Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 11 pro 2016 03:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2708 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 181  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 črc 2006 20:27 
2jirkous Ty mas toho Waltra 3-9x40 si s nim spokojenej?No ja ho mam dostava zahul a je porad v cajku myslim ze to byla dobra volba ne?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 črc 2006 20:31 

já jsem taky spokojen, ale zas takovej záhul mu nedávám. :wink: Ale taky byl relativně drahej, tak by mohl něco vydržet. A pořád mi vrtá hlavou jak je to s tou značkou WALTHER / UMAREX. Je to totiž UMAREX ( pravej Walther by stál tak 3x tolik) ale všude jsou jen loga WALTHER...
A můžu se Tě zeptat kde jsi ho koupil ty a na kolik tě přišel?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 črc 2006 20:46 
No to se me muzes zeptat stal 3525Kc setril sem jako divej no a pres internet zbraneBrymova nebo jak se to pise.Ale jsem spokojenej jenom uvazuju ze bych si koupil v polsku deltu 6-24x56 ta by se mi libila

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 črc 2006 09:07 
Odborník na zbraně

Je to tak, že Umarex koupil firmu Walther potácející se v podnikatelských nesnázích. Výplodem jsou různé exoticky vypadající plasťáky komerční báze. Jistou samostatnost si udržela skupina vyrábějící sportovní vzduchovky a malorážky - tam je to pořád IA třída. Jinak je to komerční balast.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 črc 2006 12:14 

děkuji za vysvětlení. A tím "komerčním balastem" jako myslíš, že je to horší než např. GAMO ? :o

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 črc 2006 12:20 
Odborník na zbraně

Tak to asi ne, ale v minulosti byl Walther POJEM špičkové kvality (viz pistole PP, PPK, P.38). Současná produkce (P22,P99, G22) zatím značně pokulhává. Výjimku tvoří drahé sportovní speciály.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 zář 2006 15:53 
Moderátor

vedeli by ste urcit poradie znaciek puskohladov pre vzduchovky podla kvality?

napr.
1. znacka ABC
.
.
.
X. Gamo
.
.
.
Z. Znacka XYZ

a potesilo by ma aj keby kazdy napisal ze aku optiku ma na akej vzduchovke, a pripadne aj cenu, nech sa je mozne orientovat...
A preco zvoli tu ktoru optiku, cize dovod kupy napr. cena, kvalita, sympatia k znacke...

Diky moc

Předmět příspěvku: Delta
PříspěvekNapsal: 29 zář 2006 17:51 
Viděl jsem a střílel jsem s TAUKOU + 4x32 AO DELTA na 50m.Puškohled vipadal solidně montáž suprová na 4 šrouby z hliníku.Jen by mi zajímalo jestli jí někdo má na Slávii.V online soutěži ji nikdo nemá krom kubajzze(větrovkář).Velice se mi zamlouivá a uvažuji o koupi, ale ještě bych rád znal názor lidí co maji DELTU.
Předem dík.
datel

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 zář 2006 20:10 

to je moje prvni ze by byl kubajz vetrovkar...??..strili onlinesoutez s haftanem snad ne..

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 říj 2006 07:07 
Moderátor

Jakpak to, vždyť už tu snad půl roku propaguje QB78 :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08 říj 2006 22:20 
Moderátor

prosim o radu
na Slavku 634 by som rad dal puskohlad, uvazujem len o takom co ma korekciu paralaxy
rozhodujem sa medzi:
Delta 4x32AO
http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping/product_enlarge.php?id=565&lang=pl&cur=PLN&PHPSESSID=46bc97c517582d543591e8cfb7cf2bc8
cena cca 2300Sk

a

Bushnell 3-9x32 typ 72-0039
http://www.bushnell.com/products/riflescopes/specs/72-0039.cfm
cena cca 3400Sk

ktory z nich by ste mi odporucili? pripadne nejaku dalsi alternativu (Nikko Stirling,...) (cenovy strop 4000Sk = cca 3000Kc)

Ak by som sa mal riadit striktne Kubajzzovymi radami na zaciatku, mal by som zrejme siahnut po tej Delte (lebo pevne zvecsenie) ... ale rad by som aj nazory ostatnych ludi pre aku moznost by sa rozhodli...

Diky

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 říj 2006 06:51 
Moderátor

Ten Bushnell jsem neměl a nekoukal jsem přes něj, takže nemůžu posoudit. Nejlíp zajít do obchodu a vyzkoušet si je oba. Ta Delta má za tu cenu opravdu krásnej obraz, kdyby měla MilDot, bylo by to úplně super (navíc má dost dobrou montáž, ale nevím jestli by šla do rybiny S634, s Kubajzzem jsme na to na srazu koukali a rybina na S631 byla moc krátká, pokud mě paměť neklame, S634 má stejnou.....). Myslím že na S634 stačí naprosto v pohodě - jen pořešit tu montáž. Toho variablu v té cenové kategorii bych se bál.....

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 říj 2006 08:06 

variablu bych se zas tak moc nebál, mám taky variabl 3-9x (za cenu 3100,- Kč) a je naprosto v pohodě. A i kdyby náhodou se změnou zvětšení měnil nástřel, stejně časem zjistíš, že budeš používat zvětšení které ti nejvíce vyhovuje a nebudeš s ním hýbat. :wink: Pokud se zapojíš do online soutěže, byl bych pro zvětšení 9x, 4x je na mě dost málo... Záleží na tobě.
Jo a na S634 je potřeba pevná montáž. 634 má celkem silný dopředný rázy, tak aby to neujíždělo.
Jirka

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 říj 2006 09:43 

Bushnel je známá značka, tak třeba ten Sportsman nebude úplně špatný. Akorát si připrav další peníze na novou montáž, ta jednošroubková co vidím na té fotce vypadá krajně podezřele a Slávii nebude stačit. Kromě toho bude na 11mm, tak jestli je dole roztahovací, tak je to nanic.
Ta Delta má montáž výbornou, je dlouhá jednodílná a ta lišta drží po celé délce rybiny na čtyřech pořádných imbusových šroubech, ty určitě nestrhneš. Pochybuju, že by se pohla, kromě toho je v ní navíc ještě kolmý červík, kterým se dá zajistit do důlku, podle mě to líp udělat snad ani nejde. Je taky na 11mm, ale s 13mm by neměla problém, protože jsou tam dlouhé šrouby a závit je po celé délce lišty.
Ale pozor, S631 a asi i 634 má rybinu hodně krátkou, takže bez úpravy by to tam nešlo. Musel bys buď nechat prodloužit rybinu (frézař, puškař) - lepší ale složitější varianta
nebo ubrousit dole kus té montáže (doma na brusce nebo pilníkem) - jednodušší varianta.

2jirkausti:
Dopředný ráz tam žádný není, jenom zpětný, jinak by ti to ujíždělo dopředu. :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 říj 2006 11:32 

právě že flinta jede dopředu, puškohled setrvačností stojí na místě. Tudíž vzhledem k poloze flinty puškohled ujíždí dozadu. Možná jsem se jen špatně vyjádřil. :wink:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2708 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 181  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina