vyber vzduchove zbrane

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Smazaný uživatel 5179

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Smazaný uživatel 5179 » 25 kvě 2017 22:30

Koukni na ASG Tac 45 nebo Tac 6


Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Albert 22 » 26 kvě 2017 09:53

Brok123 píše: Trefit sedícího holuba na 30m, ale tak, aby si to zapamatoval, střelbu neopětoval a po mírném rozcvičení nenávratně odlétl. V zádném případě, a to i bez nadsázky, je nehodlám likvidovat....
Potřebuju poradit, jakou větrovku mám koupit, aby ti zasraní cukrouši dostali tu správnou facku. Obávám se, že i 6-7J je trošku moc na výchovu. ...
Obávám se, že trefit na 30m holuba Airsoftovkou s výkonem 1,8 Joule plastovou kuličkou 0,2g asi bude dost nepravděpodobné. A když, tak s ním tohle bezhlučné CO2 plašítko zřejmě ani nehne.

Ovšem pokud už dostane ránu 4 Joule olovem 0,5g , tak jej to může na 10-15m nepěkně poranit, a pak nastanou problémy s majiteli a ochranáři kvůli týrání zvířat! Na přesnou střelbu na 30m - na to už by musela být poněkud výkonnější vzduchovka 16 Joulů...

Mnohem více si ptáci zapamatují hlučné výstřely z flobertky a nebo poplašné pistole se slepými nábojkami START 6mm. Mně se ve vinici osvědčil 9-ranný flobertový revolver Zoraki R1 Streamer cal.6mm. S náboji .22 Flobert se dá střilet na 20m, ba i mnohem více, ... ale s výkonem 7,5 Joule - by to pro holuby byla zřejmě smrtící zbraň.

Proto naši konstruktéři z Brněnské firmy ALFA PRO nelenili a pro tyto speciální účely vyvinuli neškodný flobertový revolver cal.6mm s výkonem pouhých 2,6 Joule. K tomuhle účelu skutečně ideální...

Flobertka ALFA 661 nikl-plast cal: 6mm ME-Flobert
http://www.colosus.cz/flobertka-alfa-66 ... e-flobert/

Obrázek
Model 661 má nejdelší hlaveň, a proto je velice přesný, … sděluje m.j. prodejce!
Martin77
Příspěvky: 115
Registrován: 29 čer 2008 21:37
Bydliště: SR-západ

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Martin77 » 29 kvě 2017 13:08

Neodporúčam strielat zo vzduchovky na zver ktorú nechceš zranit.
Tiež som chcel použit co2-ku s malou energiou na plašenie mačiek ale po otestovaní
účinku na červenej repe som si to rozmyslel.

Strelivo JSB Exact RS 0,475g.
ústovka rýchlost 120ms
energia 3,4J
vzdialenost 34 metrov
Přílohy
ZAP960-JSB.RS.120ms(3,4j) cvikla 34m.JPG
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Albert 22 » 29 kvě 2017 14:32

Opravdu to byl zásah na 34 m ? ... podle mého výpočtu vyšla krásná balistická křivka s převýšením dráhy letu 10cm nad záměrnou, dopadová rychlost 103 m/s, což odpovídá při dopadu energii 2,5J.

Ovšem, naše kočky jsou zlenivělé mrchy, přežrané pamlsků a proto loví už jen pro svoji zábavu sýkorky a jiné zpěvné ptáky! Myši je moc nezajímají, nanejvýš čerstvě chycenou do pastičky. Chrání je hustý kožich a tak vydrží mnohem víc než červená řepa.
Ale i zde platí, že si více zapamatuje hlučnou ránu z flobertky, než cinknutí diabolky někde metr od ní !!
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od kesi » 29 kvě 2017 14:47

Kluci, už jste víc mimo, jak já! A to je co řéct... :mrgreen: Přeci to nemá smysl vůbec rozebírat, celý dotaz byl vlastně úplně mimo!! :wink:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
subo13
Příspěvky: 87
Registrován: 07 pro 2013 00:28

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od subo13 » 29 kvě 2017 16:57

Mam dotaz:
objednat z CZ 16J alebo to bude to iste ked objednam z SVK 15J vzduchovku?
SPA PP700SA (5.5mm) + Walther 2x20(Night mode - Laser sight :o) )
LOV 21 r.v. 2001 (4.5mm)
EX HW97T Black Line (4.5mm)
Brok123
Příspěvky: 10
Registrován: 21 kvě 2017 14:22

