vzduchovka/Diana mod.460 Magnum, r.4,5mm 16J

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 14 črc 2008 09:00

Aha Koukám že ono to HW se musí dodělat :-) pojistit šroub LOCTITEM :-) to je přesně ono, no na Dianě se pojistovat nic nemusí. Tam je to pojištěné od výrobce. Prostě HW 97 mně připadá stejné jako kdysi značka TESLA ELTOS - " Technicky slabé elektronik to spraví "
Nene HW si nekoupím.
Já na nové věci nerad něco dodělávám - tak po skončení záruky možná, vzhledem k tomu že Kubajz z toho HWéčka stejně moc nestřílí, dostalo mně právě že to upadlo - povolilo se to - nebo co se stalo - prostě ještě že jsem mířil do střeliště - výstřel mně překvapil - a pocit ze střelby byl jako když si dam do deringera 38 našlapanou munici - zvlášt když pro přirovnání očekávám výstřel s Wadcuttrem :-) Ne ja bych se nenechal zvyklat. Diana je ta správná volba.


Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
happymoos

Příspěvek od happymoos » 14 črc 2008 09:13

mě se HW líbí proto, že je to kus železa. Ale na Dianě se mi líbí to, že je dorobená do konce. př. vyvýšená základna pro montáž optiky)nemusí se brousit ocelová montáž), pojistka se dá ovládat jednim prstem a nakonec i prachobyčejné šrouby co drží tělo v pažbě mají křížovou hlavičku, kdežto HW- zíkladna kulatá na p**u, pojistka na p**u.

jediný co mě vadí na Dianě, je použití až moc plastů
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 14 črc 2008 09:15

Já mám na dianě plastovou jenom bodku a jazýček spouště :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
happymoos

Příspěvek od happymoos » 14 črc 2008 09:20

ja si taky chci z nějakou tou vzdůšou udělat radost, ale jak vás tak posloucham tak si z BAR objednám BSA Lighting XL, co ty na to Alexy?
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 14 črc 2008 09:32

Ta vypadá pěkně , BSA má pěkně zpracované pažby pěkné zvýšene MonteCarlo viděl jsem cca 5 pružinovek a všechny měly pažby z pěknou kresbou dřeva tedy pokud mluvím o ořechové pažbě ale i ten buk nebo dub :-) je hezké dřevo obvzláště pokud je na tmavo namořen. Tohle je trejd o Dianě Magnum , myslím že si zakladatel trejdu užívá :-) Nicméně jsem v šoku dnešní kurz libry - - - 29,30 - - - AATX200 319 liber czk 9346 - - - Evo 960 liber czk 28100 - - - Diana Stutzen 380 liber czk 11200 - - - a koukám na ten Lighting od BSA 239 liber toje v českejch 7000 , samozzřejmně přičteme cca 1000 na poštovné.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Patrik V
Příspěvky: 222
Registrován: 18 dub 2007 19:53

...

Příspěvek od Patrik V » 14 črc 2008 09:37

Přiznávám , že technicky vzduchovkám nerozumim ani z 5% co Alexus. To je prostě fakt.
Ale na to, aby si člověk udělal o věci obrázek, nemusí znát vzduchovky. Alexi, promiň, ale úroveň tédle debaty se díky tobě dostala někam do howen.
Tato debata už není o Dianě, je to stejně debilní, jako když se 2 rádoby fotografové hádaj jesi je lepší Canon nebo Nikon.....
Fakt špatný...
CZ 200S (CZ750S2M1)
happymoos

Příspěvek od happymoos » 14 črc 2008 09:37

jsem si vědom že to nejni o BSA, ale o 460 magnum to nejni už od druhýho přízpěvku. Co myslíš přesnost na 50 m? A váží jen 2,85kg :shock: , nepřipadá ti to podezřelé?
clear43

