Vzduchova pistole Crosman 2240 cal.5,5mm

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Vzduchová pistole Crosman 2240 cal.5,5mm

Příspěvek od Kavy » 26 pro 2011 09:05

Pracoval jsem s touto informací kterou jsi napsal:
pavel 54 píše:Crosman 2240, je v originále jenom na sifonky!!!
Mě se to zdálo celé nějaké divné :wink:


Uživatelský avatar
daho11
Příspěvky: 994
Registrován: 31 led 2009 23:13
Bydliště: u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchová pistole Crosman 2240 cal.5,5mm

Příspěvek od daho11 » 25 kvě 2012 22:11

třeba někdo řeší stejnou věc - pohon crosmana jak 12g bombičkama, tak flaškou.
dcera střílí upraveným crosmanem 2240, nechal jsem jí to bez tuningu, jede na bombičky.
ale občas se u kvéru střídá víc dětí a to bych se za bombičky nedoplatil.
střílí se vleže nebo vsedě u stolu, puška se nikam nenosí, tak flaška na hadici nevadí.

stačí udělat zápich pro o-kroužek na ventilu a na zátce, do zátky našroubovat plnící pin a utěsnit šroub,
který drží rukojeť.
omluvte kvalitu fotek, měl jsem jen mobil.
http://david_holub.sweb.cz/index.php?dir=.%2F.%2F.%2F.%2F.%2F.%2FCrosman%2Fcrosman_2240%2Fbulk_fill%2Fdual%2F
http://david_holub.sweb.cz/
Filip.díky
Příspěvky: 101
Registrován: 11 čer 2010 15:28

Re: Vzduchová pistole Crosman 2240 cal.5,5mm

Příspěvek od Filip.díky » 29 lis 2012 02:13

Ahoj vespolek,

chtěl jsem se zeptat na pár věci ohledně 2240 custom... Objednal bych asi tohle příslušenství "ale" :

Base Unit: Base Assembly: $63.00
Barrel: 24.0" Crosman Barrel (.22 caliber): $7.78
Front Sight / Muzzle Brake: Black Muzzle Brake: $14.70
Grips / Stock: Outdoorsman Stock: $105.00
Sights / Optics: Large View Red Dot Sight: $15.95
Trigger Shoe: Black Trigger Shoe: $3.47

Chci se ale zeptat, jeslti je vhodné brát tu nejdelší hlaveň.. Nejde mi ani tak o praktičnost a manipulaci jako spíš o to, že chci používat nějaký zvukový kompenzátor a hlaveň to může ohnout.. :D Nemám s tím zkušenost, jen uvažuji.. Znamená nedelší crosman hlaveň přesnost a nejlepší výkon?

Pak by mě taky zajímala vaše zkušenost s laděním výkonu u .22. Jde dosáhnout stejné balistické křivky jako má .177 v podzvukových rychlostech? Nebo je lepší vzít 4,5mm protože jde prostě lépe poladit..? Určitě mi všichni rozumíte :)

A děkuji za rady..
Přílohy
custom-image-creation.png
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Vzduchová pistole Crosman 2240 cal.5,5mm

Příspěvek od Queeg 512 » 29 lis 2012 14:55

Ten výběr mě přijde takový podivný, vychází mě že za strašné prachy získáš flintu s možností pohonu pouze na 12g CO2 bombičky (který je drahý a nevhodný pro zimu). Nevidím pak důvod ladit u takové sestavy balistickou křivku tak, aby u .22 konkurovala .177, při stejném výkonovém limitu to dosáhnout nejde. Nehledě na to, že pokud by to lítalo jako .177, tak by ti na delší vzdálenosti moc nestačil kolimátor, ani originální spoušť. Každý sice má jiné požadavky, ale doporučuje si to ještě promyslet. Jako inspiraci můžu popsat můj postup při tuningu, který se odvíjel víceméně dle reálných důvodů a priorit:

- s ohledem na používání v bytě bylo napřed bylo potřeba vybavit hlaveň adaptérem na závit pro montáž něčeho (kompenzátoru, moderátoru, netlumiče...), co zvukovou energii výstřelu sice nesníží, ale rozptýlí ji v prostoru a/nebo v čase. Ten muzzle flip o kterém píšeš v tomto asi moc dobrý nebude a nemá závit.

- další krok byl adaptér pro bulk fill, t.j. adaptér co umožní nahradit bombičku koncovkou pro připojení paintball lahví. To umožnilo snížit cenu poměrně masivního domácího kropení a taky přechod na vzduch a odbourání závislosti na počasí (za cenu nevýhod plynoucích z pistole ke které je hadicí připojená lahev).

