
Ja vim, diky, dokonce jsem jsi to sel overit na policii. Vysmali se mi policajti do xsichtu na to ze pokud jsem cizinec ze nemuzu mit vzduchovku. Dokonce cizinec muze naprosto legalne drzet i strelnou zbran uplne stejne jako Cech. To znamena ze pokud absolvuje veskere ukony ktere vyzaduje zakon klidne jsi muzes zaparkovat tank na zahradu. Takze KurtBach, trochu ten tvuj zdroj neni na miste. To je totalni diskriminace pane.


Omlouvam se ze pisu spatne a s chybami, Jsem cizi statni prislusnik...
Hunter Force 750
ranovak
Příspěvky: 903
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od ranovak » 28 pro 2013 21:05

Rádo se stalo. Doufám že to nevzdáš a že tě zase někdy potkám. Vzpomínaš na "Slávistu" (s lámačkou) za tebou ve Slaném? :wink:
gunner
Příspěvky: 56
Registrován: 14 lis 2013 10:04
Bydliště: Underwater

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od gunner » 28 pro 2013 21:09

ranovak píše:Rádo se stalo. Doufám že to nevzdáš a že tě zase někdy potkám. Vzpomínaš na "Slávistu" (s lámačkou) za tebou ve Slaném? :wink:
Tak, to vis ze nevzdam, a samozrejme ze se pamatuji chlapaku, jenomze my dva s nasimi bouchackami moc toho nesestrelime, ted jsem byl na bleskovce a pujcoval jsem od Ufounnek vetrovku. Ta presnost je uplne nekde jinde, je to uplne o necem jinym. Takze pokud me Policie nebude dal buzerovat mozna jsi koupim i vetrovku koncem ledna od Kubajzze, hlavne at na to vyjdu financne se modlim, a budu mit pusku snad co nema nikdo, nebot malo kdo. Je pravda ze mam strasne moc drahy konicek v potapeni a investuji do toho majland ale zkusim zajit na jeste par srazu, kluci su fajn berou me za sveho a hlavne me nikdo nediskriminuje a nikomu nevadi ze mluvim trochu blbe cesky a za to jse strasne vazim tech lidi. Tak prece to asi nevzdam...
Omlouvam se ze pisu spatne a s chybami, Jsem cizi statni prislusnik...
Hunter Force 750
ranovak
Příspěvky: 903
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od ranovak » 28 pro 2013 21:15

Jo, naprosto tě chápu. Taky už se mi na Slávii jenom práší v garáži a doma už jsou dvě CZ200. :wink:
Teď ještě, aby nám ty lepší flinty dopomohly k lepším výsledkům...
gunner
Příspěvky: 56
Registrován: 14 lis 2013 10:04
Bydliště: Underwater

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od gunner » 28 pro 2013 21:20

Na to ze jsem ve Slanem byl 54-ti snad, a ted jsem byl 9-ti je docela slusny pokrok a jasna vec ze mam koupit lepsi pusku.
Omlouvam se ze pisu spatne a s chybami, Jsem cizi statni prislusnik...
Hunter Force 750
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od jama » 29 pro 2013 11:06

Zákon něco říká, zdá se to být v náš prospěch. Ale gunnerův případ varuje, že bychom měli být pro jistotu připraveni na střet s neinformovaným příslušníkem (záměrně nepíši blbcem). Alespoň mít s sebou na papíře vypsané příslušné paragrafy ze zákona.
z ho.na bič neupleteš
gunner
Příspěvky: 56
Registrován: 14 lis 2013 10:04
Bydliště: Underwater

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od gunner » 29 pro 2013 11:51

A vis Jama ze to neni spatny napad ? Bxl bys tak hodny a napsal mi SZ ten prislusny paragraf zakona o zbranich ja jsi ho vytisknu a notarsky overim jeho pravost a drzet to v kapse prave kvuli neinformovane policii...
Omlouvam se ze pisu spatne a s chybami, Jsem cizi statni prislusnik...
Hunter Force 750
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od mikiki » 29 pro 2013 12:24

