vyber vzduchove zbrane

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Mini Me » 31 kvě 2017 21:09

Jak uz psal bruggi - tam kde schazi presnost,pomuze davka.Proto vrele doporucuji tuhle CO2 - SMG .22 s kadenci 12 diabolek /s :D

https://www.youtube.com/watch?v=XJKjundJ7bY


Zipíno
Příspěvky: 103
Registrován: 26 bře 2006 21:53
Bydliště: Velim

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Zipíno » 31 kvě 2017 22:02

pro Albert22: "Mnohem více si ptáci zapamatují hlučné výstřely z flobertky a nebo poplašné pistole se slepými nábojkami START 6mm."
Pokud by tohle byla pravda, tak proč město Český Brod pořádá dvakrát ročně neúspěšný odstřel přemnožených holubů, kde to ve městě střílí myslivci ostrými brokovnicemi? To jako ten poplašňák je vyděsí víc, než výstřel z 12 brokárny?
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Albert 22 » 01 čer 2017 09:59

Kdybych měl brokovnici a zbrojní průkaz, asi bych si nekupoval žádný poplašňák! Regulovaný odstřel špačků byl sice povolen, ovšem střílet je na vinicích podle zákona smí jen myslivci! ... A než povolaná osoba dorazí, tak už je dávno sklizeno!! ... :mrgreen:

Střelba ze vzduchovky do hlučného tisícihlaveho hejna těchhle modrých ptáků je naprostá pošetilost. Tu ránu ani neuslyší... :twisted: To mi připomíná paralelu s nepostižitelností megatunelářů z jedné parlamentní strany, která si zřejmě ne náhodou zvolila tenhle symbol jako svůj patrajní emblém... :twisted: :twisted:

Došlo už to tak, že se začala používat plynová děla ... http://www.oslavan.cz/prodej/vinohradni ... lasice.htm

Dříve to bylo dělo na karbidové vápno, nyní s propan-butanovou láhví.
A tak je v okolí vinic veselo... http://brno.idnes.cz/lide-v-okoli-vinic ... zpravy_dmk
rawen
Příspěvky: 12
Registrován: 26 črc 2017 11:42
Bydliště: střední Morava

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od rawen » 26 črc 2017 12:01

Nazdar lidi.
Pár týdnů pročítám toto fórum jako neregistrovaný, ale nenašel jsem (zatím) odpověď na zdánlivě jednoduchou otázku.
Když se posunu z kategorie vzduchovek typu Slavia někam výš, jaké budou hlavní rozdíly mezi top pružinovými vzduchovkami v relaci cca 15tis. Kč typu Weihrauch HW 97 anebo AA ProSport a základními větrovkami (CZ200 a pod.) ?
Jde mi o ráži 4.5mm, střelbu na terče a sklopky v přírodě.
Obešel jsem prodejny v Prostějově a Olomouci, ale tam vedou Gamy a Hatsany, a pokud jsem narazil na větrovku, byl to poněkud podezřelý set vč. pumpy za 15tis. bez možnosti vyzkoušení. Uvítám tedy i tip, kde je možno vzít dospělejší zbraň do ruky a zkusit.

Díky, Radek
Slavia 634
Uživatelský avatar
vormen
Příspěvky: 34
Registrován: 28 črc 2017 11:37

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od vormen » 03 srp 2017 09:17

Mám teď Hatsan Striker Edge 4,5mm, koupeno před rokem, stříleno cca 4x a chtěl bych koupit další vzduchovku, která by měla dobrou spoušť a menší ráz. Jelikož střílím opravdu svátečně, tak nechci moc investovat. Líbí se mi Gamo Shadow DX v setu, ta by se mně líbila, ale nikde jsem nenašel, jak to má se spouští. Navíc jsem levák, preferuji plast bez tvarování lícnice. Kdyby se prodávala Slavia 634, tak šel asi do ní, ikdyž se mi vůbec nelíbí a spoušť nic moc.
Psych0p4th
Příspěvky: 5
Registrován: 06 srp 2017 23:22

Vzduchovak - zadost o radu

Příspěvek od Psych0p4th » 06 srp 2017 23:34

Zdravim vespolek.

V soucasne dobe vlastnim vzduchovku DUO II a vzhledem k tomu, ze babicka pomale ale jiste dosluhuje a ras bych ji zakonzervoval pro generace budouci, rad bych poridil neco noveho.

Ale mam par nejasnosti:
1. Jak je mozne,ze komercne nabizene vzduchovky maji uvedenych 16J avsak zaroven jsou u zbrani v technickem popisu uvede ruzne ustove rychlosti - od 22o m/s az po 3o5 m/s. Nejsem moc technicky typ a nejak mi to nedava smysl.

2. Co rikate na firmu GAMO? Po delsim prohledavani netu je to asi firma, ktera ma nejvetsi sortiment. Samozrejme radsi CZ, ale nejak mne neoslovila. Premyslel jsem nad GAMO Hunter CSI, ale nejak nevim co si o tom myslet.

Proste a jednoduse - rad bych zalamovacku, drevena pazba, priprava na scope a co nejvetsi vykon.

Vsem moc dekuji za rady a nazory. :)
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Albert 22 » 07 srp 2017 11:22

vormen píše:Mám teď Hatsan Striker Edge 4,5mm, koupeno před rokem, stříleno cca 4x a chtěl bych koupit další vzduchovku, která by měla dobrou spoušť a menší ráz. Jelikož střílím opravdu svátečně, tak nechci moc investovat. Líbí se mi Gamo Shadow DX v setu, ta by se mně líbila, ale nikde jsem nenašel, jak to má se spouští. Navíc jsem levák, preferuji plast bez tvarování lícnice. Kdyby se prodávala Slavia 634, tak šel asi do ní, ikdyž se mi vůbec nelíbí a spoušť nic moc.
Už jsme to řešili asi v jiných sekcích, Puškohled Gamo 3-9x40 WR dodávaný ke Gamo Shadow DX v setu je sice laciný nemá však nastavitelnou korekci paralaxy ... vyb-r-puskohledu-na-vzduchovku-t1653-2805.html

Až to omrzí, co pak s ním?
Obrázek
Naposledy upravil(a) Albert 22 dne 07 srp 2017 11:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovak - zadost o radu

Příspěvek od Albert 22 » 07 srp 2017 11:31

Psych0p4th píše:Zdravim vespolek.


Ale mam par nejasnosti:
1. Jak je mozne,ze komercne nabizene vzduchovky maji uvedenych 16J avsak zaroven jsou u zbrani v technickem popisu uvede ruzne ustove rychlosti - od 22o m/s az po 3o5 m/s. Nejsem moc technicky typ a nejak mi to nedava smysl.
Je to jen obyčejný reklamní švindl - uvádějí vysoké úsťové rychlosti odpovídající použití střeliva s nižší hmotností! Ale tu hmotnost se už páni prodehci neobtěžují uvést!! Rozhodující je udávný výkon 16J, který jak jsem si u mé Gamo Shadow DX cal. 5,5mm souhlasí.

Více v sekci "O vzduchovkách Gamo" ... o-vzduchovkach-gamo-t4734-1125.html
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Albert 22 » 07 srp 2017 13:29

vormen píše:Líbí se mi Gamo Shadow DX v setu, ta by se mně líbila, ale nikde jsem nenašel, jak to má se spouští.
Spoušť je vybavena mechanickou pojistkou a regulačním šroubem k nastavení citlivosti spouště. Více v manuálu Obr.F1 a F2...

http://www.gamo.com/productos/carabinas ... /shadow-x/
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Strix71 » 07 srp 2017 13:34

Zipíno
Příspěvky: 103
Registrován: 26 bře 2006 21:53
Bydliště: Velim

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Zipíno » 07 srp 2017 20:27

rawen píše:Nazdar lidi.
Když se posunu z kategorie vzduchovek typu Slavia někam výš, jaké budou hlavní rozdíly mezi top pružinovými vzduchovkami v relaci cca 15tis. Kč typu Weihrauch HW 97 anebo AA ProSport a základními větrovkami (CZ200 a pod.) ?
Jde mi o ráži 4.5mm, střelbu na terče a sklopky v přírodě.
Díky, Radek
Tak to je takhle:
Když si koupíš pružinovku, musíš se naučit z ní střílet. ale zase stačí vzít pušku, krabku diabol a valíš do lesa.
Když si koupíš větrovku, je na střílení jednodušší, ale jsi omezen kapacitou zásobníku vzduchu. Musíš si k ní pořídit pumpu nebo flašku, hadici s quikfillem a manometrem, shánět kdo ti jí naplní, co několik let tlakovou zkoušku....
rawen
Příspěvky: 12
Registrován: 26 črc 2017 11:42
Bydliště: střední Morava

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od rawen » 07 srp 2017 22:20

Ahoj.
Rozhodl jsem se (zatím) nejít do větrovky právě z důvodu závislosti na plnění a i celkově vyšší ceně rozumně střílející pušky (regulátor, modifikace základu, atd.).
Ale i když stále čtu a čtu, není mi jasná ta technika střelby. :) :D Teda Slavii na 10m umím, nicméně nedokážu posoudit, zda rozptyl střelby je způsobený mnou anebo zbraní.
Zřejmě nezbyde, než "se podružit" a zjistit prakticky. :D Střílíte někdo v okolí Prostějova (blíž než v Lipové)???

Díky, Radek
Slavia 634
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Mini Me » 11 srp 2017 23:18

Kdo se jeste rozhoduje za co utratit, mala inspirace - Weihrauch Hw95L Field Pro , do plechovek to sazi na 90 metru :)

https://www.youtube.com/watch?v=iRflBLpG3eo
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Albert 22 » 12 srp 2017 09:46

Luftgewehre - Weihrauch Sport - HW 95 Luxus

Na 90m? ... Tak to v Němcku s povoleným výkonem pod 7,5J ani náhodou!

http://www.weihrauch-sport.de/luftgewehre/hw-95-luxus

Obrázek
Smazaný uživatel 26679

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Smazaný uživatel 26679 » 12 srp 2017 13:08

Je to v USA a má tam udanou rychlost 930 fps (283 m/s). To je zhruba stejně jako v tabulce výše, a rozhodně víc než 7,5 J. Ostatně se v ní píše, ze uvedené modely jsou k dizpozici i ve sníženém vykonu do 7,5 J.
Odpovědět