Vyber vzduchovky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Tobbi » 11 čer 2010 06:22

S FX Revolution má nastříleno cca 800 ran od 20 do 130 m! Pro lovecké učely je přesnost velice dobrá a s hmotností 3,6 kg hole zbraně ledaco odpustí. Je ale pravda, že to předpažbý je krapet nedořešený...
Ještě tu nikdo nezmínil PCP od Theobenu, což je velká chyba! Osobně jsem si vyzkoušel Rapid Mk II, Rapid S a Rapid TTR v rážích .22 a 25 a můžu doporučit :!:


...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
Ludas
Příspěvky: 531
Registrován: 25 led 2010 15:40
Bydliště: Štatl

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Ludas » 11 čer 2010 11:27

MVT je starsi verze ktera ma zabudovane chrono na mereni rychlosti strely a podle toho upravuje dalsi vystrel. Uz se nedela kvuli poruchovosti (zustala jenom ve verzi nad 16J).
Novejsi verze MCT nema chrono, je predprogramovana, upravuje vystrel uz jenom podle tlaku v kartusi. Dle ohlasu na zahranicnich forech ma paradoxne lepsi konzistenci.
Dela se v razi 4.5 a 5.5mm. V 16J doporucuji 4.5mm, ma mnohem plossi krivku (mezi 30 a 50m ma 8cm propad)
jeste mas na vyber mezi 400 a 500 ml kartusi, rozdil je ve 100 vystrelech navic a o 200g vyssi vaze. Ja mam 500ml, vaha nevadi, strilim z bipodu. Do ruky neni ani ta 400ml verze, pokud teda nejses Rambo :)

Vzhledem k tomu ze u nas se neda koupit, tak objednat z Anglie:
http://www.airgunbuyer.com/

Platba pres Paypal (nebo ucet, ale to stoji neco navic). Pocitej s 50 Librama postovnyho a dodani do tydne.

Prislusenstvi:

Optika.... no to je na dyl :D Pocitej tak 8-20 tis, na tohle se fakt nedava cina za dvojku.
Montaze - 1000-1500,-
Tlakova lahev 300bar - 1200,- za 2l, 5000,- za 7l (nejpouzivanejsi)
Tlakova prepousteci hadice s budikem - cca 1500,-
bipod - cca 2000,-
kufr - na strileni sice potreba neni, ale podle zakona nesmis vzduchovku tahat jenom tak po ulici - 1200,-
WD40 predpokladam ze mas, kus hadry taky. Cistici filcovy valecky stoji asi stovku za 100ks
No a par tisic diabolek do startu (150,- za krabicku :wink: )

Snad sem na nic nezapomel a neodradil te :)
Ale ver tomu ze naklady ti puska bohate vrati.
Ja to doma obhajuju tak, ze bych ten cas prosedel v hospode, takze vlastne usetrim :D
Ale to uz je kazdyho boj :wink:
Placenta
Příspěvky: 30
Registrován: 04 čer 2010 14:29
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Placenta » 11 čer 2010 11:44

oni je tam nemaji asi na sklade, nemaji u nich vlozit do kosiku. :oops:
Ludas
Příspěvky: 531
Registrován: 25 led 2010 15:40
Bydliště: Štatl

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Ludas » 11 čer 2010 13:05

Ted se na to divam, nemaj tam vubec tabulku s vyberem
napis Lloydovi: sales@airgunbuyer.com
Placenta
Příspěvky: 30
Registrován: 04 čer 2010 14:29
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Placenta » 11 čer 2010 13:12

:( :( :( jdu schanet nekoho kdo umi englicky, ja umim blbe cesky a harašo rusky. A to by mi Loyd neposlal asi ani diabolku. :( :( :(
Placenta
Příspěvky: 30
Registrován: 04 čer 2010 14:29
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Placenta » 11 čer 2010 19:55

nikde ji nemaji, zacinam byt nastvany, jestli nekde nenajdu 1 kousek skladem zacnu hrat kulicky. :evil: :evil: :evil:
hotofsom
Příspěvky: 136
Registrován: 14 úno 2010 11:10

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od hotofsom » 12 čer 2010 11:13

Placenta, myslím, že u tejto pušky a hlavne cez BAR-UK to bude beh na dlhú trať...ak vôbec.
Skús sa skontaktovať s týmto človekom, ale telefonuj, nie mailuj. Určite to bude skôr a hlavne máš to v obchodných zákonoch krajiny, kde žiješ...iste chápeš!
Osobne by som bol skepticky pri fakte, že je niekde skladom jeden kus tejto pušky. To skôr individuálna objednávka, dealer zvykne vziať potom viac kusov. A nie je nad osobný odber, kedy vidíš viacero pažbení a povrchových úprav...

http://www.sebeobrana.atlasobchod.cz/at ... ?Level=887
Ludas
Příspěvky: 531
Registrován: 25 led 2010 15:40
Bydliště: Štatl

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Ludas » 12 čer 2010 11:46

Proboha, nepis blbosti !!! Varis z vody. Objednavals nekdy z Anglie?

Napred si neco precti nez napises nesmysl_
http://forum.gunshop.cz/zkusenosti-s-es ... vos%C3%A1d

Z Anglie to mas do tydne, o 10tis levnejsi, a nikdo te nebude tahat 3 mesice za nos!

Toto neni QB z Aukra za dva litry kterou ma skladem kazdej Polak.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Alexxxus » 12 čer 2010 17:09

Normalne nakoupis v BAR to neni problem.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Josef Hejcman
Příspěvky: 24
Registrován: 03 zář 2009 21:06
Bydliště: Kosičky

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Josef Hejcman » 12 čer 2010 19:11

Zdravim rozhoduju mezi aa s 410 classic nebo Benjamin marauder vše ve 4.5.Poradi někdo.
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od vendous » 12 čer 2010 19:54

Já bych určitě volil AA 410 a možná se koukni ještě na AA 510, má lepší natahování.
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od vendous » 12 čer 2010 19:55

//
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Josef Hejcman
Příspěvky: 24
Registrován: 03 zář 2009 21:06
Bydliště: Kosičky

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Josef Hejcman » 12 čer 2010 21:54

Jestli je rozdil jenom v natahovani" libi se mě ta aa 410 jinak dik
hotofsom
Příspěvky: 136
Registrován: 14 úno 2010 11:10

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od hotofsom » 14 čer 2010 13:25

Ludas píše:Proboha, nepis blbosti !!! Varis z vody. Objednavals nekdy z Anglie?

Napred si neco precti nez napises nesmysl_
http://forum.gunshop.cz/zkusenosti-s-es ... vos%C3%A1d

Z Anglie to mas do tydne, o 10tis levnejsi, a nikdo te nebude tahat 3 mesice za nos!

Toto neni QB z Aukra za dva litry kterou ma skladem kazdej Polak.

Ludas, u mňa nie je čiernobiele vnímanie sveta. Príde mi to smiešne, robiť si jednoznačny záver o predajcovi na základe dvoch mstivých príspevkov, kde sa ešte rieši nespokojnosť so strelivom a promtný dopyt po pružinovke s maržou tisíc korún... :D
Písal som: Skús, volaj, pýtaj sa, navrhni podmienky...atď.
Obchodník je obchodník, reflektuje aj na požiadavku zákazníka často nastaví ideál pre spokojnosť oboch strán.
Ak niekto napíše mail s očakávaním, že mu naň odpovedia tak,ako on sám očakáva, tak je to naivné, tvrdohlavé...obchod je o komunikácií, zjednávaní, návrhoch a korektnosti...

Ako sám si naznačil,dopyt po AW nie je ako po Industry Br., tiež nie ako nákup pečiva...

Častokrát robia chybu aj tí, ktorí si vsugerujú niečo, čo prečítali na tomto fóre len povrchne a bez osobného overenia si, či je to skutočne tak...
Sláva
Příspěvky: 286
Registrován: 20 bře 2010 12:54

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Sláva » 15 čer 2010 21:05

Takže zas po nějaké době kdy se blíží čas volna a já sem zas přečetl pár příspěvků se na vás obracim s prosbou o radu.
Peníze stranou jsou skoro našetřené a přišel čas na výběr. Chtěl bych od Vás pár návrhu na vzduchovku na montáže a na optiky. Obnos peněz, který by měl být k dispozici je v rozpětí 5-7tis. Ještě bych chtěl říct, že se bude jednat o mojí první vzdušnu a střílet sem střílel tak na pouti a na dovolený v Epsaňa. TAKŽE SEM CELKEM AMATÉR
Pročetl sem si tady příspěvky a hodně do začátku doporučujete Slávinku 634 a QB. Zatím se mi jedná pouze o vzduchovky pístové - lámací i s natahováním ze spoda. K té slávii 634 jak na tom teda doopravdy je? Jsou vevnitř nějaké ty kovové pilinky? Kde se teda vyrábí? Jak je na tom ta kvalita? Popř. dál jakou montáž a jakou optiku (nějaká lepší aby se dalo štelovat(točit) rovnou (žádný odsřoubování, nastavení, zašroubování). Jinak dál by mě ještě zajímali jak sou na tom NORICI? Vyplatí se? Dál jsem hodně uvažoval o Weihrauchu HW57, ale to už by asi nevyšlo na optiku.
Prostě a hlavně a stručně: Chtěl bych vzdušku aby nějak solidnějc střílela i na těch 40m, v rámci možností by měla být přesná, ověřená lidma, bezproblémová, lehká údržba. Montáž dle toho jakou mi doporučíte vzduchovku. Optiku nějakou kvalitnější chtěl bych aby se dala nastavovat rovnou (nevim jak to napsat). Pokud se teda pak vejdu ještě do limitu, jinak je mi jasný, že nějakou 4x32 AO ale to zas někdo tvrdí, že to na 40m je málo.. Neboli vyjádřete se prosim co by ste do začátku poradili. Jestli tu slávinu (nebo nějakou podobnou) + montáž a optika. Nebo něco dražšího, ale pak nebude montáž a optika. Všem za rady děkuju a děkuju tomu kdo si na mě najde čas :wink:
SLAVIA 634 cal.177, 2dílná ocelová montáž CZUB + NS 4x32AO
Zamčeno