- spolu s adaptérem jsem vzal i silnější páku spouště (z o cca 1mm silnějšího plechu než originál - nevyklá se a výrazně zlepšuje konzisenci spouště, za 5.5 libry se to vyplatí), jinak jsem do ní ale nevrtal (je možné ještě zkrátit pružinu pro méně tuhý chod, nebo pod ni přidat šroubovací regulátor, no a nebo dokonce přejít na "custom crosman two-stage trigger").

- no a pak jsem ještě přidal ocelové pouzdro závěr (model od GMAC kde je hlaveň držena dvěma červíky - pokud zvažuješ delší hlaveň, zvaž pořízení takového závěru), a dál nerezový závěr s prodlouženým trnem a magnetkou v zadní části tyčky (při nabíjení drží na kladívku a nepadá dolů - skvělá vychytáka) a ještě power adjuster (zadní zátka hlavní trubky se šroubem co umožňuje regulovat předpětí bicí pružiny v rozmezí cca 15mm - taky skvělá věc, která by mohla pomoct s laděním té křivky.

O nějaké delší hlavni jsem pak taky přemýšlel ale zatím jsem to pustil k vodě; vidím trošku problém v tom že hlaveň má vnější průměr jen 11mm, takže je dost náchylná na kmitání. Silnější hlaveň potřebuje i pouzdro závěru s větší dírou. GMAC snad nabízí 1/2" pro .25, to by mohlo být lepší, já bych se každopádně poohlížel spíš po pouzdru, do kterého jde splašit nějaký opravdu kvalitní lauf (např. čokovaný nerez od LW).

Jo a někde jsem pak četl že na dosažení výkonu 2260 nestačí na 2240/2250 hodit dlouhý lauf z 2260, amíci to prý zkoušeli a sřílelo jim to pomalej a když to potunili tak to sice střílelo jak 2260, ale se skoro dakrát takovou spotřebou. Ale jestli si vzpomínám tak jsem z toho byl poněkud zmatený protože podle rozkresů dílů to má stejný ventil i transferport.

Nevím pak kde to chceš kupovat, ale pro ČR mě jako nejlepší zdroje tuningovýc dílů vychází
http://www.gmaccustomparts.com a http://sdcustomdesign.com/. Oboje v UK, žádné DPH/clo,
poštovné začíná na 10GBP (roste s velikostí zásilky).
Filip.díky
Příspěvky: 101
Registrován: 11 čer 2010 15:28

Re: Vzduchová pistole Crosman 2240 cal.5,5mm

Příspěvek od Filip.díky » 29 lis 2012 22:30

Ahoj Queegu,

..výběr, spíše předvýběr.. psal jem to sem s tím, že je to ideál, kterej se může a nemusí upravit.Prostěm líbí se mi a je mi jedno co to stojí stejně už je na cestě .177 :) Ppředpoklad je CO2 nebo vzduch, z paintaballu tu mám jak vzduchový tak ocelový flašky na oxid. Kolimátor kupuju protoze stojí 15 babek, třeba se hodí, osazená bude něcím jiným.. :) Tu jejich origo úsťovou brzdu kupuju prostě na test.. Stejně tak ta dřevěná pažba, koupil jsem jí, protože pokud si budu řezat nějákou svou, tak si myslím, že jí mohu prodat za fajn cenu.. ve státech je za 106 babek a v UK stoji kolem 150 liber :)

Za linky na UK custom krámy děkuji :) Až v lednu dorazí, udělám foto!
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Vzduchová pistole Crosman 2240 cal.5,5mm

Příspěvek od Queeg 512 » 29 lis 2012 23:22

Jj, psal jsem že každý má jiné požadavky, a je fakt že i když některé tuning díly od Crosmana jsou spíš designové než funkční ("bota" na spoušť, ta věc na konec hlavně), tak stojí pár šupů a při té nízké ceně za zbytek je to fakt detail. Navíc ty funkční doplňky Crosman moc nevede, takže je stejně potřeba je dokoupit jinde.

Kdyby jsi pak v dohledné době něco bral na GMAC nebo SDCustomdesign, od prvních potřebuju tohle a od druhých http://www.sdcustomdesign.com/images/P1010359.JPG, takže bysme se mohli šábnout o poštovné.

Rozpisu částí co osobně můžu doporučit píšu místo SZ sem, mohlo by to zajímat i někoho jiného:

Adaptér na 1/2" UNF závit se šroubovací muškou
Krytka závitu
Adaptér na paintball plnění
Ocelové pouzdro závěru se dvěma červíky
Silnější páka spouště
Nerezový závěr (=nabíjecí trn s kličkou), power adjuster a pojistka

Poslední odkaz je hromadný, na sdcustomdesign.com nejde linkovat jednotlivé produkty. Každopádně výše uvedené části od nich mám a zpracování je špičkové, obrábí nerez lépe než GMAC mosaz.

