Vyber vzduchovky - Hlasovani.

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Ktoru vzduchovku?

Gamo CFX
9
10%
Hatsan 100-105
7
8%
Gamo Hunter 440
6
7%
ČZ Slávia 634
56
63%
Hatsan 125
11
12%
 
Celkem hlasů: 89
TweeTy421

Příspěvek od TweeTy421 » 11 bře 2008 20:50

Úplne presná na piestovú vzduchovku je že trafím na 30metrov škatuľku od zápaliek kedy chcem a nie ako niektorý tu píšu že strieľa za roh.


Uživatelský avatar
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Příspěvek od raduzs » 11 bře 2008 20:58

no ja si na piestovu vzduchovku predstavujem presnost na 30m tak, ze 10 diaboliek bude v desine alebo uplne tesne okolo nej...
"Messieurs les Anglais! Tirez les premiers!" (Gróf d'Anteroche v bitke pri Fontenoy 11.mája 1745)
TweeTy421

Příspěvek od TweeTy421 » 11 bře 2008 21:41

noo nato už treba optiku aspoň 6x zoom a veľmi dobré oči a hlavne kľudné ruky.
Uživatelský avatar
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Příspěvek od raduzs » 11 bře 2008 21:51

pozri si temu weihrauch 97k, strana 3. priblizne v strede strany uvidis kubajzzove nastrely na 30m. podla mna velmi slusne na piestovku. preto sa vzdy pytam, co je to presnost. kazdy si totiz pod tymto pojmom predstavuje nieco ine. iste, dobra optika a strelba s oporou. ale nastrielas to iste s gamom?
"Messieurs les Anglais! Tirez les premiers!" (Gróf d'Anteroche v bitke pri Fontenoy 11.mája 1745)
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 11 bře 2008 23:42

bolo by dobre, keby sa TweeTy421 predviedol v online sutazi, mozno by nas presvedcil o svojej pravde
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 12 bře 2008 00:21

Dnes jsem domů přinesl také Gamo CFX Royal. V obchodě jsme naměřili rychlost 235 m/s. Prodavač říkal že je to jiné CFX než měl naposled v ruce. Že Španělové zapracovali. Mám to zatím bez optiky a po hrubém nastřílení s opřením o stůl to na 15m vypadá nadějně. Zatím nepatrně přesnější jak má druhá Slavie 631. Akorát ta mířidla jsou strašně hrubá. Chci si jít zítra koupit puškohled od gama 4 x 32. Prý je dobrý přímo na Gamo, protože má navíc vespod kolíky co zapadnou do lišty na těle vzduchovky.

TweeTy421 - co máš na tom za optiku ty?

Jinak na těle je i vyraženo že se jedná o 16J což se zhruba blíží realitě. Jsem s prodejcem domluvenej, že až něco odstřílím a nebude to podle mých představ, že kouknem dovnitř a případně dáme novej píst nebo pružinu.

Takovej drobnej poznatek mám ke vkládání diabol, kdy si občas diabolu při zavírání skřípnu. Je to trochu krkolomné, ale nejspíš o zvyk. A ještě kritiku zaslouží plastová muška.

Jinak je to úchvatnej kus vzduchovky, těžší předek kvůli druhé páce na natahování jí dělá celkem těžkou a v porovnání s 631 nechápu jak je ta Gamo klidná na stojku, to 631 kvedlá za strany na stanu a s tou Gamo váhou mám najednou v rukách stabilizátor. A celkově opravdu krásne zpracování,oproti Hatsanům . Svoji 631 mám od táty k 13. narozeninám už 15 let a za tu dobu k nímám nějakej vztah, ale tohle je opravdu nebe a dudy

Ted ještě pořádně zastřílet a pořídit optiku a zjistím i přesnost a o to jde především.
TweeTy421

Příspěvek od TweeTy421 » 12 bře 2008 01:22

Lucky ja tam mám optiku gamo 4x32IR zo svetelným bodom tubus je hliníkový a šošovky sklenené ma nastaviťelnú paralaxu stala 2600sk je to dobrá optika ale má dosť hrubý kríž mohol byť trocha tenší blbo sa stým strieľa do terča na diaľku.Stým kolíkom je to pravda je na montáži a na kolajničke na vzduši je dierka takže sa optika ani nehne.Keď budem mať čas tak nastrieľam nejaké terče a pošlem ale taký výsledok nedosiahnem nemám nato optiku má moc hrubý kríž na na streľbu do terča.Inač ti gamo optiku odporúčam neni sú to plasťáky jak kedysi ale nie tu z červeným bodom keď chceš strieľať do terča.
TweeTy421

Příspěvek od TweeTy421 » 12 bře 2008 01:25

Inač ja som mal pôvodne 7.5J verziu stačí vymeniť piest a ešte piestne závažie ale to sa nedá nikde zohnať iba vyrobiť.Vyzerá to ako štupeľ od šampusu má to katalógové číslo 16280.Tie diabolky sa do cfx dávajú zo začiatku trocha ťažko počase sa ako keby obrúsia hrany konca hlavne a už tam diabolka vkĺzne sama.
Odpovědět