Vyhledavani

Vaše dotazy a připomínky na provozovatele GunShop.cz.
Dotazy na konkrétní objednávky zasílejte, prosíme, na náš email nebo použijte dotazovací formulář

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Pravidla fóra
Urgentní požadavky na problémy s fórem směřujte soukromou zprávou na uživatele kalda
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Vyhledávání

Příspěvek od Kubajzz » 22 úno 2006 16:53

Zdá se mi, že nějak špatně funguje funkce Hledat.
Příklad 1:
Chci třeba najít vše o ráži 6,35 - zadám do hledání jako klíčové slovo "6,35" bez uvozovek a nenajde to vůbec nic.

Příklad 2:
Dám hledat vše o pistoli Lov 21 - dám tedy "Lov AND 21" a ono to vyhledá všechno kde je slovo "lov" bez omezení tou 21-čkou.

Hledá to čísla?
Je tam omezení minimálním počtem znaků?


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Vyhledávání

Příspěvek od Andy » 22 úno 2006 17:54

Kubajzz píše:Zdá se mi, že nějak špatně funguje funkce Hledat.
Příklad 1:
Chci třeba najít vše o ráži 6,35 - zadám do hledání jako klíčové slovo "6,35" bez uvozovek a nenajde to vůbec nic.

Příklad 2:
Dám hledat vše o pistoli Lov 21 - dám tedy "Lov AND 21" a ono to vyhledá všechno kde je slovo "lov" bez omezení tou 21-čkou.

Hledá to čísla?
Je tam omezení minimálním počtem znaků?
Napis radsi primo Kaldovi.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 04 kvě 2006 21:31

Tohle bych taky rád věděl!
V diskuzi je nějakých 21 stránek a v pravidlech je jako prohřešek založení nového threadu, když už tam takový je. Zkusil jsem zadat "ČZ vz.50" - vím, že se to vyskytovalo v hafo tématech - nenašlo to nic. Ubral jsem to ČZ - tedy "vz.50" - zasejc houby.
To pak nemůžete čekat, že se nebudou témata dublovat!
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 05 kvě 2006 10:13

Co tak treba zkusit CZ50, nebo CZ50*, naslo mi toho celkem hafo. Pokud se to slovo ve foru nevyskytuje, no tak hold to proste fulltext nenajde. Bohuzel cist myslenky ty servery jeste neumeji, zatim si musi vystacit s tim co mu predhodite klavesnici. :)
Kdyz ji milujes, neni co resit.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 05 kvě 2006 14:13

Je s tím trochu potíž, zvlášť, když člověk hledá nějaké zvláštní slovo (a to je bohužel poměrně často). Teď jsem hledal "Ballistol" a zjistil jsem, že Andymu se jednou povedlo napsat "Balistol", čili bez dvou L. Kdyby na té samé stránce nebylo to samé slovo správně, tak mi to ten thread nenašlo vůbec. Člověk pochopí, počítač nikoli. U takových trochu atypických slov, ve kterých se snadno udělá chyba, je potřeba vyhlédávat i různé chybné obměny :wink: .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 05 kvě 2006 21:54

Slim Jim píše: je potřeba vyhlédávat i různé chybné obměny :wink: .
Presne tak.

Kdo hleda, najde.

Vetsina "dublistu" ale vybec nehleda. A to se pozna ;-)
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 09 kvě 2006 10:48

Andy píše:...Vetsina "dublistu" ale vybec nehleda. A to se pozna ;-)
No, abch byl upřímný, tak je docela chápu. Ne ty, co nehledají, ale dublisty obecně. Sám s tímhle problémem mám určitou zkušenost:
Poměrně dávno (rozhodně ještě před vyhlášením PRAVIDEL a možná i před svou registrací) jsem se do jednoho souvisejícího tématu pokoušel protlačit otázku "Kvalita střeliva". Někdo se tam o to otřel a já to samozřejmě nazapomněl zneužít k vlastnímu dotazu. Asi tři dny mi nikdo neodpovídal, ačkoli do tématu jako takového odpovědi přibyly. Uražen jsem si pomyslel, že si mě buď nikdo nevšiml, anebo mě záměrně ignorujou (což jim nemůžu zazlívat- přece jenom jsem utekl od tématu, i když zase ne tolik). Tak jsem doslova ten samý dotaz založil jako nové téma, a během několika hodin jsem měl tři nebi čtyři docal smysluplné odpovědi.
A proč to vlastně vykládám: Chci tím ilustrovat, že založení nového tématu je mnohdy o tolik efektivnější než pokračování ve starém, že to možná stojí i za ten bordel, ke kterému to (pochopitelně) vede. Takže je možná trochu řekněme přehanné tak zběsile pronásledovat duplikovače témat :wink: .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 kvě 2006 13:30

2Slim Jim:
Máš pravdu. To je to, co tady říkám od začátku nových pravidel. Za chvíli tady budou existovat pouze megathready o sto stránkách. Dřív se to docela přehledně rozmělnilo ve více threadů. Sice byly některé zdublované, ale co má být? Komu to vadí? Jsme na internetu, ne na moderované diskuzi o volbách v televizi, tohle jsou normální věci.
Zářným případem je thread o vzduchovkách, každý má strach kvůli smazání založit nové téma, tak ty svoje otázky cpe do tohoto všeobecného threadu, který má tímto 34 stránek s x-tématy. :roll:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 09 kvě 2006 13:41

Kubajzi, jsem moc rad, ze se vetsina vzduchovkaru presunula do threadu o vzduchovkach. Nezasiraji forum stale stejnymi otazkami.

Pokud ti to vadi, zaloz si vlastni forum, kde si muzes pestovat anarchii dle libosti.

PS: Jako prvni uzivatel se ti zaregistruje urcite Chorche :twisted:

K tomu vyhledavani.

Take jsem zaznamenal, ze to neni ideal. Nedokazu s tim vsak nic udelat. Je to vlastnost, ne vada :-(
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 09 kvě 2006 14:07

Andy píše:1) Kubajzi, jsem moc rad, ze se vetsina vzduchovkaru presunula do threadu o vzduchovkach. Nezasiraji forum stale stejnymi otazkami.
...
2) Pokud ti to vadi, zaloz si vlastni forum, kde si muzes pestovat anarchii dle libosti.
3) Take jsem zaznamenal, ze to neni ideal. Nedokazu s tim vsak nic udelat. Je to vlastnost, ne vada :-(
Ad 1) Ale většina vzduchovkářů asi není ráda. A ruku na srdce- je jich přece jenom víc než tebe :wink: - takže počet lidí, ktrerým to udělalo radost, je přece jenom menší, než počet těch, které to zrovna nenadchlo.
Ad 2) To bych mu na tvém místě moc neradil- jestli to udělá a přesune se tam 70 % zdejších uživatelů (což není nijak nereálné), tak na Gunshopu bude sice pořádek, ale pro koho? Pro tebe, pro Sidewindera a možná pro mě...
Ad 3) Jako to vydrolování vývrtu u Glocka :wink: . O tom už se tu taky psalo 8) .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 10 kvě 2006 20:09

Negatívna vlastnosť sa považuje za vadu - tvoje zmýšľanie je divné :?

Súhlasím, že takí čo zdvojujú témy nehľadajú, ale dá sa to riešiť napr.
tak, že všetci registrovaní dostanú SZ 1x do mesiaca ako hľadať
a prečo je zdvojovanie nežiadúce - keď to pochopia, určite to tak budú
robiť a nemusíš rozdávať bany ako cukríky.
:idea: :roll:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 17 kvě 2006 09:37

Moje řeč...
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
kalda
Administrator
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2005 02:49
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Jak se chová vyhledávání

Příspěvek od kalda » 16 čer 2006 22:34

Dobrý den,
vyhledávání je standardní jako u fóra tohoto typu (phpBB) - hledají se pouze celá slova. Na jednu stranu je to výhodné a i v dnes již poměrně rozsáhlé databázi se hledá poměrně velmi rychle. Na druhou stranu - toto je vlastnost, která pochází především z anglického prostředí a pro česky psané články to je ne vždy vhodná varianta.

Vyhledávání v e-shopu je má již trochu lepší algoritmy, avšak tam se jedná opět o něco trochu jiného.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 27 lis 2006 15:57

Hm, teď jsem taky něco hledal a dopadlo to dost tristně - někdo založil thread o CZ85 - byl jsem si jist že už to tu je, ale vyhledávání to ne a ne najít. Prolezl jsem ručně a je tu "ČZ vz. 85" ale tenhle thread mi to nenajde ani když zadám přímo jeho název :roll:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 27 lis 2006 16:26

Njn... nic neni v zivote 100%ni :roll:
Odpovědět