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Brok123 » 29 kvě 2017 20:18

kesi píše:Kluci, už jste víc mimo, jak já! A to je co řéct... :mrgreen: Přeci to nemá smysl vůbec rozebírat, celý dotaz byl vlastně úplně mimo!! :wink:
Podle počtu odpovědí jsem zřejmě narazil na experta. Díky za reakci. Nicméně mám na tebe dotaz - kde se tedy jinde zeptat na věci, které nemám jak vyzkoušet jelikož to není můj obor? Na fóru "Prostřeno" ? Můj idiotský dotaz je úplně mimo v čem pane expert?
Uživatelský avatar
Jetson
Příspěvky: 449
Registrován: 28 kvě 2009 17:44
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Jetson » 29 kvě 2017 21:32

Brok123 píše:Zdar predátoři! Všichni zde řeší, jak zvýšit výkon svých miláčků. Já mám opačný problém. Trefit sedícího holuba na 30m, ale tak, aby si to zapamatoval, střelbu neopětoval a po mírném rozcvičení nenávratně odlétl. V zádném případě, a to i bez nadsázky, je nehodlám likvidovat.

Mám airosftovou, bohužel nevytuněnou, ale nastřílenou odstřelovačku s optikou, jenomže na tuto v.....

Jen dodám, že takto hotovou větrovku zde rád od zdatného kutila koupím přímo. Či případně jsem dokonce ochoten zaslat rozumnému člověku zálohu na její výrobu. Přeci jen s ní bude cukrovat i 7leté dítě, takže bezpečnost provozu především. Dělám do jiných věcí, úpravu rád přenechám. Lze vůbec reálně technicky spojit tuto vzdálenost se zadaným výsledkem?
Jestli chceš investovat, tak určitě kup nějakou elektro airsoftku, kterou nasypeš tím směrem kus zásobníku a občas i trefíš a hlavně s tím spojíž zvuk. Nevím, proč tak daleko - 30m, ale já to udělal 2x na cca 20m a holubi se odstěhovali na jinou anténu k sousedům a už rok kadí na jejich střechu....
Air Arms S410 Classic Beech .177 & Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MilDot
Walther LG400 Blacktec .177 & Vortex Viper PST Gen II 2-10x32 FFP EBR-4
Weihrauch HW97K .177 & Leapers AccuShot 4-16X56 SF I Extended MilDot
bruggi
Příspěvky: 50
Registrován: 13 zář 2006 12:14

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od bruggi » 29 kvě 2017 21:38

Jetson byl rychlejší :)

2Brok123: počet příspěvků z člověka experta nedělá a kesi by si měl přečíst první příspěvek v tomhle "vlákně" ;)
Jinak něco podobného řeším pro mamku na cizí slepice a drzé srnky. Vzduchovku ji nepůjčím, protože poranit jde i se slavii 618 viz výše a tak asi skončím u plynový airsoftky - blow back s režimem semi+auto. Před nedávnem jsem si zastřílel s glocka s kovovým závěrem a na zahánění by to nemuselo být špatný. Kde schází přesnost, pomůže dávka :D

Edit: sorry, nevšiml jsem si, že už airsotku už máš... S olovem to nezkoušej, zraníš ho i na dálku.
Brok123
Příspěvky: 10
Registrován: 21 kvě 2017 14:22

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Brok123 » 29 kvě 2017 21:57

Díky. 28 metrů je pevná vzdálenost sousedního domu, kde mají ty potvory runway. S tím nehnu. Objevil jsem nějaké upgrade věci na svou snipu, takže bych snad mohl dosáhnout úsťovku nějakých snad 180m/s, tak uvidím. K dodání je snad i přesná hlaveň kupodivu. Zatím mám rozptyl cca 20cm na těch necelých 30m. Ale je to velmi nestabilní, což u airsoftu s hop-up roztáčením kuličky není překvapení.
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Strix71 » 29 kvě 2017 22:15

Brok123 píše:
Z vlastní zkušeností: 3-4J ze vzdáleností 10m drozda zabijí hned. Průstřelnost závisí na pevností střely. Když se střílí plastovými kuličkami, tak nikoho nezabijete. Ale nemyslím si, že se kuličkou trefíte na 20-30m.
Kromě toho to nevyřeší problém holubů. Jejích odstřel je potřebný. Je lepší hned zabít než týrat. Když nechcete zabíjet, tak jsou různé odpuzovače holubů. Je pravda, že na některé ptáky to nefunguje (asi jsou hluší) a je potřebný odstřel.
subo13 píše:Mam dotaz:
objednat z CZ 16J alebo to bude to iste ked objednam z SVK 15J vzduchovku?
Jaký je rozdíl jestli bude napsáno 16 nebo 15, když doopravdy bude 14 (v lepším případě).
Jěště jednou se zeptám: Jaký je cíl, na jakou vzdálenost a s jakou přesnosti chcete střílet?
Uživatelský avatar
subo13
Příspěvky: 87
Registrován: 07 pro 2013 00:28

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od subo13 » 30 kvě 2017 06:15

30-50 metrov,s co najpresnesou tercovou strelbou a s co najväcsiou prieraznostou :)
Naozaj ma gas ram vacsiu zivotnost oproti pruzine???
SPA PP700SA (5.5mm) + Walther 2x20(Night mode - Laser sight :o) )
LOV 21 r.v. 2001 (4.5mm)
EX HW97T Black Line (4.5mm)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od kesi » 30 kvě 2017 11:06

bruggi píše:2Brok123: počet příspěvků z člověka experta nedělá a kesi by si měl přečíst první příspěvek v tomhle "vlákně" ;)
No jo, borec tam chce něco na zajíce a Andy radí plot, to jsem četl. :lol:
Brok123: na holuba plot nepomůže, ale tak pokud chci nezranit, tak lepší bude plastový havran, ultrazvuk apod. Ono uspokojivě přesná střelba olovem na 30m asi nebude pro holuba nejbezpečnější, co myslíš? :roll:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Albert 22 » 30 kvě 2017 15:08

PŘEMNOŽENÉ KOČKY, HOLUBI, MYŠI A POTKANI JSOU POHROMA!

Ale ještě větší pohromou jsou také přemnožené jisté druhy bezohledných lidí z měst a chalupářů, kteří nás každoročně po vánocích přijíždějí obohatit svými odloženými dárečky - koťaty a malými pejsky, které už jejich dětičky a vnoučátka přestaly jaksi bavit?

Prostě přijedou a jakoby je zapomenou na chalupě a nebo je drze strčí sousedům za vrata. Jiní zastaví s autem někde za rohem a ze dveří vyhodí ubohé zvířátko, a aniž by se otočili ujedou! Už jsme takto byli na mnoho let Multi-Kulturně obohaceni o dva přivandrovalé odložené psy a nejméně deset koček, které na kost vyhladovělé a vyhublé putovaly od chalupy k chalupě.

MŮŽE MI NĚKDO PORADIT VHODNÝ TYP STŘELNÉ ZBRANĚ NA HUMÁNNÍ ZPŮSOB LIKVIDACE anebo převýchovy těchto taky-lidí ?

Žel žádní strašáci - plastoví havrani ani ultrazvuk v těchto případech už nezabírají! ... Myslím, že už se dlouho neudržím a začnu tyhle sobecké neomalence střílet bez výstrahy!! :twisted: :twisted: :twisted:
bruggi
Příspěvky: 50
Registrován: 13 zář 2006 12:14

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od bruggi » 31 kvě 2017 02:16

2kesi: Jj, to je příspěvek k věci, hlavně když ta zahrada bude mít třeba 2 hektary a oni ti tam pravidelně v době hladu ožerou vše, co najdou :) Tu následující rozpravu o týrání zajíců vzduchovkou měli vést s anglánama :D Já jsem chtěl jen poukázat na to, že tohle vlákno řeší "výběr vzduchové zbraně" pro určitý účel dle představ dotazujícího se a je jedno, jestli to chce na zajíce, na odhánění holubů nebo do terče. Vše je k tématu, nic mimo. Jen diskuze ;)

2Strix71: Střelil tě už někdo z nadupaný airsoftky těžkou kuličkou? Do holuba se to rozpadat nebude a jestli z toho vytáhne 180 m/s, tak mi to už moc nezraňující nepřijde. Chce je plašit a ne tlumit. Holuby jsou problémem měst, na vesnici je jich pár a většinou v lese. Jakékoliv střílení někde v městské zástavbě není rozumný nápad a smrdí to malérem. Za mě odchyt nebo dravci.

2Brouk123: Jetson píše svoje zkušenosti a k stejnému řešení jsem došel i já. Radši dávku kuliček s malou energií se zvukovým efektem než cílený trefování se. Ono až sundáš/postřelíš prvního, tak prozřeš.
Odpovědět