Vz. 58 Expanzni kategorie D

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Vz. 58 Expanzní kategorie D

Příspěvek od BlackAdder » 31 bře 2011 11:11

já si taky myslím, že těch pár lidí, co si to teď koupí, tak mají ZP nebo mají někoho, přes koho ty nábojky budou kupovat.


Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vz. 58 Expanzní kategorie D

Příspěvek od Martaskatap » 31 bře 2011 11:47

Takže z Holic mi přišla odpověď jak je to se střelivem.

OK, se zbrani muzete legalne strilet na strelnici, pri divadelnim ci
jinem vystoupeni, na akcich KVH ... Pokud budete se zbrani strilet doma
na zahrade nastane diky nekteremu ze sousedu s PCR problem. Mate pravdu
bez ZP je drzeni naboje 7,62x39 Blank nezakone.

S pozdravem

P.

Takže je to vyřešeno. Zase je to jen pro lidi co mají ZP...
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Vz. 58 Expanzní kategorie D

Příspěvek od duffioso » 31 bře 2011 12:24

Ted jsem odeslal dotaz na statni zkusebnu,tak jsem zvedavej na odpoved.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Vz. 58 Expanzní kategorie D

Příspěvek od duffioso » 31 bře 2011 13:34

Tak zkusebna se uz ozvala a neni to dobre.Timto Zbrojovka holice prisla o slusny zisk,bohuzel.

Stejně jako výrobce. C.I.P. schválil ráži 7,62x39, tzn., že jakékoliv
provedení střeliva v této ráži spadá pod tento typ střeliva. Ráže 7,62x39
Blanc (Knall, Cv., apod.) neexistuje - je to pouze výrobní provedení ráže
7,62x39 (totéž platí pro 8x57 Markup, 9x19 Blanc, 7,62x25 Cv., 7,62x54R
Cv.). A náboje této ráže můžete kupovat pouze na ZP. Není pravda, že tím, že
se zbraň stane zbraní kategorie D, se automaticky stane i střelivo do ní
volně prodejné od 18 ti let. To platí pouze u historických zbraní a u
zbraní, u kterých je střelivo povoleno C.I.P. nebo není předmětem C.I.P.
(střelivo do plynových zbraní, apod.). Pak by i střelivo do zbraní pro
filmové a divadelní účely (zbraně kategorie A) muselo být jako zakázané.


S pozdravem

Ing. Zdeněk Štěpánek
předseda úřadu
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vz. 58 Expanzní kategorie D

Příspěvek od Martaskatap » 31 bře 2011 13:38

Tím pádem je to vyřešeno a LMka si můžou nechat protože běžný člověk si to opět nekoupí... A o peníze určitě přijdou minimálně o mých 8 tisíc :) . A ti co mají ZP si raději koupí samonabíjecí verzi než tuhle kapslovku.
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Vz. 58 Expanzní kategorie D

Příspěvek od BlackAdder » 31 bře 2011 14:12

pár zákazníků si to určitě najde, ale kdybych se měl rozhodnout, tak si radši koupím jednu znehodnocenou na stěnu a druhou - samonabíjecí na střelbu ostrými i cvičnými. akorát přijdu o akustický efekt střelby dávkou, ale za obě zbraně se můžu vejít do ceny LM 58.
Kdyby to vyrobili na nějakou ráži speciálně pro exp.zbraně, tak si troufám říct že toho mohli prodat násobně víc, byť by ta cena byla vyšší.

EDIT: zrovna jsem si donesl SR a co nevidím na str. 32: oslavný článek o LM 58 :D o střelivu tam zmínka je jen okrajově, o potřebě ZP tam samozřejmě není nic.
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Vz. 58 Expanzní kategorie D

Příspěvek od derringer » 31 bře 2011 21:50

poslední půlrok je SR plná reklamních článků, které se tváří jako články informační
blackamon
Příspěvky: 99
Registrován: 21 dub 2009 21:24

Re: Vz. 58 Expanzní kategorie D

Příspěvek od blackamon » 16 dub 2011 17:10

Já nechápu co se tady řeší. Zbrojní průkaz si dnes může udělat téměř každý, stojí kolem 4000 Kč. Funkční samopal vz. 58 se dá koupit zcela legálně kolem 3000 Kč což je dohromady kolem 7000 Kč což je úplně stejná cena jako ta hračka lm 58. Takže za ty samé prachy můžete střílet ostrými náboji na střelnici a na ZP koupit nábojů kolik se vám zachce. Lm 58 si může koupit jenom blázen!
Naposledy upravil(a) blackamon dne 17 dub 2011 17:17, celkem upraveno 1 x.
Air Arms Pro Sport 5,5mm
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vz. 58 Expanzní kategorie D

Příspěvek od Martaskatap » 16 dub 2011 17:16

Jenže tam jde o pocit zasřílet si dávkou i když slepýma...
blackamon
Příspěvky: 99
Registrován: 21 dub 2009 21:24

Re: Vz. 58 Expanzní kategorie D

Příspěvek od blackamon » 16 dub 2011 17:27

Položme si otázku co je lepší. Mít za stejné peníze opravdový samopal (sice upravený na jednotlivé střely) + zbojní průkaz, nebo pouze maketu bez zbrojního průkazu na slepé náboje a pocit, že můžu vystřílet 120 ran za minutu?

Já myslím, že je to zcela jasné. Jsem voják z povolání a věř mi, že střílení slepými náboji dávkami zase takový super pocit není a navíc by tě to vyšlo na hodně peněz. Dokonce, když máme ostré střelby tak střílíme jednotlivými ranami. Trefíš víc cílů a šetříš munici. Dávkou trefíš h....
Air Arms Pro Sport 5,5mm
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vz. 58 Expanzní kategorie D

Příspěvek od Martaskatap » 16 dub 2011 18:28

To jo to je fakt...
Uživatelský avatar
reyes
Příspěvky: 62
Registrován: 21 úno 2011 07:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Vz. 58 Expanzní kategorie D

Příspěvek od reyes » 17 dub 2011 16:32

Možná blbej důvod, ale já vidím trochu výhodu v tom že je to prostě Déčko. Osobně mám Tacticala, ale pár kámošů si tenhle expanz pořídilo a svým způsobem jim to občas závidím že mají všechno tak nějak jednodušší... nemusí mít o zbraň takovej strach když jsou někde venku (tím nechci říct že se k tomu člověk může chovat jako ke kusu nábytku! a že o ostrou se naopak musí vyloženě bát, ale prostě ten rozdíl v přístupu tam je). Může kosu bez problémů a papírování někomu pujčit, může v rámci mezí střílet i mimo střelnici. Nebo někdo prostě nechce mít doma ostrou zbraň. Prostě výhody to má (ikdyž pro někoho zanedbatelný) a netvrdil bych že si to koupí jen blázen.
Pro nějaký vojenský kluby jezdící na veřejný prezentace kde se dělaj dynamický ukázky je to mnohem vhodnější než ostrej Tactical. (osobně mi kombinace ostrá pistole na ZP a na nošení plus expanzní kosa na blbnutí nepřijde až tak nesmyslná, ale je to věc názoru samozřejmě).

Jinak co se týká technický stránky těch expanzů, tak s klidným svědomím můžu říct že vnitřní zpracování není vůbec pěkný (nevim jak jinak vhodně slušně to napsat), u dvou kusů se kterýma jsem se zatím setkal byly velký problémy se spoušťovým mechanismem, kdy to prostě po zmáčknutí spouště nespustilo úderník... naštěstí se ale našla dobrá duše co to poladila a snad bude všechno ok, ostatní díly ikdyž jsou dost jetý, tak jsou funkční.
Co nás ale opravdu dostalo, tak že na jedný kose se dá úderník vytáhnout z nosiče závorníku bez "pootočení" a je vepředu zbroušenej do špičky. Naprosto nechápu proč, ale majitel z toho radost nemá...
blackamon
Příspěvky: 99
Registrován: 21 dub 2009 21:24

Re: Vz. 58 Expanzní kategorie D

Příspěvek od blackamon » 17 dub 2011 17:15

Jestli si to někdo chce koupit, tak ať si to koupí, ale podle mě dát sedm tisíc za něco co střílí pouze slepé náboje je prostě moc. Nehledě na to, že bez ZP si do toho nekoupíš ani náboje a střílet s tím budeš stejně jenom na střelnici, pokud teda nebudeš někde předvádět taktiku pro děti. :wink:
Air Arms Pro Sport 5,5mm
kersanti
Příspěvky: 407
Registrován: 03 črc 2010 13:53

Re: Vz. 58 Expanzní kategorie D

Příspěvek od kersanti » 17 dub 2011 22:26

Ovšem přiznejme si otevřeně,že střílet slepými na střelnici je na svěrací kazajku(nehledě na fakt,že to zákon nevyžaduje).
Kdyby byla zbraň v ráži 9 mm PAK tak nikdo neřekne ani popel.
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: Vz. 58 Expanzní kategorie D

Příspěvek od login89 » 20 dub 2011 23:46

blackamon píše:Já nechápu co se tady řeší. Zbrojní průkaz si dnes může udělat téměř každý, stojí kolem 4000 Kč. Funkční samopal vz. 58 se dá koupit zcela legálně kolem 3000 Kč což je dohromady kolem 7000 Kč což je úplně stejná cena jako ta hračka lm 58. Takže za ty samé prachy můžete střílet ostrými náboji na střelnici a na ZP koupit nábojů kolik se vám zachce. Lm 58 si může koupit jenom blázen!
Zbrojní průkaz možná stojí 4000 Kč, ale je potřeba také:

- zajít na PČR a vyplnit formulář ke zkoušce
- naučit se na praktickou a teoretickou zkoušku
- udělat zkoušku
- zajít pro potvrzení k doktorovi
- zajít na PČR a vyplnit žádost o ZP
- zajít na PČR pro ZP a požádat o povolení
- zajít pro povolení
- zajít na PČR se zbraní a zaregistrovat jí
- zajít si pro průkaz zbraně
- každých pět let ZP prodlužovat
- a určitě jsem na něco dalšího zapomněl...

Dále je potřeba zbraň zabezpečit a mít jí při přepravě pod neustálým dohledem.

Pokud je toto nic, tak to potom opravdu vyjde nastejno...

A to nemluvím o tom, že cena je pro mnoho lidí až na posledním místě, ať už proto, že pro ně nějaká tisícovka sem, pětitisícovka tam nehraje roli nebo prostě proto, že jsou ochotní investovat do zábavy a nepočítají jestli náboj stojí 4,50 nebo 9,60 a jestli by se nedal sehnat i za 4,40. Klidně si dokážu představit nadšence, který má Tacticala, znehodnocenou skopku i pádlo a ještě si koupí i toto. Když ji miluje, nemá co řešit. :-)
Odpovědět