Vyber CO2-jky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
eiger33
Příspěvky: 3
Registrován: 22 čer 2010 16:29

Re: CO2 zbran

Příspěvek od eiger33 » 24 čer 2010 14:17

viete mi pls. povedat aspon znacku vyrobcu ktoru ano a ktoru nie??? potom by som si vybral podla vykonu...


Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: CO2 zbran

Příspěvek od mikiki » 24 čer 2010 14:36

starší TAU 7 - i na Aukru se sežene zhruba od 3500 do 4000,-Kč (cca 150Euro)
Nebo trošičku připlať - vyplatí se to, teď na Aukru je třeba DU10 - Condor za 4.500,-Kč
Nekupuj "Colty" na CO2 ani klony různých "Umarexů" - po pár měsících to budeš znova prodávat a jen proděláš.
Prostě koukej spíš po TAUkách nebo po Drulovu - určitě nebudeš litovat a plnění je za babku.
phantomls
Příspěvky: 124
Registrován: 18 bře 2010 17:02
Bydliště: Olomouc

Re: CO2 zbran

Příspěvek od phantomls » 24 čer 2010 15:11

souhlasím s mikiki, nejlepší pistolí na co2 za přijatelný peníz je opravdu nějaká TAU či Condor. Umarexy jsou jen pěkné na pohled, ale opravdová střelba to není
Gamo Hunter 440 .177,
Slavia 631 de Luxe,
Slavia 630,
ČZ 236,
LOV 21,
DU -10 Condor
Uživatelský avatar
armyhunter
Příspěvky: 226
Registrován: 01 črc 2010 19:42

Re: CO2 zbran

Příspěvek od armyhunter » 01 črc 2010 19:51

Souhlasím! Také sem se nechal unést Umarexem a řeknu vám žádná sláva, je to spíš stříleníčko na doma.
Uživatelský avatar
Kafak747
Příspěvky: 98
Registrován: 21 led 2010 17:00

Re: CO2 zbran

Příspěvek od Kafak747 » 01 črc 2010 20:56

Já teda mám Umarex taky a střílení s ním mě baví 8) Nemusím po každám výstřelu nabíjet a můžu rychle vystřílet všech 19 broků ze zásobníku (i když to je neekonomické)
Na hrubý pytel hrubá záplata!
eiger33
Příspěvky: 3
Registrován: 22 čer 2010 16:29

Re: CO2 zbran

Příspěvek od eiger33 » 01 črc 2010 22:06

nakoniec som si kupil tu slaviu, ale dik za typy, mozno niekedy casom kupim nejaku TAU, o rok, dva ;)
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: CO2 zbran

Příspěvek od Lanius » 01 črc 2010 22:18

Takže, i Umarexy za 3+ K na diabolky nejsou na nic? Ono, já jsem na ně četl spíše pozitivní ohlasy ze zahraničí. Není to na terčovou střelbu, ale u pistole na 15m rozptyl z upevněné zbraně 3-4 cm není úplně k zahození..
pietro1981
Příspěvky: 8
Registrován: 28 čer 2011 21:32

Vyber vzduchovej pistole

Příspěvek od pietro1981 » 28 čer 2011 21:45

Zdravim vsetkych. Casto cestujem a rozmyslal som o kupe plynovej pistole. Ale pri hladane som nasiel, ze sa vyrabaju aj vzduchove na CO2 (a hlavne vyzeraju takmer ako original). Som v tomto uplny amater a mal by som niekolko otazok"
1. Cim sa mam riadit pri vybere pistole. mne sa celkom pozdava tato: http://www.colosus.sk/vzduchova-pistol- ... t-classic/
2. Chcem ju vyzit hlavne na obranu. Da sa aj takato vzduchova pistol pouzit na obranu namiesto plynovej???
3. uvazujem o vzduchovej aj kvoli tomu, ze si z nej mozem aj sportovo zastrielat a mozno aj pozit na obranu.
4. aka je zivotnos co bombiciek, ked je pistol odlozeny a pripraveny na strelbu? je vtedy zavreta, aleob musi byt nasrobovana a otvorena (alebo ako to mam presne nazvat)

dakujem vsetkym za odpovede
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber vzduchovej pistole

Příspěvek od Alexxxus » 28 čer 2011 22:17

pietro1981 píše: 2. Chcem ju vyzit hlavne na obranu. Da sa aj takato vzduchova pistol pouzit na obranu namiesto plynovej???
3. uvazujem o vzduchovej aj kvoli tomu, ze si z nej mozem aj sportovo zastrielat a mozno aj pozit na obranu.

dakujem vsetkym za odpovede
Normalní logicky uvažující jedinec jsi zcela určitě když dokážeš položit takový dotaz, tak teď dostaneš radu.

Vezmi kus žlutého papíru , vystřihni kolečko, nalep na betonovou zeď ve výši prsou, pak zacouvej 10 metrů , rozeběhni se a čelem v předklonu do toho kolečka trkni.

Protože tobě nepatří do ruky ani zavírací nožík.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
pietro1981
Příspěvky: 8
Registrován: 28 čer 2011 21:32

Re: Vyber vzduchovej pistole

Příspěvek od pietro1981 » 28 čer 2011 22:34

to urob akurat tak ty!! Proste jednoducho este raz pre teba. V pripade napadnutia mi je jedno ci do niekoho strelim plyn alebo par brokov do noh (resp. spodnej casti tela)- zasluzi si to!!!!!!!! Len chcem poradit pri vybere a ako je to s pouzitim vzduchovej pistole na obranu. Tak ak nemas co povedat k veci, tak prosim ta mlc.
pietro1981
Příspěvky: 8
Registrován: 28 čer 2011 21:32

Vyber vzduchovej pistole

Příspěvek od pietro1981 » 28 čer 2011 22:38

Prosim moze niekto poradit pri vybere vzduchovej pistole???? Co je dolezite pri vybere?? Nejde o profesionalnu sportovu strelbu. Ja som si vyhliadol tuto: http://www.colosus.sk/vzduchova-pistol- ... t-classic/
Uživatelský avatar
Jabberwocky
Příspěvky: 386
Registrován: 13 črc 2010 09:43
Bydliště: Praha

Re: Výber CO2-jky

Příspěvek od Jabberwocky » 28 čer 2011 22:40

CO2 ani vzduchové pistole k obraně neslouží. Leda by Tě přepadla parta hemofiliků, jinak dotyčného tak nanejvýš naštveš.
BSA Lonestar 4,5 mm + NS Nighteater 6-24x56 AG
Slavia 634 4,5 mm + NS Mountmaster 6x40 AO
www.promonarchii.cz
pietro1981
Příspěvky: 8
Registrován: 28 čer 2011 21:32

Re: Výber CO2-jky

Příspěvek od pietro1981 » 28 čer 2011 22:51

tu ide aj ten psylogogicky efekt, kedze vyzera takmer ako original. a ked som bol decko, tak som dostal raz vzduchovou pistolou (slavia-lamacia??) jednu do zadku a musim povedat, ze to stipalo dost. Ale skor ma zaujima vyber co2 pistole. A hlavne mam trochu strach, ze pri pouziti plynovej pistole zasiahnem aj seba v pripade silneho vetra.
Uživatelský avatar
Werry
Příspěvky: 338
Registrován: 04 črc 2011 23:21
Bydliště: Dačice

Pistole CO2 4,5 mm

Příspěvek od Werry » 04 črc 2011 23:35

Zdravím,

začínám se poohlížet po vzduchové pistoli na CO2 bombičky. Cenovou představu mám 2, max. 2,5 tis. Kč.

Váhám mezi těmito modely:

Umarex Colt Defender (140 m/s)
Umarex Makarov (160 m/s)
Umarex HPP (140 m/s)
Umarex Beretta Elite II (160 m/s)
Gamo P-25 Blowback (138 m/s)

Videa na zahraničních serverech zmiňují úsťovou rychlost, kterou jsem uvedl v závorkách. Prodejci v ČR většinou k těmto pistolím píšou 130 m/s. Jak to tedy s tou úsťovkou je?

Je s těmito pistolemi možné střílet také na větší vzdálenosti - dejme tomu 20 - 40 metrů? Má těchto pět, výše zmíněných zbraní, účinný dostřel alespoň těch 20 metrů?

Na webu youtube.com jsem viděl také video, kde Beretta Elite II asi na vzdálenost 10 - 15 metrů na jeden výstřel rozbila skleněnou lahev od piva. Je tento výkon zbraně opravdu reálný a má nejen tato, ale i výše zmíněné zbraně takovou sílu a účinnost?

Tak kterou vybrat?

Existuje v této cenové relaci něco výkonnějšího? Že je lepší zbraň, která má celokovové tělo je mi jasné. Ale když se na to podívám z pohledu rekreačního střelce - polymer či plast - je tu velké riziko rychlého opotřebení či prasknutí?

Díky, Werry
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Pistole CO2 4,5 mm

Příspěvek od Kavy » 05 črc 2011 07:10

Uvedených rychlostí od prodejců si nevšímej.
Je opravdu lepší hledat třeba na Youtube video,kde rychlost někdo skutečně měřil.

Rozhodni se co chceš.Trefovat nebo rozbíjet ?Ocelové broky sice rozbíjí,ale nic netrefíš.
Létají každý na jinou stranu.Mají méně energie,ale větší rychlost.
Hlaveň na ocelové broky je jen hladká mosazná trubička.
Asi všechny uvedené zbraně jdou nabíjet olověnými broky,které zlepší přesnost.V hlavni se totiž nevaklají jako ocelové kuličky.

Pokud má zbraň DA,tzn. že nejde přednatáhnout kohoutek,bude spoušť dlouhá a tvrdá.Jen pro střelbu do flašek.
SA/DA má Makarov a Gamo P25.Podle mě je výhoda mít SA/DA,abych měl možnost se rozhodnout jestli natáhnu,nebo se budu prát se spouští.
Gamo se díky blowbacku bude rovnou samo natahovat.Protože je to Gamo,tak to spoušti pomůže jen částečně.Ale lepší než mít jen DA.

20-40m to sice doletí,ale nic netrefíš.Možná stodolu,občas člověka... :wink:

Na materiálech příliš nesejde,jsou to vzduchovky.Makarov je z velké části kovový,to se projeví na ceně.
Ještě se podívej na fotky,jestli mají alespoň stavitelné mířidla.Některé jsou jen plastové skořápky,opravdu hračky.
Umarex Beretta Elite II je nejlepší příklad hnusu.Jsou to jen dvě plastové skořápky z formy,s imitací ne-pohyblivých dílů.
http://www.colosus.cz/beretta-elite-2/

Za stejný kačky co některý uvedený sračky koupíš revolver Crosman 357.
Má SA/DA,je na diabolky,drážkovaná hlaveň,desetiranný zásobník,při přednatažení rozumná spoušť,ucházející výkon....ale je to revolver.
Postolky jako Colt Defender,Beretta Elite mu nesahjí ani po kotníky !
http://forum.gunshop.cz/crosman-357-t11 ... sman%20357
Werry píše:Existuje v této cenové relaci něco výkonnějšího?
Po tisícáté prohlašuju,že nejlepší pistole za pár kaček je LOV21.
Provoz na české sifonovky(do 1,80kč za ks),největší výkon oproti všem uvedeným,dlouhá záměrná,stavitelná mířidla,přesná,dobrá spoušť.
Je to ale jednoranka a nevypadá "akčně".
Odpovědět