Vyber vzduchovky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
drát
Příspěvky: 1672
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od drát » 11 kvě 2010 22:09



CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od undead » 12 kvě 2010 08:45

hatsan nejak modernizoval vzduchovky k lepšiemu, bol by som zvedavý čo sa v skutočnosti zmenilo, aj 55s ma už Quattro Trigger & SAS™ a nový dizajn http://www.hatsan.com.tr/airguns_mod_55_s.asp že by fakt mali lepšiu spúšť?..
stará 55s
Obrázek
Obrázek
nová
Obrázek
http://www.allegro.pl/item1011152730_wi ... r_sas.html
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Toky » 22 kvě 2010 09:06

Má niekto skúsenosti so Stoeger X5?
http://usa.stoegerairguns.com/products/ ... airgun.php
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
Sláva
Příspěvky: 286
Registrován: 20 bře 2010 12:54

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Sláva » 22 kvě 2010 20:28

Vypadá pěkně.. Obzvlášť ta x50.. Já nevim proč, ale mě se ty Camo vzory líbí :) Kdyby se dělala HW57 v camu určitě bych bral :D :D :
SLAVIA 634 cal.177, 2dílná ocelová montáž CZUB + NS 4x32AO
Arc
Příspěvky: 8
Registrován: 08 kvě 2010 20:30

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Arc » 24 kvě 2010 18:14

Mno, mám teda tú Slaviu 634. Chcel som si skúsiť bez optiky a strieľa -pre moje účely- viac než dostačujúco. Spokojnosť na 95%. To černenie pekné jej moc dlho veru nevydržalo, je to škoda, vyzerá dosť uchytane tá hlaveň, ale na zbraň to nemá vplyv. Takže som spokojný, ďakujem všetkým za rady. :)
Shikatekume
Příspěvky: 1
Registrován: 02 čer 2010 12:42

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Shikatekume » 02 čer 2010 12:59

Zdravím všechny na fóru, jsem tu nový, ale mám to tady docela pročtené...ufff...

Zvažuji, zda si nepořídit jen tak pro zábavu nějakou vzduchovku-pístovku.
Měla by být hlavně co nejlehčí (zde jsem tak trochu proti sobě-zpětný ráz) a přesná s dobrou spouští.
Měl jsem S634 a tak by mě za 1:
zajímal rozdíl v přesnosti mezi zlamovací a pevnou hlavní na cca 25-50m, dál už to bude asi o větru, než o výhodách pevné hlavně a za 2: výběr.
Četl jsem zde na fóru o BSA Lightning XL a docela se mě líbí, jenže ty problémy s pružinou... :o , co říkáte na tuhle: http://airgunbuyer.com/makeBig.asp?ID=2367&pic=0 (dřevo nebo plast, to neřeším) a dále by mě zajímalo, máte někdo osobní zkušenost s Weihrauch HW95K: http://airgunbuyer.com/makeBig.asp?ID=69&pic=0 ??? (silencer také neřeším :wink: )
Líbí se mě HW57, ale ta plastová muška patrně nejde dát dolů, celé to asi drží natahovací páku a nějak to upravovat se mě nechce.

Hmotnostně nad 3.2kg (HW97, HW77, AA PS, AA TX200) to neřeším, kdo by se s tím tahal. :oops: Pardon, teď se možná spustí vlna kritiky, ale tohle také prosím neřešte, jde mě o "přesnou", kvalitní, co možná nejlehčí a pokud možno i kratší pístovku.

Díky za info, tipy atd.

S.
Placenta
Příspěvky: 30
Registrován: 04 čer 2010 14:29
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Placenta » 06 čer 2010 02:56

Procitam tohle forum asi dva tydny, nakonec jsem se i zaregistroval a po dlouhem zvazovani jsem se rozhodl napsat i tento prispevek, lepe receno dotaz. Jako maly klucik jsem strilel ze slavie, tatinek byl myslivec, takze kdyz jsem zjistil ze mi jeho kozlice nezlomi klicni kost, strileli jsme z jeho pusek o stoset. Pak prisla plnoletost tak jsem si udelal zbrojak a mel nejake pistolky a koltaky ale kvuli detem jsem se vseho zbavil. Ted jsou deti pryc, clovek uz ma vice casu a tak na stare kolena blbne a plni si sny. Tak jsem se rozhodl koupit vzduchovku. Na trzisti meli pekne, cinske nebo tomu podobne narodnosti s oznacenim B3, melo to i kukatko a podnozku a byla za babku. Rikal jsem si na to moje strileni, obcas do kalhot, obcas ze vzduchovky mi to bohate staci. Ale pravdou je to, ze cim jsem starsi tim sem blbejsi a setrim na nespravnem miste. Kdybych si koupil pytel brambor a hazel je na terc, trefil bych se vickrat, nezli prodavacem tolik vychvalovanou B3 . A kdyz jsem tady videl, kam az dosla technika a vyvoj, ty Vase terce a vsechno vetsinou v desitkach a to jeste pomalu na vzdalenosti nez ja bych hodil kamenem, rozhodl jsem se jit do neceho kvalitniho co mi vydrzi az do duchodu. JENOMZE - ctu, procitam, hledam, klikam a mam vtom cim dal tim vetsi gulas. Spousta z Vas je tady asi profiku a leckdy se bavite pro me snesrozumitelnymi slovy, takze bych se rad zeptal trosku laicky a predem dekuji za kazdou radu.

Vyloucil jsem vzduchovky s pistem a rad bych vetrovku, musi byt 5.5 s dostatecnym vykonem a zasobnikem. Proste presnou, kvalitni, vykonou zbran. ZP nad 16J jsem vyloucil, nebudu strilet pouze na strelnici.

Uplne prvotne byla jasna volba Air Arms S410 Classic - 5,5mm jenze pak jsem zjistil ze existuje taky 510 ale ta nema na obrazkach takovy ten tlumic vepredu na hlavni a ten se mi moc libi. :oops: Pak jsem zjistil ze existuje Weihrauch - HW 100 SK quickfill, pak jsem zkoumal i Hatsan - AT44W-10, na radu prisla i automatika od FX ale to uz jsem byl v ZP a od BSA se mi libi SuperTEN Bull Barrel, ale o ni nemuzu nic najit. Proste nechci nic opomenout, rad bych aby to byla zbran, spolehliva, technicky na vysi, plneni snadne, abych k tomu nemusel dokupovat dalsich deset veci aby to k necemu bylo. Jsem manualni amalfabet takze si vubec na tom sam nic neudelam. A pozor malem bych zapomel, aby se to dalo dobre po vyprseni zaruky natunit trosku na vykon - jednoduse.

No a dalsi vec je ta co vsechno pak potrebuji jeste dokoupit abych vubec mohl strilet, zatim jsem zjistil ze bombu 300 tlaku :oops: redukci a nebo pumpicku, strelivo a terce doma mam. Dale nejaky puskohled a tlumic, respektive tu bambuli na zacatku hlavne, vic me nenapada. Jo, olej na mazani. Vsem predem dekuji za rozebrani plusu a minusu techto vyse jmenovanych modelu, prislusenstvi a Vasich zkusenosti. Snad jsem nenarusil nejak vlakna timto clankem. :roll:
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od honda » 06 čer 2010 08:28

Ještě sem musíš napsat kolik za ni můžeš dát chechtáků.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od ALKAJ » 06 čer 2010 09:25

A od toho bude závisieť či AA510 alebo HW100. :wink:
Tá "bambula na zacatku hlavne" (moderátor) sa dá dokúpiť na vyššie spomínané modely bez problémov.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Placenta
Příspěvky: 30
Registrován: 04 čer 2010 14:29
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Placenta » 06 čer 2010 10:12

Penize nehrajou az takovou roli, zena me zabije tak jako tak, jestli bude za deset nebo tricet tisic jsem mrtvej. :D Moc se mi libi FX revolution, i ten zbrojak bych snad skousnul, ale pripada mi to jako hracka, chtel bych aby to vydrzelo do duchodu. Nebo jsou jeste nejake znacky ci modely na stejne urovni jako treba Weihrauch?
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1672
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od drát » 06 čer 2010 13:12

Placenta píše:Procitam tohle forum asi dva tydny, nakonec jsem se i zaregistroval a po dlouhem zvazovani jsem se rozhodl napsat i tento prispevek, lepe receno dotaz. Jako maly klucik jsem strilel ze slavie, tatinek byl myslivec, takze kdyz jsem zjistil ze mi jeho kozlice nezlomi klicni kost, strileli jsme z jeho pusek o stoset. Pak prisla plnoletost tak jsem si udelal zbrojak a mel nejake pistolky a koltaky ale kvuli detem jsem se vseho zbavil. Ted jsou deti pryc, clovek uz ma vice casu a tak na stare kolena blbne a plni si sny. Tak jsem se rozhodl koupit vzduchovku. Na trzisti meli pekne, cinske nebo tomu podobne narodnosti s oznacenim B3, melo to i kukatko a podnozku a byla za babku. Rikal jsem si na to moje strileni, obcas do kalhot, obcas ze vzduchovky mi to bohate staci. Ale pravdou je to, ze cim jsem starsi tim sem blbejsi a setrim na nespravnem miste. Kdybych si koupil pytel brambor a hazel je na terc, trefil bych se vickrat, nezli prodavacem tolik vychvalovanou B3 . A kdyz jsem tady videl, kam az dosla technika a vyvoj, ty Vase terce a vsechno vetsinou v desitkach a to jeste pomalu na vzdalenosti nez ja bych hodil kamenem, rozhodl jsem se jit do neceho kvalitniho co mi vydrzi az do duchodu. JENOMZE - ctu, procitam, hledam, klikam a mam vtom cim dal tim vetsi gulas. Spousta z Vas je tady asi profiku a leckdy se bavite pro me snesrozumitelnymi slovy, takze bych se rad zeptal trosku laicky a predem dekuji za kazdou radu.

Vyloucil jsem vzduchovky s pistem a rad bych vetrovku, musi byt 5.5 s dostatecnym vykonem a zasobnikem. Proste presnou, kvalitni, vykonou zbran. ZP nad 16J jsem vyloucil, nebudu strilet pouze na strelnici.

Uplne prvotne byla jasna volba Air Arms S410 Classic - 5,5mm jenze pak jsem zjistil ze existuje taky 510 ale ta nema na obrazkach takovy ten tlumic vepredu na hlavni a ten se mi moc libi. :oops: Pak jsem zjistil ze existuje Weihrauch - HW 100 SK quickfill, pak jsem zkoumal i Hatsan - AT44W-10, na radu prisla i automatika od FX ale to uz jsem byl v ZP a od BSA se mi libi SuperTEN Bull Barrel, ale o ni nemuzu nic najit. Proste nechci nic opomenout, rad bych aby to byla zbran, spolehliva, technicky na vysi, plneni snadne, abych k tomu nemusel dokupovat dalsich deset veci aby to k necemu bylo. Jsem manualni amalfabet takze si vubec na tom sam nic neudelam. A pozor malem bych zapomel, aby se to dalo dobre po vyprseni zaruky natunit trosku na vykon - jednoduse.

No a dalsi vec je ta co vsechno pak potrebuji jeste dokoupit abych vubec mohl strilet, zatim jsem zjistil ze bombu 300 tlaku :oops: redukci a nebo pumpicku, strelivo a terce doma mam. Dale nejaky puskohled a tlumic, respektive tu bambuli na zacatku hlavne, vic me nenapada. Jo, olej na mazani. Vsem predem dekuji za rozebrani plusu a minusu techto vyse jmenovanych modelu, prislusenstvi a Vasich zkusenosti. Snad jsem nenarusil nejak vlakna timto clankem. :roll:
Opravdu jste si jist že chcete v ráži 5.5 v 16J ? V této ráži a výkonu se nejedná o větrovku ale spíš minomet, v ráži4.5 mm se dá v 16J střílet na 100 a víc. Tlumič ( moderátor ) jde koupit jak na 410 tak 510 http://www.schulzdiabolo.cz/cz/produkty ... nstvi.html , http://www.airarmsownersclub.com/downlo ... 1c3f816607 HW 100 není zrovna ideální na tuning, FX rev. sice vypadá jako hračka ale 40J v 5.5 už nadělá docela paseku. Dva týdny je dost málo aby jsi člověk udělal přehled a větrovka se nekupuje každej den.
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Placenta
Příspěvky: 30
Registrován: 04 čer 2010 14:29
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Placenta » 07 čer 2010 09:09

tak stejne jsem pocital ze po zarucni dobe se pokusim udelat nejaky lehounky tuning. Rozhoduji se mezi Air Arms 410 a nebo 510 a pak FX revolution. Akorat potrebuji vyradit jednu AIR ARMS zda 410 nebo 510. Rozdil jsem zatim nasel jenom v natahovaci pacce a cene.
Vitez, ale zda se ze to bude 510 pujde do finale FX revo. Jsou to sice dve odlisne tridy, ale kdyz vidim FX v akci jsem uplne hotovej a prekousnul bych snad i omezeni kvuli ZP. Ale nevim, cas me netlaci, libi se mi taky jedna od BSA ale nikde nemuzu najit nejakeho prodejce a technicka data. Ten tjuning jde udelat stejne jak u 410 tak 510? A pak musim spocitat na kolik vyjde u obou zbrani prislusenstvi, pumpicka stoji u AIR asi 5000,-Kc a u FX 4000,- atd.
Nevite ma tu nekdo FX revolution? Diky za kazdou radu.
Naposledy upravil(a) Placenta dne 07 čer 2010 09:51, celkem upraveno 1 x.
Placenta
Příspěvky: 30
Registrován: 04 čer 2010 14:29
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od Placenta » 07 čer 2010 09:13

a HV 100 i kdyz to bude jedna z nejlepsich zbraní jsem kvuli tuningu vyradil :oops:
:cry: :cry: :cry:
dobra cena?
http://www.militaria.pl/air_arms/wiatro ... ml?cat=841

na zbrojak
http://www.militaria.pl/air_arms/wiatro ... ml?cat=841

spek
http://www.militaria.pl/air_arms/wiatro ... ml?cat=841
Uživatelský avatar
VSCharlie
Příspěvky: 653
Registrován: 17 zář 2009 10:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od VSCharlie » 07 čer 2010 09:55

Placenta píše:a HV 100 i kdyz to bude jedna z nejlepsich zbraní jsem kvuli tuningu vyradil :oops:
A není to způsobeno tím, že HW 100 už žádný další tuning nepotřebuje ?
Proč a hlavně čím tunit PCP, které už samo o sobě je téměř dokonalé, tedy aspoň co se týká dané cenové hladiny.
Tedy pokud nechceš elektronickou spoušť a dávkování, jako má třeba Daystate MK4, Air Wolf a Grand Prix.
Ale to už jsi cenově úplně někde jinde.
Popřemýšlej o tom.. :wink:

P.S: Jen by mě (čistě soukromě) zajímalo, jak by jsi tunil výše jmenované Daystate, nebo jestli by jsi je kvůli tuningu taky vyřadil..
Léčíme nákazu - "Pěkně KULKOU po KULCE".....
http://vscharlie.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: Voľba vzduchovky

Příspěvek od undead » 07 čer 2010 10:48

Hw 100 vyradil preto lebo predsa už žiaden tuning nepotrebuje
tuning Daystate.. či hw100? načo? ale aj to sa dá,napr. nová pažba, kompezátor.. a puška môže vypadať úplne ináč..
Zamčeno