Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 04 pro 2016 00:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 854 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: výběr vzduchové zbraně
PříspěvekNapsal: 21 srp 2016 15:25 

Tři - to už je začátek sbírky. :wink: Toho bych se nebál, když je kam je dávat, nebo vystavovat. Vždyť existuje takové množství krásných pušek, rozdílných systémů... a proč si neudělat občas radost. 8)

ZV 4
Haenel 310
Haenel 311 + dioptr
AA PS, ořech, Zmije
Flobertky
a ještě něco vostrýho se najde

PříspěvekNapsal: 21 srp 2016 18:27 

Nezapoměňte na narážku. Bývá těžké ji vyndat ze starého pouzdra. Také můžete zaměnit píst na nový typ a budete mít novou vzduchovku.

Předmět příspěvku: Re: Vojenská vzduchovka vz.47
PříspěvekNapsal: 04 zář 2016 14:21 

Dobrý den všem,
jsem tu nový a předem se omlouvám, pokud jsem něco přehlédl, jelikož toto vlákno je velmi dlouhé a nečetl jsem ho úplně do posledního slova. Přemýšlel jsem kam zařadit svůj dotaz a věřím, že tady mi poradíte nejlépe.
Chtěl bych si pořídit vzduchovku / flobertku (pušku =dlouhou hlaveň). Začal jsem u Vz. 35 pokračoval na vz.47 deformací několika recenzí jsem objevil Flobertku konkrétně Spielberg Brno 100 a 200F, co si budeme povídat po soustavném pročítání jsem si řekl, že mi to asi je "šumák" a nechám si poradit od mazáků.

Nuže: Je mi 24let, ZP bych si mohl udělat, ale nejde to směrem, který hledám. Sháním pušku na destruktivní střílení (plechovky, kelímky, atd. ) kolem baráku, chaty, pole. Upouštím od flobertky, jelikož, opravdu nemám zájem nijak poutat pozornost. Sílu "pušky" úplně neřeším, nebudu to mít na střelbu škůdců, v tomhle směru jsem poněkud milovník a když už bych musel střílet, tak něčím pořádným ať se netrápí. Pochopitelně bych byl ale rád za slušný dostřel. Proč vz.47 jelikož má krásné nabíjení, je to už nějaký ten kus do ruky a střelí víc než jednou, což má pro mě celkově nedocenitelný feeling. Lámačku určitě nechci a plynu se vyhýbám jak čert kříže.

Abych to shrnul, hlavní parametry:
zbraň bez ZP
střílení na 10-30m
střílení na kelímky, plechovky apod. (né škodná!)
zásobník aspon na 5 ran
nabíjení pomocí otočného pístku 90° (žádný automat!)
síla (tak ať prostřelím plechovku, ale né aby se rozlétla! což nehrozí)
přesnost, samozřejmě co nejvyšší v rámci konstrukčních možností (nemám to a nechci mít na terče)
Pravděpodobně pružina (lámačku určitě nechci a plynu se vyhýbám, ale v nouzi nejvyšší bych ho asi skousl)
Cena do 10.000,-

Budu velmi rád, za jakoukoliv informaci vedoucí k nalezení toho co hledám. Popřípadě za typ. byť třeba cenově mimo mé současné možnosti nebo v jiném ohledu =)

PříspěvekNapsal: 13 zář 2016 07:31 

Tak jsem si pořídil novou hračku Cometa Fenix 400 a po nastřelení puškohledu jsem velmi spokojen.
Příloha:
CF 20m.JPG
CF 20m.JPG [ 143.01 KiB | Zobrazeno 661 krát ]

PříspěvekNapsal: 01 lis 2016 23:30 

Moje nová Cometa Orion SH Long 6,35
Příloha:
DSC_075811.jpg
DSC_075811.jpg [ 57.52 KiB | Zobrazeno 487 krát ]
Sightron 8-32 x56

PříspěvekNapsal: 02 lis 2016 23:20 

Jony molitane, máš to pěkně popsané, mrkni na http://alexxxus.cz/ASG-Action-sport-gam ... co2-21-ran

PříspěvekNapsal: 03 lis 2016 07:45 

Johny Molitan:
Ked ti to staci na plechovky do 30m ,nerozmyslal si nad pumpovacim Crosmanom 760,popripade M4kou? Ma to zasobnik na 5ran diabolo ,alebo 18ocelovych bb, na plechovky do 30m to staci, vykon regulovatelny od 1 do cca 8Joule

PříspěvekNapsal: 03 lis 2016 10:36 

A co větrovka SPA? http://gun.cz/31068-Vzduchovka_SPA_PR900W_45mm/ Musel bys ještě připočítat optiku, montáž a pumpu, nebo láhev s plněním...

PříspěvekNapsal: 03 lis 2016 10:52 

No to už je přece lepší investovat do kvalitní pružiny :mrgreen:
Pumpa, nebo plnění z lahve je o ničem, když to má na to co píše.

Naposledy upravil cannis dne 03 lis 2016 10:55, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 03 lis 2016 10:54 

Možná, ale chtěl opakovačku.

PříspěvekNapsal: 28 lis 2016 21:23 

Zdravím,
pročítal jsem tohle téma a jelikož taky plánuji pořídit nějakou vzduchovku, rád bych si od Vás nechal poradit.

Původně jsem plánoval pružinu, ale četl jsem, že jsou méně přesné, nežli PCP či CO2. Na druhou stranu jsou často levnější s nízkými náklady na provoz. Pokud by se tedy jednalo o pružinu, určitě bych volil pevnou hlaveň a trochu mám obavy o optiku, aby ji zpětné rázy nezničily.

Poté jsem ale začal číst o PCP a hodně mě tyto zbraně zaujaly. Vysoká přesnost, relativně dobrá modifikovatelnost, nízká hlučnost i zpětné rázy, ale bohužel vysoká pořizovací cena při započítání i dalšího potřebného vybavení, které nemám :(

Co se CO2 týče, tam se mi moc nelíbí, že jsou tyto zbraně poměrně dost ovlivněny teplotou prostředí a závislost na CO2 bombičkách se mi taktéž příliš nelíbí. Nicméně, nemám s nimi zkušenosti.

Stručně řečeno:
Chci si pořídit vzduchovku, pokud možno do 8k včetně vybavení (bez optiky, optiku pořídím později, abych kvůli ní neubral na kvalitě vzduchovky), s dostatečnou přesností na terčovou střelbu na 20 - 40m, nejlépe se silou 14J+ a ráží 4,5mm.
Při procházení pružin mě nejvíce zaujala firma Weihrauch a ohledně PCP bych měl asi jedinou možnost a sice SPA PR900W.

Otázka tedy zní, zda je lepší koupit kvalitnější pružinu, nebo čínskou PCP :roll:
Případně pokud znáte lepší alternativu, tak budu rád za každou připomínku :wink:
Díky

PříspěvekNapsal: 03 pro 2016 21:47 

Také jsem měl kdysi obavy z pořízení PCP, ale připlatil jsem a vyplatilo se a nyní se mi sbírka stále rozrůstá.
Pumpu bych si objednal pro začátek z anglie, tam se vejdu i s dopravou do 3t. Sám pumpu používám a má to i výhodu že si člověk u toho hezky zaposiluje. Ta SPA 900W jde skutečně použít do 30m. Má to však jedno "ale" a to je horší hlaveň. Má malý průměr snadno se ohýbá a při střelbě pruží. Tato zbraň je pro nějakého tunera dobrý základ v čem se doma po večerech rýpat. AA, FX, Benjamin a spousta dalších je o něčem jiném, s nima se nechá střílet na podstatně větší vzdálenosti. Tu částku 8t bych zdvojnásobil a z toho by se již něco slušného nechalo vybrat.

PříspěvekNapsal: 03 pro 2016 22:14 

to ; Lox - Osobne si myslim ze neudelas chybu kdyz vstoupis do sveta PCP s CZ200 Hunter a cenove se od cinana mos nevzdaluje,zato kvalita je rozhodne na vyssi urovni.

https://www.zbozi.cz/vyrobek/vzduchovka ... -cal-4-5mm

PříspěvekNapsal: 03 pro 2016 22:35 

Váhal jsem jestli jit do PCP , ale pak jsem poridil CZ 200 Hunter a jsem rad a rozhodne nelituji!! Na 40 - 50 m trefim stonek od pampelisky s operou samozrejme, presnost a vykon se s pruzinovkama neda vubec srovnavat. Pocatecni naklady jsou vetsi no - tlakova lahev, puskohled... atd. . Od ty doby co mam PCP, po pruzinovce nestekne ani pes...... . Pruzinovky jsou stara prekonana technologie, nová doba si zada nove .......... .

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 854 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina