vyvoj zbrane

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

vývoj zbraně

Příspěvek od maldigola » 13 čer 2008 07:55

Rád bych se zeptal na takovou divnou věc-před časem mě napadlo vlastní konstrukční řešení bicího ústrojí revolveru.Nápad jsem rozkreslil a předal patentnímu zástupci.Jenže ten to nepochopil a chtěl model.Tak jsem udělal model -hlaveň a válec z dentacrylu,rám a součástky z kovu.Nikdo si sice nestěžoval,ale mám obavy,že jsem porušil zákon.Můžete mi prosím říct,jestli jsem zákon porušil nebo ne?


Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 13 čer 2008 10:01

Je ten výrobek schopen odpálit náboj, popřípadě je schopen odpálit náboj i po nějaké modifikaci? Stačilo by například udělat válec s neprůchozími komorami a do nich zezadu nasunout sušilky (pro demonstraci). Nebo udělat hlaveň z kulatiny a k rámu jí přivařit.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 13 čer 2008 10:19

děkuji za odpověď,ten model není v žádném případě schopen nic odpálit,protože válec i hlaveň jsou plná kulatina z plastu.Jen rám je kovový a součástky.Otázkou,kterou jsem si dříve nepoložil je ovšem i skutečnost,zda vůbec občan má právo něco nového vymýšlet.Protože myslet=vyvíjet a to mně nějak nedošlo,že vyvíjet (myslet)smí jen osoby
které splňují jakási zákonem daná kriteria.No,snad se pletu,proto taky tento dotaz.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 13 čer 2008 10:59

Nikdo Vám nemůže zakázat vymyslet jakýkoliv mechanismus. To, co nesmíte je sestavit funkční zbraň, která může střílet.
Nikdo Vám nemůže zakázat vymyslet nový, úžasně geniální systém otáčení válce a odpalu náboje. Jen ta vaše maketa nesmí být střelby schopná.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 13 čer 2008 11:41

Děkuji,to jsem opravdu potřeboval vědět.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Odpovědět