Vybiram lepsi vetrovku

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Aries
Příspěvky: 13
Registrován: 24 čer 2010 02:11

Re: Aku PCP kupit?

Příspěvek od Aries » 25 čer 2010 18:06

JuroNR: ano chcel som ist do tej HW 100 T sa mi viac paci jeje vzhlad :). Peniaze problem niesu, ja si stale priplatim za kvalitu nech potom neskor nelutujem a viem ze dalsiu kupovat nebudem (max neaky CO2 pistol :D lebo do Tau 7 ktoru tiez vlastnim sa nam nechce stale nabijat diabolky :D).
Ale kedze si pisal ze je dost tazka tak teraz premyslam kedze s toho budu strielat aj manzelky/priatelky, synovec atd.. Je to z jej vahou ozaj az take zle? Ak ano tak co potom povies na Daystate Air Ranger? Je na tom lepsie a da da upravit vykon?

Dik


Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: Aku PCP kupit?

Příspěvek od undead » 25 čer 2010 19:09

všetky pcpčka čo chceš su fajn, kvalitne, vyber je len na tebe,žiadnou z tých čo chceš chybu určite neurobíš.
vyber si podla vzhľadu a príp. hmotností, či počet výstrelov, a nik okrem teba nevie či chceš ľahšiu s častejším plnením, alebo ťažšiu s viac výstrelmi.
osobne sa mi najviac páči aa510 a potom HW 100 SS. daystate má síce veľa výstrelov, čo je dosť fajn, ale mne trošku pripadá ako upravená qb78 s 12oz fľašou v inej pažbe, no každému sa páči niečo iné.
a ak chceš strieľať hlavne nad 50m bral by som 4,5mm kvôli menšiemu prepadu, 5,5 zas ak chceš častejšie strieľať na kratšiu a len občas hodiť 40 a viac m.
a byť tebou tak idem do predajne kde ich majú a chytím si ich a podľa toho vyberiem.
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Aku PCP kupit?

Příspěvek od Blue_L » 25 čer 2010 21:06

U AA510 je trocha skoda toho, ze ma kratsiu vzduchovu kartusu ako AA410. Mne sa najviac pozdava verzia 410SL FAC, ktora ma ak sa nemylim rovnake nabijanie ako 510 a zasobnik dostatocne dlhy len skoda ze sa neda (nesmie) u nas kupit :cry:
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
Aries
Příspěvky: 13
Registrován: 24 čer 2010 02:11

Re: Aku PCP kupit?

Příspěvek od Aries » 25 čer 2010 22:06

undead: ono je problem ze zijem v zahranici konkretne Irsku. A tu su vzduchovky ilegalne takze ani v shopoch ich nemaju. Tu najdes len strelivo klasicke pusky v jednom som tusim videl HW77 ale inac sa vzduchovky nedrzia skladom ale iba na objednavku.. Preto si musim vybrat aku chcem potom mi daju seriove cilo doplnim do zbrojaku a tak mi ju objednaju a daju :).. System jak u debilov...
Alebo este mozes ist do anglicka kupit tam, lodou s5 do irl :). Male pasovanie :D ale to radsej neriskujem ;)
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Aku PCP kupit?

Příspěvek od cernunos » 25 čer 2010 23:44

Zdravim,hodlam si v blízké době koupit větrovku CZ200Hunter,myslíte že je to dobrá volba?Je poměrně,vzhledem k flintám od jiných-cizokrajných výrobců,levná a snad i kvalitní.Myslíte,že je to správná volba,jestliže nechci investovat větší částku peněz do větrovky?
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1672
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: Aku PCP kupit?

Příspěvek od drát » 26 čer 2010 07:25

Blue_L píše:U AA510 je trocha skoda toho, ze ma kratsiu vzduchovu kartusu ako AA410. Mne sa najviac pozdava verzia 410SL FAC, ktora ma ak sa nemylim rovnake nabijanie ako 510 a zasobnik dostatocne dlhy len skoda ze sa neda (nesmie) u nas kupit :cry:
http://forum.gunshop.cz/airarms-s510-ca ... t=AA%20510 , http://vscharlie.rajce.idnes.cz/Moje_AA ... _z_AA-410/
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Aku PCP kupit?

Příspěvek od mikiki » 26 čer 2010 10:17

2cernunos:
ano, je to taky dobrá volba.
Jen musíš počítat s tím, že časem dokoupíš nabíječ, pak budeš pokukovat po regulátoru od Altarose .... prostě časem tam budeš za stejné peníze jako třeba AA popř. HWčko.
Samozřejmě největší investice by měla jít do optiky a dobré montáže.
Jinak CZ200S není vůbec špatná, když se podíváš čím se střílí na srazech a kdo je s jakou flintou na předních pozicích.
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Aku PCP kupit?

