Vyber vzduchovky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
Arc
Příspěvky: 8
Registrován: 08 kvě 2010 20:30

Vyber vzduchovky

Příspěvek od Arc » 08 kvě 2010 20:43

Zdar!

Som strelec-amatér, strieľam zo starej (cca 50 rokov starej?) slavie 620. Nie je v najlepšom stave, ale baví ma to a chcel by som si kúpiť niečo nové. Malo by to byť na strieľanie na takých 50 metrov do plechoviek, ale aby to zvládlo odpraviť potkana na 25 metrov bez problémov. Môj rozpočet je presne 150 €, viac nenaškriabem :(

Rozhodujem sa hlavne medzi Slaviou 634 a Hammerli Hunter Force 900. HHF je za tú cenu ešte s optikou takmer neodolateľnou, na druhej strane, je to Čína, ktohovie či sa nerozpadne po 1000cej diabolke, kdežto Slavia 634, síce bez optiky (časom by som dokúpil, teraz keď majú 11mm rybinu, nie je problém) je lákavá preto, lebo je to overená a istá kvalita. Už som pozrel mnoho fór a aj na tomto fóre sa už veľa o tom písalo. Prosím Vás však o radu, pretože sa stále nemôžem rozhodnúť - nevyznám sa, treba si nechať poradiť od skúsenejších, ale prosím píšte aj dôvod, nie len že "ja by som kúpil HHF 900". Hlavne čo sa týka tej HHF, niektorí ľudia si na ňu nedajú dopustiť, niektorí hovoria, že je nepodarok, ak ju niekto má a má z nej vystrelených viac ako takých 3 000 diaboliek, dajte prosím vedieť. Rovnako aj o Slávii, poprípade akú optiku na ňu, okolo tých 50-100 metrov aby bola (optiku som nikdy nemal, vôbec sa nevyznám)

Linky za zbrane -
Slavia 634
Hammerli Hunter Force 900
Ďakujem za Vaše odpovede.


chirurg
Příspěvky: 33
Registrován: 26 pro 2008 22:04
Bydliště: Bystřice

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od chirurg » 08 kvě 2010 21:08

ber slávii na hamerli se ti něco pokazí a múžeš ji vyhodit
Slavia 634 4.5 mm + Delta optical 4x32AO
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od vendous » 08 kvě 2010 21:12

No slávie je osvědčená a hlavně jsou běžně k dostání náhradní díly.
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Arc
Příspěvky: 8
Registrován: 08 kvě 2010 20:30

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Arc » 08 kvě 2010 21:30

pravda pravda, tie náhradné súčiastky... hlavne pružinu a tesnenie čas od času treba meniť... chirurg ty máš na svojej Slávii Delta optical 4x32AO? V optikách sa nevyznám, tamto vyzerá byť nadupané podľa googlu a podľa ceny, ale nejakú lacnejšiu optiku, na tých 50-70 metrov, hlavne aby držala dobre nástrel a nebolo ju treba po 20 výstreloch štelovať, by si neporadil prosím ?
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od vendous » 08 kvě 2010 21:37

Lacinější optiku bych neriskoval. Slavie a Delta je dobrá kombinace IMHO
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Arc
Příspěvky: 8
Registrován: 08 kvě 2010 20:30

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Arc » 08 kvě 2010 21:52

hmm, ok teda, ešte uvidím, ale zdá sa mi to celkom drahé :( no nič, za kvalitu sa platí :D

Ešte počkám na názory iných ľudí ohľadne slavia vs hammerli a rady o optike k tej slávii, času dosť, zajtra to ešte objednávať nejdem, chcel by som čo najviac informácii
H@nz
Příspěvky: 255
Registrován: 26 říj 2008 09:53

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od H@nz » 09 kvě 2010 10:43

O hamerli ti nic neřeknu ale S634 mám. I když z ní nemám vystříleno mnoho, tak bych řekl, že je to dobrá flinta za ty prachy. Jo a mám na ní Nikko Stirling Mount Master 6x40 AO mill dot - byl o něco levnější jak Delta a má větší zvětšení a průměr objektivu a mill dot tak jsem ho vzal. Všichni berou tu Deltu a údajně spokojenost tak jsem zvědavý jak dlouho mi vydrří tenhle Nikko.
Uživatelský avatar
pem
Příspěvky: 740
Registrován: 22 říj 2008 17:15
Bydliště: Vranovice, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od pem » 09 kvě 2010 11:21

H@nz - o Hammerli čti zde - pokud můžu radit, NEKUPOVAT!!!
http://forum.gunshop.cz/hammerli-hunter ... t4534.html
BSA Lightning XL + Vector 4-12x40E

http://pempem.rajce.idnes.cz/
Arc
Příspěvky: 8
Registrován: 08 kvě 2010 20:30

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Arc » 09 kvě 2010 12:31

pem - viem ty si tú hammerli xkrát reklamoval a jeden týpek ju dostal úplne krivo dosadenú do pažby. No ďalšie body pre slaviu.
Arc
Příspěvky: 8
Registrován: 08 kvě 2010 20:30

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Arc » 09 kvě 2010 17:40

Po ďalšom prezeraní webu som sa rozhodol vylúčiť Hammerli.
Napadlo mi však niečo na tento štýl -
Hatsan Ranger 105
Hatsan Ruger black hawk

Aké sú tieto v porovnaní so Slaviou?
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od undead » 09 kvě 2010 17:56

hatsana 105 by som nebreal to radšej 55s, ale hatsany maju tvrdu spúšť a o tej druhej vzduše ti neviem nič povedať. slávia je dobrá voľba.
a chceš len zlamovačku alebo môže byť i co2? keby co2 tak qb78 a tam môže ísť aj lacná optika..
a čo tak BMK-30 TG ? síce o kvalite neviem nič povedať ale ak to je kopia diany malo by to byť ok, vzhladovo je fajn.
http://www.merkuria.net/index.php?main_ ... cts_id=130
http://forum.gunshop.cz/bmk-19-tg-raze-22-t5024.html
a tu nejaký spokojný majiteľ http://www.youtube.com/watch?v=RrXqnh7bMNQ
..
Arc
Příspěvky: 8
Registrován: 08 kvě 2010 20:30

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Arc » 09 kvě 2010 18:19

Bočný náťah, to som veru ešte nevidel, asi by som si nezvykol, pripadá mi to dosť zvláštne.
Neviem, asi by som si nezvykol. Ten týpek vyzeral z nej byť dosť šťastný a spokojný, no neviem.

A CO2 som nikdy ani len nedržal, neviem či by sa mi oplatilo experimentovať, o zbraniach na CO viem len veľmi málo. Skôr ale radšej klasickú podctivú vzduchovku, čo rachotí a kope - som proste klasik :D Ale som tiež otvorený novým nápadom, len trpím nedostatkom informácii. Prečo toho hatsana 105 nie? Čím viac info tým ľahšie sa mi bude rozhodovať :)
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od undead » 10 kvě 2010 09:40

hatsaan 105 má podla mňa blbo vyriešené nabíjanie, posúva sa celá hlaveň a v uchytení je vôľa, a aj celkom dosť váži, ma tvrdú spúšť, spodny nátah nie je bohviečo- dvojnožka..
hatsan 55s je oproti nemu ľahší, výkonovo rovnaký, spúšť rovnako tvrdá ale lepšie sa s nim strieľa, zdá sa mi presnejši a hlavne lacnejší. a je to klasika
sláviu máš zas presnejšiu a lepšiu spúsť ale viac výkonu z nej nedostaneš, náhradne diely nie sú problém.
a ten bočny nátah je práveže super, môžeš mať na puške aj dvojnžku a nebude ti vadiť pri nabíjani. rýchlo si na to zvykneš, a ak je ta BMK-30 TG kopia tejto diany
http://www.dynax.eu/e-shop/action/produ ... /101.xhtml tak je to super, sám o tej puške uvažujem :) a má to oproti hatsanovi poriadne uchytenie hlavne..
co2 pušky nekopu, len to tak fúkne :) sú presné.., kukni napr. qb78, cena 99eur, teda za 150e budeš mať pušku+optiku+strelivo+bombičky.. nabíjaš to ako malorážku,hmotnosť len 2,7kg!, no musíš kupovať bombičky http://www.merkuria.net/index.php?main_ ... cts_id=406 a kedže co2 vzduchovka nekope tak tam netreba dávať drahu optiku proti otrasom ako na pružinovku. ale stači pohladať na tomto fore a všetko potrebné tu najdeš.
Arc
Příspěvky: 8
Registrován: 08 kvě 2010 20:30

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Arc » 11 kvě 2010 15:35

moja záhrada mi umožňuje streľbu len postojačky, preto dvojnožku nevyužijem, spodný náťah by mi preto vôbec neprekážal, teda nabíjanie by bolo OK. Ak sa posúva celá hlaveň, tak sa mi to moc nepáči veru.

S kópiami je problém, že len zriedka sa podobajú originálu aj funkčnosťou a spoľahlivosťou a tá cena sa mi tiež nezdá, tú pušku vôbec nepoznám, moc jej nedôverujem a celkovo - ak bočný náťah tak naľavo, nie napravo, pretože strieľam z pravého ramena a teda by som si zbraň musel vždy prehadzovať do druhej ruky, čo by trvalo ešte dlhšie ako nabitie klasickej zlamovačky

Pri CO2 (poriadne som zagooglil) puškách by bol problém s bombičkami, jedna bombička ak je dajme tomu 70 výstrelov, pri mojej spotrebe diaboliek 300/víkend by som zbankrotoval :( tá presnosť a lacnejšia optika ma lákajú, no po roku by som už bol v mínuse.

Jáj tá Diana, to by bolo... ale vyzerá to tak, že sa budem musieť uspokojiť s klasikou a osvedčenou a cenovo dostupnou Sláviou 634. Časom dokúpim optiku a bude dobre. Vyzerá to tak, že jednoznačne vyhrala, ani som to nečakal.. takže ju objednám keď došetrím zvyšok.



Ďakujem všetkým za rady :)
BENNY
Příspěvky: 218
Registrován: 09 lis 2008 12:53

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od BENNY » 11 kvě 2010 21:33

Mě by jen zajímalo ,kde v tom Colosusu přišli na ten název Hatsan Ranger ? Na stránkách výrobce takový název není. http://www.hatsan.com.tr/airguns_mod_105_x_torpedo.asp Nový model má nějaké odpružení a nějakou novou patentovanou spoušt.
Hail And Kill !
Zamčeno