vzduchove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: vzduchove pistole

Příspěvek od Albert 22 » 29 lis 2016 10:57

Nové provedení vzduchové pistole Baikal MP-53M nepřineslo nic nového a už vůbec ne lepšího!

Muška je zde pevná - plastová a nalisovaná na hlaveň, zatím drží. Horší je to s konstrukčními dílci hledí - opět z plastu! Stranový stavěcí šroub hledí sice drží pevně, ale na výšku se to celé kvedlá a poskakuje s neuvěřitelnou vůlí - 0,8 až 1 mm. Výrobci se nějak nepodařilo vyrobit pouzdérka stavěcího šroubu s potřebnými tolerancemi.

Měla by tam být alespoň nějaká pružina vymezující vůli, ale zřejmě tam na ni již nezbylo žádné místo…
Má někdo podobné problémy?

Obrázek


Smazaný uživatel 26679

Re: vzduchove pistole

Příspěvek od Smazaný uživatel 26679 » 13 led 2017 22:50

Tak jsem se nechal zlákat a koupil si CZ 75 compact ASG ve verzi CO2 airsoft. V originálním stavu téměř nepoužitelné, po třech ranách to sotva plivalo. Upravil jsem pistek (přidal dírky) a pak byla rychlost hodně slušná, přesnost ovšem tragická předtím i potom... Laborovani s různými váhami kuliček a nastavením hop up nepomohlo. Tak jsem se na...al a vzal starou hlaveň z Crosmana 1077, zkrátil ji na 20cm a dal misto te původní hliníkové trubičky. Hlaveň je drážkovaná a v ráži 4.5mm. Do zásobníku jsem vyrobil redukční vložku z šesti na čtyři a půl a zrušil podavač s pružinkou. Je to teď sice jednoranka, ale veškerá energie jde na vytlačení broku ven. Rychlost s olověným brokem č.10 je teď v zimě v garáži při 15 stupních až 120 m/s, což je velice slušné. Přesnost velmi dobrá, na těch 6,5 metru jsem dal z ruky bez opory 20 ran, které se vešly pod pivní víčko. Jsem mizerný strelec a ty mířidla jsou taky dost hrubá na terčovku. Na prečuhujicí kus hlavně jsem vyrobil atrapu tlumiče z rukojeti od staré škrabky na led.
Uživatelský avatar
Sam Jr.
Příspěvky: 108
Registrován: 22 kvě 2010 11:04
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: vzduchove pistole

Příspěvek od Sam Jr. » 06 srp 2021 14:50

Tak mám konečně po letech zase pružinovou vduchovou pistoli :) Dneska jsem dával dohromady tuhle IŽ-53M - přišla rozebraná do posledního kolíčku. Je to zřejmě takovej mezitip - match pažba, starý typ mířidel, ale hlaveň už je uložená v plastu.
Dával jsem nové těsnění pístu - je shodné s mojí MP61, takže bylo doma zadarmo :) Střílí hodně nahoru - njn terčovka- i při max snížení hledí, snad si to třeba sedne a nebudu muset podpilovávat mouchu, aby ji pružina zvedla výš :( No uvidíme jak mě to střílení s ní bude bavit :)
iž-53M moje.jpg
Weihrauch HW40, HW97K, Baikal MP61, Umarex MP7
pazuzu
Příspěvky: 5
Registrován: 29 led 2013 14:34

Re: vzduchove pistole

Příspěvek od pazuzu » 12 zář 2021 13:42

Dobrý den, rad bych pridal postřeh z nedavné koupi pistole hatsan 25 , ta menší verze, ne supercharger.
Musím říct že to je perfektní pružinovka. Měl sem i blow h01 ale tohle je jiný level. Je velice pěkně zpracovaná, dobře se drží ale hlavně, je až neuvěřitelně silná. Natahuje se pomocí prodloužení hlavně ala tlumič. Dítě ji nemá šanci zlomit. S lehčí diabolkou ji naměřili na youtube 180m/s a můžu potvrdit že to tak bude. Ma velmi učinný zakluz a vůbec nekope. Rana z ni vyjde celkem silná. Na blbnutí je uplne ideální. Po dopadu diabolky na lapač je střela uplně na padrť. V balení je lapač diabolek, hodně terčů, špičate diabolky pellicano, pistole + prodloužená hlaven. Pozdeji zde přidám nastřel na 10m, ale pochybuji že bude nejak moc přesná. Určitě tuhle pistoli mohu doporučit.
Odpovědět