Vybiram pistoli raze 22LR, co doporucujete? vase zkusenosti?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Vybírám pistoli ráže 22LR, co doporučujete? vaše zkušenosti?

Příspěvek od tomasek » 05 črc 2006 12:41

Ahoj,
uvažuji o koupi pistole v ceně maximálně do 10 000, možná 12000

Walther p22 jsem měl možnost vyzkoušet, kratší variantu, je na mne moc malá a lehká, nevíte jakou životnost udává výrobce?
model Walther p22 target - viděl jsem jí na pultě za 11500 to se mi zdá moc

Co Sig sauer Mosquito? Máte s ní někdo zkušenosti? nevíte jakou životnost udává výrobce?

Brovning Buck Mark, model BUCK MARK SE MS 22 PLUS
cena 12500 - Máte s ní někdo zkušenosti? nevíte jakou životnost udává výrobce? Z jakých materiálů je vyrobena?

Můj favorit je High standard Victor - nevíte kdo tuto zbraň dováží do ČR?


skautik1

Příspěvek od skautik1 » 05 črc 2006 13:46

no z tech co jsou uvedeny bych volil v poradi

Buckmark

Sig sauer

Walther
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 05 črc 2006 14:16

Dle mého názoru podloženého mnoholetou zkušeností s touto zbraní - zpracování,materiál, trvanlivost a především spolehlivost - jednoznačně Buckmark . D.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 05 črc 2006 16:40

Pokud vím, High Standard nikdo do ČR nevozí a pokud by ho vozil, byl by drahej jako čert.
Kluci, ale co blbnete. Nechali jste se pobláznit atraktivním vzhledem.
Starej poctivej Margolin se nechá ve frcu koupit za polovinu, tzn. do 5 tis. Já vím, atraktivita nic moc, ale je to spolehlivá a hlavně přesná pistole. Za doby Svazarmu byla značně rozšířená a existuje na ni sposta nejrůznějších udělátek, rukojetí počínaje a závažím konče.
Buckmark - dobrá zbraň, ale s jedině s bull barrellem (těžká hlaveň) - a ta už není za 12, ale nejmíň za 14. Jen mě na něm rozčiluje nutnost rozebrání klíčem při čištění.
Kdybych si měl já vybírat, šel bych do české zbraně. No a protože ČZ 122 stojí za ho..o, zbývá jediná možnost a to je JANE - skvělý úchop, skvělý zpracování a pan Zendl, co to vymyslel, je PAN PUŠKAŘ. Kromě toho ji umí perfektně doladit. Cena jako za Buckmark, tuzemská výroba, tzn. náhradní díly k dispozici a konstruktér v ČR a mimochodem velmi slušnej člověk.
JANE by pro mě byla jasná volba, pokud bych se zrovna nechystal na olympiádu. To bych ale zas nekupoval pistoli do 10 tis., protože bych nafasoval Pardini od ČSS.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 črc 2006 17:05

harpplayer: Máš s CZ 122 vlastní zkušenost?? Já ji mám a s klidným svědomím můžu říct, že co do spolehlivosti posrala 3 Buckmarky co jsem držel v ruce. Přesnost vynikajicí. Vím že tato pistole měla problémy, možná jsem kápnul na dobrej kousek, ale je otázka čím ty problémy byly způsobený, jestli konstrukcí zbraně, nebo omezeností uživatele........
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 črc 2006 17:06

Jinak máš pravdu že Margolína je dobrá zbraň, ale má strašně hrubý štelování mířidel, za dob svazarmu se používala, protože byla ruská a skoro nic jinýho nebylo k mání.....
Viki

Příspěvek od Viki » 05 črc 2006 17:13

Taky momentálně řeším problém výběru pistole v ráži .22. Našel jsem pistoli Tanfoglio Force 22L. Má s ní někdo nějaké zkušenosti ?
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 05 črc 2006 17:28

Alfonss píše:harpplayer: Máš s CZ 122 vlastní zkušenost?? Já ji mám a s klidným svědomím můžu říct, že co do spolehlivosti posrala 3 Buckmarky co jsem držel v ruce. Přesnost vynikajicí. Vím že tato pistole měla problémy, možná jsem kápnul na dobrej kousek, ale je otázka čím ty problémy byly způsobený, jestli konstrukcí zbraně, nebo omezeností uživatele........
Ono je to asi taky o střelci. Kdybys dal do ruky vemenu, jako jsem já, třeba Pardini nebo Peters Stahl, mohl bys proti mě střílet třeba Pavlíčkem a asi bys mě dostal. Ale ta ČZ 122 je opravdu dost nepovedená. Měl jsem ji několikrát půjčenou od více lidí. U té první nešla seřídit spoušť, další se zasekávala pořád a třetí sežrala jen hodně mazaný náboje. Trochu mi vadilo, jak vysoko nad rukou jsou posazena mířidla. Zajímal by mě Tvůj názor na tu JANE.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 135
Registrován: 16 srp 2005 14:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza » 05 črc 2006 17:40

Ahoj, mám na prodej Heckler a Koch HK4...compact....nový,odladěný v ceně 6500.-Kč. Napište SZ pokud by jste měli zájem.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 črc 2006 17:40

Co se týče seřízení spouště, tak u CZ 122 to opravdu nejde, má to triggerstop, ale odpor seřizovat nejde. Malorážkový náboje se obecně mazat musí, já je do svojí čízy nemažu, protože ji pravidelně čistím. Co jsem viděl buckmarky tak bez mazání to moc nechodilo. Samozřejmě že záleží na střelivu. Ale jak jsem řekl, možná jsem kápnul na dobrej kousek. Měl jsem v ruce i jednu z prvních CZ 122, byl to ještě ten prototyp se záchytem zásobníku dole na rukojeti a byl to hnus...

JANE.....to je trošku jiná kapitola, zpracování je výborný, sám jsi řekl že pan Zendl je PAN puškař a s tím souhlasím. I když ty mířidla jsou taky poměrně vysoko, je to zbraň přibližně stejnýho určení jak CZ 122, taky to není na olympiádu. Ale u CZ 122 asi bude mnohem větší pravděpodobnost že kápneš na zmetek než u JANE.
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Příspěvek od tomasek » 06 črc 2006 14:22

A co tento kousek?
Smith and wesson 22S

nevíte kde ho prodávají a za kolik,
vaše zkušenosti?
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 06 črc 2006 18:17

cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 06 črc 2006 21:09

Doporucuju jedine Brovning Buck Mark.
Kdyz jsem stejnou otazku polozil vice-mistrovi evropy v siluetach, resp. mistorvi republiky v nejaky mirence, doporucil mi jedine BuckMarka.
Acurate
Příspěvky: 40
Registrován: 12 kvě 2006 21:32
Bydliště: Chomutovsko

Příspěvek od Acurate » 06 črc 2006 21:56

Zdravím.
Smith 22S i 22A nestojí za nic. Byl jsem rád, že jsem se Ska zbavil.
CZ 122 nemá chybu, mám s ty nejlepší zkušenosti
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Vybírám pistoli ráže 22, co poradíte? vaše zkušenosti?

Příspěvek od vito » 07 črc 2006 07:18

Pořád a kolem dokola si myslím, že taková otázka by vždy měla znít: Na co tu pistoli budu převážně používat? Jestli ji chci výhradně na mířenku, pak se není o čem bavit, jasně Buck Mark. Pokud ji chci na zábavnou střelbu, pak je výběr širší. A pokud ji chci občas nosit, pak ještě širší. Ale o tom už se tady popsalo hodně stránek.
Odpovědět