Vybiram pistoli raze 22LR, co doporucujete? vase zkusenosti?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Příspěvek od tomasek » 07 črc 2006 13:30

Ahoj,
hlavním kritériem pro výběr je životnost a cena.

Nejlépe vychází High Standard Victor 22LR
ale maj ho jen u Řeháka za 4995 a to nevím s jakou hlavní.
Jsem z Krnova a zašel jsem do prodejny u nás i v Opavě jestli by mi ho přes Řeháka
nedovezli. Nechtějí s ním obchodovat, u nás v obchodě řekl prodavač, že
u Řeháků nerozlišují maloobchodní a velkoobchodní ceny.
A když jsem se ptal kolik by si přidali za dovoz , tak že prý se mám
domluvit přímo s majitelem.

Když jsem psal na email od Řeháků, o podrobnost o této zbrani, jakou má hlaveň ..., tak mi přišla zpráva nazpět, že nejde doručit.


tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Příspěvek od tomasek » 08 črc 2006 13:32

Ahoj,
v katalogu Pistolí od Zbraně a náboje se píše taky o pistoli Phoenix Arms
HP22. Nesetkali jste se s ní někdo? Jaké máte zkušenosti?
Kdo ji dováží do ČR?

A co Bajkal IŽ - 35?
Viki

Příspěvek od Viki » 08 črc 2006 20:16

Iž 35M je výborně a spolehlivě střílející pistole která tě přežije.Pokud překousneš nepříliš líbivé ruské zpracování.Cenu přesně nevím ale bude kousek nad Tvým limitem (cca 13-14 000Kč).HP 22 osobně neznám,prohrabal jsem web a měla by to být pistole pro velmi nenáročné střílení s malou životností.Američani ji mají asi jako my flobertky.
Milanovnik
Příspěvky: 24
Registrován: 08 črc 2006 20:13

malorážka

Příspěvek od Milanovnik » 08 črc 2006 20:42

Ahoj, při výběru malorážky bych jako první zvážil účel!! Sport nebo obrana?? ( .22LR na obranu?????) Já dělám sport, sportka, standartka asi 11 let. Začínal sem s klubovým Rugerem Mk II, lehká hlaveň, neštelovací mířidla, celkem děsivá rozborka pro čištění(ale dá se naučit). Pak sem měl právě toho Buck Marka, ortopedická pažba, moc se mi ale nelíbilo rozebírání té horní lišty s hledím, ale celkem to fungovalo, přesnost dobrá (ještě teď mám mezi palcem a ukazovákem jizvu , jak mě pěkně kousnul závěr-už to nebolí), trochu mlsná na náboje, přišlo mi, že málo klepal, jak měl náboj tvrdší nábojnici tak problém. A teď mám druhým rokem Margolína, ortopedická pažba, závaží na čumáku(až trochu moc-už na tom pracuji), žádný problém, pěkné výsledky(sportka letos v létě 565-osobák).
Ani na jednu zbraň nemám výhrady. Náboje chce vychytat a pak u je trénovat a trénovat a ....
přeji samé desítky...
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Příspěvek od tomasek » 09 črc 2006 13:57

Ahoj,
na obranu nosím CZ 75 D compact s prodlouženým rámem,
tu maorážku chci na tréningovou střelbu a možná časem na nějaký sport,
pokud neseženu ten High Standard Victor, za 6 tisíc + - 2000,
tak vydím favorita v Bajkal IŽ - 35M, ale budu muset šetřit.
Pak počítám že vystřílím tak 250 - 300 nábojů měsíčně, podle ceny.
Zatím nejlevnější maj v Opavě Rex za 0,70 Kč.
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 09 črc 2006 14:36

tomasek píše:vydím favorita v Bajkal IŽ - 35M, ale budu muset šetřit.
Pak počítám že vystřílím tak 250 - 300 nábojů měsíčně, podle ceny.
Zatím nejlevnější maj v Opavě Rex za 0,70 Kč.
Nedávno sem ji videl v inzerátu za 11,5tis. s anatomickou pažbou Walther +doplnky...........ja mam Norinco M93 ale 22lr. Rex se často vzpříčí při podání do komory , nevim jestli je to způsobeno tou zatuhlou vazelínou na střele. Ted kupuji Geco Pistol 60,-Kč /krabička ty chodí bez závad .
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 10 črc 2006 12:34

IŽ 35M - velmi dobrá volba - je to vpodstatě kopírovaný Walther (tuším GSP). Je to ale ryze sportovní pistole. Je třeba počítat s nutností určitého doladění u nových kusů. Takže bych skoro raději šel do jetiny. Bude levnější a zaběhnutá.
Není to zbraň na trénink čehokoli spojeného s akční střelbou, zato skvělá na sportovní disciplíny.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 10 črc 2006 14:12

Ahoj. Já mám Kadeta CZ a spokojenost. Adaptér na tělo CZ 75 stojí 9.000 Kč. Celá pistole Kadet pak 16.000 Kč. Náboje používám Lapua a není problém. No a jestli je drahá nebo ne je individuální. Mimo jiné se mi líbí design CZ....
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Vybírám pistoli ráže 22 LR, co doporučujete? vaše zkušenosti

Příspěvek od vito » 10 črc 2006 14:19

Když už je tu řeč o Kadetu. měl jsem jeden ve střelecké škole, fungoval bez problémů. Jednou mě napadlo, nasadit adaptér na tělo výukového řezu pistole ČZ 75. Ejhle, šlo to a bez problémů to střílelo. Tohle prosím není žádný návod na nějakou neplechu, jenom zajímavost.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 10 črc 2006 15:21

Koukni i sem http://www.forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=508
jsou tam i fotky a názory.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Oldřich jandera
Příspěvky: 37
Registrován: 14 kvě 2006 13:51
Bydliště: Čechy

Příspěvek od Oldřich jandera » 10 črc 2006 17:56

harpplayer píše:IŽ 35M - velmi dobrá volba - je to vpodstatě kopírovaný Walther (tuším GSP). Je to ale ryze sportovní pistole. Je třeba počítat s nutností určitého doladění u nových kusů. Takže bych skoro raději šel do jetiny. Bude levnější a zaběhnutá.
Není to zbraň na trénink čehokoli spojeného s akční střelbou, zato skvělá na sportovní disciplíny.
Je to přesně naopak - IŽ 35 je původní ruská konstrukce, zvláštní je tím, že kohout bije shora. Walther ji dolaďoval a prodával pod názvem KSP 200, asi hlavně proto, že jejich model GSP byl 2x dražší a zájemci o levnější zbrań se museli poohlédnout jinde. Jinak souhlasím - nová je DoDo.
Oldřich jandera
Příspěvky: 37
Registrován: 14 kvě 2006 13:51
Bydliště: Čechy

Příspěvek od Oldřich jandera » 10 črc 2006 18:15

Jo a na jednu vynikající pistoli v této cenové relaci se nevím proč stále zapomíná - HAMMERLI X-ESSE.
Přílohy
7711.jpg
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 10 črc 2006 18:42

Oldřich jandera píše:Jo a na jednu vynikající pistoli v této cenové relaci se nevím proč stále zapomíná - HAMMERLI X-ESSE.
Vlasnil sem tuto pistoli a byl sem sni velmi spokojen žadný problem .
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Příspěvek od tomasek » 11 črc 2006 16:16

Ten X-esse stojí skoro 15000. To už je moc, alespoń pro mne.

v užším, finálovém kole , mám Bajkal IŽ-35 - doporučená MOC 13200,
podle Detexu,

a Browning Buck Mark asi ve verzi Standard cenu jsem našel tak mezi 10500 až 11000. Na prodejně mají verzi Plus za 12500

a Sig-sauer Mosquito ve verzi sport s delší hlavní, ale neznám cenu

Nevíte kde najít návod nebo rozkres pistole IŽ 35?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 11 črc 2006 17:12

Z těch tří toho Browninga a není to proto, že ho sám mám. :wink:
Ruských zbraní se bojím a to Mosquito je zbraň dělaná na vzhled a je moc malý.
Jestli chceš opravdu ušetřit vem Norinco TT Olympia na zábavu a k němu ještě Drulova 90 pro přesnou střelbu a k tomu pár tisíc nábojů a jsi na své ceně.
Já bych dneska šel do Rugera Mk III, ale to už je trochu mimo ten limit, akorát nevím proč, protože v Americe stojí Ruger úplně stejně jako ten Browning, možná je ještě malinko levnější. U nás ty ceny fakt kolikrát nechápu, možná to bude tím, že se u nás asi Buck Mark líp prodává. :?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět