Vyber vzduchovky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
Placenta
Příspěvky: 30
Registrován: 04 čer 2010 14:29
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Placenta » 07 čer 2010 12:37

chlapi kdybych vedel co je Daystate MK4, Air Wolf a Grand Prix a neco o vetrovkach vedel, nepsal a neptal bych se tu.
O nekolik prispevku vyse mi napsal DRAT ze zrovna HV 100 neni moc vhodna na tuning. Jelikoz 5.5 kaliber do 16J neni asi nic moc, taky prispevek vyse, myslel jsem tento tuning. Tak jaka je na vtomhle pripade lepsi? 410, 510, HV 100, BSA SuperTEN Bull Barrel? FX revolution ma vykonu spousty ale zase je omezen jenom na strelnici.


Uživatelský avatar
VSCharlie
Příspěvky: 653
Registrován: 17 zář 2009 10:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od VSCharlie » 07 čer 2010 13:52

Placenta píše:chlapi kdybych vedel co je Daystate MK4, Air Wolf a Grand Prix a neco o vetrovkach vedel, nepsal a neptal bych se tu.......
"Drát" to myslel tak, že ráže 0,22 jsou z hlediska vzduchovek a jejich výkonu (16J) v rámci nákupu bez ZP, spíše "minomety".

Jinak marně přemýšlím, co tím tuningem míníš..
1-Různé "serepatičky" jako jiná pažba, moderátor, různé libelky a jiné "ptákoviny", jdou navěsit na každou PCP.
2-Pokud tuningem myslíš zvyšování výkonu PCP nad 16J (nákup bez ZP), tak to není tuning, ale porušování zákona o zbraních.

Musíš se (i nám) ujasnit, co vlastně chceš.
Kvalitní PCP pro přesnou terčovou střelbu, nebo "dělo na slony" na ZP?
Bod jedna je poměrně jasný - sám píšeš že nejsi nijak manuálně zručný, nezbývá ti než zvolit co potřebuješ.
Bod dva - buď si pořídíš PCP bez ZP (do 16J), nebo na ZP (nad 16J) a není taky co řešit.

Ono koupit si "klacek" a udělat z něj excelentní PCP, není zrovna jednoduché, nehledě na to, že je to ta nejneschůdnější cesta !
Zejména pro méně zručné, bez patřičného vybavení.

Téměř každá kvalitní PSP se dá sehnat ve FAC-verzi, nebo díly pro její "předělání" do výkonnější verze.
Jestli si však pořídíš 16J verzi a předěláš si ji na vyšší výkon (nad stanovený limit bez ZP), porušuješ zákon.
Zejména pokud ZP nevlastníš, ale i s ním je to spousty práce, aby pak byla schválená a registrovaná - pokud to vůbec někdo bude chtít dělat..

Pár odkazů:
Daystate - http://www.daystate.com
Na fóru třeba - http://forum.gunshop.cz/daystate-air-wo ... t=Daystate

Weihrauch: - http://www.weihrauch-sport.de/englisch/ ... _index.htm
Na fóru pak - http://forum.gunshop.cz/weihrauch-hw100-s-t3989.html

No a o ostatních, jako Air Arms, je toho tady taky hodně..
Léčíme nákazu - "Pěkně KULKOU po KULCE".....
http://vscharlie.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od kesi » 07 čer 2010 14:04

Placenta píše:chlapi kdybych vedel co je....
Máš SZ. :wink:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Placenta
Příspěvky: 30
Registrován: 04 čer 2010 14:29
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Placenta » 07 čer 2010 22:58

dekuji vsem za SZ. Na zaklade techto zprav vypadla firma Air Arms se vetrovkou 410 a 510. Prosim pekne, nerikam ze to jsou spatne zbrane, naopak urcite spickove, ale vyvoj jde dal a jsou tu technicteji vyspelejsi zbrane.

V rozhodovani zustava:
FX revolution
opet se vraci HW 100
nove vsak Daystate Merlyn ST
a BSA R-10

tuning jsem prestal resit, pokud nebude stacit 16J a 4.5 mm jsem schopen utlouct desitku na terci pazbou. :evil:
Taky se mi zacina selektovat co vlastne od zbrane chci, presnost, kvalitu, preciznost, prislusenstvi a atd. Urcite bude dobre prepadnou nekde Vas sraz a tam videt vetrovky v akci. Tady na netu nez neco pochopim nebo najdu uplyne spousta casu. Ale ucim se a snahu mam a Vam dekuji za trpelivost a rady. :roll:
Uživatelský avatar
Pavel V.
Příspěvky: 392
Registrován: 22 črc 2009 22:17
Bydliště: Praha

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Pavel V. » 08 čer 2010 09:06

to Placenta:

tady je mých pár postřehů
FX revolution - designnově je to takový techno-hybrid, určitě ten poloautomat nepřidá na přesnosti. Pažba je do ruky taková divná, trochu vrže. Pokud bys to měl na plinking, tak možná, ale za ty peníze nedostneš adekvátní kvalitu. Osobně proti FX nic nemám, sám mám objednaný Typhoon, ale to je puška konstrukčně hodně jednoduchá a kvůli tomu se mi líbí. Otočíš šroubkem a už to lítá :twisted:

HW 100 - přesná, dobře zpracovaná, ale nemá moc hezkou pažbu a pro mě na úchop dost silnou. Pokud se ti ale líbí, je to dobrá volba

Daystate Merlyn ST - tento model se už od r.2010 nevyrábí, sám jsem chtěl Merlyna, ale nakonec jsem koupil MK4is a rozhodně nelituji. Bohužel při dnešním kurzu koruny to vyjde docela na raketu. V téhle cenové kategorii můžeš u nás koupit ještě Steyer, je to jednoranka, nemá závit na hlavni a má menší kapacitu tlakového zásobníku a nebo AA Evo ...

BSA R-10 - pročti si tohle téma http://forum.gunshop.cz/bsa-r-10-cal-17 ... ?hilit=BSA, to by mohlo být varováním .... ani na angl.fórech jí nehodnotí moc dobře. Tu zmiňovanou problémovou jsem měl v ruce, na pohled pěkná, ale rozptyl na 30m byl 6-8cm a navíc mi neseděl krkolomný způsob vkládání zásobníku
FX Maverick compact .22
AirMaks Katran C .22
Placenta
Příspěvky: 30
Registrován: 04 čer 2010 14:29
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Placenta » 08 čer 2010 21:46

ja vim ze spousta z vas nade mnou krouti hlavu, ale pomalinku se blizim do finale.

FX revolution je ze hry vyrazen a i kdyz mi to trosku trha srdce, jako poloautomat je to fakt bomba a nic podobneho jsem neobjevil. Trosku me mrzi ze dostavam spise SZ nez aby se to tu verejne probralo, urcite prijde stejne nekdo nevzdelany ci az hloupy jako ja a mohlo by se mu to tady hodit. Tim spis kdyz to bude clovek co hleda ve vyssi cenove kategorii.

takze zustava
HW 100
a nove DAYSTATE Air Wolf MCT
vypadly zbrane od BSA

finale je tedy mezi HW100 a Daystate Air Wolf

pokud by vyhrala Daystate vubec nevim kde se to da objednat, respektive jak to chodi, kdyz je to ze zahranici, protoze tady v CR ji na prodej nemuzu najit a ani nevim kolik by stala penizku. Predpokladam jako revolution okolo 35 tisic. Dalsi vec je prislusenctvi, tlumic, dalekohled, bombu, stojanek a jeste neco ? Taky bych nechtel aby mela 7 JOULU ale 16 jak je zde povoleno, anglicky neumim a prdlacku na ofiko strankach vidim. No ale az bude vitez zacnu resit asi tyhle otazky.
Placenta
Příspěvky: 30
Registrován: 04 čer 2010 14:29
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Placenta » 10 čer 2010 08:51

tak nikdo nic??? Zadny nazor majitelu? U Daystate Air Wolf jsem uvazoval ze bych jako zacatecnik nevyuzil asi jeji elektroniku, respektive to nedokazal ovladat tak aby to strilelo uolne nejlepe.
Moc se mi libi
http://www.weihrauch-sport.de/englisch/ ... _index.htm

ale rad bych u toho mel hlaven jako ma FAC, jak je tady http://www.weihrauch-sport.de/englisch/ ... _index.htm
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Warthog » 10 čer 2010 10:59

Já jsem střílel jen z Airwolfa - elektronika má pár příjemných funkcí a zároveň když člověk nechce, tak se jí nemusí vůbec zabývat. Takže osobně bych bral Daystate. Nicméně obě ty větrovky jsou dostatečně kvalitní aby se člověk nemohl vymlouvat na materiál (za předpokladu použití slušné optiky pochopitelně).

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Ludas
Příspěvky: 531
Registrován: 25 led 2010 15:40
Bydliště: Štatl

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Ludas » 10 čer 2010 12:14

AirWolfa mam asi 3 mesice, Verze MCT bez chrona, vystrileno cca 7000 diabol.
Elektronika je super, zadne nastavovani se neresi, proste je nastavena na 16J. Jediny co nastavis tak varovani pri nizkym tlaku, pocitadlo zasobniku, podsvit displeje. Pak na to uz nesahas.
Nema bici pruzinu, misto ni je elektromagnet - velmi ticha vec. Spis vydava zvuky jako by byla polamana a nestrilela :)
Hlaven je dost citliva na vyber streliva (aspon ta moje...). S Exact Express umi na 30m soustrely pod 1cm, na 55m 2cm. Umi to i lip, ale strilim venku a chyba strelce je u me take nezanedbatelna :D
S 500ml zasobnikem vystrili v 4.5 na 16J krabicku diabolek bez naplneni.
Je dost tezka, po osazeni puskohledem a nozickama ma kolem 5 kilo. Na strelbu z ruky to uz moc idealni neni.
Vyhoda je ze ma spoust mikrospinac - je to stejny jak kdyz kliknete mysi :D
Kdyz vezmu muj subjektivni pocit ze strelby, vychazi me nejlip u Airwolfa. Kdyz porovnam s vetrovkami s bici pruzinou (AA410,510...), tak pri strelbe je citit ze se v pusce neco deje (bici pruzina). Airwolf je jak kdyz hrajete Call of Duty. Proste kliknes a cil zasahnut :D
Pazba je super, tureckej orech opracovanej italskou firmou Minelli. Fakt nadherna. Je oboustranna.
Jedinej problem co sem s nim za tu dobu mel, tak ze menil nastrel. Po dvou mesicich nasranyho procitani zahranicnich for jsem utahl dva povoleny cerviky a vyreseno :oops: :mrgreen:
Jinak bych nemenil :wink:
hotofsom
Příspěvky: 136
Registrován: 14 úno 2010 11:10

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od hotofsom » 10 čer 2010 12:20

Placenta píše:tak nikdo nic??? Zadny nazor majitelu?
zjavne pôsobíš dojmom, že patríš medzi ľudí, ktorí dvadsať tisíc korún videli a vidieť budú...
Daj si ešte k výberu trochu času a preskúmaj si tieto dve vzduchové zbrane:

Walther vzduchovky Alutec LG300 Dominator napr.: http://translate.google.sk/translate?hl ... AW_CSSK329
LG 110 FIELD TARGET napr.: http://www.dynax.eu/e-shop/action/produ ... /595.xhtml

...voľba montáže a optiky bude väčšia pakáreň... :wink:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Kubajzz » 10 čer 2010 14:07

Jenže Walther a Steyr jsou jednoranky.

Kdybych se rozhodoval mezi HW100 a Airwolfem bez ohledu na peníze, tak bych šel do Airwolfa. Ta elektronická spoušť je super. Jenom by mohl mít to boční ovládání a líp vyřešený zásobník.
Akorát za jednoho Airwolfa jsou skoro dvě HW100, ale to je každého boj. :D
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
hotofsom
Příspěvky: 136
Registrován: 14 úno 2010 11:10

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od hotofsom » 10 čer 2010 14:35

:wink: ...ale to čaro,kedy si v predvečer strelieb selektuješ diabolky na váhe a ako si ich zasúvaš do podložky na šnúrke...to si treba prežiť... :wink:
sto rán - sto radosti
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1672
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od drát » 10 čer 2010 18:26

Větrovka jako každá druhá, má svá +i- a ten zvuk ten se musí zažít :mrgreen: http://cz.fotoalbum.eu/piku/a451990 . A jen tak mimochodem majitel LG 110 si pochvaloval pistolovou rukojeť CZ. Takže není všechno zlato co se .... :wink:
PS:Možné řešení i pro LG 110

CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Placenta
Příspěvky: 30
Registrován: 04 čer 2010 14:29
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Placenta » 10 čer 2010 23:06

Ludas - diky udelal jsi mi velkou radost :D :D :D neco takoveho jsem chtel slyset. Sice chapu ze majitele HW by napsali neco obdobneho, ale neudelali to. Verze bez chrona je co??? :roll: A kdes ho objedal a za kolik???

Warthog - jsem rad ze u teto zbrane se nejde vymlouvat, umim to dobre a nekdy to delam rad, abych zamlzil svoje nedostatky. U teto zbrane uplne v poho priznam ze jsem strelecky amalfabet. :oops:

Hotofsom - nepatrim mezi lidi co maji v penezence desetitisice, akorat mi je uz dost let abych vedel ze levne veci nemaji zadnou hodnotu. Vzduchovka ve vyssi tride urcite bude kvalita, strileni radosti, cena se bude drzet a me urcite zbyde nadosmrti. Na Tve vyjmenovane zbrane , i kdyz to bude naprosty masakr finacne uz nedosahnu. AIR Wolf vyjde s prislusenctvim na stejne penize a i to budu delsi dobu skousavat. Air wolf je proste cenove maximalni strop. A jednoranku NEEEEE... :cry:

Kubajzz - jsem moc rad ze i kdyz mas HW stojis na strane AIR Wolfa, za tenhle prispevek moc dekuji. :wink:

Drat - tobe nedekuji za nic, pevne verim ze budu mit tu cest rict Ti DEKUJI za rady, osobne. 8)

takze kdo to tady sleduje je rozhodnuto vyhrava Air Wolf MCT , ted jak, kde za kolik, scim, proc, Joule, placeni, dodani, prislusenctvi, modely. atd.

Asi to zacnu resit rychleji, rad bych si taky zastrilel. :wink:
hotofsom
Příspěvky: 136
Registrován: 14 úno 2010 11:10

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od hotofsom » 11 čer 2010 00:55

Placenta, sám som zvedavý na Ludasové príspevky... :wink:

Tuto sa voľako zastavil a tiež to bolo veľmi čitané vlákno... :wink: http://forum.gunshop.cz/daystate-air-wo ... 60-60.html
Zamčeno