vyber vzduchove zbrane

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Prokolt

Příspěvek od Prokolt » 21 kvě 2009 15:17

Zdravim vsetkych strelcov

Rad by som si kupil novu vzduchovku. Mam v plane strielat na vrabce a inu haved co mi obziera moju urodu na ovocnych stromoch a popri tom by som strielal a cvicil na trercoch. Moja otazka teda znie aku vzduchovku by ste mi odporucili ? mal som nejake vyhliadnute ale boli so spodnym natahovanim a ja mam obavy z nabijania roznym strelivom popripade sipkami (frajerka nastojci ze chce s nimi strielat) a dalsim kriteriom by bolo aby bola silna 16J a viac a jedine obmedzenie co mozem dat je cena a to cca 300eur .Medzi moje favoritky patrila Hämmerli Hunter Force 900 Combo LINK
ale tato volba sa mi nepozdava z hladistak inkriminovaneho nabijania takze na mna asi ostavaju zalamovacky
nio neviem budem vdacny za akukolvek radu (samozrejme najviac potesia tie dobre)


Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 21 kvě 2009 15:41

http://www.merkuria.net/index.php?main_ ... cts_id=434

http://talks.guns.ru/forummessage/96/193180.html

http://www.airguns.budu.pl/showme2.php? ... al_hw_HW57


Myslím že Weihrauch HW57 by se za ty prachy vyplatila už kvlůli lehčí nastavitelné spoušti, pevná hlaveň a předpokládám vysoká kvalita součástek je jen další výhoda.
Co se nabíjení týče, to je vidět na tom ruském a polském fóru, četl sem tu že to při zasunutí uštipuje diabolky, takže tady bych si zjistl víc... Diabolek máme ovšem na výběr dost, takže problém byl možná právě v nich.

Do budoucna by si HW57 zasloužilo určitě i optiku :wink:

Edit: jako střelivo doporučuje 11 z 10 vzduchovkářů na tomto fóru JSB: http://www.schulzdiabolo.cz/ (prodává se i na www.merkuria.net )
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Příspěvek od undead » 21 kvě 2009 16:21

Prokolt píše: Mam v plane strielat na vrabce a inu haved co mi obziera moju urodu na ovocnych stromoch a..
a čo ak ty si ta háveď ?!
a to ešte teraz keď hniezdia?!!
a čo ti asi tak vrabec zožere z ovocných stromov?
tiež mám záhradu.. neznášam takých ľudí!
to ti stačí prak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
strieľaj si do terčov či potkanov.

sk.wikipedia.org
Vrabce poľné zastupujú významné miesto v ekosystéme krajiny. Sú likvidátormi nežiadúceho hmyzu, čím pomáhajú záhradkárom a pestovateľom v ovocných sadoch a záhradách. Navyše sa vrabce poľné neživia ovocím, takže nespôsobujú človeku žiadne škody.

kup si pušku lider http://www.merkuria.net/index.php?main_ ... ucts_id=24
teba bude stačiť
Prokolt

Příspěvek od Prokolt » 21 kvě 2009 16:40

no mozno som sa sekol s tymi vrabcami ale skorce mi dost devastuju urodu
caco
Příspěvky: 323
Registrován: 02 lis 2008 19:46

Příspěvek od caco » 21 kvě 2009 17:26

Ten nick s lebkou: vrabec ti vadí a potkan nie??? Ty si riadny tatár!
Ernesto Che

Příspěvek od Ernesto Che » 21 kvě 2009 17:44

Ak si budeš kupovať pušku, tak sa radšej pozri do Českých obchodov. Na Slovensku je to predražené. Ja som kupoval Hämmerli Hunter Force 900 Combo z Colosus.cz a vyšla ma s poštovným aj balným na 130 € a 90 centov. V Merkurii stojí 179 €.
S nabíjaním problém nevidím, tá nabíjacia komora je dosť veľká.
Pozri sem: http://www.bron.pl/bron_pl/sport/produk ... _kal_4_5mm
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 21 kvě 2009 18:25

Ono totiž vrabec je opravdu velmi užitečnej. Já jsem na tohle také velmi alergickej. Vrabcům a ostatním užitečným ptákům škodí straky, vrány, kuny a podobná havět. Ale stejně ani myslivec po škodné nestřílí když ještě hnízdí.
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 21 kvě 2009 18:45

Prokolt prokolt ts ts ts...

okej chapem tiez mam zahradu a ovocne stromy atd...

a skorce lietaju vo velkych krdloch to akoze tam budes sediet a denne zastrelis 100 skorcov (nie su nahodov chranene? nepametam, takisto vrabce v case hniezdenia su urcite chranene !!!)

nam pred dvoma rokmi prileteli severske skorce o 2 tyzdne skor ako obvykle a jedna ceresna za pol hodiny komplet padla to boli tisice skorcov ??? to radsej brokovnici ne :D (predtym sa to nestalo nikdy...) a aj tie skorce nieco musia zrat
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 21 kvě 2009 21:13

Prokolt: Ernesto Che má pravdu, v ČR tě to vyjde levněj: http://www.hubertshop.cz/vyber-zbozi-dl ... -s14534006

Pokud o ni budeš mít zájem, napiš prodejci, měla by dojít normálně v 16J :wink:

Předpokládal sem že budeš chtít nakupovat raději na Slovensku, proto sem tento link neuvedl, to byla chyba...
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
VinceCZ
Příspěvky: 117
Registrován: 27 čer 2008 16:12

Příspěvek od VinceCZ » 21 kvě 2009 21:22

Ohledně této vzduchovky HW57. Opravdu bude potřeba domluvit se telefonicky, ohledně datumu dodání. Protože ze 14 dní se stalo myslim že minimálně 2 měsíce. Ale pokud nechvátáš, tak žádný problém.
Pak, sám prodávající neměl do poslední chvíle jistotu, v jaké síle mu přijde. Zda podle Německé nebo české legislativy. Ale možná už má víc skušeností a chodí mu jen 16J. Nebo taky vždy přijde něco jiného a on je musí upravit. To se radši zeptej. Jinak s tim, že to "kouše" diabolky, tak to je víc jak pravda.
Ovšem které přesně typy, to nevím. Pokud bys to opravdu chtěl vědět, tak bych ti to zjistil. Vyzkoušeny byli všechny z JSB testovací krabičky + české (lux, boxer, master, power, standart) + ještě nějaké ty JSB.
Prokolt

Příspěvek od Prokolt » 22 kvě 2009 07:31

tak uz som objednal tu hamerli z merkurie v pondelok by mala prist len mam jedinu otazku a to ze ci sa do nej da kupit silnejsia pruzina

inak dakujem za rady
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 22 kvě 2009 07:43

a silnejsia pruzina by ti bola naco ??? nestaci vykon do 15 J...

rataj s tym ze ked ta "dobry" sused natrie a zelene zabicky ti pridu flintu zmerat, tak to bude nedovolene ozbrojovanie... !!! a tam vyhovorky nepomozu...

jedine ze by si si vybavil ZP... ale s takou flintou by si zase "nemohol" strielat doma na dvore
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Prokolt

Příspěvek od Prokolt » 22 kvě 2009 12:34

tak ked mam pravdu povedat docital som sa na nete ze prestreli plechovku durch a to mi staci takze jedine co ma trapi bol pri nej zmienovany piest ktory je podla ohlasov "nie moc dobry" takze mi asi zostava nechat si vyrobit
Ernesto Che

Příspěvek od Ernesto Che » 22 kvě 2009 18:24

Prokolt píše:tak uz som objednal tu hamerli z merkurie v pondelok by mala prist len mam jedinu otazku a to ze ci sa do nej da kupit silnejsia pruzina

inak dakujem za rady

No tak si vyhodil minimálne 49 € zbytočne. Tu na tejto stránke asi o sedem príspevkov vyššie píšem, že som ju objednal v colosus.cz a aj s poštovným a balným ma vyšla na 130 € a 90 centov.
martinh
Příspěvky: 72
Registrován: 30 dub 2009 15:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martinh » 23 kvě 2009 16:42

Tak utekl další měsíc a já stále vybírám tu pravou vzduchovku, zatímco o puškohledu mám jasno(delta 4x32 AO), tak se vzduchovkou je to horší.Už sem to setřídil a zbyvají mi tři horcí kandidáti a to:
1.) Gamo CFX
2.)Gamo CF 30
3.) Hatsan 100 x Torpedo
Vzhledově vede Hatsan ale nemá uplně pevnou hlaven:-( Ale vzhled není všechno.
Prosím pomožte mi vybrat z těchto tří tu nej:-) děkuju
Odpovědět