A nebo to "otisknout" zde pro ostatní :D
ranovak
Příspěvky: 903
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od ranovak » 29 pro 2013 12:38

jama píše:Zákon něco říká, zdá se to být v náš prospěch. Ale gunnerův případ varuje, že bychom měli být pro jistotu připraveni na střet s neinformovaným příslušníkem (záměrně nepíši blbcem). Alespoň mít s sebou na papíře vypsané příslušné paragrafy ze zákona.
Právě proto jsem už dříve psal, neplatit nic na místě a v případném správním řízení jim to buď dojde, že udělali chybu nebo se můžeš různě odvolávat apod. a obvykle vyšší instance těm zákonům rozumí lépe než ten první úředník nebo policista na ulici...
ranovak
Příspěvky: 903
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od ranovak » 29 pro 2013 12:40

Zákon o zbraních s třelivu najdeš např. zde:
(první odkaz na netu co jsem našel, já ho mám vytištěný.

http://jirimaterna.sweb.cz/zakon.php

Jak už jsem psal, tak tohoto případu se týkají §7 a §15

A ani úvodní ustanovení tohoto zákona nikde neříkají že platí jen pro občany ČR (úvodní paragrafy vždy vymezují na co, za jakých podmínek případně na koho se vztahuje daný zákon)
gunner
Příspěvky: 56
Registrován: 14 lis 2013 10:04
Bydliště: Underwater

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od gunner » 29 pro 2013 13:15

Diky,tisknu... To ohledne obcanu je ptakovina jako krava, to je fuk jestli jsi Čech nebo Korejec... Zadny takovy upravy neegzistuji...
Omlouvam se ze pisu spatne a s chybami, Jsem cizi statni prislusnik...
Hunter Force 750
ranovak
Příspěvky: 903
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od ranovak » 29 pro 2013 13:37

gunner píše: Zadny takovy upravy neegzistuji...
Neznám tak detailně celou sbírku zákonů, ale klidně takový zákon může být, že bude v úvodních ustanovení napsáno "Zákon se vztahuje na občany ČR a osoby s trvalým pobytem na území ČR..." Dovedu si to představit např. u některých daňových zákonů apod. Ale to už jsme poněkud OT. Každopádně zákon o zbraních s třelivu nic takového nerozlišuje. A to platí tento zákon už 10 let, takže žádná novinka, která by mohla nějakého policistu zmást, protože před lety to třeba platilo jinak...
gunner
Příspěvky: 56
Registrován: 14 lis 2013 10:04
Bydliště: Underwater

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od gunner » 29 pro 2013 14:56

Ve vsech zakonech pise ze veskere prava jako obcan ČR ma i obcan EU. Cela unie je prave zalozena na tomto principu ze EU obcan ma veskere prava v statech EU jako doma... |Snazime se byt jako obcane USA. :-) V pripade treba ze obcan jineho statu EU chce prihlasit auto na svoje jmeno tak musi mit trvaly nebo prechodny pobyt na uzemi CR, coz je zalezitost 5 minut na cizinecke policii, ale paradoxni je to ze ja mam trvaly pobyt na uzemi CR jiz 3 roky... Krome voleb mam veskere prava jako ve sve zemi...
Omlouvam se ze pisu spatne a s chybami, Jsem cizi statni prislusnik...
Hunter Force 750
KurtBach
Příspěvky: 16
Registrován: 27 čer 2010 01:44

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od KurtBach » 29 pro 2013 15:47

Koukám, že jsem tady spustil lavinu erudovaných právních názorů místních odborníků...
Naposledy upravil(a) KurtBach dne 18 lis 2014 22:38, celkem upraveno 1 x.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od duffioso » 29 pro 2013 15:56

Ted jsi to rozcisnul.Pokud mel v aute ve futralu vzduchovku a toto organum rekl,meli se maximalne presvedcit a hotovo.A ne udelit pokutu za zbran,bez jakehokoliv povoleni,nebo potvrzeni.Tahat do toho vzduchovky nad zakonny limit je nesmysl.
Zaplaceni pokuty,byl nesmysl a uz to vi.Myslim ze je zbytecny to nejak dal rozvadet.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Odpovědět