Pokud pak něco můžu nedoporučit, je to asi tohle, vzal jsem to místo krytky na závit a trochu toho lituju, je to vrtané durch dírou pro 1/2" závit, takže jako kompenzátor to jen vypadá, ale při vzduchovkých rážích už moc nefunguje, no a jako pouhá krytka je to zbytečně dlouhé. Teď bych preferoval spíš výše doporučenou krytku závitu + funkční kompenzátor na závit, např. ten z B96 co prodávají na aczshop.cz.

EDIT: tak už je to snad zformátované ... ale byla to fuška
Filip.díky
Příspěvky: 101
Registrován: 11 čer 2010 15:28

Re: Vzduchová pistole Crosman 2240 cal.5,5mm

Příspěvek od Filip.díky » 30 lis 2012 09:37

Tak to dík!

a o poštovný se klidně šábnu, ale až jí budu mít v lednu doma!
Riso44
Příspěvky: 2
Registrován: 24 led 2013 16:19

Re: Vzduchová pistole Crosman 2240 cal.5,5mm

Příspěvek od Riso44 » 25 led 2013 17:11

Zdravim.
Po dlhšom čítaní tohto fóra som sa rozhodol ze si toho crosmana zadovážim. Chcel by som sa ale spýtať na pár vecí. Kde by sa dala zohnať dlhšia hlaveň? Niečo dostupné na Slovensku alebo v Česku. A druhá vec: Neskúšal niekto " tlmiče" z airsoftu? Bude to na niečo? Vopred dakujem.
kvitek79
Příspěvky: 22
Registrován: 10 lis 2012 13:33

Re: Vzduchová pistole Crosman 2240 cal.5,5mm

Příspěvek od kvitek79 » 11 bře 2013 21:25

Řeším jaký puškohled na tuhle pistolku
Walther 2x20 pistolový a nebo Nikko styrling 4x32ao ir md
pro a proti ?????
Díky za každý názor :D
Crosman 2240 + Nikko Stirling 4x32 + pažba = krabina
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: Vzduchová pistole Crosman 2240 cal.5,5mm

Příspěvek od strelec3751 » 11 bře 2013 22:13

Zásadní pro a proti je v tom, že Walther je konstruovaný jako pistolový tzn, že EYE RELIEF je výrazně větší než u puškového Nikko Stirlinga. Takže pokud budeš držet pistoli normálně v natažené ruce ve Waltheru uvidíš zorné pole a zaměřovací kříž přes celý okulár. U puškového zaměřovače v takovém případě uvídíš malinké zorné pole s křížem uprostřed okuláru. Pokud budeš chtít v puškohledu něco vidět budeš muset pistoli držet blízko u oka, podobně jako bys držel pušku.

Při zvětšení 4x je na pistoli nepříjemně viditelné chvění rukou.
kvitek79
Příspěvky: 22
Registrován: 10 lis 2012 13:33

Re: Vzduchová pistole Crosman 2240 cal.5,5mm

Příspěvek od kvitek79 » 12 bře 2013 16:44

Ještě mě zaujal walther 4x32 compact
http://www.colosus.cz/puskohled-walther-4x32-compact/
píšou vhodný pro taktické vzduchovky takže počítám že eye relief bude ok
u toho walthra 2x20 mam obavy že kříž na 20m schová plechovku? :D
Crosman 2240 + Nikko Stirling 4x32 + pažba = krabina
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: Vzduchová pistole Crosman 2240 cal.5,5mm

Příspěvek od strelec3751 » 12 bře 2013 17:25

Pokud výslovně nepíší, že je na pistoli tak nebude OK

Neschová, obraz je překvapivě pěkný.
kvitek79
Příspěvky: 22
Registrován: 10 lis 2012 13:33

Re: Vzduchová pistole Crosman 2240 cal.5,5mm

Příspěvek od kvitek79 » 01 dub 2013 21:06

Několik vychytávek na zlepšení chodu spouště
http://www.airgunhome.com/agforum/viewt ... c&start=60
Crosman 2240 + Nikko Stirling 4x32 + pažba = krabina
Uživatelský avatar
Trojan
Příspěvky: 439
Registrován: 14 bře 2011 13:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchová pistole Crosman 2240 cal.5,5mm

Příspěvek od Trojan » 09 dub 2013 19:34

Kdybych objednával z http://sdcustomdesign.com/ , chtěl by někdo něco?
kvitek79
Příspěvky: 22
Registrován: 10 lis 2012 13:33

Re: Vzduchová pistole Crosman 2240 cal.5,5mm

Příspěvek od kvitek79 » 09 dub 2013 20:26

kdyby tam měli něco takového http://www.gmaccustomparts.com/epages/B ... %2A%2A0110
prostě abych mohl sosat rovnou z paintbal lahve ale nikde sem to tam nenašel :(
tak až budeš objednavat třebas něco z gmac tak dej echo :D
Crosman 2240 + Nikko Stirling 4x32 + pažba = krabina
Odpovědět