Vyrobena zbran

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od HanuIv » 07 čer 2010 13:01

Zcela otevřeně: pár domav yrobených kusů jsem viděl a nehodily se na víc, než na rozbíjení ořechů. U většiny z nich byla střelba značně nebezpečná záležitost. Krom toho: domácí výrobu něčeho takového pro potřebu zločinu považuju za náznak demence, protože koupit nelegální zbraň nemusí být až tak těžké a je to podstatně "bezpečnější", než něco takového vyrábět (nehledě na to, že výroba zbraňe vyžaduje technologické znalosti a schopnosti) .
Pokud někdo vyrobí zbraň, která bude vypadat, jako zbraň a bezpečně střílet, tak je hoden přijetí do cechu puškařů. Pokud dokonce je sto realizovat nějakou svou koncepci tak, že bude fungovat v rutinním provoze, pak se jedná o zjev zcela mimořádný a hodný angažování v některé z továren na výrobu zbraní.


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od Vaskent » 07 čer 2010 22:08

no dovolim si částečně nesouhlasit,.... Dat dokupy zbraň své výroby,střelby schopnou a bezpečnou neni nic složitého, stačí seský rozum ktery by dokazal jen odhadnout bezpečné uzamykání náboje a jiné tlaky vyvynuté nábojem, což neni až tak složité a pak odzkoušet jestli ta pružina co tim kladivkem praští je dost silná.... nic víc k tomu nepotřebuješ. Ale to pochopí každy kdo někdy měl rozebranou nějakou zbraň. Pak je otazka za jakym učelem zbraň chci, zda chci střílet na mizivou vzdálenost, zda mi stačí jedna rána nebo jich potřebuju víc, to potom je čim dal složitější samozřejmě. Problem by byl svepomoci si udělat hlaveň s vývrtem, ale pokud by mi šlo jen o to aby to střílelo, tak to je hračka pro pruměrně myslícího nástrojaře ;)
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od kayakero » 08 čer 2010 10:23

Shodneme se asi jen v tom, že nějak zhotovit nějakou 1-ranku (nebo vícehlavňovku) zvládne téměř každý.

Ale dál mám opačné zkušenosti: běžní lidé obvykle nezvládají ani složit vzduchovku, kterou předtím sami rozebrali. I držitelé zbrojáku dokážou přijít s železářstvím v misce, tvrdit že je to jejich revolver rozebraný za účelem vyčištění - a dožadovat se pomoci s jeho složením. Časem se ho rozebrat/složit naučí (většinou sekvenčně jako básničku: pokud postup přeruší, raději ho znovu rozeberou a začnou znova od začátku), ale dojde-li k hovoru o funkci/účelu jednotlivých hejblátek, odkryjí naivitu až mystiku na hranici demence. To ale vlastníka neodradí od neukojené tvořivosti: odstrašujícím příkladem mohou být třeba ty komisní Margoliny které prošly rukama "kutilovi" s přebytkem času za totáče - obvykle jsou zpackané gzblití, mechanismus často zmrzačený/poškozený "dolaďováním". Chtít po někom takovém, aby si vlastní mechanismus dokonce vymyslel a vyrobil - to nedopadne dobře :wink:


Také přiznám, že zbraně z domácí dílny jsem už nějaké viděl. Průměrně myslící nástojař je pro prosté masy nedostižná elita, navíc se moc nechlubívají - takže pokud už uvidíte jejich vyrobeného mazlíka, vždy je velmi slušné úrovně. Taky napohled slušné úrovně často dosahují kluci s automechanickou dílnou - kolem tuningu. Co ale vytvoří (v přebytcích času + ze zoufalství z finanční nouze) prostý dlouhodobě nezaměstnaný z úpadkové vesnice - a pokouší se (týden před výplatou dávek) prodat prověřenému chataři (vedle nakradeného palivového dříví, domácí marjány, samohonky...), bývá zoufalost: ať už základem pro přestavbu na malorajdu byla vzduchovka, flobertka nebo se zoufalec považuje za pokročilého a zkusil re-vitalizovat zbraň zneschopněnou. Největší naivní ubohosti samozřejmě vznikají, začnou-li takoví Mr.Beanové sami konstruovat: málokdy se dostanou až k rozviklanému revolveru s ručně otáčeným válcem bez aretací, většinou jen bambitky typu: krátká hlaveň z provrtaného pantu od vrat, mechanismus omezený na jediný kus obroušeného plechu poháněný gumičkama, v zadní poloze držený palcem. Ublíží to asi více nežli holé ruce, ale od zbraně použitelné ke kriminalitě či diverzi to má dále, nežli vezeňský píchák z kartáčku na zuby - od mnohoželízkového Victorinoxu.
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od Vaskent » 08 čer 2010 15:38

