vyber vzduchove zbrane

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Hollycz
Příspěvky: 12
Registrován: 07 říj 2015 18:01

Vzduchovka do 7000

Příspěvek od Hollycz » 07 říj 2015 18:19

Zdravíčko,

předem se omlouvám, pokud jsem něco na foru přehlédl, ale vzhledem k počtu stránek a celkově několik let starým postům o výběru vzduchovek v podobné cenové hladině raději založím nový topic, který snad pomůže i ostatním už jen tím, že bude aktuální.

Takže začnu hned s požadavky:
cenově bych se chtěl dostat do 7 000 kč, když bude trošku více ale bude to stát za to, není problém (ZP nemám, takže do 16J)
vzduchovka bude ke střelbě na terč, případně plinking (žádné soutěže ani střílení zvířátek). střílet budou i ženy, tak ať to zase tak moc "nekope" a dobře se nabíjí
střílet budu z cca 10-30 metrů (popř. občas i dále). Hlavně bych chtěl přesnost a popř. později dokoupit i nějaký ten scope, tak ať i dobře sedí bez dalších úprav
jsem absolutní amatér co nikdy vzduchovku neměl (samozřejmě už jsem střílel, ale nikdy nevlastnil) a manuálně také moc zručný nejsem (takže nějaké dobroušování atd. nepřipadá v úvahu)

ps: kupovat budu diabolky JSB exact

Chtěl jsem koupit Slavii 634 5,5 (4,5 je už jen v plastu a nevím, jestli plast je ta pravá volba) ale celkově sehnat Slavii je teď problém, pokud není z bazaru a tomu moc nevěřím. Navíc čím více jsem si o tom četl, tak jsem našel různé připomínky a někteří lidé prostě slavii chválí a další říkají, že to není až taková sláva.

Děkuji moc za pomoc :!:


Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od kesi » 08 říj 2015 20:07

Vitam na foru, za ty penize bych se podival na HW 50S
http://www.weihrauch-sport.de/seiten/de ... Technische
https://www.militaria.pl/weihrauch_spor ... _p6957.xml

:wink:

Puskohled resit v sekci optika.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Hollycz
Příspěvky: 12
Registrován: 07 říj 2015 18:01

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Hollycz » 08 říj 2015 20:39

Děkuji za návrh. dá se sehnat i v česku nebo je to čistě dovoz? historicky mám smůlu na reklamace snad všeho a nerad bych ještě platil za zahraniční přepravu + ještě se trápil s případnou reklamací. a jestli by byla třeba i optika, tak to bych se už dostal spíše k 10 000 kč a více, co jsem tak koukal a na větší vzdálenosti to asi ani bez optiky nepůjde co?:)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od kesi » 09 říj 2015 20:22

Napis vyrobci, ze ji chces dodat do ve verzi do 16J, pres jejich ofice dealera v CR.

Na Slovensko do http://www.merkuria.net/ by sis asi musel pro verzi MII bez "Rekord" spouste! zajet a http://www.sportwaffen-schneider.de ti zase posle jen 7.5J vezi, takze bys musel menit pruzinu. Proto jsem hodil odkaz na toho Polaka, ale ani tam jsem zaslani do CR ani termin opravdu nezjistoval.

Proste napises vyrobci http://www.weihrauch-sport.de/seiten/en ... fault.html a meli by jste se domluvit. Osobne bych to tak udelal, kdybych ji chtel. :wink:

Psano z mobilniho zarizeni.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Hollycz
Příspěvky: 12
Registrován: 07 říj 2015 18:01

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Hollycz » 11 říj 2015 17:02

Díky :) a něco, co se dá běžně sehnat v česku? Nerad bych reklamoval v Německu :)

ale opravdu, je to na střílení po zahradě, občas si někde vyrazit a zastřílet na petky. Normálně bych koupil Slavii 634 4.5 ale ta je jen v plastu a to nevím, jestli bych chtěl :) v 5.5 to není údajně moc přesné a na větší vzdálenosti nic moc, neměl jsem ale, tak nemůžu vyvrátit, nicméně 5.5 by měla být v pondělí zase skladem, ale pokud bych na to kupoval i optiku, tak bych se cca do 7 000 kč vlezl, ale zase jestli to bude střílet přesně na 10 metrů, tak optika není až tak třeba a na větší vzdálenosti to není ono když to lítá všude okolo a ne tam, kde člověk míří.

a to jsem si bláhově myslel, že se kouknu na internet a za 5 min budu mít objednáno :)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od kesi » 11 říj 2015 19:51

Ale ono to budes mit pres cesky obchod! Nevim presne ktery, ale dearera tu maj.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
bruggi
Příspěvky: 50
Registrován: 13 zář 2006 12:14

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od bruggi » 11 říj 2015 20:15

HW50S jsem minulý rok objednával u "Hubertshopu" a přišla mi se záručákem od KOZAPu :)
Čekal jsem na ní víc jak měsíc a stála 6200,-.
Hollycz
Příspěvky: 12
Registrován: 07 říj 2015 18:01

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Hollycz » 12 říj 2015 16:02

Psal jsem výrobci do Německa a odkázal mě na firmu Kozap. Bohužel HW 50S není v nabídce, můžu zkusit ještě napsat (což taky udělám), ale pokud nebudou schopni sehnat verzi pro cz (16J), co by se dalo ještě koupit?
http://www.kozap.cz/katalog/153/03-vzdu ... weihrauch/

Vše už je trošku drahé, nejlevnější 9 000 kč a to HW35. Stálo by to za to?
pvs
Příspěvky: 9
Registrován: 08 říj 2015 09:02

Crosman Remington Vantage

Příspěvek od pvs » 12 říj 2015 16:55

Sleduji také model Crosman Remington Vantage a na první pohled se zdá, že za rozumný peníz (od 2,5 K) nabízí docela dost muziky. Ve všech ohledech předčí všeobecně zbožňovanou S 634. Pak se ovšem musím ptát, proč bych měl finančně podporovat René Holečka. :cry:
Mé přebohaté zkušenosti se vzduchovkami
obnášejí zhruba roční užívání S 631,
které jsem utrpěl před deseti roky.
Mám tudíž zákonné právo na DD čili
debilní dotaz.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od kesi » 12 říj 2015 20:47

Hollycz píše:Psal jsem výrobci do Německa a odkázal mě na firmu Kozap. Bohužel HW 50S není v nabídce, můžu zkusit ještě napsat (což taky udělám), ale pokud nebudou schopni sehnat verzi pro cz (16J), co by se dalo ještě koupit?
http://www.kozap.cz/katalog/153/03-vzdu ... weihrauch/

Vše už je trošku drahé, nejlevnější 9 000 kč a to HW35. Stálo by to za to?
9k mi prijde za zlamovacku moooc, to je nejakej renonc, ne? :)
A proc by to nebyli schopni sehnat? Ja o ni v koutku duse uvazuju. Zitra si na ne udelam kua cas a zavolam jim (to by me fakt zajimalo). Pokud je dealer, tak musi fakcit. Jak me odbydou, tak je naprasim nemcum. :twisted:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od kesi » 12 říj 2015 22:00

Prosim o smazani vsech prispevku na teto strance! :shock: Zasveceni vedi.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Hollycz
Příspěvky: 12
Registrován: 07 říj 2015 18:01

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Hollycz » 13 říj 2015 08:38

Proč mazat? Zatím jsem ještě ani nevybral :{ Kozap se zatím neozval.
robo_27
Příspěvky: 2
Registrován: 12 říj 2015 23:07

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od robo_27 » 13 říj 2015 11:45

Dobrý deň

Vlastním hatsan striker cal 5,5 - je to pružinová verzia.

Chcel by som skúsiť PCP - očakávam od toho vyšší výkon - relatívne ľahkú možnosť tuningu a lepšiu presnosť voči hore uvedenej. Prosím o radu s výberom alebo odporúčanie alternatívy. Taktiež preferujem bezporuchovosť a overenú kvalitu. Nechcel by som ísť zásadne nad 20t, ale nie je to nutná podmienka.

1. má to vôbec zmysel?
2. ak áno zvažujem nasledovné
- hatsan AT44 - odrádza ma množstvo problémov ktoré som čítal v závere diskusie k tejto zbrani tu na fóre - najme tie netesnosti
- Evanix Rainstorm SL cal.5,5mm
- Walther Rotex RM8 cal.5,5 mm
- AirMaster Puncher cal.5,5mm - zase turecko

3. po prečítaní fóra chápem že k pcp je nutná tlaková nádoba + hadica na plnenie. Prosím Vás po naplnení PCP zbrane a napríklad nespotrebovaní všetkého tlaku je možné takto zbraň ponechať na týždeň dva? Alebo je to jedno a tlak sa stratí.

4. neaký dobrý kamenný obchod v okolí Žiliny/SK alebo Valmezu, ČR?

ďakujem
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od strelec3751 » 13 říj 2015 21:09

Nechci se moc zastávat Hatsanů, ale množství připomínek k nim možná souvisí i s tím, že jich běhá větší množství.

Pokud chceš investovat okolo 20 tis uvažoval bych o HW 100.
E-Ryc
Příspěvky: 57
Registrován: 21 bře 2012 08:53

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od E-Ryc » 13 říj 2015 22:40

Jestli to ma smysl? To musis vedet ty, jestli si chces udelat radost ;-)
Za dvacku bych pockal na nejakou slusnou ojetinu, na bazaru je neco skoro kazdy tyden (a urcite bude vlna po vanocich)
Ad unik, obe dve mi drzi.
Jeste popremyslej, co chces strilet, na souteze (FT, HFT, proste mirenky...) 5.5 fakt neni, chce to 4.5, vlastni zkusenost. Ale o tom tady najdes asi milion vlaken.
Odpovědět