Vzduchova puska na 10m vstoje,pevny terc

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

555
Příspěvky: 38
Registrován: 15 úno 2007 21:50

Příspěvek od 555 » 18 bře 2007 09:02

Tak jsem po dlouhém hledání našel tři nejspíš dost podobné pušky(teď právě je mají na egun).FWB C60, Walther CGM a Steyr (nejspíš match 91,ale nejsem si jistý).Všechny jsou poháněny CO2, ale jedině o FWB se mi podařilo něco málo najít. Pokud byste o těch puškách někdo něco věděl,nebo byste s nimi měl nějakou zkušenost, tak to sem prosím napište.
Přílohy
fwb.jpg
FWB C60
walther.jpg
Walther CGM
steyr.jpg
Steyr


harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 18 bře 2007 20:27

Domnívám se, že FWB C 60 je verze legendární FWB 600. V době, kdy jsem ještě aktivně střílel "hladkou" sportovní střelbu to byl etalon úspěchu. S tím Steyrem kdysi střílel (tuším) i sám Petr Kůrka. V době, kdy nebyly k dispozici zbraně na stlačený vzduch se všemi svými výhodami, tyhle zbraně byly špička.
Jinak se mohu beze zbytku podepsat pod to, co tady uvedli Anton Špelec i qwer. Právě kvůli tomu šponování techniky a vybavení jsem se na sportovní střelbu dle ISSF vykašlal. V soukromejch podmínkách jsem to nebyl schopen ufinancovat. Pokud chceš střílet letní i zimní sezonu, počítej na začátku ve vyzbrojení a vybavení ránu tak 150 - 180 tis. a následně na sezonu tak 5 tis. ks nábojů po nejméně 3,20 za ránu + cestovné na závody + ubytování a stravování. Současné ceny kvalitního vzduchovkového střeliva a příslušenství (bomby, tlakování apod.) neznám. Ty finance jsou jen jednou stránkou věci. Dál je to hromada usilovné cílevědomé a přemýšlivé dřiny a další hromada času. Tohle všechno obnáší skutečné " věnování se sportovní střelbě". Pokud to hodláš absolvovat, držím ti palce. Pokud ne, věnuj se méně náročným disciplínám, jako on-line vzduchovková soutěž nebo malá odstřelovačka. Není to tak náročný a vyblbneš se taky.
BORO

Příspěvek od BORO » 26 pro 2007 10:35

Asi pred 3 tyzdnami som prihlasil synatora (7r)do streleckeho klubu.Potreboval som ho dostat od pocitaca,a kedze o ziadny kolektivny sport z jeho strany zaujem neni,tak sme skoncili pri sportovej strelbe.
Zo vzduchovkou uz skusenosti ma,dokonca ma aj vlastnu,malu gamovku.Striela s nou na zahrade uz asi 2 r,od cca 6r aj sam v stoji a na pocudovanie celkom slusne.Momentalne striela v leze s oporou s klubovou slaviou cca 90 b zo 100.Jezisko mu priniesol novu Dianu 24,na zaciatok by to mohlo stacit,kazdopadne som bol nemilo prekvapeny vyberom pouziteho materialu vo vnutri pusky,oproti Slavii je to lacna zalezitost,cakal som aj napriek tomu,ze je to model pre deti a zaciatocnikov,viac.Spust som dal kamaratovi puskarovi upravit,tovarne nastavitelna neni.Kupil som ju vsak hlavne kvoli jej velkosti a vahe.Ja som dostal pod stromcek Anschutz 9003,asi preto,aby som sa na synatorovych treningoch nenudil.So strelbou ako takou skusenosti mam,ale so vz pu v stoji by ste mi mohli trochu poradit,hlavne co sa tyka literatury,pripadne sem hodte nejaky link o sportovej strelbe na 10 m vz puskou.Jedine,co som na nete nasiel,su nejake oskenovane zvazarmove materialy.Takisto som nenasiel ziadnu publikaciu v cestine ci slovencine o zaciatkoch,teorii,treningoch a podobne.Ak sem s niecim pridete,budem vdacny.
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Příspěvek od honda » 26 pro 2007 20:00

Jestli to kluka baví tak s nim zajdi do nějakyho střeleckýho spolku a tam mu dají základy. Je to důležitý, protože špatnech návyků se člověk těžko zbavuje. Kdysi dávno mi naše jedna známá (dosud závodně střílí) dovezla ukázat svoje flintičky a když jsme se synkem cvičně zámířili tak jí bylo všechno hned jasný a prohlásila o nás, že jsme kategorie LOVCI. Pak mě vykroutila (ve stoje) do takový pozice, že tak bych se sám v životě při střelbě nepostavil a hned to lítalo líp. Dech člověk dokáže zadržet, ale strkání herzny to už ne a to zase částečně eliminuje právě ten postoj.
Ale abych zkrátil přednášku, chce to aby mu základy dal odborník a tak získal jen dobrý návyky.
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 26 pro 2007 21:37

Dobré základy jsou opravdu důležité.Nedávno se tady někde řešilo, že někdo má ukazovák na spoušti a někdo prostředník.Bylo to tuším někde v malorážkách.Když tak mě opravte. :)
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
BORO

Příspěvek od BORO » 27 pro 2007 11:31

Trochu so synatorom potrenujeme,v streleckom klube sme prihlaseny.Islo mi hlavne o to,aby som si aj v ramci samostudia o strelbe vz.pu. mohol nieco nastudovat a vyvarovat sa tak prípadnych chyb.Jak hladam,tak hladam,neviem najst o sportovej sutaznej strelbe nic.Uz som presiel aj asi 3 knihkupectva,a nic.Inak-aj sam som zvedavy,co taky trening vlastne dokaze spravit.Nateraz som s novou hrackou na tom tak,ze v tom malon ciernom olympijskom terciku robim rozptyl cca 1-1,5cm.(Original nastrelny terc pusky ma z 5 ran priemer 4,5 mm,takze chyba bude v rukach.)
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 27 pro 2007 12:47

Erix píše:Dobré základy jsou opravdu důležité.Nedávno se tady někde řešilo, že někdo má ukazovák na spoušti a někdo prostředník.Bylo to tuším někde v malorážkách.Když tak mě opravte. :)
Máš pravdu...byl jsem to já :lol: :oops: Ale už jsem se to odnaučil :lol:
SMK
Příspěvky: 39
Registrován: 29 črc 2011 15:00

Re: Vzduchová puška na 10m vstoje,pevný terč

Příspěvek od SMK » 29 črc 2011 23:03

Zdravím, sice sem se tu registroval až dnes, ale se střelbou ISSF mám dost zkušeností. Tak bych jen rád reagoval na mladíka tuším, že psal že mu je 19 a docela se tu polemizovalo o tom, že vzduchovka nemá cenu. Takže je dobré začít tak kolem 10-12 let a střílet ležáka ten je do 14-15 už ani nevím jenže přejít v 15 na stojáka je poměrně velkej záhul pokud to člověk myslí vážně. Určitě je v tomto věku dobrá TAU či něco lehčího on je to totiž poměrně velkej záhul na záda a člověk se v tomto věku ještě rapidně vyvíjí. Je velice důležité osvojit si správný postoj a návyky provádět cvičení a co se tréniku týče cca 2x týdně a doplnit alespoň 4x týdně sušením. Jelikož je ti ale 19 tak bych se na lehké pušky vykašlal a šel po osvědšených velice dobré jsou Anschütz. jak se tu řešilo natahování starší modely měly páku z boku hlavně a natahovalo se před každou ranou - žádný problém - zas nebyly potíže s poklesem tlaku. Jinak i za doby kdy jsem závodně střílel to střílely chlapi přes 50 jak už bylo řečeno když jedeš na malorážce tak vzduchovka se střílí přes zimu a je velice dobrá jako doplňkový trénink - malorážka se také střílí stoják, navíc stejný systém míření podobná váha zbraně - tím myslím těžší profi pušky. Pokud máš ambice na soutěže tak počítej, že do nějakého klubu musíš protože jinde tě to nenaučí - a policajtů ostrostřelců sem poznal dost a ty jejich návyky sou pro sportovního střelce pěkná ,,prasárna,, tak na to rychle zapomeň. Jestli teď střílíš SLAVII tak to je jen takový plivátko kde téměř nezáleží na tom jestli zamíříš na 9 či na X. A ta výstroj je velmi důležitá - sám sem to po 10 letech střelby zabalil právě kvůli tomu vybavení. (teď řeším jestli do toho jít znovu či ne) Jinak střílet doma a na závodech je pěkný rozdíl, nervy, spousty lidí kolem - nedá se to srovnávat a poměření s profíky je velice užitečné. Co se týče pana Vargy střílel sem s ním několik závodů v malorážce - sám sem se s ním tedy nebavil, ale trenér se s ním vždy zakecal skrze vybavení a co sem občas zaslechl ty jejich rozhovory tak je to fajn člověk a veliký nadšenec a profík. Určitě se na něj klidně obrať pokud vážně chceš začít skutečně střílet né si jen hrát s flintou myslím, že ti dobře poradí. Jinak od klubů se občas dal pořídit nějaký ojetý model. Počítej ale s tím, že je to běh na dlouhou trať a chce to léta dřiny. Co se týče 3x20 v malorážce je to asi to nejtěžší co se s ní střílí. Kdo si někdy dal 60 ležáka a pak chvilku na to 3x20 ve 30°C vedru nabalenej v těch kabátech ví o čem mluvím - do toho se rozhodně nepouštěj chce to ,,umět,, zajdi do klubu dej na trenéra i když to bude bolet a doma si trénuj třeba ležáka aby ses naučil mířit - až budeš umět mířit trénuj polohu stojáka je to dost náročný a až to budeš dělat 2-3 roky a vyrazíš na nějakej závod časem můžes zkusit malorážku a 3x20. Jinak náklady sou také jinde - flinty stojí stejně, ale střelivo je jinde a musíš počítat že za sezónu vystřílíš klidně 1 000 ran jen na závodech vynásob si to 5-6kč za ránu a kde je trénink.... ten tě vyjde levněji na vzduchovce.
vytryol
Příspěvky: 30
Registrován: 07 čer 2006 20:35

Re:

Příspěvek od vytryol » 02 lis 2011 21:42

niv
dunde.e
Příspěvky: 58
Registrován: 11 led 2014 11:30
Bydliště: Hranice

Re: Vzduchová puška na 10m vstoje,pevný terč

Příspěvek od dunde.e » 12 led 2014 22:38

Úvodem rovnou píši že jsem střelec amatér, vlastním pouze slavii 620 (tuším že má nějaké takové označení), která má hodně vyviklanou hlaveň a cca před 12lety jsem chodil do střeleckého kroužku kde jsme stříleli ze Slavii 631, tam se mi docela dařilo a byla to asi nejlepší vzduchovka ze které jsem střilel (některé mi přišly lepší, nekteré horší).

Nyní bych se chtěl střelbou znovu a trochu více bavit, zejména tedy střelbou na terč a pokud bych měl pocit, že mám nějakou naději, chtěl bych chodit i na nějaké menší souteže. Potřebuji tedy poradit s výběrem vzduchovky.
- hlavní účel je střelba na terč z 10m
- musí technicky vyhovovat podmínkám sportovní střelby ať se učím (jestli se nepletu, tak žádné kompenzátory a mířidla bez optiky, takže buď klasické mířidla nebo dioptr ??)
- musí jít namontovat a sehnat dioptr (pokud mi nedoporučíte jiné mířidlo, které vyhovuje pravidlům)
- rozpočet mám neujasněný. Kdyby to měla být vzduchovka na chvíli, pak cca 4tKč, pokud by se dala najít ale vzduchovka, která se má šanci srovnávat i s nějakou (slušnější) větrovkou jako CZ200T, pak jsem ochoten dát tak 11-12tKč (ale včetně potřebného příslušenství, tedy v případě větrovky tlakových nádob atd., vím že za ty peníze je to asi nemožné).
- preferuji pevnou hlaveň
- učitě ráži 4,5mm

Takže ocením Váše náměty, prosím pište i jak vyřešit to mířidlo (dioptr). Zde jsem vypsal pár námětů nad kterými přemýšlím i s nějakými poznámkami.

QB78 - Pročítal jsem si fórum a z levných se tu chváli tato větrovka. U té se mi ale nelíbí, že při poklesu tlaku po odstřílení nějakého počtu ran začne vzduchovka střílet hůř. Chtěl bych mít jistotu, že chybná střelba je mnou, proto nejsem příliš nakloněn k tomuto řešení.

Slavia 631 - Nejsem si jist zda je vhodná, přeci jen láme se hlaveň, která bude mít vůle, na druhou stranu v případě střelby pouze s origo mířidly by nemusela být zlá a je za pěknou cenu. Dioptr už ale asi bude více nepřesný co?

Gamo CF30 nebo CFX - líbí se mi, že má pevnou hlaveň. Někteří ji zde chválí jiní ji zatracují. Trochu se bojím jestli není zbytečně silná na úkor výdrže a přesnosti.

Cometa Fenix 400 Start - také zajimavá, ale je to lámačka.

HW57/77/97 - dle ohlasů jsou to slušné pružinovky, jedny z nejlepších. Já bych je však potřeboval s těmi obyč mířidly nebo dioptrem, takže v základu by šla jen HW57 nebo HW77. Budou tam pasovat i dioptry?, popř šel by i na HW97?
Zde se trochu bojím vlivu rázů vzduchovky na přesnost střelby.

TAU.., CZ200T - pěkné zbraně, ale bohúžel další potřebné příslušenství to hodně prodraží, což mne odrazuje. Popř poraďte na kolik by asi vyšla nějaké sestava se kterou by mohly tyto zbraně fungovat? V práci máme 200barové lahve s dusíkem (máme i čistý kyslík ale ten nesmí přijít do kontaktu s mastnotou jinak bouchá), takže bych si případně mohl upouštět odtud ten 200barový dusík:-) , ale nechtěl bych po 100ranách lítat do práce, přepojovat hadice....chci rozumnou nezávislost.

Co mi tedy doporučité do začátku? Mám si připlatit, nebo nejprve zkusit levnější řešení, které mne nebude mrzet, kdyby mne střílení přestalo bavit?
CZ200S FS - 4.5mm , Delta 4x32AO Mil-Dot
Odpovědět