Vyhazovani od zk. odborne zpusobilosti

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Bratprd
Příspěvky: 7
Registrován: 20 kvě 2015 08:28

Vyhazování od zk. odborné způsobilosti

Příspěvek od Bratprd » 29 čer 2015 14:40

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, za jaké věci by měl komisař vyhazovat od zkoušky odborné způsobilosti, konkrétně od manipulace se zbraní? Měl jsem pocit, že by to měly být zásadní problémy, a ne bazírování na blbostech. Konkrétně mně vyhodil pan komisař kvuli tomu že jsem mu špatně řekl jaký je rozdíl mezi školním a cvičným nábojem, a pak mi připravil závadu na KK zbrani "dvojitá zádržka se zaseklým zásobníkem" a chtěl ode mne slyšet to že stáhnu závěr a zachytím ho v zadní úvrati.
Řekl jsem mu že bych se poskusil zásobník vyndat větší silou, což mi pro tento případ říkal i človek ze střelnice pár dní před tím, tak to by podle něj prý nešlo. Tak jsem mi řekl že bych několikrát stáhl závěr, to by prý zase nefungovalo, podle něj bylo jediné řešení stáhnout a zachytit závěr v zadní uvrati...
Takže jen můj dotaz je kam až může ten komisař zajít? Měl jsem pocit že mám bezpěčně manipulovat, tedy neohrozit na zdraví sebe ani nikoho jiného a to myslím že dělám v pořádku. Existuje nějaká možnost se s ním přít o jeho verdiktu?
Dále bych se chtěl zeptat kolik existuje vad na zbrani, protože na první zkoušce jsem se dozvěděl že nejsou dvě, ale tři, a nyní jsem se dozvěděl že jsou čtyři.

Díky


scorpions-cz
Příspěvky: 61
Registrován: 09 kvě 2013 11:45

Re: Vyhazování od zk. odborné způsobilosti

Příspěvek od scorpions-cz » 29 čer 2015 15:18

Na komisaře můžeš podat stížnost. Jinak při neúspěchu máš právo chtít k opakované zkoušce jiného komisaře.
Bratprd
Příspěvky: 7
Registrován: 20 kvě 2015 08:28

Re: Vyhazování od zk. odborné způsobilosti

Příspěvek od Bratprd » 29 čer 2015 15:24

Aha, ale to mu nesmím podepsat ten papír o tom že jsem neprospěl že?
Jen ještě pro upřesnění, mělo by ve výše zmíněném případě smysl podávat stížnost?

Díky
scorpions-cz
Příspěvky: 61
Registrován: 09 kvě 2013 11:45

Re: Vyhazování od zk. odborné způsobilosti

Příspěvek od scorpions-cz » 29 čer 2015 15:47

Tu stížnost by asi nemělo cenu podávat. Pokud si podepsal tak si souhlasil s tím ,že jsi neudělal. Jinak chtít jinýho komisaře nárokuješ u policie.
citace:
Požádá-li pro opakování praktické části zkoušky žadatel o určení jiného zkušebního komisaře, příslušný útvar policie jeho žádosti vyhoví.
Bratprd
Příspěvky: 7
Registrován: 20 kvě 2015 08:28

Re: Vyhazování od zk. odborné způsobilosti

Příspěvek od Bratprd » 29 čer 2015 16:01

Díky,
takže pokud nesouhlasím, podám stížnost a nic nepodepisuji. :-)
scorpions-cz
Příspěvky: 61
Registrován: 09 kvě 2013 11:45

Re: Vyhazování od zk. odborné způsobilosti

Příspěvek od scorpions-cz » 29 čer 2015 16:09

Nevím jestli to tak je správně ,ale já bych to tak udělal. Na druhou stranu jedna stížnost nic nevyřeší. Pokud na toho komisaře nebude těch stížností víc tak si ten jeden případ vždycky obhájí.
Bratprd
Příspěvky: 7
Registrován: 20 kvě 2015 08:28

Re: Vyhazování od zk. odborné způsobilosti

Příspěvek od Bratprd » 29 čer 2015 16:16

Točí nás u toho na kameru. Mě ani nejde o to hanit toho komisaře, jen mě přijde že mě vyhodil na blbosti.
Kdybych se se zbraní například otočil, nebo neuměl rozborku, sborku atd... tak to chápu.
scorpions-cz
Příspěvky: 61
Registrován: 09 kvě 2013 11:45

Re: Vyhazování od zk. odborné způsobilosti

Příspěvek od scorpions-cz » 29 čer 2015 16:24

Pokud to natáčí tak věř, že si je jistej a ,že by to obhájil. Každej komisař chce něco jinýho a uplný závazný pravidla nejsou. Je prováděcí předpis. Zrovna se šrotím na zkoušky na zkušebního komisaře ,tak to mám celkem v hlavě. :lol:
xB.H
Příspěvky: 177
Registrován: 13 zář 2011 13:23

Re: Vyhazování od zk. odborné způsobilosti

Příspěvek od xB.H » 21 srp 2015 07:07

No muj nazor je ten, ze si asi moc nepomuzes. Vzdycky a ve vsem jde o penize a ty z opakovane zkousky jsou. Hadam ze proto dava dotazy do kterych se snadno zapletes.
jaryn65
Příspěvky: 15
Registrován: 01 pro 2014 20:52

