Vyrobena zbran

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 26 pro 2005 18:09

Cituji:
Hlava III
Nabývání vlastnictví, držení a nošení zbraně a střeliva

§ 8
Nabývat do vlastnictví, s výjimkou dědění (§ 66), a držet nebo nosit zbraň nebo střelivo může pouze ten, kdo je držitelem zbrojního průkazu nebo zbrojní licence, pokud tento zákon nestanoví jinak.

(pokud zakon nestanovi jinak znamena v tomto pripade, ze se toto narizeni nevztahuje na zbrane kategorie D).


Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 26 pro 2005 18:30

dik
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 26 pro 2005 19:24

Podle mne je trestné jakékoliv držení ostrého střeliva do zbraní, které vyžadují zbrojní průkaz osobou, která ZP nemá. Limit tří kusů platí pro sběratele (tedy držitele ZP. tř. A) jak pro legální, tak pro nelegální munici (na tu ale nemusí mít člověk vyjímku - jestli se pamatuju dobře).
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 26 pro 2005 19:56

Teoreticky potřebuješ vyjímku i na to když si do svého CZH 2003 koupíš bednu voj. munice,která z něho chodí nejlépe,ale bohužel má ocelové jádro :cry:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 26 pro 2005 19:59

Ale kolego, nezkoušejte to na mne......!

Vojenské střelivo nesmíte vůbec nabýt (leda ty tři kusy, nebo nejmenší spotřebitelské balení). A střílet jej na střelnici???? To snad nemyslíte vážně! Vy chcete přijít o zbroják?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 26 pro 2005 20:27

No projděte se po střelnici 7,62x39 se tam válí nejvíce vojenských a pak pár Wolfů. Já už CZH nemam a osobně nechápu proč když už ho povolili do prodeje tak k tomu taky neudělali vyjimku na munici. Je to to samé jako s puškou vz.54. myslíte že když si na náboje Arms Moravia nalakuje bíle 7,62x54R a prodává to balené v pytlíku po 20 ks. že tim pádem už to neni voj. munice? (každý kdo tyto zbraně vlastní dá rači za náboj 3kč. než 5kč.)
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 26 pro 2005 21:06

HanuIv píše:Ale kolego, nezkoušejte to na mne......!

Vojenské střelivo nesmíte vůbec nabýt (leda ty tři kusy, nebo nejmenší spotřebitelské balení). A střílet jej na střelnici???? To snad nemyslíte vážně! Vy chcete přijít o zbroják?
A dejme tomu že mam koncesi na výuku a výcvik střelby ze zbraní kategorie A (učim policajty střílet z Sa58) zažádám si o vyjímku na zbran kategorie A .... dostanu ji,tak podle paragrafu 10 písmena C budu taky žádat o udělení vyjímky na zakázané střelivo do této zbraně,-uvedu značku,ráži a počet kusu.
A pak s timto střelivem budu střílet a samozřemě že na střelnici!!!
Ondra

Příspěvek od Ondra » 26 pro 2005 22:43

No podle zakona to nesmis ani udelat ale jinak jsem neco takovyho delal ve 4 tride(trubka 20mm prumer na jednom konci ucpana,velkej modrej pirat-pripadne Mega zapalena dovnitr a cokoliv jako projektil rychle hodit dovnitr a mirit... ;-)
jo to byly casy...Ale jestli mas vek na ZP tak si ho udelej a nevymyslej kraviny!A pokud Ti jde jen o to se vyblbnout a delat hovadiny tak hura do toho,jen prosim i za ostatni nedelej nic takovyho pobliz lidskych obydli a dodrzuj nejaky ty pravidla bezpecnosti...
Ondra

Příspěvek od Ondra » 26 pro 2005 22:49

HanuIv napsal:
Ale kolego, nezkoušejte to na mne......!

Vojenské střelivo nesmíte vůbec nabýt (leda ty tři kusy, nebo nejmenší spotřebitelské balení). A střílet jej na střelnici???? To snad nemyslíte vážně! Vy chcete přijít o zbroják?



pokud se nemylim tak pokud mas vyjimku na zbrane a munici kat.A tak ji muzes na strelnici bezne strilet pokud je na to schvalena.Vetsinou si provozovatele vesi cedule ze je zakaz z duvodu poskozeni clon pouzivat vse s ocelovym jadrem.
Jestli to mam spatne tak me opravte,taky by me zajimalo jak je to presne podle zakona ale teoreticky tam kde to neni zakazane tam se da predpokladat ze je na to schvalena strelnice a tudiz je to povolene???
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 26 pro 2005 22:49

[quote="Ondra"]
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne 26 pro 2005 22:55, celkem upraveno 1 x.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 26 pro 2005 22:52

Ondra píše:No podle zakona to nesmis ani udelat ale jinak jsem neco takovyho delal ve 4 tride(trubka 20mm prumer na jednom konci ucpana,velkej modrej pirat-pripadne Mega zapalena dovnitr a cokoliv jako projektil rychle hodit dovnitr a mirit... ;-)
jo to byly casy...Ale jestli mas vek na ZP tak si ho udelej a nevymyslej kraviny!A pokud Ti jde jen o to se vyblbnout a delat hovadiny tak hura do toho,jen prosim i za ostatni nedelej nic takovyho pobliz lidskych obydli a dodrzuj nejaky ty pravidla bezpecnosti...
Kdybych mohl tak si udělám ZP třeba hned a nevymýšlel takový kraviny. Mě by se to fakt hodilo, protože střílím rád a často (zatím jen ze vzduchovky). Kdyby mi o půlnoci nabídli vjímku, že mě vyzkouší na zbroják třídy B hned, tak bych neváhal. Ale jsem omezen věkem.
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 26 pro 2005 23:04

