Vyber puskohledu na HFT

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od Hellboy » 09 lis 2012 18:51

Vzhledem k tomu,ze se placa do jednoho vlakna pate pres devate jak psal Deef bylo by fajn to odlisit takze tady bych se venoval puskohledum vhodne na HFT....


ja zacnu


ted nez byla tma jsem jeste hodimu sedel na posteli a koukal na komin 35m
paralaxa na cca 19m jako na HFT u techto tri optik zvetseni 10x

Delta Titanium 6-24x42 Mildot
Sightron III 10x42 MMD
Hawke Sidewinder 30 Tactical 8,5-25x42 1/2M

a mam tento poznatek ....
pokud bylo dobre videt vcelku vse podobne Hawke obecne mel po celou dobu sera trochu nadech sedeho zavoje paradoxne zezacatku sera do delalo dojem vetsi svetelnosti... Delta oproti Hawke bez zavoje a vyraznejsi barvy.......SIII ani jedno respektive vyrazne barvy a bez zavoje.....postupem casu se zavoj menil v "tmu",ale doty byli stale nejvyraznejsi ze vsech tri asi jedine plus,ale to si myslim je diky one sede barve na pozadi co tam byt nema .-))....Delta podobna "tma" jako Hawke,ale bez zavoje doty nic moc videt.....
SIII bez zavoje "tma" taky byla,ale stale jsem videl vybrany bod na kominu ktery uz s temi dvemi nebyl k nalezeni....doty spatne citelne...ale to uz byla skoro tma

takze :
1. nejlepsi svetelnost SIII - jemny kriz coz je za tmy trochu nevyhoda
2. Delta neco mezi SIII a Hawke
3.Hawke jako delta + sedy zavoj,ale pomerne citelny kriz i za spatneho svetla,ale
k cemu je mi videt kriz kdyz nevidim tam kam strilim :-)))

Dalsi zkusenosti dam po zavode v Polsku


od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od deef » 10 lis 2012 15:36

Sice HFT není úplně tak můj šálek kávy, ale za sebe můžu doporučit po dlouhém bádání již Helboyem zmiňovaný Sightron SIII 10x42 MMD (+ Huntsman :lol: )
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od Hellboy » 10 lis 2012 17:15

dovolim si zde dat post od radlukaje at mame o nazory vic respektive ho presunout

Radlukaj pise:
vedle me pro HFT (ok - dobry - lepsi - najlepsi):
- Bushnell 3200 10x40 - slo by to (osnova, sklo), chybi AO
- Delta Optical Titanium - 4-16x42 s MD (true x 10), cena/kvalita - moc dobre, osnova - ok, sklo - ve tme je trosku problem
- Burris 4.5-14x32 - mala chyba paralxy, osnova - slo by to :), tmavy pro me (ve tme :) )
- Light Stream 4.5-14x44 - FFP (osnova v prvnim planu), moc dobra osnova, chyba paralsky dela trosku problem
- Sightron S3 10x (Alesovy)- je ok
- Leupold 4-12x40 - neni moc velka chyba paralxy, sklo dobre (problem jeno jak je moc,moc tma), moc dobra osnova (true mildot ~x11 - x12), maly, kusy s 2008 (?) a starsi delane v USA (super mechanika) - nove -> china - je to loterie
- Bushnel 4200 6-24x40 AO true MD x10 - sklo,mechanika,osnova - vsechno ok, SF je horsi, je trochu velky
- IOR 10x42 - sklo a osnova, chybi AO (tuning)
- Meopta 4-16x44 - sklo - super, AO od 10y, Made in CZ, chyba jeno to spatny MD na x16 - ne pouzijes pro HFT - proc ja pouzivam Duplex (nastaveni x10, AO ~25m)

Ja mam hlave zajem o kvalite obrazu (rezoluce, jasnost), pak mechnika (drzi 0 nebo ne) , pak osnova

Poslalem spravu do Meopty o True Mildot x10 ale neodepsali...skoda.
VEDLE ME:
Meopta + osnova a'la MP-8 true x10 = najlpesi puskohled pro HFT. Konkurence by neexistovala ;)

Hawke, MTC - jo,jo vim, anglani toho pouzivaja...ja mam to moc ne rad...

Jsi začátečník, nevis co kupit? -> Nove Deltu 4-16x44 - je to universal pro vzduchovky, neni moc drahy (~6000 CZK) a je to dobra kvalita (Japonsko).

Aha - montaze - vedle me jeno CZ UB ;)

Zdravim
Lukasz
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od Kubajzz » 10 lis 2012 17:47

Já jenom malinko odbočím z přínosné diskuze.
Ten pán na fotce je letošní mistr světa v HFT. A na pušce má optiku BSA 4-16x40 Contender, která stojí asi 100 dolarů... :lol:

Obrázek
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od Hellboy » 10 lis 2012 17:51

to by se mel stydet na pusce jako GP :-))) trosku nepomer...ale asi vi co dela :-)....a nebo mu uz nezbylo na lepsi :-))) kdyz zaplatil kybl za GP :-)))
i kdyz BSA neni zadna diskoteka proste cina mel jsem to v ruce tedy ne presne tento model,ale i tak
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Harryk
Příspěvky: 399
Registrován: 24 úno 2012 21:21
Bydliště: Třebíč-Třebenice

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od Harryk » 10 lis 2012 18:23

Kubajzz, ted jsi mi úúúúúplně promluvil z duše a vlastně jsi mě předběhl. Koukám, jak se tady rozbíhá diskuze, přenesená z původního vlákna o optikách. Jakou optiku používal loňský mistr světa v HFT?....tuším že MTC Viper 10x44 (kdyžtak mě opravte) - opět optika do 5 tis.Kč. Ovšem mě to tak připadá, že zde pro některé, pokud cenovka optiky není aspoň čtyřmístná, tak to není optika hodna nějakého posouzení či doporučení. Už tento fakt, že se s těmito optikami úspěšně střílí nejvyšíí světová soutěž, svědčí o tom, že jsou výsledky závislé hlavně na střelci a na tom, jak která optika mu sedne. Je to jako se sbraní. Někdo se na soutěži snaží se Steyer FT 110 a ne a ne dosáhnout na špici, pak přijdou borci s QB 78 a kde jsou všechny teorie?
Tímto chci jen říct, že do seznamů optik, vhodných k HFT určitě patří i některé optiky cenově trošku někde jinde a přesto praxí nejlépe osvědčené.
A navíc....když sem potom přijde nějaký nováček, který má o českých HFT hodně prostudováno, líbí se mu to, teší se na to a chce se aktivně zapojit, tak když si přečte výše uvedené příspěvky, tak to rovnou zabalí, neboť DOPORUČENÁ CENA ZBRANĚ A OPTIKY PRO TUTO OPRAVDU ZAJÍMAVOU A RELAXAČNÍ SOUTĚŽ JE PODLE NĚKTERÝCH PŘISPÍVAJÍCÍCH ( v kategorii Piston) MIN. 20 TIS. Kč - s čímž zásadně nemohu souhlasit.
HW 97K cal.177 + Sightron S1
Atak Arms - Zoraki HP-01Ultra cal.5,5 mm + Kolimator
Slavia 618
CZ 75B cal. 9mm Luger + adapter CZ Kadet cal.22 LR
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od Hellboy » 10 lis 2012 18:33

vis a prave proto je zde toto vlakno aby zde mohl kazdy napsat sve zkusenosti s tou ci jinou optikou a rici svuj nazor aby si lide mohli udelat obrazek to je vlastne cele toto forum...nemuzu za to ze tady nemam zadnou cinu za 100 dolacu :-))) abych se k ni mohl vyjadrit...
a mimochodem z Qbcek obecne co tu strili zustal jen nazev.. vse je cele jine hlaven z CZ nebo HW ...regulatory atd...kdyby bylo ono puvodni QB za 2 tis bylo by uplne jinde to mi ver
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od Kubajzz » 10 lis 2012 18:55

Harryk, toho Vipera měl ten, co letos skončil druhý. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od Tomayo » 10 lis 2012 19:02

Jj clovek muze prijit v podstate s cim chce, ale kdyz pak na 40 metru nebo treba na 7metru nevidi killzonu, tak je to celkem problem. Takze na kazdem je aby zvazil to co se tu pise a sve moznosti ....dobre rozhodnuti dokaze totiz usetrit dost penez ikdyz je zpocatku drassi. Samozrejme je lepsi si vse osahat na nejakem srazu a porovnat
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od Martin K » 10 lis 2012 19:10

Kubajzz píše:Harryk, toho Vipera měl ten, co letos skončil druhý. :wink:
on už v minulosti ten šampionat i vyhrál... :wink:
dycky STEYR
Harryk
Příspěvky: 399
Registrován: 24 úno 2012 21:21
Bydliště: Třebíč-Třebenice

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od Harryk » 10 lis 2012 19:18

Tomayo: tak...tak..chce do toho kouknout. Lidský oko je složitá věc a každý vidímě jináč, takže je to opravdu individuální.
To ostatní...jinak se na Vás všechny příští sezonu moc těším. Letos to už bohužel nevyšlo,ale budu rád, když konečně kouknu taky do něčeho jinýho....a nejen to...sleduji vaše soutěže už hooooodně dlouho a je to přesně to, co by mi určitě přineslo max. míru relaxu a střelckého vyžití. Chce to asi jen opravdu zažít na vlastní kůži.
HW 97K cal.177 + Sightron S1
Atak Arms - Zoraki HP-01Ultra cal.5,5 mm + Kolimator
Slavia 618
CZ 75B cal. 9mm Luger + adapter CZ Kadet cal.22 LR
radlukaj
Příspěvky: 324
Registrován: 09 kvě 2009 09:11
Bydliště: Praha

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od radlukaj » 10 lis 2012 19:52

Ahoj,

Rozdíly v optice lze vidět pouze při dlouhodobém používání.
Soutěž může vyhrát Viper nebo Meopta - hodně/hlavne záleží na střelce.
Rozdíl vidět na detaily, např.:
- (sklo) soutez při slabém osvětlení (ME - 2 den - les a boure) - v Viperu holka nevidela sklopy, v Meoptu vidal sem vsechno
- (mechnika) dlouhý transport (douha cesta, letadlo) - rozdil v mechaniku, drzi nula nebo ne ;)
- (sklo) chyba paralaxy a pozice na soutezi
- (sklo) otluceny sklopky - nekdy ne uvidis co je kill zona

je toho vic. Vsechno do chromady to je ~ 5 - 10 bodu na soutez...

Jak je krásné počasí, pekne sklopky, mas pevne zero - to vsechno je ok. Viper a Meopta ne uvidis rozdil...

V Anglii moc fukalo, to bylo jakoby losovani trochu.
V Anglii taky moc lidi pouziva Leupolda, Steyera etc...

Zdravim
Lukasz

Moja Cestina - vite co ;)
CR HFT Team 2012&2013&2014
Steyr a USO
Harryk
Příspěvky: 399
Registrován: 24 úno 2012 21:21
Bydliště: Třebíč-Třebenice

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od Harryk » 10 lis 2012 20:14

To Radlukaj: tento tvůj příspěvek ohledně používaných optik považuji za opravdu nejpřínosnější - alespoň pro mě. Nečtu tu o značkách a typech, ale o tom, co bych měl nebo nemusím vidět vidět v optice při HFT. Teprve potom je srovnáváno podle značek. Ještě jednou díky.
Naposledy upravil(a) Harryk dne 10 lis 2012 20:16, celkem upraveno 1 x.
HW 97K cal.177 + Sightron S1
Atak Arms - Zoraki HP-01Ultra cal.5,5 mm + Kolimator
Slavia 618
CZ 75B cal. 9mm Luger + adapter CZ Kadet cal.22 LR
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od Tomayo » 10 lis 2012 20:16

Presne tak ,staci kdyz se zatahne a je to hodne znat. Bylo to videt krasne ve ctvrtek. Bushnell a sightron uplne v pohode a ve viperu sedo a killzona na ostrilene sklopce tezko rozpoznatelna
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od Hellboy » 10 lis 2012 20:19

presne tak Lukas...doma na zahrade pri krasnem slunicku moc nepoznas ...ja vse zacal zjistovat presne pri zavodech ty rozdily...jak pises tma..svetlo a kdyz se to jeste strida...ostrilena sklopka....ve stinu....to pak neni ani videt to je fakt...a taky jak vidis na kratkou nebo dlouhou vzdalenost jak moc je to mazle atd.
sam jsem moc zvedav na zitra jak mi bude vyhovovat SIII....
Naposledy upravil(a) Hellboy dne 10 lis 2012 20:37, celkem upraveno 1 x.
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Odpovědět