Re: Vyhazování od zk. odborné způsobilosti

Příspěvek od jaryn65 » 21 srp 2015 09:55

Musíš především počítat s tím,že jsou to zkoušky a tam vše chtějí do puntíku.Mě třeba vyrazil,už mě chyběly poslední 3 rány,za to,že při selhači jsem nepočkal třicet vteřin.Nikomu nic nezazlívám,moje chyba, byl jsem nas..... jen a jen na sebe.
Při opravkách jsem měl závadu co popisuješ,jenže jsem to měl nacvičené a věř,že ten zásobník silou nedostaneš ven.
Zažil jsem tedy dva komisaře a nemám proti nim vůbec nic,ba naopak oni vždy na začátku řeknou co od tebe chtějí.
ŘEKL BYCH,ŽE NEJVĚTŠÍM NEPŘÍTELEM PŘI ZKOUŠKÁCH JE NERVOZITA.
Musíš počítat stím,když nevyndáš zásobník,náboj z komory,necháš prst na spoušti,otočíš se s pistolí,položíš ji vyhazov.okénkem na stůl,nepočkáš 30 sec. při selhači,nebo nenastřílíš,že ti dají papíry.Na to vyloženě čekaj a deš.A že jsem jich za ty dvě zkoušky co jsem absolvoval viděl vyrazit dost.
Linux
Příspěvky: 10
Registrován: 04 srp 2015 08:11

Re: Vyhazování od zk. odborné způsobilosti

Příspěvek od Linux » 21 srp 2015 12:47

Položit pistoli vyhazovacím okénkem na stůl, jak je to myšleno? Jestli to znamená položit pistoli na pravou stranu, tak to tady dělají všichni a není to považováno za nebezpečnou manipulaci. Samozřejmě musí předcházet vytažení zásobníku a kontrola komory.
666karel
Příspěvky: 179
Registrován: 29 led 2011 20:35

Re: Vyhazování od zk. odborné způsobilosti

Příspěvek od 666karel » 22 srp 2015 22:07

mě chtěl vyhodit taky, že jsem nepočkal při selhaní. ale když sem mu řekl že dělám skupinu "D a E" a nějakejch 30 vteřin rozhoduje o životě, takže když na mě něco pujde, urcitě nebudu čekat. tak zklapl a byl klid
Linux
Příspěvky: 10
Registrován: 04 srp 2015 08:11

Re: Vyhazování od zk. odborné způsobilosti

Příspěvek od Linux » 24 srp 2015 14:56

U zkoušky bych si tedy toto nedovolil, neboť jsi nepostupoval dle platných předpisů, ani dle pokynů výrobce. Za toto by měl být jasný vyhazov bez debat. O řešení závady v případě krajní nouze lze debatovat, ale ne s komisařem u zkoušky, kde je zrovna toto pravidlo jasně dané.
Uživatelský avatar
malyLibor
Příspěvky: 6
Registrován: 16 úno 2016 17:39

Re: Vyhazování od zk. odborné způsobilosti

Příspěvek od malyLibor » 16 úno 2016 18:02

No, paráda. Ve čtvrtek jdu ke zkouškám. Teorii snad mám docela nastudovanou, testy mi jdou... ale co praktická část zkoušky? Chodil jsem k instruktorovi, který mne ke zkoušce připravoval.... po asi 10ti hodinách přípravy mi řekl, že mohu jít v klidu ke zkoušce, že pokud nezpanikařím, že to v pohodě dám... No, tak jsem si říkal, je to fajn, při všech střelbách jsem dal všechny kulky do terče, sborku a rozborku zvládám v pohodě míře celou dobu správným směrem... a teď se tu dočtu o nějakých připravených závadách, zádržkách, selhačích a dalších záludnostech... Na to tedy asi nejsem dostatečně připraven. V minulém příspěvku se píše:
Linux píše:U zkoušky bych si tedy toto nedovolil, neboť jsi nepostupoval dle platných předpisů, ani dle pokynů výrobce. Za toto by měl být jasný vyhazov bez debat. O řešení závady v případě krajní nouze lze debatovat, ale ne s komisařem u zkoušky, kde je zrovna toto pravidlo jasně dané.
Kde bych se tedy mohl něco dozvědět o platných předpisech nebo pokynech výrobce? Jaké jsou závady na zbrani a jak je odstranit tak, aby mne od zkoušky nevyhodili? Jak se pro Boha živého mám dozvědět o pokynech výrobce, když si zbraň nesmím koupit a tak se k pokynům výrobce ani nedostanu???
Hm... a vzhledem k tomu, že asi už nedostanu žádnou použitelnou odpověď, tak asi nakonec začnu panikařit :-)
Všichni chtějí vaše dobro. Nenechte si ho tedy od nikoho vzít.
vaclaff
Příspěvky: 144
Registrován: 02 zář 2009 08:34
Bydliště: Ústí n. L.

Re: Vyhazování od zk. odborné způsobilosti

Příspěvek od vaclaff » 23 úno 2016 14:33

Ja jsem taky zazil 2 komisare a nemuzu rict, ze by nektery byl nespravedlivy. Jen jeden byl prisnejsi v tom smyslu, ze chtel vsechno dokonale a doslova.
Moje chyba byla, ze jsem poprvy nenastrilel. Venku bylo -5, zkouska byla od 8 do 14h a ja byl za tu dobu zkrehlej jak ho... Takze spatnej cit v rukou a 2 jsem o par milimetru strhl. Opakovani bylo na jiny strelnici, s jinym komisarem, bylo 10 nad nulou a vsechno v cernym. Kdyz videl, ze jsem minule udelal i praktickou, tak me ani moc na manipulaci netrenoval.
Uvidis, hlavne v klidu, prinejhorsim das repete, je to dobra zkusenost :wink:
CZ858, Glock 19, CZ 75 SP-01 Shadow, EVO 3, atd.
Odpovědět