Ondra píše:
pokud se nemylim tak pokud mas vyjimku na zbrane a munici kat.A tak ji muzes na strelnici bezne strilet pokud je na to schvalena.Vetsinou si provozovatele vesi cedule ze je zakaz z duvodu poskozeni clon pouzivat vse s ocelovym jadrem.
Jestli to mam spatne tak me opravte,taky by me zajimalo jak je to presne podle zakona ale teoreticky tam kde to neni zakazane tam se da predpokladat ze je na to schvalena strelnice a tudiz je to povolene???
Přesně tak,jezdim na střelnici,kde PČR běžně střílí dávkou z Sa58 . Každá střelnice musí mít Ballistický posudek ve kterém je uvedeno čím je povoleno na střelnici střílet.
Návštěvník

K těm komponentám střeliva a k zákonu

Příspěvek od Návštěvník » 27 pro 2005 07:04

Ten zákon dělá kriminálníky ze všech obyvatel, protože opravdu brok je komponenta pro přebíjení. Když jsem kupoval plstěné zátky do brokových nábojů, chtěli po mě ZP. Dle zákona musí, ale... plsť je na každém zednickém hladítku a vyrobit si lochajznu 18,4 mm znamená, že už se nedovoleně ozbrojuji!
Je to podobné jako to ustanovení, že každý musí hlásit nález zbraní nebo střeliva do nich. Takže když leží na chodníku diabolka, musíte ji přinést na oddělení, jinak jste spáchali přestupek a už vám hrozí ztráta spolehlivosti a už můžete mít po zbrojáku. Je to prostě horší než před 16 lety. Tenkrát mohl mít člověk ZP sk. B, když nastřílel 2. třídu, a magoři, kterých je toto fórum plné, si mohli pistoli leda představit.
(Kdo z místních je rozumný, nenaštve se, kdo se po tomto příspěvku naštve, je magor a zbraň by mít neměl.)
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 27 pro 2005 09:51

Balda píše:
HanuIv píše:Ale kolego, nezkoušejte to na mne......!

Vojenské střelivo nesmíte vůbec nabýt (leda ty tři kusy, nebo nejmenší spotřebitelské balení). A střílet jej na střelnici???? To snad nemyslíte vážně! Vy chcete přijít o zbroják?
A dejme tomu že mam koncesi na výuku a výcvik střelby ze zbraní kategorie A (učim policajty střílet z Sa58) zažádám si o vyjímku na zbran kategorie A .... dostanu ji,tak podle paragrafu 10 písmena C budu taky žádat o udělení vyjímky na zakázané střelivo do této zbraně,-uvedu značku,ráži a počet kusu.
A pak s timto střelivem budu střílet a samozřemě že na střelnici!!!
Pak samozdřejmě smíte. Jenomže v tu chvíli musíte mít i zbrojní licenci příslušného typu (tř. F). A navíc na střelbu (byť i tréninkovou) příslušníků PČR na střelnici vyhražené členům PČR se řídí určitě "zvláštním předpisem".

S vojenským střelivem lze jinak střílet pouze tehdy, je-li označeno jako použitelné pro civilní účely. Pro Sa vz. 58 to je podle mne pouze střelivo redukované se střelou s olověným jádrem (s tím si nejsem jistý).

S nálezem diabolky: nedělejte z toho kovbojku. Diabolka je prokazatelně munice do zbraně kat. D. Tu smí kdokoliv starší 18 let nabývat bez omezení. Tam bych problém neviděl. Zde se jasně hovoří o munici do zbraní kategorií vyšších. Navíc tam to ustanovení je spíš pro ochranu zdraví veřejnosti.

Je pravda, že mnohým z držitelů ZP by snad ani zbraně do rukou nepatřily. Mnozí volají po povinných psychologických vyšetřeních. Je tu ale jeden háček: pamatuju si, když byly psychologové a psychiatři byli režimem znaužívání k odklízení lidí do různých léčeben a podobných ústavů. Stát, který neumožní vlastnit zbraně svým občanům jestátem, který chce svým občanům zamezit v obraně proti jeho zvůli. Jistě - prospěla by větší osvěta lidí se ZP, ale ruku na srdce: kdo z vás obětuje svůj čas a půjde učit někoho cizího něčemu o zbraních?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 27 pro 2005 10:25

Toto střelivo kategorie A nabízí Hermex
Náboje 7,62x54R v provedení neoznačeném, prodej na základě zbrojní licence nebo výjimky.
----------------------------------------------
Když sem ještě jezdil s CZH na závody,tak v propozicích bylo vždy napsáno zákaz používání voj.munice,nakoupil sem tedy drahé Wolfy.
Ale nejvíce mě udivilo,když vedle mě na palebné čáře pořadetel který si to napíše do propozic z vesala páskuje do své zbraně toto zakázané střelivo :roll:
Přílohy
7,62x54R.jpg
Zamčeno