vyber vzduchove zbrane

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Geronimoo

Jakou vzduchovku?

Příspěvek od Geronimoo » 26 zář 2005 00:09

Ahoj,potřeboval bych poradit jakou vzduchovku.Chci dostat zajíce z parcely :o) Myslíte že je tento typ v odkazu při dobré ráně jen nepolechtá? Díky http://www.finexhobby.cz/index.php?typ=FXA&showid=77


Geronimoo

Příspěvek od Geronimoo » 26 zář 2005 00:11

Respektive typ Hatsan 90 set - kaliber 4,5
Smazaný uživatel 111

Re: Jakou vzduchovku?

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 26 zář 2005 00:30

No na zajíce bych doporučil raději tuto "vzduchovku" ta ho zaručeně jen nepolechtá http://www.securityarms.com/20010315/ga ... 000/20.htm

Balda
Návštěvník

Re: Jakou vzduchovku?

Příspěvek od Návštěvník » 26 zář 2005 06:58

Geronimoo píše:Ahoj,potřeboval bych poradit jakou vzduchovku.Chci dostat zajíce z parcely :o) Myslíte že je tento typ v odkazu při dobré ráně jen nepolechtá? Díky http://www.finexhobby.cz/index.php?typ=FXA&showid=77
Průhledná reklama, pitomá reklama.
Hoď po něm kamenem, to máš stejnou šanci ho na 30 metrů trefit.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Jakou vzduchovku?

Příspěvek od Andy » 26 zář 2005 13:37

Geronimoo píše:Ahoj,potřeboval bych poradit jakou vzduchovku.Chci dostat zajíce z parcely :o)
Jestli chces dostat zajice z parcely poradim ti....

Udelej si kolem ni plot!
Wad

Už zas?! To je snad po tisící!

Příspěvek od Wad » 26 zář 2005 14:33

Za prvé: čím ti vadí zajíci na parcele? Že by byli tak drzí a lezli ti až do baráku, o tom silně pochybuji. Že by jich bylo tolik, abys o ně zakopával, to se mi taky nezdá. Takže pravděpodobnější mi připadá, že si prostě jen chceš zastřílet a omrzela tě plechovka od piva.
Za druhé: zajíci se střlejí minimálně malorážkou a i s tou se musíš umět trefit. Jakákoli vzduchovka je na zajíce málo, pokud nejsi Harmonika a neumíš se mu na padesát metrů trefit do oka. Takže to je leda tak zraní.
Za třetí: je to nelegální, pokud nejsi myslivec s odpovídajícími oprávněními. Soudě podle dotazu myslivec nebudeš (možná máš ZP, ale spíš ani to ne). Takže si udělej ZP a zajíce střílej něčím pořádným (ideálně .22 WMR nebo .22 Hornet. Stačí i malorážka, ale tohle je jistější rána), o naučení jejich anatomie ani nemluvě (sice to dál bude nelegální, ale aspoň to nebude týrání zvířat). Mně v zásadě nevadí lidi, co si čas od času cvrnknou vzduchovkou holuba (nemůžu říct, že bych to sám nikdy neudělal), ale zajíc už je přece jen poněkud náročnější na lov.
Richi

Re: Jakou vzduchovku?

Příspěvek od Richi » 26 zář 2005 16:56

Geronimoo píše:Ahoj,potřeboval bych poradit jakou vzduchovku.Chci dostat zajíce z parcely :o) Myslíte že je tento typ v odkazu při dobré ráně jen nepolechtá? Díky http://www.finexhobby.cz/index.php?typ=FXA&showid=77
Nepolechtá. Bližšie ako na 30m sa k nemu nepribížiš a ak budeš z tejto vzdialenosti strielať aj so 16J vzduchovkou tak v danej vzdialenosti bude energia pod 10J. Takže sa diabolka dostane tak 1-3 cm do zvieraťa, čo ho samozrejme neusmrtí ale iba spôsobí bolestivé zranenie. Prípadne dlhú bolestivú smrť. Ak to aj tak chceš tak si sadista, nič viac.
Geronimoo

Příspěvek od Geronimoo » 26 zář 2005 17:08

Díky za rady,tak na ně musím jinak, a třeba s holubem by si Hatsan 90 set - kaliber 4,5 poradil???
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 26 zář 2005 17:10

Strilejte radsi do nezivych veci... kdyz k tomu nemate opravneni ani vybaveni... jako priklad prikladam prostreleny HDD na 100m. Tikka T3 308Win. Munice SAKO RANGE 123gr 900m/s.
Přílohy
HDD.JPG
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 26 zář 2005 18:25

Že si s tou Tikkou nedáš pokoj, kozle stará… :lol: Raději si hraj s tou manželkou a synem o které máš takovou starost aby ti je HanuIv nepokropil celoplášťovou pětačtyřicítkou až prostřelí 10 babek za sebou… :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 26 zář 2005 18:55

Cekal jsem ze mi neco napises! :-) Vzdyt ty si take preci rad hrajes. Navic jsem ted zkousel toho Colta Commandera v 45ACP a docela me zklamal. Rozptyl na 25m jako z brokovnice :-( . Jinak recoil prijatelny. Velmi mekky. Co tvuj deffender? Jak strili?
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 26 zář 2005 19:33

Popravdě řečeno, já mám doma někde pohozený dosti podobný exponát, tenkrát jsem zkoušel co dokáže 7,62x25 a starý Western to vyzkoušel na vlastní kůži… Já tím Coltem skoro vůbec nestřílím… :oops: Pro radost trápím Browning Buck Mark nebo Drulova s kolimátorem OKO, na opravdové střílení mám Ruger Redhawk s optikou (toho jsem ti už ukazoval na fotce) a na soutěžení Eagla od STI (nikdy jsem s ním stejně nedokázal vyniknout, protože nemám zase tolik času na trénink) . Ten zbytek to je spíš sběratelská záležitost ze které si občas vystřelím. Pokud jsi ale střílel v klidu na 25 metrů a rozptyl 50 ran jsi měl horší než 15 cm (nejhorší zásah v osmičce) pak pokud máš tu zbraň v pořádku a nemá za sebou 200 000 ran, můžeš za to vinit jen svoje ruce.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 26 zář 2005 20:14

Nezlobim se me podezrivas z toho, ze neumim strilet. Nezname se. Ale vez, ze v tom to nebude ;-) to mi ver. Dost mozna nesedla munic (nejlevnejsi magtechy). Nevim, neresim. Neni to moje "strikacka".
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 26 zář 2005 20:33

To jsem nikdy netvrdil, ale vím že jsi doteď střílel spíše z pušek a o pistoli jsi nepsal. Magtechy občas střílím v Lugeru a 7,65 Br., protože se mi nevyplatí tyhle ráže přebíjet. .45 ACP používám jenom svoje. Je ale pravda, že jsem s náboji od Magtechu docela spokojen a žádné horší vlastnosti jsem oproti jiným výrobcům nezaznamenal. Kdo ví co má ta nebohá pistole za sebou...
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 26 zář 2005 20:39

Dědek Plesnivák píše:
1) ... ale vím že jsi doteď střílel spíše z pušek a o pistoli jsi nepsal.

2) Kdo ví co má ta nebohá pistole za sebou...
ad 1) Nepsal, ale byl jsem asi 3 roky clenem CSS a chodil strilet (jako dospivajici) na "nasi" oblibenou strelnici. Bylo to v letech 93-95 tusim.

2) To je fakt. Ja si radeji koupim tu G36tku ;-)
Odpovědět