Příspěvek od clear43 » 14 črc 2008 09:53

patrik, 8) :lol:
myslim jedini co tu moze nieco povedat o diane 460 magnum je dalajlamax a tomu po par vystreloch nevypadol stelovaci srob ale praskla pruzina na diane
:P
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 14 črc 2008 10:55

aby som sa zastal HW97 (a troska vyprovokoval Alexxxusa :wink: ) tak musim povedat ze oproti Diane 46 a 54 sa mi s HW97 a TX200 strielalo omnoho lepsie, kludnejsi priebeh pocas vystrelu. a to mali obe 16J
A jeden povoleny srob je podla mna lepsi pripad ako "ozvejkana" lista na upevnenie montaze, co riesia na zahranicnych forach a kvoli tomu zacali vyvijat specialnu montaz :lol: , zrejme je pouzity "kvalitny" material :D
pre predstavu si precitajte
http://www.pyramydair.com/blog/2008/06/ ... ow-we.html
a
http://www.pyramydair.com/blog/2008/07/ ... sting.html

skratka nic nie je dokonale, a vzdy sa najde medzi stovkami kusov nejaky nepodarok
happymoos

Příspěvek od happymoos » 14 črc 2008 11:10

v Anglii je limit taky 16J???
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 14 črc 2008 11:10

ano
happymoos

Příspěvek od happymoos » 14 črc 2008 11:25

dají se vzduchovky převážet v letadle?
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 14 črc 2008 11:58

ano

samozrejme zalezi od toho v ktorom priestor lietadla ju chces prenasat a hlavne do akej krajiny...
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 14 črc 2008 13:29

Patrik V píše:Přiznávám , že technicky vzduchovkám nerozumim ani z 5% co Alexus. To je prostě fakt.
Ale na to, aby si člověk udělal o věci obrázek, nemusí znát vzduchovky. Alexi, promiň, ale úroveň tédle debaty se díky tobě dostala někam do howen.
Tato debata už není o Dianě, je to stejně debilní, jako když se 2 rádoby fotografové hádaj jesi je lepší Canon nebo Nikon.....
Fakt špatný...
No že se dostala někam to fakt nevím, a že je lepší Canon o tom jsem jako rádoby fotograf přesvědčený od svých 15ti let.
A proč není duležité aby člověk znal vzduchovky aby si udělal obrázek ???
Spíš si uděla zakladatel obrázek o tom jak všichni co nemají Dianu proti ní mají hemzy. To je stejné jako u týpka co se prohání ve škodilaku ale do mergla by nesednul protože někde na fóru se napsalo že tomu blbne motor.
A večer když už mně mladá honila do postele tak si pročetla tohle vlákno a řekla jediné, ten Patrik ten se té vzduchovky musí asi zbavit že jo ???
O tom si udělala obrázek moje mladá - a ta zbraně vyloženě nějak nemusí.

Pokud někoho bolí že jsem sem dal ceny na kolik přijde vzduchovka z B.A.R. tak potom "fůůů fůůů fůůů" ať to nebolí.

Add Prasklá pružina v Dianě ( proč ne , mě rupla pružina kdysi ve FWB hned po vybalení z balíku )

Add Ožvejkaná lišta montáže .... co jsem tam dočetl tak primárně přitáhnul šroub mimo otvor v liště - protože se bál aby mu puškohled neběhal - a známá věc je že tvrdej šrou se ti do běžného kusu konstrukčního železa při dobré opoře má tendenci zavrtat. Na svojiDianě jsem měnil montáž asi tak 10 krát ( jednou Delta s 1" oky pote Delta s 30mm oky - zase 1" pak Falcon 30mm - pak zase 1" pak na ni sedel kolimator pak zase - - - - to je jedno co ... ožvejkaná není.

A ještě k Dianam asi mám štestí ( to je ale dobře ) mně se na Dianě nic nepodělalo stříli dobře , pažba mně sedi v ruce příjemně, nikde nic nedrhne a to sjem po cca 2500 ranach jen 2 krat mazal válec a pistnici silikonovým olejem, optika drží ( asi kdybych tam dal něco 4x20 nebo tak něco s nápisem scope tak je po ní když je to skope killer ), díky zákluzu nemám otulčené rameno jak při střelbe z kalacha :-) Jo ještě tu Dianu mám rok.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
happymoos

Příspěvek od happymoos » 14 črc 2008 13:46

to tomcat: já mám bratrance v Anglii a ten lítá pravidelně sem do čech, ten by jí mohl vzít ne?
Odpovědět