Vybusne Diaboly

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od undead » 27 dub 2010 12:01

HMTD? :shock: pri lámačke to musí buchnuť ešte v hlavni. strelna blavlna zas nič moc.
stačí použiť tie búchacie guličky, valčeky čo sa hádžu o zem+síra zo zapálky pre lepší svetelný efekt (práškový Al by bol fajn ale je drahý ) trochu som sa s tým pred silvestrom bavil, davať to do diaboliek je prlačka a efekt slabý, vyriešil som to búchacimi valčekami (su to take plastove šulky ako nasekana slamka na pitie), sadru som odstranil, do valčeka dal zpredu brok 4,5mm, dosypal síry a dozadu 3mm oceľovú guličku (rosypalo sa mi ložisko..) trochu servítky na utesnenie vzadu a bolo to. efekt zvukovy aj svetelný a letelo to kam vietor fúkal, v noci celkom sranda..


H@nz
Příspěvky: 255
Registrován: 26 říj 2008 09:53

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od H@nz » 27 dub 2010 21:06

pepan012345 píše:U diperixidu jde o to, jakou koncetraci H2O2 použiješ a jaký katalyzátor, jestli sírovku, nebo solnou, ale vždy společně s deperoxidem vzniká i triperoxid a cyklický triperoxid + monoperoxid. Ten monoperoxid je nejmémě stabilní a krystaluje v hrubších zrnech. Tyto se dávali jako překvápko kamarádům do cigaret. Když jsme u spojení výbušniny+vzduchovky, zkoušeli jste někdo tzv. výbušninu Tannerite? V americe dosti populární věc. Pytlík o zvoleném množství směsi opět chlorečnanu, hliníku a moučkového cukru se uvede k výbuchu zásahem z pušky. (třeba i ze vzduchovky)
Já používal věci běžně k sehnání tzn. 30% H2O2 a 20% H2SO4 (technická). Nevím o tom, že by to mělo jít i s HCl a že společně krystalují i jiné peroxidy. Měly by se používat čisté sloučeniny, což hlavně akumulátorová H2SO4 určitě není, ale i tak bez problémů. Mlátil jsem do toho kladivem a házel o zem a no problem :) Kamarád to měl v lednici dokonce několik týdnů a to rovnou celou zavařovačku, což už je o hubu a v poho :) Ostatně všechno, co jsme s tím dělali, bylo o hubu, ale to by patřilo jinam :) Jinak video dobrý zvukový efekt a nezkoušel jsem to. Práškový hliník se mi shánět nechce a je drahý. Když už jsem tolik OT, tak ještě přidám - třeba termit je dobrá věc (taky je tam práškový hliník) ale nebouchá to :)
Big D
Příspěvky: 4
Registrován: 17 úno 2010 17:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od Big D » 19 zář 2010 16:29

na výbušné diabolky to chce koupit takové ty trhací provázky. 2 vysypat a mít ráži 5,5 mm. když to hodím do jsb exact jumbo RS, tak se tam vleze vše z těch 2 provázků. pak to přejedu vrstvičkou lepidla herkules. tím se aj zlepší vlastnosti. jediná nevýhoda je nabíjení ze zadu. ale tím jak je dutinka zalepená není tak velký odpor a rozptyl. rána solidní, v hlavni nic nevybuchne. odzkoušeno přes 20 střel. výsledek: jednoduché, silné, spolehlivé a bezpečné, celkem přesné, levné a kotel srandy. ten pocit když vystřelím a tam kde to má to vybuchne :D . lepší plán jsem tu neviděl než můj. zkuste to taky a napište
pepan012345
Příspěvky: 317
Registrován: 03 lis 2009 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od pepan012345 » 19 zář 2010 18:05

Asi jsem to již zmiňoval, ale nejlepší bouchací diabolky jsou při použití směsi azid olovnatý nebo stříbrný+ Pentrit nebo hexogen. Nemusíte se bát, že vám bouchne v hlavni a účinek je naprosto neporovnatelný s běžnými peroxidy nebo různými směskami ála kapslíková směs (kvintor například). Rány co se týče zvuku to nejsou větší, lidský ucho vnímá výbuchy o rychlostech do 500m/s, pak už všechny výbuchy jsou jsou slyšet obdobně, i když použijete silnější, rychlejší trhavinku.. ale účinnost na cíli je jasně výmluvná. Trhavině se totiž žádná třaskavina co se výkonu týče nevyrovná. Sežeňtě si suroviny, vyrobte si a uvidíte jak to štípe fošny. Nikoho nenavádím!!!!!! Ale rozhodně použití standartní třaskaviny a standartní trhaviny je jednoznačně bezpečnější než používání peroxidů a kovových pyrosměsí.
Hatsan AT44 S 4,5
Sharp Innova 5,5
Shanghai china B3 5,5
QB 57 4,5
Crosman 1077
Crosman benjamin 392 5,5
Crosman 1377
Slavia 620/631
Slavia 618
LOV1
Crosman Marlin Cowboy
Flobert JGA R+R
pepan012345
Příspěvky: 317
Registrován: 03 lis 2009 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od pepan012345 » 19 zář 2010 18:12

to Big D - v bouchacích provázkách se nachází směs "zlaté síry" neboli surmy Sb2S3 (dej do vyhledavače a najdeš prodejce) a dále je tam chlorečnan draselný, rovněž lehce sehnatelný. Není problém si tuto směs obstarávat efektivnějším a levnějším zůsobem než ji laborovat z bouchacích provázků. Nicméně právě kvůli onomu chlorečnanu tu hrozí nebezpečí výbuchu v hlavni. Veškeré pyrotechnické udělátka (mimo bouchacích kuliček) , která bouchají na tření a na náraz obsahují chlorečnan a proto je nedoporučuju. Smesi s chlorečnanem patří mezi ty nejcitlivější. Pro domácí výrobu směsí do bouchacích diabolek (pokud nepůjdete cestou standartní třaskavina+standartní trhavina) je lepší nahradit chlorečnan chloristanem (ten se dá rovněž sehnat bez problémů)
Hatsan AT44 S 4,5
Sharp Innova 5,5
Shanghai china B3 5,5
QB 57 4,5
Crosman 1077
Crosman benjamin 392 5,5
Crosman 1377
Slavia 620/631
Slavia 618
LOV1
Crosman Marlin Cowboy
Flobert JGA R+R
Uživatelský avatar
skorec
Příspěvky: 866
Registrován: 09 zář 2009 09:50

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od skorec » 27 zář 2010 12:43

No,
az teraz som zistil ze "Diabolky na specialne pouzitie" tu uz riesite takze sa ospravedlnujem ze som zalozil nove vlakno ( uz ho aj tak moderator asi zmazal ) .

Ja hladam diabolky pomocou ktorych by sa na cca 50m dali vyplasil skorce.
Vybuch v bizkosti skorca so silnym hlavne traskavym a svetelnym efektom by bol idealny.

Momentalne ich najlepsie vyplasim tak ze trafim orech ktory je do 10cm od nich.
Ten orech sa rosprskne idealne aj na ich perie co ich vyplasi naozaj na dost dlhu dobu.

Kedze nechcem laborovat s vybusninami tak by som rad nieco hotove a overene v kalibry 4,5 od vas kupil.

Trafite s tymi naplnenymi Norica Killer na 50m kmen stromu v hrubke 15cm ?
Praskne to aj v pripade narazu do listia ?
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od ALKAJ » 27 zář 2010 16:46

:lol:
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
H@nz
Příspěvky: 255
Registrován: 26 říj 2008 09:53

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od H@nz » 28 zář 2010 02:11

Skorec sorry ale ty máš vesměs všude jak tak čtu "zajímavé" nápady a úvahy :D
pexo
Příspěvky: 233
Registrován: 15 lis 2009 09:50
Bydliště: Turčianske Teplice

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od pexo » 28 zář 2010 08:15

skorec, počul som, že armáda používa výbušné 4,5mm diabolky a údajne s tým ničia aj bunkre :lol:
Uživatelský avatar
skorec
Příspěvky: 866
Registrován: 09 zář 2009 09:50

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od skorec » 28 zář 2010 08:31

:o

No ja sa snazim najst nove riesenia ktore okrem ochrany ovocia ochrania aj skorce a ludi pred hluchotou ( napr. vybusne diabolky - prskne/blikne/MALObuchne to len tam kde to ma) .

Vy mate zrejme iny zamer pre vyuzitie vybusnych diaboliek ?

Tak sorry ze som vas otravoval takym DEBILNYM napadom :cry: .
H@nz
Příspěvky: 255
Registrován: 26 říj 2008 09:53

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od H@nz » 28 zář 2010 11:45

Myslím že zbytečně špekuluješ. Drž se zajetých způsobů na plašení. Se vzduhovkou bys u nich musel být vylepený pořád abys je účinně odháněl a někde jsem tu četl že toho moc nevystřílíš, tak k čemu je ti plašení střelbou? Pokud nemůžeš dát sítě atd. tak s tím asi nic neuděláš.
pepan012345
Příspěvky: 317
Registrován: 03 lis 2009 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od pepan012345 » 28 zář 2010 14:31

Tak dneska jsem otestil směs na výrobu výbušných diabolek. Jedná se v podstatě o směs "Sound of thunder" obahacenou o červený fosfor pro zvýšení citlivosti. Složení je KClO4 56%, pyro hliník 17%, zlatá síra neboli surma 17% a 10% červeného fosforu. Diabolky vybuchují při dopadu na měkké dřevo i na 20m. S touto směskou plním diabolky Norrica killer (jsou pěkně duté, válcové). Naplním, zhutním špejlí a otevřený konec zalepím tavnou pistolí hemisférou z broku č.10. Nabíjet se mohou přední i zadní stranou. Záblesky při výbuchu mají průměr 30cm a zvukový efekt bych přirovnal k petardě piccolo (ty malé žluté škrtací). Čili rozhodně větší rachot než diaboly kvintor. Nejefektnější se mi zdá střílet je z Crosmana 1077 a nastřílet jich do jednoho místa plný zásobník, to je poměrně zábava... Vystřílel jsem 2 zásobníky, čili 24 ran z crosmana a 5 ran ze starý slávky a k výbuchu v hlavni nedošlo. Všechny suroviny jsou běžně získatelné, například v airsoft shopech, kde se dá pyrohliník, surma i chloristan pořídit. Myslím, že v cal 5,5 by to byl docela dobrej ohňostroj....
Hatsan AT44 S 4,5
Sharp Innova 5,5
Shanghai china B3 5,5
QB 57 4,5
Crosman 1077
Crosman benjamin 392 5,5
Crosman 1377
Slavia 620/631
Slavia 618
LOV1
Crosman Marlin Cowboy
Flobert JGA R+R
Uživatelský avatar
LaRi
Příspěvky: 467
Registrován: 24 lis 2007 09:58
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od LaRi » 28 zář 2010 18:53

A červanej fosfor mají kde?
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10827
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od Alexxxus » 28 zář 2010 19:15

Červenej fosfor jsem získával pracně ze škrtátek na krabičkách od sirek.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
pepan012345
Příspěvky: 317
Registrován: 03 lis 2009 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od pepan012345 » 28 zář 2010 20:16

Ano, červený fosfor se dá získávat ze škrtátek (dá se seprat vodou nebo sestrouhat žiletkou)- k tomu je vhodné vybtrat takový druh krabičky od zápalek, kde je silná kontinuální vrstva škrtátka.. Nebo se dá červený fosfor objednat v Lachema-tam je ovšem smíchanej s nějakou mazlavou tekutinou, asi aby samovolně neoxidoval a je nutno ho pročistit acetonem, aby ta mazlavá tekutina nepůsobila jako flegmatizátor. Ta směs, kterou jsem popsal výše, bouchá i bez fosforu, ale je nutno střílet do tvrdých, kovových věcí. Na fotkách jsou suroviny a výsledek dopadu výbušné diabolky v porovnání s obyčejnou diabolou na dřevotřísce.
Přílohy
IMG_3112.JPG
IMG_3102.JPG
Hatsan AT44 S 4,5
Sharp Innova 5,5
Shanghai china B3 5,5
QB 57 4,5
Crosman 1077
Crosman benjamin 392 5,5
Crosman 1377
Slavia 620/631
Slavia 618
LOV1
Crosman Marlin Cowboy
Flobert JGA R+R
Odpovědět