Příspěvek od mikiki » 26 čer 2010 10:23

jo a výhodou může být pro někoho třeba i váha zbraně - když jí porovnám s HWčkem.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Aku PCP kupit?

Příspěvek od Warthog » 26 čer 2010 11:44

cernunos píše:Zdravim,hodlam si v blízké době koupit větrovku CZ200Hunter,myslíte že je to dobrá volba?
Ano není špatná. Jen tam vzhledem k určení pro začátečníky některé věci nejsou dotažené do konce, takže pokud Tě střílení chytne, počítej s dalšími investicemi do věcí, které bys jinde třeba dostal v základu. Já jsem doplňoval regulátor od Altarose, nabíjecí zařízení od AA a quick-fill, dohromady kolem pěti tisíc a tím jsem tuning uzavřel.

Kromě Huntera se dělá i verse FS - někde si je obě vem do ruky a porovnej, máš-li tu možnost. Mně pažba u FS vyhovuje výrazně víc.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Aku PCP kupit?

Příspěvek od JuroNR » 26 čer 2010 15:44

Aries
teraz maju akciu na vetrovky HW100. Všetky modeli su za 890€ čo je fakt dobra cena. hmotnosť je 3,8kg + puškohlad 0,5kg.pochybujem že to tvoja žena udrži pri oku,ale daju sa namontovat harisky,alebo si ju podloži bagom. napr.AA510 važi len 2,8kg. Určite je HW100 kvalitna a presna vetrovka o tom nepochybuj,určite budeš spokojny,dokonca ju teraz kupil jeden pan a piše o nej na www.vzduchovkari.sk Skus mu poslať ss a možno ti poradi viac ako ja.
p.s.ja by som ale kupil cal.4,5. tych 16,3J je na 5,5 fakt malo-moj nazor.
Aries
Příspěvky: 13
Registrován: 24 čer 2010 02:11

Re: Aku PCP kupit?

Příspěvek od Aries » 26 čer 2010 16:48

JuroNR:

Oki tak pojdem do tej .177 :) su tam zasobniky tak to moze plnit hocikto a nie len ja :D, stejne kupim aspon 3 dalsie :twisted:

Len mam este 1 otazku ktoru som zabudol v uvode opytat :)
Aku optiku na to by si odporucil do 200 eur?


Dikes
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Aku PCP kupit?

Příspěvek od Warthog » 26 čer 2010 17:29

Zabít HWčko optikou za 200 Euro? :-O Co takhle přihodit ještě jednou tolik? Pak by se dal pořídit třeba Hawke Sidewinder 30 4-16x50.

Pokud na tom limitu trváš, tak třeba třeba NS Nighteather 12x50

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Aku PCP kupit?

Příspěvek od JuroNR » 26 čer 2010 18:18

S tou optikou ti asi moc neporadím ja sám som si nevedel vybrať tiež mi tu na fóre radili čo kúpiť. Ja som kúpil deltu titanium za necelých 300€ aj z montážou ale to HW100 by chcelo asi ešte lepšiu optiku. Skús sa pozrieť do vlákna Kvalitná optika na vetrovku poprípade tam daj odkaz aby ti poradili ohladne puškohladu. Ludia sú tu ochotný a radi ti poradia mne tiež poradili a som spokojný.
Aries
Příspěvky: 13
Registrován: 24 čer 2010 02:11

Re: Aku PCP kupit?

Příspěvek od Aries » 26 čer 2010 18:54

Ak je ten rozdiel v tych optikach az taky velky tak v pohode dam za to aj 300e. Sa do toho vobec nerozimiem :( preto som vdacny za kazdu radu :)

Takze na limit do 400e je naj. volba ten Hawke Sidewinder 30 4-16x50?

Dik JuroNR skusim tam nieco precitat alebo zalozim topic :)

P.S. ono to je vazne az taky velky roziel v tych optikach?
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Aku PCP kupit?

Příspěvek od Warthog » 26 čer 2010 19:36

Ten Sidewinder není "nej". Ale je to prostě puškohled z vyšší kategorie a v porovnání s puškohledy za polovinu rozdíl vidět je. Mně u něj vyhovuje mechanická konstrukce a ty jejich záměrné kříže.

Někomu jinému může zase z nějakého důvodu vyhovovat některý jiný model jiného výrobce. V cenové kategorii toho Sidewinderu nejsou špatné třeba Bushnell Elite řady 4200, Nikony Monarch (tam já nemusím jejich záměrné kříže) některá Nikka atd. U optiky platí že "you get what you pay for" a nevím o situaci, kdy by nějaký výrobek nějak zásadně vyčníval nad ostatní v podobné cenové hladině. Takže je to o osobních preferencích jednotlivých vlastností a řešení, kterými se jednotlivé modely trochu odlišují.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Odpovědět