Vzduchove a plynove zbrane kategorie C

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Vzduchové a plynové zbraně kategorie C

Příspěvek od cvicubis » 24 kvě 2006 21:03

Dobrý den všem,doufám ,že mě dokážete pomoci.Chtěl bych si koupit nějakou vzduchovou nebo plynovou pistoli a pušku na diabolky nebo na broky pro sportovní účely ,ale POŘÁDNĚ výkonnou - tudíž kategorie C,zbrojní průkaz mám.Zatím jsem žádné takové nenašel!!!!!!!Mohli byste mě PROSÍM VÁS nějak poradit a pomoct.Předem moc děkuji.


luky

Příspěvek od luky » 25 kvě 2006 08:31

Air Arms S-400 4,5mm Xtra Hi-Power(do 30j) :?:
A nebo S-410 5,5mm Xtra Hi-Power(do 46j) :?:
:arrow: WWW.militaria.pl
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 25 kvě 2006 09:59

Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 25 kvě 2006 10:12

Tady jen trochu nerozumím účelu - vzduchovka s velkým výkonem na ZP ano, ale ztrácí se tím to kouzlo střílet vpodstatě kde chci. Jinak bych se zeptal znalých jestli se podobná zbraň dá koupit u nás.
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

vzduchové a plynnové zbraně kategorie C

Příspěvek od cvicubis » 25 kvě 2006 12:12

Tu možnost,už stejně i u zbraní kategorie D,zavrhli v poslanci už dávno v parlamentu.teoreticky by se nemělo střílet ze vzduchovkou a ni ještě a s daleko méně účinnými zbraněmi nikde (ani na zahradě) ,jen na schválené střelnici!!! to už si každý musí,přebrat sám, jaké ty naše zákony jsou.Shvalovali je lidi,co nemají o zbraních ani páru !!!!
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: vzduchové a plynnové zbraně kategorie C

Příspěvek od Andy » 25 kvě 2006 12:40

cvicubis píše:teoreticky by se nemělo střílet ze vzduchovkou a ni ještě a s daleko méně účinnými zbraněmi nikde (ani na zahradě) ,jen na schválené střelnici!!!
A to si vycetl kde?
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Re: vzduchové a plynnové zbraně kategorie C

Příspěvek od Silencer » 25 kvě 2006 20:19

Andy píše:
cvicubis píše:teoreticky by se nemělo střílet ze vzduchovkou a ni ještě a s daleko méně účinnými zbraněmi nikde (ani na zahradě) ,jen na schválené střelnici!!!
A to si vycetl kde?
Taky mi to přijde blbost. Jak to teda je, nemám zrovna platný znění a nechce se mi to hledat? Žiju ale v domění, že vzduchovkou do 16J si můžu střílet jak chci, dokud netrefím souseda do pr... Prostě dbát na to, aby nevznikla škoda a abych někoho neohrozil a pak si můžu střílet jak chci ne?
skala

Příspěvek od skala » 25 kvě 2006 20:20

pokud to ma byt na sportovni strelbu tak si prohledni stranky:

www.shooting-varga.cz

jedinym omezenim budou pouze penize :-)
Pavel R

Re: vzduchové a plynnové zbraně kategorie C

Příspěvek od Pavel R » 26 kvě 2006 07:41

Silencer píše:
Andy píše:
cvicubis píše:teoreticky by se nemělo střílet ze vzduchovkou a ni ještě a s daleko méně účinnými zbraněmi nikde (ani na zahradě) ,jen na schválené střelnici!!!
A to si vycetl kde?
Taky mi to přijde blbost. Jak to teda je, nemám zrovna platný znění a nechce se mi to hledat? Žiju ale v domění, že vzduchovkou do 16J si můžu střílet jak chci, dokud netrefím souseda do pr... Prostě dbát na to, aby nevznikla škoda a abych někoho neohrozil a pak si můžu střílet jak chci ne?
§15
(3) Střelba ze zbraně uvedené v § 7 písm. c) až g) nebo ze zbraně uvedené v § 7 písm. j) je zakázána na místě, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku, pokud se nejedná o použití zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku.

(§7
c) palné zbraně určené pro střelbu náboji typu flobert s energií střely na ústí hlavně do 7,5 J,
d) plynové zbraně na vzduchovou kartuš,
e) plynové zbraně, u nichž kinetická energie střely na ústí hlavně dosahuje nejvíce 16 J,
f) expanzní zbraně a expanzní přístroje,
g) mechanické zbraně, u nichž je napínací síla větší než 150 N, )
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 26 kvě 2006 11:56

V tom případě je zakázaná střelba i na střelnici, protože i tam může dojít k újmě na zdraví či majetku :roll: Jestli to dobře chápu, tak zbraň si můžeš koupit, ale můžeš na ní ledatak čučet a ne z ní střílet, protože kdekoliv MŮŽE být střelbou ohorožen majetek či zdraví. Jak se vůbec obrat jako "může být" dostane do zákona :shock: :?
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 26 kvě 2006 21:29

Ale běžte mi k šípku! Škodou na majetku a zdraví se rozumí logicky škoda na zdraví a majetku, která je předvídatelné v míře obvyklé. Jaká škoda na majetku a zdraví vznikne při střelbě na střelnici, kde se střílí s palnými zbraněmi s mnohonásobně vyšší energií? Nulová, nepatrná??? Vice versa se životem. I střelba na zahrádce do terče umísteného ve svahu, pokud se dbá na bezpečnostní zásady je velmi malá. Pokud si ale terč umístíte do okna kuchyně bacičky a střílíte z venčí, je evidentní možnost, že bábrle dostane brokem :lol: .

Prosím, nevykládejte si zákony tak, jak Vás napadne. Už tak jsou složité víc, než je zdrávo :roll: .
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 26 kvě 2006 22:01

On si totiz kazdy Cech vyklada zakony po svem :roll:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 26 kvě 2006 23:15

Andy píše:On si totiz kazdy Cech vyklada zakony po svem :roll:
Já bych to upravil: on si totiž každý vykládá zákony po svém. Aby byl někdo, kdo by snad mohl rozumnět tomu, co říká zákon stvořil Pámbůh soudce a právníky. A taky pos(r|l)ance, kteří tomu všemu nasadí korunu...

No, konec filozofie - je čas jít do kanafasu.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět