Vyber puskohledu na HFT

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od Tomayo » 10 lis 2012 20:23

Hlavne se do nej nezapomen rovne divat ;-)


Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
67.
Příspěvky: 202
Registrován: 26 dub 2011 08:28
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od 67. » 12 lis 2012 10:12

Viacerí tu napísali to podstatné:dôležitá je svetelnosť,lebo väčšinou je táto v lese znížená a tak isto ostrosť obrazu,teda aby paralaxa fungovala v čo najväčšom rozsahu,najlepšie už od 5m.Mechanická stránka-klikanie je pri HFT nepodstatné.Súťaž v drienčanoch som na jar vyhral s optikou z HHF900C-Hämmerli 6X40 :!:
http://www.risopepi.sk/index.php?page=g ... 1&album=29 /tá fotka AA TX200HC s medailou :wink: /
...vzduchovky-optiky-diabolky-streľba...a mnoho iného,čo sem už ale nepatrí...
http://www.risopepi.sk
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od Barys » 12 lis 2012 10:51

Harryk píše:A navíc....když sem potom přijde nějaký nováček, který má o českých HFT hodně prostudováno, líbí se mu to, teší se na to a chce se aktivně zapojit, tak když si přečte výše uvedené příspěvky, tak to rovnou zabalí, neboť DOPORUČENÁ CENA ZBRANĚ A OPTIKY PRO TUTO OPRAVDU ZAJÍMAVOU A RELAXAČNÍ SOUTĚŽ JE PODLE NĚKTERÝCH PŘISPÍVAJÍCÍCH ( v kategorii Piston) MIN. 20 TIS. Kč - s čímž zásadně nemohu souhlasit.
Ten nováček si to musí rozhodnout sám,nikdo z nás mu neřekne,že ho to bude bavit,že bude se umisťovat mezi prvními.
Prostě koupí nějaké vybavení a zjistí,že ho to nebaví,tak v tom přípedě je dobře,že nakoupil lacino,ale v případě,že ho to bude bavit,tak zjistí,že jsme mu těmito radami ušetřili dost peněz,protože ty klumprty budou za chvilku vychvalovaný na bazaru,jak je to skvělá optika,jak je to gamo silný a přesný.Přitom majitel stávající už bude mít políčeno na něco co tu doporučujem.
Prostě každý si musí vybrat sám a mi mu jen píšem naše zkušenosti ,kterých jsme tu společně naschromáždili opravdu požehnaně.
Co znám z našich akcí,ať srazů nebo jen sobotních střeleb.Kdokoliv přijede nový ,tak mu ochotně pujčujem naše vybavení,aby si to osahal.Tak přijeď a zkusíš to sám.
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od Hellboy » 12 lis 2012 11:28

a dalsi aspekt je ze co vyhovuje jednomu nemusi vyhovovat druhemu a nejen optika ale i pusky....a stim dost clovek bojuje...
a nekdy to stoji dost penez nez to zjisti...coz je muj zdarny priklad....
problem je,ze nektere veci nepoznas hned...ale az v praxi a pri pouzivani....
od stolu nebo po par minutach drzeni si rikas to se super skvely to chci...ale kdyz prijde na vec
zjistis ..je tohle je blby to se blbe drzi v tehle poloze mi to vadi atd atd...
coz muzu dal rozvinout....po vcerejsi vyletu a dalsi zkoumani....
zacinam zjistovat ze SIII asi nebude to prave pro me oko....byt je to skvele sklo
ostre,svetelne,ale mam pocit,ze s nim nebudu kamarad stejne jako s Bushnell 3200 10x40...
tohle je bohuzel vysoce individualni ... sice to bude vypadat blbe,ale s Deltou se mi strilelo lip...i kdyz stoji pulku ne li tretinu....a ted jsme u te veci ,ze na MS strili s optikou za 100 dolaru....proc ne
pokud mu to vyhovuje a je schopen mit takove vysledky jako ma ... zacinam tomu i verit ze to mozny je....takze kdyby nekdo chtel SIII jsem ochoten se o tom bavit... jelikoz ja pujdu hledat asi dal....nebo se vratim do minulosti .-)))
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od deef » 12 lis 2012 11:54

Toho jsem se bál, že ti nebude vyhovovat. Kdyžtak to zkus trochu rozvést - klady, zápory, co nepřekousneš, co vyhovuje. Máš problém s odhadem vzdálenosti - ostrý/neostrý, blízko/daleko. Nebo nevyhovuje barevné podání? Unavuje nebo tahá tě za oko?
Uživatelský avatar
67.
Příspěvky: 202
Registrován: 26 dub 2011 08:28
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od 67. » 12 lis 2012 12:08

No na tie odpovede som aj ja zvedavý,čo sa dá SIII vytknúť,lebo by som naň rád v budúcnosti našetril :lol:
K tomu majstrovi sveta v HFT:myslím,že to poňal celkom správne.Strieľa s kvalitnou PCP,čo vylučuje poškodenie optiky kopancami a predovšetkým asi bude presná,lebo ak by to bol guľomet,je mu aj tá najlepšia optika na dve veci :wink: Samozrejmosťou musí byť dokonalé ovládanie techniky streľby,psych.pohoda,trocha šťastia,atď. :wink:
...vzduchovky-optiky-diabolky-streľba...a mnoho iného,čo sem už ale nepatrí...
http://www.risopepi.sk
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od Hellboy » 12 lis 2012 12:46

muzu jsou to hlavne dve veci jedna dulezitejsi druha mene ktera souvisi se souzitim onoho skla
jednak nevim jak to napsat,ale jednak jeho prilisna ostrost :-))asi bych si casem zvyknul to by asi nebyl takovy problem ... a navic zalezi jak je nastavena paralaxa,ale spatne se mi cetl rozdil mezi 30-40M ten rozdil tam nebyl tak velky jak jsem dlouhodobe zvyknuty a to jsem mel paralaxu asi na 19 m a stejne to moc nepomohlo ,ale to jak rikam spis je otazkou praxe a cviku vedet jak...to se da naucit...
to bych jeste snesl....ovsem co mi vadi nejvic a je to stejny problem jako u Bushnell 3200 10x40.,je (nevim zda je to chyba paralaxy?) ze pokud se na 30-40m do toho clovek spatne podivam v jednu chvil to mas napstro cisty a pohnes se o kousek a mas to rozmazany,ale pri tom okraje a vse okolo dobry pripada ti to je se divas fakt spravne,ale nemusi to byt pravda a ted si honem vyber co je spravde kdyz lezis v krkolomne poloze a nemas moc casu a kdyz dle toho mas cist vzdalenost je to problem proste nevis co je pravda...ano muzes rict naucis se do toho spravde koukat a bude to ok a asi je to i spravne a ma to tak byt,ale to je prave vec individualni proste mi to vadi ....ano v pripade kdybych nemel porovnanji s jinymi puskohledy kde se tento jen v takove mire nevyskytuje....ano vzdy se tam clovek muze blbe podivat a tim padem muze strilet uplne jinam,ale alepson se mi nemeni obraz rozmazan v ostry,ale vim ze vzdalenost odhadnu tak jak potrebuji....tohle proste Delta,Hawke,Burris nedela....
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Uživatelský avatar
67.
Příspěvky: 202
Registrován: 26 dub 2011 08:28
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od 67. » 12 lis 2012 13:37

TTak teraz neviem,či tá zmena kvality obrazu v Tvojom prípade nieje zapríčinená tým,že sa nepozeráš do optiky správnym spôsobom.Pravda je,že aj optika,tak ako zbraň Ti nemusí "sedieť".
Ešte jednu možno podstatnú vec by som chcel napísať.Nestrieľam FT,neklikám,nepracujem toľko s paralaxou.Tú mám prakticky stále na 20m.Vychádzam z toho,že sklopky/teda killzony/,sú na súťaži rozmiestnené vo vzdialenosti podľa pravidiel.Z toho vyplýva,že vzdialenosť nemeriam optikou,ale odhadujem pohľadom.Myslím,že pre potreby HFT a balistiky vzduchovej zbrane s výkonom okolo 15J to je postačujúce...
...vzduchovky-optiky-diabolky-streľba...a mnoho iného,čo sem už ale nepatrí...
http://www.risopepi.sk
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od Martin K » 12 lis 2012 13:40

67. píše:aby paralaxa fungovala v čo najväčšom rozsahu,najlepšie už od 5m. /

pokud se bavíme o HFT, jako že ano, tak toto taky rozhodně nepotřebuješ :wink:

já nechci nijak moc rejt, i když jsem na to expert :lol: , ale jak poznáš podle killzony pohledem vzdálenost?
dycky STEYR
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od Hellboy » 12 lis 2012 14:27

[quote="67."]

no jasne ze je to o tom,ze se tam spatne podivam a prave ta nachylnost na tento jev mi na tom vadi....nekte optiky jsou na to nachylne vic nektere mene,ale zas maji jine nevyhody atd a o tom zjisteni taky prave taky debatujeme :-))
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Uživatelský avatar
67.
Příspěvky: 202
Registrován: 26 dub 2011 08:28
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od 67. » 12 lis 2012 15:03

Martin K píše:
67. píše:aby paralaxa fungovala v čo najväčšom rozsahu,najlepšie už od 5m. /

pokud se bavíme o HFT, jako že ano, tak toto taky rozhodně nepotřebuješ :wink:

já nechci nijak moc rejt, i když jsem na to expert :lol: , ale jak poznáš podle killzony pohledem vzdálenost?
Možno som sa nevyjadril správne,chcel som tým povedať,že potrebujem optiku,ktorá má ostrý obraz v čo najkratšej vzdialenosti.Viper 10X44 to pri nastavení paralaxy na 20m určite nesplňa.
A tým odhadom vzdialenosti:budem sa opakovať:spravidla sú sklopky podľa veľkosti killzon aj do určitej vzdialenosti rozmiestnené.Tak vzdialenosť sa dá približne odhadnúť a pre potreby streľby zo vzduchovky to je myslím dostačujúce.samozrejme,chce to trocha tréningu a mať aj odhad vzdialenosti.
...vzduchovky-optiky-diabolky-streľba...a mnoho iného,čo sem už ale nepatrí...
http://www.risopepi.sk
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od Martin K » 12 lis 2012 15:43

pepi, nic ve zlým, ale tak jak to píšeš je blbost :wink:
dám příklad: killzona 24mm může být ve vzdálenosti max. 27 metrů. ok v pořádku. a teď pozor: killzona o jeden milimetr větší ( 25mm ) může být ve vzdálenosti už max 37 metrů a rozdíl deseti metrů u vzduchovky je sakra znát! nechceš mi přece tvrdit, že rozpoznáš killzonu 24mm od 25 mm :D . to samé platí o 19mm a 20mm a dalších. prostě podle killzony vzdálenost neurčíš...
dycky STEYR
Uživatelský avatar
67.
Příspěvky: 202
Registrován: 26 dub 2011 08:28
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od 67. » 12 lis 2012 15:59

Ja niesom risopepi,ale nevadí...no neviem,ako Ti to ešte napísať,ak to jednoducho nechceš pochopiť tak ako som to napísal.Ale pre slabšie chápajúcich jednoduchšie:vzdialenosť sklopky odhadujem zrakom,nemeriam optikou... :roll:
...vzduchovky-optiky-diabolky-streľba...a mnoho iného,čo sem už ale nepatrí...
http://www.risopepi.sk
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od Martin K » 12 lis 2012 16:10

67. píše:vzdialenosť sklopky odhadujem zrakom,nemeriam optikou... :roll:
no vidíš, že to jde :lol: . takhle už je to v pořádku! takhle to dává smysl, i když bych u těch odhadů chtěl někdy být :lol:

možná jsem " slabšie chápajúci ", ale každopádně já reagoval na tvé měření pomocí killzóny!!
67. píše:Vychádzam z toho,že sklopky/teda killzony/,sú na súťaži rozmiestnené vo vzdialenosti podľa pravidiel.Z toho vyplýva,že vzdialenosť nemeriam optikou,ale odhadujem pohľadom.Myslím,že pre potreby HFT a balistiky vzduchovej zbrane s výkonom okolo 15J to je postačujúce...
takže buď nepiš bláboly, a nebo nikoho nenapadej, když tě opraví :lol:
a mimochodem, pro potřeby HFT na trochu lepší úrovni, toto opravdu není příliš postačujúce. to mi věř :wink:
dycky STEYR
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: Vyber puskohledu na HFT

Příspěvek od Barys » 12 lis 2012 16:30

Co u mě se týká měření tak mi taky dělá problém měřit to optikou,moje starý oči.Raději to měřím pohledem.
Jinak kluci roztrhejte si občanky to bude sranda. :oops:
Odpovědět