no tak je pravda že většina lidí občas když taky vidim někere zbraně tak mi přijde že "štelovatel" neumí napočitat kolik je 1+1, i když to jsou poměrně i relativně rozumní lidé dle mého mínění, takže nakonec raději s tímto názorem souhlasim. Přecijen v mé části oboru mi přijde milejší názor větší části puškařů, (dokud to střílí tak na to ani nesahnu....) nežli myšlení větší části pistolařů (šroubeček je od slova šroubovat, tak zašroubujem i tehle....) no a pak mi taky přijdou s rychlopalnou vzduchovkou (kde je mechanismus krutej) že nestřílí, tak po skoro dni hledani a zkoušení ji vyladim že chodí, za tejden přijdou že nechodí, tak se celý proces opakuje. Tak je důrazně upozornim aby štelovali jen to co mužou a nesrali se kam nemaj, za dva tejdny vzduchovka nestřílí....takto se to opakuje ještě dvakrát než jim dojde to, že ten šroubek kerej řikam aby nechaly bejt, že opravdu maj nechat bejt nebo to nepujde.....
cartman
Příspěvky: 139
Registrován: 28 čer 2010 18:05

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od cartman » 05 črc 2010 17:27

teoreticky by nemalo byť ťažké spojiť 2 tie isté vzduchovky a urobiť si dvojhlavňovku(už to tu bolo spomínané)nedá mi to,skúšali ste to už niekto?
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od kayakero » 07 črc 2010 15:39

cartmane, jsi recividista :wink:

Vzduchovka 2-hlavňovka jako komerční profi-projekt: to se v dějinách občas objevilo, vždy to byl neprodejný propadák (i ještě za časů 1-raných vzduchovek, tj.: před érou levných semi-auto CO2), takže že by s tím nyní zase někdo přišel, k tomu asi nedojde.

Doma vypižlané vzduchovky (aspoň nějak fungující) se na youtube občas objeví, většinou vypadají jako postižené leprou. O 2-laufové home-made jsem (krom od Tebe) zatím neslyšel. Jestli zvažuješ něco postavit, dal bych Ti hraběcí radu zkusit něco na bázi nábojů + komponentů do LEP-revolverů (volně ke koupi zásilkovými prodejci z germánie, třeba zde: http://www.waffen-schlottmann.de/index_luftdruck.htm, stačí VISA karta), to by mohlo být nejméně pracné. Navíc: podobnost se skutečnými mysliveckými dvojkami bude tím o to vyšší. Ale více s tím nechci mít nic společného - spousta (zbytečné) práce, navíc: jakkoliv je to neškodné, stále je taková práce za formální hranicí zákona.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od JirkaS » 08 črc 2010 07:56

Přílohy
zabracka_pistole.jpg
zabracka_pistole.jpg (35.67 KiB) Zobrazeno 2256 x
davidek182
Příspěvky: 5
Registrován: 03 bře 2010 15:37

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od davidek182 » 18 črc 2010 16:24

Když čtu vaše příspěvky, tak se stále více utvrzuji v názoru, že valná většina z vás je značně naivní v pohledu na problematiku nedovolené výroby zbraní a v názoru na dovednosti jiných lidí. Vyrobit střelby schopnou zbraň např. na malorážkové střelivo není nic složitého. Stačí k tomu trocha nástrojařských znalostí a průměrné znalosti puškařské teorie. Vím o čem píšu, protože jsem vyučený puškař a s výrobou zbraní mám nějaké zkušenosti.

Na druhou stranu zastávám názor, že nelegální výroba zbraní je špatná, jelikož se takto dostanou ke zbrani i lidé, kteří by se z důvodu bezpečnosti ostatních ke zbraním neměli dostat na více něž několik metrů.

Ještě mě zaujala jedna věc v diskusi. Někdo psal, že je problém vyrobit drážkovanou hlaveň. Takový problém to není. Základní výrobní komponent je tzv. "hlavňovina". Je to polotovar hlavně bez nábojové komory (takže v podstatě silnostěnná trubka s drážkovaným vývrtem), který je volně prodejný. Samozřejmě, že hlavňovinu neprodávají v běžných loveckých potřebách...
Tím nechci nikomu radit, z čeho vyrobit drážkovanou hlaveň, protože jak jsem psal, jsem zásadně proti nedovolené výrobě zbraní. Berte ten odstavec o hlavňovině pouze jako příspěvek do diskuse a podnět k zamyšlení, jak je snadné v podstatě legálně získat komponenty na výrobu zbraní.
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od derringer » 18 črc 2010 20:13

hlavňovina je sice volně prodejná, ale nevím o nikom, kdo by ti ji prodal bez licence
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od maldigola » 18 črc 2010 20:39

hm a proč by jako měly být v hlavni drážky?Ty jsou tak na přesnost a ne na fakt,aby to střílelo.Zdaleka ne všechny zbraně je v 19.stol. měly.Lefošáky pozdějšího typu je neměly skoro nikdy.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od kayakero » 20 črc 2010 10:14

davidek182 píše: . . . Vyrobit střelby schopnou zbraň ... Stačí k tomu trocha nástrojařských znalostí . . . .
ani těch netřeba: vyrobit 1-ranku zvládnou i děti od 6.třídy výše, jen jim na to dnes nezbývá čas pro videohry/web/satelit TV. Ještě před 20-ti lety ale bývali v každé třídě cca. 2÷4 "konstruktéři", tvořící od modelů letadel, přez obří nože a domácí pyrotechniku, ... po rozličná střílítka .22

Dospělá zbraň semi-auto se zdá být podobně snadná, ale je to už vyšší level: nástrojaři to většinou nakonec zvládnou, ale není to pro každého. Ani český důchodce-terorista "Mrzák" svých několik (ubožáckých) prototypů revolverů nikdy nedotáhl do funkčnosti. A magory jemu podobné nelze podezírat z nedostatku motivace nebo času.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od kayakero » 20 črc 2010 10:16

davidek182 píše: . . . většina z vás je značně naivní v pohledu na problematiku nedovolené výroby zbraní a v názoru na dovednosti jiných lidí . . .
no, živím se 20 let jako vývojový konstruktér - odtud mám limity dovednosti (různých skupin) lidí celkem zmapované. Dopředu uvažující strojaři s 3D-motion představivostí jsou vzácní jako bílé vrány: u masy převládá přístup typu "Dr.Přemek Podlaha" - tj. nedomyšlené naivní zlepšováčky.

Nejlepší přehled o dovednostech jiných lidí mi ale nastínil doktor z úrazové chirurgie: jak začne kutilská sezóna (sleze sníh), chytá se za hlavu: uřízlé prsty šije co pár dní, mraky dlaní/stehen provrtaných vrtačkou, auto-amputace prstů na hoblovce či celých končetin řetězovkou - většinou nějak filutovsky "vylepšených" po kutilsku lidovými konstruktéry: elektrické ruční nářadí (zvláště pily) se tak stávají vyloženě nástrojem eugeniky - Darwin by jásal.

A co by lidoví konstruktéři teprve dokázali s vlastnoručně zflikovanými => vylepšovanými zbraněmi na silné náboje (kdybychom jim je pro vlastní použití umožnili používat bez povinné tormentace). Já bych hlasoval pro: svět by se pročistil :wink:. Kriminálníků+terroristů ani slušných lidí by se to nedotklo: ti si zbraně sami nevyrábějí.
sekera
Příspěvky: 26
Registrován: 18 dub 2010 12:01

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od sekera » 20 črc 2010 10:41

kaykero: zařadil jsem tě do sedmi spravedlivých, možná to Tvoje ego potěší. :roll:
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od maldigola » 20 črc 2010 13:06

Kaykero říká,že by Darwin zajásal,že se to pročistí atd.
Z hlediska zákonů a jejich dodržování je to jistě tak ,ale co je lepší z hlediska vývoje -nic nedělat a tudíž nic nepokazit,,nebo zkoušet novinky zákon nezákon,kdo si troufne vyhraje?
Řekl bych,že skupina těch řádných občanů,kteří nemyslí jinak než jak mají myslet vývoj světa sotva pohne kupředu.Na straně druhé , když si vzpomenu co se dělo,když jsem poprvé střílel ze samopalu,musím uznat,že zákon je někdy docela moudrý.Takže co s tím-myslím,že nelze nikomu zakazovat myslet,proto je třeba každou inovaci uvítat.Ale je třeba těm lidem umožnit aby své věci mohli s ostatními sdílet a dopřát jim kritiku,aby své věci obhájili nebo opustili a neodsuzovat je nebo dokonce trestat.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
davidek182
Příspěvky: 5
Registrován: 03 bře 2010 15:37

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od davidek182 » 21 črc 2010 11:50

derringer píše:hlavňovina je sice volně prodejná, ale nevím o nikom, kdo by ti ji prodal bez licence

Když to říkáš... Asi víš, o čem píšeš. Já mám zkušenosti jiné.
Zamčeno